Автор Тема: Вселенската Йерархия  (Прочетена 12052 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #15 -: Януари 05, 2006, 14:54:08 pm »
Не разбрах само какво искаш да кажеш с това че постовете са заети от хора от тъмната страна?
За някого от нас ли намекваш:))?
Кой е писал "Урантия"? Аз ще я чекна на руски, ще прочета тук там и ще ви кажа:) Леко съм скептичен що се отнася до "отец", "син", "дух", "дядо на .." и тн
Когато имам време ще я разгледам.

Идея: Ако я преведа колко ще платите :)? ( Сатаната в мен се обади хаха )
« Последна редакция: Януари 05, 2006, 14:57:51 pm от Oberon »

Oberon

  • Гост
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #16 -: Януари 05, 2006, 15:02:18 pm »
Лелеееееееееееееееееее !
В тая книга се говори за период от 987 милиарда години !!
Ей богу, инфото за толкова време се изражда много съществено. Говори се с подробности за някакви планетарни мъглявини и тн...


Oberon

  • Гост
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #17 -: Януари 05, 2006, 15:23:01 pm »
Така, попрегледах книгата.
Първи впечатления - много отрицателни. Не завиждам на този, който е решил да я чете, главата му ще се смачка от подробности.
Моя съвет - не четете книгата:) Това е художествена творба на някой, дето е нямал мотика да копа:)
А сега сериозно, аз също мога ако седна да напиша нещо такова. Не се подлъдвайте !

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #18 -: Януари 05, 2006, 19:53:05 pm »
Oberon, скрий се бе бате, наистина... Прочел си два реда (или 20 листа) и веднага разбра, че е нагласена работата, крайни отрицания и т.н... Супер детско мислиш, честно... Такава творба със сигурност не можеш да напишеш. Подробностите ли те дразнят? Напиши 2097 страници дето да не си противоречат и с 1 дума и тогава говори. Дай информация убедителна, като в "Урантия" и тогава говори.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #19 -: Януари 05, 2006, 20:38:01 pm »
AiKiDoKa, пробвай тази тема ;)

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #20 -: Януари 06, 2006, 00:02:51 am »
Horus,прочетох темата.
Колкото повече четях,толкова повече "въпросителни" видях в главата си,
образно казано....предполагам е нормално.... :)
И все повече започва да ми се иска най-после да я видим преведена на
майчин език тази книга.Все пак,3-4 години,както ти споменаваш - наистина ще
вземе,че ще настъпи 2012та,докато я преведат.
А колкото до "скромните" ми впечатления от извадките,които прочетох -
попринцип не се предоверявам и не приемам всичко прочетено за
"чиста монета",защото... "Всичко трябва да се
провери!Проверявай!".Но смятам,че книгата е ценна,а и все пак интерпретации на
Христовото Учение - най-различни.Всеки е свободен по свое му да вярва в
това,в което иска да вярва.....
:)  :)  :)

Oberon

  • Гост
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #21 -: Януари 06, 2006, 08:57:59 am »
Обероне, спокойно:)
Хор, с цялото ми уважение към теб млади момко...бих ти теглил една ама както знаеш и аз те обичам:)))
Та...какво исках да ти кажа. Ти можеш от една клечка за зъби, при това използвана, да направиш конспирация. Аз се усъмних в една книга на някаква "контактна група" от масонския град Чикаго... и кво стана? Оберон разсъждавал като дете !!!
"преди да погледнеш сламката в чуждото око, виж гредата в своето"

Няма какво повече да кажа.А всъщност имам.
Сега сканирам логото на Федерацията на хлебопроизводителите. Ще разберете че те са всъщност гадни масони хаха.
Иска ми се в този форум да не си създаваме конспирациите, а явните такива да подлагаме на обсъждане. Съжалявам, че съм скептик за яните глупости,които по Земята с лопата да ги ринеш. Изрично съм написла в поста си "първи впечатления". Както и да е:)
10х за критиката, взимам си бележка

