Автор Тема: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"  (Прочетена 17155 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« -: Декември 05, 2005, 11:05:53 am »
Извънземните съществуват и те са християни
 actualno.com
    
“Вероятно съществуват интелигентни същества някъде във Вселената, а в Библията има доказателства, че те могат да бъдат християни”, се казва в издаден наскоро от римокатолическата църква документ.

Католическото дружество на истината – официалният издател на Ватикана, публикува материал, в който папският астроном посочва, че “рано или късно хората ще открият други интелигентни същества във Вселената”.

Йезуитът Ги Консолманьо казва, че може и да не е прав, но в книгата си, която тълкува Библията на прост език, пише, че сред толкова милиарди планети, звезди и галактики, “със сигурност някъде трябва да има цивилизовани разумни същества”.

За да подкрепи вярата си в съществуването на живот на друго място, което е познало Христовата милост, той цитира Евангелието на Йоан “Аз съм Божи пастир ... Имам и други овци, които не са от тази кошара. И тях трябва да доведа и гласът мой ще се чуе и ще има едно стадо, един пастир”.[/b]

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #1 -: Декември 05, 2005, 11:21:41 am »
Тия от Ватикана май се "открехват". Като че ли виждат накъде вървят нещата и гледат да подготвят "овчиците".  :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #2 -: Декември 05, 2005, 15:55:10 pm »
Те са открехнати откакто свят светува. Това изявление не е ново.

Подготвят ни за инвазията - хехехе :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #3 -: Декември 05, 2005, 16:30:20 pm »
Аз пък ако чакам те да ми кажат... :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #4 -: Декември 05, 2005, 18:56:12 pm »
Извънземни и християни??! Ако е така ще е принеса в жертва на боговете след което ще приема католицизма,ще се възнеса и ще седя от лявата страна на Господа Иисуса Христа,спасител наш,които живя,и биде разпнат на Кръста за да изкупи нашите грехове и сега седи в рая отдясно на отца си
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #5 -: Декември 06, 2005, 13:26:58 pm »
все си мисля, че ще е по-добре пурво да приемеш католицизма а после да се жертваш на боговете ... нещо си объркал малко последователността и логиката
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #6 -: Декември 15, 2005, 14:13:17 pm »
Извънземни и християни??! Ако е така ще е принеса в жертва на боговете след което ще приема католицизма,ще се възнеса и ще седя от лявата страна на Господа Иисуса Христа,спасител наш,които живя,и биде разпнат на Кръста за да изкупи нашите грехове и сега седи в рая отдясно на отца си

От твоя некомпетентно-подигравателен текст излиза, че ти си Отец - щом седиш отляво на Христос, а пък Той седи отдясно на Отца... И другият ми протест - да бъдеш християнин не означава непременно да станеш католик. Има три големи християнски деноминации - православна, католическа и протестантска, а редом с тях и безброй разклонения и секти. Има и такъв вид християни, които отказват да се числят към която и да било деноминация - така че, имаш избор, ако наистина искаш да се "пожертваш".


И така. В християнството от край време съществува учението за небесните йерархии, според което има множество видове разумни извънземни същества, най-популярните от които са ангелите. Те също се делят на различни групи според ранга и функциите си. Всичките тези същества образуват небесното войнство, което заобикаля и населява Божието царство. Друг е въпросът, че по едни или други причини църквите не се напъват въобще да разяснява познанията за това учение, което се ползва преди всичко от клира; от просветената част от клира, не от пияндурската.

Католическата църква е известна с това, че винаги се е старала да бъде, по свой си начин, съвременна. Ето защо едно простичко споделяне, че може би част от извънземните са ангели или други подобни небесни същества, е резонно да се появи. В православната църква например това няма да се каже толкова лесно, защото там канонът е много по-насочен към интимно преживяване на Бога, а не толкова към каквото и да е обясняване или разбиране.

