Автор Тема: Кристалните черепи  (Прочетена 50218 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Кристалните черепи
« -: Ноември 16, 2005, 14:25:54 pm »
"Осень 1991 года.
Череп был со мной. Периодически я давал о себе знать, как и в тот вечер, когда остановился в одном из придорожных мотелей. Для того чтобы эксперимент удался, я должен был надолго уединиться и неотрывно глядеть в древний кристалл.

Я сидел перед черепом, наверное, больше часа, когда вдруг его дымчатая поверхность начала рассеиваться, и то, что появилось после, постепенно приобрело четкие очертания. После этого мне показалось, что сам череп исчез, а я, сидя на облаке, наблюдал за простирающимся внизу огромным миром.

...Я видел землю -- целый материк, который погружался в воду. В трех направлениях по нему двигались живые существа. Одна из групп исчезала в многочисленных пещерах, другая -- в норах, вырытых в земле. Меньшая группа скрывалась в странного вида летательных аппаратах и тут же поднималась в небеса. Самый большой корабль имел форму сигары. Аппараты другого типа напоминали тарелки, а третьи походили на гигантские блюда с башенкой наверху.

Самым удивительным зрелищем были обитатели этой планеты. Формы их тел постоянно менялись, а звуки, с помощью которых они переговаривались друг с другом, были похожи на голоса китов и дельфинов.
...Я видел луга, которые превращались в холмы. Пустыни становились морями. Горы погружались в воду. Массы земли сдвигались, раскалывались и тонули.

Это происходило четырежды, и каждый раз по мере отступления океана существа расселялись по земле. Их тела все больше приобретали человеческий облик. Правда, некоторые так и оставались в воде, похожие на сказочных русалок. Дважды существа не вышли из пещер. А в другой раз они появлялись на поверхности по сигналам, которые подавали им корабли и летающие люди.

...Земля разделилась на части. Большие группы людей пошли на восток, юг и юго-восток. Там и тут вспыхивали гигантские сражения между людьми, одетыми в длинные робы и тоги, и какими-то полулюдьми-полуживотными. Часто люди и животные, похожие на львов и ящериц, залетали в пещеры или прямо в воду.

Но самым грандиозным и самым загадочным зрелищем было, когда весь мир словно повернулся, и задвигалась земля. Джунгли и пустыни поменялись местами.
И я узнал Африку.

...Было такое впечатление, что я смотрел на Землю в телескоп. И в то же время участвовал в происходящем. Никто не сможет ответить, где же я был на самом деле...
Медитация, как я узнал позже, продолжалась 33 часа. Еще раз я решился посмотреть в череп через несколько дней. И снова провел в его глубинах около четырех часов, посетив прекрасные города прошлого. Или, быть может, будущего?
Больше мне не удалось заглянуть в неведомый мир. Череп Майя, казалось, ухмылялся, показывая мне одни только облака..."


Почвам да превеждам. Така.
Оберон: Става въпрос за някой си Ник Носерино, който изследвал Мексико през 1949 и се запознал с един шаман, който имал малък чепеп на врата си като талисман. Той дал един кристален череп на Ник Носерино, който череп се казвал Мая. Ето какво се случило:

"Есента на 1991. Черепа беше с мен. За да се получи експеримента, трябваше да намеря уединено място, в случая крайпътен мотел.Трябваше да непрестанно да гледам черепа.
Стоях пред него, може би повече от час, когато изведнъж неговата матова повърхност започна да се разсейва, и това, което се появи после, постепенно придоби резки очертания. После ми се стори, че самия череп изчезна и аз стоях на облак и гледах под мен огромния свят.
Видях земят...-цял континент потъваше във водата. По три направления върху континента се движеха живи същества. Една от групите изчезна в множеството пещери, другата - в дупки в земята. Най-малката група се скри в странни на вид летателни апарати и се издигна в небето. Най-големия кораб имаше формата на цигара. Другите приличаха на чинийки, а третите на огромни блюда с кула най-отгоре.
Най-удивителното за мен бяха жителите на тази земя. Формата на телата им постоянно се менеше, а звуците, с които си общуваха напомняха тези на китовете и делфините. Видях поля, които се превръщаха в хълмове. Пустините ставаха морета.Планините потъваха в морето. Земни маси се движеха, клатеха и потъваха.
Това се повтори 4 пъти и всеки път съществата се пръскаха по земята. Телата им все повече придобиваха човешки очертания. Наистина, някои от тях оставаха във водата и приличаха на приказни русалки. Два пъти съществата не изелзнаха от пещерите. А друг път те излизаха на повърхността по сингали от летящите хора.
Земаята се раздели на части. Големи групи хора поеха на изток, юг и юго-изток. Тук-там ставаха големи сражения между хората,облечени в гълги тоги и роби, и някакви полу-хора полу-животни. Често хората и животните, приличащи на лъвове и гущери ( !!! ) пропадаха в пещери или направо във водата.
Но най-грандиозното и загадъчно зрелище беше когато целия свят се преобърна ( !!! ) и земята се задвижи отново. Джунглите смениха местата си с пустини...И аз познах Африка.