Оберон


p.s Ей ти и картинката. Мисли на глас:))))
« Последна редакция: Януари 06, 2006, 09:51:32 am от Oberon »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #22 -: Януари 06, 2006, 10:02:46 am »
Е какво толкова-хлебари и сладкари от България-съединявайте се !   :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #23 -: Януари 06, 2006, 21:53:09 pm »
Oberon :) Стари друже от минали прераждания :) Ако не сме двамата да се дъвчем от време на време, кой :P
На общите приказки си цар, но става въпрос за следното нещо приятелю. Принципът е един. И той е никога да не се пристъпва предубедено към едно нещо. Както и да не се говори, без да сме запознати достатъчно много... Моите впечтления от твоето мислене са тези: ти пристъпваш към едно нещо или с отрицание, или с търсене на научни ортодоксални доказателства. Докато моя подход е друг. Аз не мисля по никакъв начин за дадено нещо, докато не го проуча, противно на твоето мнение за клечката за зъби (жалко че мислиш така за мен, наистина). Ако е конспирация е такава. Ако не, съгласявам се - какво да се правя на идиот, само, за да си поддържам имиджа на върл конспиратор, който подозира и листата покрай себе си...
В момента ти реагираш като малко детенце, което вижда в чинията си нещо, което изглежда подозрително (да не кажем гадно) и затова казва на майка си, че няма да го изяде. А всъщност, това в чинията е прекрасно на вкус. На кой не му се е случвало :)
В този ред на мисли, преосмисли чудесната фраза на Иисус "Преди да погледнеш сламката в чуждото око, виж гредата в своето". Да спорим няма смисъл, и двамата сме прави за себе си :) А и двамата можем да научим от другия ;) Peace :D

Логото е чудесно, ще го отрежа бялото и ще го прикача към "Символи и Логота" ;)

Твой приятел Horus
« Последна редакция: Януари 06, 2006, 22:52:26 pm от Horus »

Oberon

  • Гост
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #24 -: Януари 07, 2006, 00:42:51 am »
Така, понеже вече ми мина ( една от многото хубави черти дето имам, бързо ми минава:))), нека и аз се изкажа подобаващо. Случвало ти се е предполагам, да си купиш някоя гадна стока и после да се ядосваш. Аз 6 години бачках на едно място дето продавахме такава. След време отивам да купя на приятелката подарък за рожденния ден. Влизам в TCM Germany, щото харесах една сокоизтисквачка. Оная само като ми я показа, и казах да си я прибере обратно. Тя се зачуди - ма как, ма що. Отговорих и : 6 години стаж в Телешоп-а бейби ( с оная моя тънка усмивка ) . Аха, ясно каза тя и си я прибра без да каже повече нищо.

Какво искам да кажа. ?
Подлагаме на размисъл нещо- я кухата Земя, я Урантия. Преди да прочета малко  от книгата да съм казвал нещо за нея? Я се поразрови:))) Изрично казах "първи впечатления", сори ако не си разбрал. Скептично съм настроен към подобен род книги. Виновен ли съм? Не.
Още нещо, когато науката си има елементарно обяснение на нещо, ти защо не го приемаш и отричаш?
Аз ти казвам, например, ей това тук е сфера, ти ми отговаряш не това е нещо друго, за което съм чел някъде, ама не е баш сфера. Ей на това много се ядосвам. Аз обичам да споря. Но не обичам да споря с предубедени хора. Аз не съм един от тях, не ме познаваш. Преди да се сблъскам с нещо, не говоря.
А ти, приятелю мой, помисли за следното: Дали не мисля твърде много, че във всичко има нещо гнило? Дали не отричам елементарни научни неща твърде много? Оберон-ката може и да е прав донякъде...мдам, ще се позамисля.
Пак искам да ти кажа какво е моето мнение. Този форум трябва да бъде насочен към опознаване на нас самите, околния свят и нашето Аз. Против съм да си измисляме врели некипели :) Не казвам, например, че това с кухата земя е такова. Щом го има, идеята има някаква база. Ама да ми цитира Ултрата сайт със съмнителен произход, в който да пише че гравитационния център е на 200 мили под мене...е много извинявай. Щяхме да се въртим като пумпали с тебе докато ядем картофки :) Има си наука физика, както знаеш, в която има фундаментални неща. Не зачерквайте така труда и живота на маса хора моля ви. Фундамент: Планетите кръжат по елиптична орбита. Фундамент: Телата се привличат със силата на гравитацията. Не искам, пак подчертавам, когато нещо си има обяснение, дето се вика, зорлем да го изкарваме нещо друго.
 