Но тук трябва да се разбере, че от гледна точка на религиозното знание признаването на извънземните не е никаква новина - колкото и да ни е трудно да си представим, че абстрактните или приказни същества от Книгите всъщност не са въобще невероятни, нито измислени алегории. Ами истина са - това е. В светите книги (не само християнски) има постоянни свидетелства за какви ли не случки с извънземни, с летящи чинии и прочея. Просто езикът е друг, назоваването е стилизирано и в желанието си да наложат монопол, свещениците постоянно мистифицират.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #7 -: Декември 15, 2005, 19:16:33 pm »
Знам много добре, че има различни деноминации,но в случая казвам католицизъм,защото изявлението е на Ватикана.
 Учението за небесните йерархии и ангелите произлиза от еврейската кабала,която общо взето се отхвърля от официалната догматика.
 Мнението ми не е некомпетентно-подигравателно,а шеговито-подигравателно,защото никак не харесвам фанатизирани християни и глупави твърдения от тяхна страна,като това, че извънземните са християни,което звучи просто абсурдно.Не целя да обидя никого.
  С останалата част от мнението ти съм съгласен напълно
« Последна редакция: Декември 15, 2005, 19:19:22 pm от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #8 -: Декември 15, 2005, 20:17:47 pm »
Католическата църква е известна с това, че винаги се е старала да бъде, по свой си начин, съвременна.

Ами това е крайно абсурдно твърдение... Ватикана допреди 50 години още проповядваше, че Земята е плоска.

Oberon

  • Гост
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #9 -: Декември 16, 2005, 08:35:06 am »
През 1972 оневиниха Галилей...съвременниците:)))

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #10 -: Декември 16, 2005, 12:34:16 pm »
Ако някой е чувал за "Мисионария Протектива", тогава няма да се чуди защо някои от извънземните са християни или нещо подобно!!!
А относно инвазията (в подкрепа на горното ми твърдение)- целите на религията и политиката са - Да Защитава и Да Брани Интереси - чии това е друг въпрос. Е има и религии и политики, които и в скритите си нива бранят т.нар. всеобщ баланс на интересите, но те повече се доближават до философски учения и парадигми. За това и не са толкова популярни.
И сам войнът е войн!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #11 -: Декември 16, 2005, 13:00:43 pm »

а (в подкрепа на горното ми твърдение)-

Ае тука колко хора пишат с повече от 1 ник ? Вече не моа им хвана бройката и почнах да са обърквам кой кой е  :P

Eon

  • Гост
Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #12 -: Декември 16, 2005, 13:32:58 pm »
Ами така си е....
ще обявят не ами и хоро ще играят

нали като тръгнем след 300 години да колонизираме планетките и като видим туземците
пък кво..???
ще стане пак като при индианците.... ще тръгнат да ги покръстват....

ми така си е, старата песен на нов глас


помнете ми думата

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Отг: Re: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #13 -: Декември 19, 2005, 10:14:26 am »

а (в подкрепа на горното ми твърдение)-

Ае тука колко хора пишат с повече от 1 ник ? Вече не моа им хвана бройката и почнах да са обърквам кой кой е  :P

А бе Човек, тука пиша от доста време и то само с един ник - това дето си го цитатнал - отнася се за по- горния ред в постинга ми, а не твърдение в по- горен постинг с друг ник ;)
И сам войнът е войн!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Ватикана - "ИЗВЪНЗЕМНИТЕ СЪЩЕСТВУВАТ"
« Отговор #14 -: Декември 19, 2005, 10:16:58 am »
А оки 10х за уточнението  :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
9143 Прегледи
Последна публикация Януари 23, 2006, 00:44:55 am
от Дъвиан
5 Отговора
11338 Прегледи
Последна публикация Март 21, 2009, 17:05:15 pm
от benoni
За "Нощния живот" в България

Започната от Particle « 1 2 » НЛО

16 Отговора
14352 Прегледи
Последна публикация Март 15, 2010, 07:32:47 am
от зико
А Бог каза "НЕ"

Започната от firma Религия

5 Отговора
5642 Прегледи
Последна публикация Април 01, 2006, 23:16:44 pm
от H.
0 Отговора
5302 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2006, 23:25:22 pm
от firma

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27