Имах впечателението , че гледам Земята с телескоп. И в същото време сякаш участвах в случващото се. Никой не може да ми каже къде съм бил наистина. По-късно разбрах, че съм медитирал 33 часа. Още венъж реших да погледна в черепа след няколко дена. И отново прекарах в дълбините му около 4 часа, посещавайки прекрасните градове на миналото..или бъдещето?
Повече не можах да надникна в неведомия свят. Черепът Мая вече ми показваше за съжаление само някакви облаци.


Това е. Как ви се струва?

По повод последната снимка на изкривения череп. Намерен е в САЩ през 1994 в Охайо, от някаква жена в тяхното ранчо. Оказало се , че имало 13 такива черепи на Богинята на войната и всички тези черепи се пазели на отделни места и над тях бдели някакви жреци и специални войни.



Оберон
« Последна редакция: Ноември 16, 2005, 14:36:58 pm от Oberon »

Morrigan

  • Гост
Re: Кристалните черепи
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2005, 14:53:49 pm »
Ако не бях чела за въпросните черепи щях да сметна този Ник за човек, имащ сериозен проблем с хашиша!:)))) Но е любопитно какво е споделил. А защо втория път не става? Нещо не го е фокусирал сигурно.

Последният череп ми се видя доста странен и според мен не е истински, а е допълнително обработен. Или поне снимката е била обработена.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Кристалните черепи
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2005, 01:32:36 am »
Оберон-ка респект! ;)
Искаш ли книгата и мп3-тата за кристалните черепи?

Oberon

  • Гост
Re: Кристалните черепи
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2005, 12:53:27 pm »
Ти как мислиш:)))?

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Кристалните черепи
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2005, 13:46:54 pm »
Хоре, прати ги и на мен - темата наистина е уникална....
Доколкото знам някои от тях са били направени преди повече от 30 000 години  :o
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re: Кристалните черепи
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2005, 14:41:24 pm »
Как намирате историята на тоя?
Мисля, че съм го провел добре:)))

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Кристалните черепи
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2005, 21:22:08 pm »
Оберон - пърфект си ;) Какво ще ми кажеш за описанията на гушерите на тоя пич (в които ти не вярваше :P) и за това, че влизали под земята ;D

Ще ги дам и на двамата. Ако интервютата са много големи ще ви ги дам на cd като се видим.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Кристалните черепи
« Отговор #7 -: Декември 19, 2006, 01:19:12 am »
КРИСТАЛНИЯТ ЧЕРЕП