Оберон

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #25 -: Януари 07, 2006, 00:48:24 am »
Исках да ти кажа други неща, но както и да е ;) Нека последната дума е твоя :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #26 -: Януари 10, 2006, 05:39:56 am »
Oberon,
само да запитам:
1. Сигурен ли си, че планетите се привличат заради гравитацията? Без "презположения"!
   Защото наскоро хАмериканските "мъдреци" поискаха около 150 милиарда долара за експеримент опровергаващ  практическата стойност на гравитационните сили. Защото забележи, били "много пренебрежимо малки и не оказвали решаващо въздействие на телата".
На кого да вярвам сега?
2. Ако планетите "циркулират" елиптично, благодарение на гравитационните сили? То защо не съм видял елиптично НЛО? Сфери, триъгълници, пури, дискове - да, но елипсите ми убягват.
Това моето не са доводи... все пак не може всичко да съм видял, а още по-малко да знам.
Просто питам.
Horus,
аз съм слизал малко под 90 метра. Там времето е хубаво. Но на 1500м. под повърхноста, в диамантените мини е вече около 60 градуса по Целзий...най-дълбокия сондаж, колко беше? 90км.?
Или ни лъжат "големите мъдри глави" или не са мъдри а само големи.
---
А що са отнася до Йерархиите,
духовните сфери не се водят от материалистически принципи. По-скоро е обратното.
А дали е една или няколко, само онзи на върха или в най-ниското, може да каже. Ние си оставаме с предположенията си ... докато не отидам там, за където сме се запътили.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #27 -: Януари 10, 2006, 16:40:53 pm »
А що са отнася до Йерархиите,
духовните сфери не се водят от материалистически принципи. По-скоро е обратното.
А дали е една или няколко, само онзи на върха или в най-ниското, може да каже. Ние си оставаме с предположенията си ... докато не отидам там, за където сме се запътили.


Няма йерархия в духовните сфери, защото те принципно се различават от материалните..Законите и йерархичността на материалната действителност са в сила единствено за нея..
Ето защо няма Вселенска йерархия - има Земна йерархия, и този йерархичен ред не е онзи, който е в галактиката...
 8)  8)  8)  8)  8)
musica universalis

Oberon

  • Гост
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #28 -: Януари 11, 2006, 12:58:37 pm »
Жоро респект:)
Както всички знаем ( от дълбока древност ) идеалната фигура е сфера. По много причини - най вече защото налягането е еднакво навсякъде. За гравитазията съм абсолютно убеден и ти казвам защо. В една друга тема писах за "телескоп" ( или уред ) който ЕСА ( Европейска Астрономическа Агенция )  предвижда да прати в орбита, и който "уред" ще може да засича гравитационни вълни. Това са маса пари, и ЕСА не би ги хвърлила на вятъра. Телата се привличат от силата на гравитацията на материално ниво. В паралелен свят силата може и да е друга.
 А че планетите кръжат по елиптична орбита въобще и спор не може да има.
Не знам дали си запознат, но разрушенията от Тунгуския "метеорит" има точно елипсовидно очертание. 2 мисли: или тялото е било елипсовидно, или ...кака да кажа, резервоара:)))
Какво те кара да мислиш, че ако орбитите са елипсовидни, и НЛОтата трябва да са:)? Не виждам връзка.
Скромното ми мнение е , че формата е въпрос на дизайн ( като Ферари :))), или на оптимален размер. Не съм наясно, защо ги правят пурообразни, дисковидни и тн...


Оберон

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Вселенската Йерархия
« Отговор #29 -: Януари 13, 2006, 22:50:14 pm »
Жоро респект:)
Както всички знаем ( от дълбока древност ) идеалната фигура е сфера. По много причини - най вече защото налягането е еднакво навсякъде. За гравитазията съм абсолютно убеден и ти казвам защо. В една друга тема писах за "телескоп" ( или уред ) който ЕСА ( Европейска Астрономическа Агенция )  предвижда да прати в орбита, и който "уред" ще може да засича гравитационни вълни. Това са маса пари, и ЕСА не би ги хвърлила на вятъра. Телата се привличат от силата на гравитацията на материално ниво. В паралелен свят силата може и да е друга.
Оберон, респект и на теб ала разбери поне това - множествата изменения, случили се на планетата Земя, изследвани от геолозите свидетелстват за резки промени в гравитационното поле.Тези промени са причинявали неколкократна коренна промяна в ландшафта - разбирай - континенти и морета/океани. Гравитацията варира, т.е. не е постоянна величина. Мен ако питаш от ЕСА имат вече навик да хвърлят маса пари на вятъра, след провала на CRYOSAT...

 А че планетите кръжат по елиптична орбита въобще и спор не може да има.
Не знам дали си запознат, но разрушенията от Тунгуския "метеорит" има точно елипсовидно очертание. 2 мисли: или тялото е било елипсовидно, или ...кака да кажа, резервоара:)))


така е, но все пак всяко тяло, което се удари с по - голяма скорост хвърля следа, която е елипсовидна...тези пурообразните според мен са мен-мейд...както и някои от дисковете... 8) :P 8)
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27