от Стюърт Суердлоу

откъс от „Каквото посееш, това ще пожънеш



Много неща са изписани за Кристалния Череп, някои от тях са верни, други не, трети са чиста пропаганда. Кристалният череп е тайна и загадка извън човешките представи и често се приписва на културите от Централна Америка, атлантите и дори на извънземните. Ето истинската история на кристалния череп.
Както може би си спомняте, в Галактическата История се пише, че много отдавна се събрал съвет, който трябвало да определи как ще се развива животът на Земята. Бил зададен въпросът: “Ако оставим тези същества да се развиват самостоятелно, как ще разберат какъв е техният произход? Ако ги оставим без да се намесваме, как ще поемат по правилния път?” Решено било, че всяка една от цивилизациите ще наблюдава своята част от населението през определени интервали. И Земята станала свободна за всички.
Една група от извънземните решила да остави по някакъв начин знания за тези, които щели да се развият достатъчно, за да ги разберат. Тези същества били високи, със златна и бронзова кожа, златисти коси, мускулести и с виолетови очи. Тази група била както физическа, така и не физическа. На етерно ниво те създали предмет, който съдържал в себе си всичките познания, които те имали за Божието Съзнание. В този предмет те също заложили и историята на Вселената и всички технологии, които някога биха били необходими.
Те създали кристален череп на жена от човешката раса без някакви расови белези, като представител на всички човешки същества, символ на братство и хармония.
Женски, защото трябвало да бъде поставен във физическата реалност и да символизира превъзмогване на егото. Кристалът бил избран, защото представлява най-високата възможна вибрация във физическата реалност. Той е чист, ясен, може да фокусира, а може и да увеличава. Движещата се долна челюст символизира, че това е средство за общуване.
Извънземните оставили черепа на първата Лиро-Атлантска цивилизация, които го поставили в храм с формата на пирамида, където бил зареждан с енергия в продължение на много космически цикли от тази група хора. Преди да се появи втората Атлантска цивилизация на атлантите, на нашата планета вече били идвали и Сирианци от Сириус-А. С течение на времето те направили копие на черепа, което върнали на планетата си Сириус-А. Други групи от извънземни направили копия, които оставили на своите собствени човешки същества, които се намирали на Земята. Когато вече се появила третата цивилизация на Атлантите, истинската цел на Черепа била забравена. Тези, които били на власт, се опитвали да го използват за лоши цели, без да осъзнават, че тези, които го използват за зло, получават мислите си в уголемен размер, отразени обратно от кристала. Една от тайните на кристалния череп е, че каквото и да си помислиш, когато си близо до него, се отразява и се връща при теб и става част от житейския ти опит. Кристалът ни учи, че физическата вселена отразява мислите ни.
Когато Атлантида започнала да потъва, някои от високопоставените свещеници, които успели да напуснат континента, занесли черепа в Централна Америка, където проционците били оставили като своя част от населението маите. Там той бил използван като предмет за литургии и богослужения до момента, в който маите били махнати от тази планета. Кристалният череп останал заровен под развалините до неговото откриване в ранните години на този век.
Не се заблуждавайте. Кристалният череп сам допуснал да бъде открит, тъй като явно вече било време за човечеството да се докосне до знанието.
Кристалният череп работи, използвайки трите елемента на общуването: цвят, звук и образ. Когато комбинацията от тези три неща се насочи като лъч към черепа или пък някой си помисли за нея в близост до черепа, в него се отваря програма, която е кодирана да работи на този определен честотен резонанс. Могат да се използват безброй комбинации и всяка една от тях ще отключи програмата в кристалния череп за обучение на човечеството.
Кристалният череп е мост между всички нива на реалността и всеки един, който знае как да съгласува правилно трите елемента на общуването, може да стане всемогъщ и всезнаещ.
Образът е част от тези три елемента, представляващ епифизната жлеза на комуникацията. Лявата част на мозъка се свързва с езика, а дясната част изразява мисленето. Епифизната жлеза балансира и прави връзката между двете части, използвайки образа.
Образите могат да бъдат форми, букви, числа, древни символи на иврит, език с картини като в древния Египет или комбинация от тях.
Цветовете също са част от тази троица със свой собствен език. Светлината е в дясното полукълбо на мозъка, а тъмнината е в лявото. Епифизната жлеза се явява балансът и връзката чрез цветовете.
Тоновете също представляват триадата на звука - балансирайки между музиката и тишината. По същия начин черепът балансира Божественото Съзнание и физическата реалност. От време на време черепът става нефизически. Фактът, че към черепа няма тяло, символизира безсмислеността на физическото тяло.
Изключително важно е цялото човечество да се поучи от кристалния череп и да извлече поуките по правилния начин. Бъдете сигурни, че ако на тази планета дойде на власт злото, то кристалният череп ще бъде махнат оттук заедно с човешките същества, които са готови за усъвършенстване, и ще бъдат преместени някъде другаде.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Кристалните черепи
« Отговор #8 -: Декември 19, 2006, 02:35:40 am »
Някои твърдят, че кристалите са класифицирани неправилно в минералното царство и че всъщност са живи същества!  :-\

Все повече съм склонна да им вярвам!  :)

Особено тази тема, която за кой ли път доказва, че с тях се общува....но ние не знаем как!

Eon

  • Гост
Re: Кристалните черепи
« Отговор #9 -: Януари 10, 2007, 14:56:29 pm »
Някой получавал ли е инфо от този череп?

А какъв е съставът му? елемент "кристал" няма в менделеевата таблица ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Кристалните черепи
« Отговор #10 -: Януари 11, 2007, 01:14:27 am »
Кристалът е природно образувание, затова го няма в таблицата. Обикновено се образува при втвърдяване на някакво течно вещество(субстанция)  подложено на силно налягане. Тези черепи явно са правени от монокристали, които са доста редки с такава големина и такава чистота. А чистотата пък се получава от идеалното подреждане на атомите в кристалната решетка.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Кристалните черепи
« Отговор #11 -: Януари 11, 2007, 09:52:42 am »
гледах един филм за тези черепи,казваха че са ляти при няква ужасна температура, ако не ме лъже паметта 12 хил градуса.иначе не можело да се получат.

Неактивен Altay

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re: Кристалните черепи
« Отговор #12 -: Януари 12, 2007, 15:44:25 pm »
Незнам някой от Вас чувал ли е езотеричната тезата че, Кристалните Черепи, представляват нашето висше съзнание. 

Когато нашето общо съзнание попаднало тук, в 'Матрицата', то с последни усилия създало тези форми.  Може би са нещо като ключ, към смисъла на живота - не знам, но предстои да се разбере  ;) :)
'Животът е не само по-странен, отколкото предполагаме - той е по-странен отколкото, можем, да предпо

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Кристалните черепи
« Отговор #13 -: Януари 12, 2007, 16:42:58 pm »
аз съм я чувал.
ето още малко картинки на черепи, принадлежащи на един приятел:

http://mahatma.co.uk/skull1.htm
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 16:44:05 pm от WhiteRider »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Кристалните черепи
« Отговор #14 -: Януари 12, 2007, 23:01:41 pm »
Незнам някой от Вас чувал ли е езотеричната тезата че, Кристалните Черепи, представляват нашето висше съзнание. 

Да - аз съм чувала....както и за опити правени с тях - декодиране със звук, светлина, радио и електро-вълни....В други сайтове за конспирация всъщност се твърди, че много от инициативите на съвременните изследвания се базират на странни - "окултни" знания от черепите....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27