Автор Тема: Пирамидите по света  (Прочетена 112764 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Пирамидите по света
« Отговор #225 -: Януари 12, 2012, 00:01:38 am »
Като споменахте Кейси, някой да има нещо сканирано, или в електронен вариант?...Изпокрадоха ми неговите книги, та затова. Ще съм безкрайно благодарен, ако се намери нещо. :hi:
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Пирамидите по света
« Отговор #226 -: Януари 12, 2012, 17:20:34 pm »
Още през 80те години японците доказаха, че под Сфинкса има кухина с правилна форма. Доказаха, даваха по телевизията и..дотам:)
Точно за нея става въпрос. През 1997 г. мисля, че е било платото е било затворено за туристи и тогава се предполага, че са слезли долу. За тогава и Кейси беше предрекъл, че ще се направят големи открития около пирамидите. И да са станали, ние няма да разберем. :nea:

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Пирамидите по света
« Отговор #227 -: Април 17, 2012, 15:19:10 pm »
ПИРАМИДИТЕ ПО ЦЯЛ СВЯТ СА СЕ АКТИВИЗИРАЛИ И СА ЗАПОЧНАЛИ ДА ИЗЛЪЧВАТ ПАКЕТИ ОТ НЕИЗВЕСТНА ЕНЕРГИЯ


На 15 ноември 2011 година всички станции на ATROPATENA , които записват тримерните колебания на гравитационното поле на Земята, почти едновременно са регистрирали мощни гравитационни импулси. Станциите са развърнати в Истанбул, Киев, Баку, Исламабат и Джакарта, разстоянието между първата и последната от тях е около 10000 км. Такова явление е възможно единствено в този случай, ако източникът на това излъчване се намира на нивото на ядрото на Земята. Това огромно изхвърляне на енергия от ядрото на Земята в края на миналата година беше по своему сигнал за началото на прехода на вътрешната енергия на Земята в по-нова активна фаза.


Вижте руския текст и картинките



Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Пирамидите по света
« Отговор #228 -: Април 18, 2012, 20:23:49 pm »
Попрочетох малко, ама да ти кажа, малко блъф ми се струва цялата работа.

Цитирам:

"НАСА и Европейское космическое агентство в течение двух лет неоднократно предупреждали весь мир о приближении катастрофы, которая может развиваться в период с 2012 года по 2013 год."

Никъде не съм чул или прочел, НАСА и ЕСА да предупреждават за приближаваща катастрофа.

Пък и снимките на енергийните лъчове...думи нямам:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Пирамидите по света
« Отговор #229 -: Април 25, 2012, 21:40:46 pm »
РАЗБУЛВАНЕТО НА ПИРАМИДИТЕ

http://vimeo.com/34512479

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Пирамидите по света
« Отговор #230 -: Април 16, 2013, 20:07:27 pm »
Ето една много хубава картинка.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Пирамидите по света
« Отговор #231 -: Юни 25, 2013, 11:05:46 am »
Знаете ли че…?
Автор: Владимир Т. Василев
Едно от особености те на Голямата пирамида е вдлъбнатина на стените и в средата, което прави паметника осем странна фигура, а не четиристранна като всяка друга египетска пирамида. На четирите му страни в техните централни линии, от основата до върха се вижда мястото където се събират двата триъгълника. Тази вдлъбнатина се наблюдава на всяка една от стените на пирамидата, създавайки много особена и необичайна осемстранна пирамида. Интересното, е че с не въоръжено око това няма как да се види от каквато и да позиция да е застанал човек. Те могат да бъдат забелязани само от въздуха и то само в определени часове на деня. Това обяснява защо почти всички снимка правени на Голямата пирамида не показват тази нейна особеност и защо никога не е била открита до създаването на авиацията. Този интересен детайл бил открит съвсем случайно през 1940 г., когато британски пилот от ВВС, П. Гроувс, летял над пирамидата. (Неговата фотография е представена най-отгоре)


https://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/pages/%D0%A3%D1%80%D0%B8%D0%BB/135126963318569
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Пирамидите по света
« Отговор #232 -: Юни 25, 2013, 18:26:52 pm »
Да си призная, аз изучавам пирамидите от доста години, и смея да твърдя че знам доста за тях, НО, това не го знаех.
Поразрових за други снимки - наистина е така.

Много интересно. Може би вдлъбнатината е твърде малка, клоняща към минимум, и затова никъде да не се казва. Ще проуча допълнително.

Крайно време е да прочетете за Пирамидите в Босна и Херцеговина и да драснете, иначе аз ще пиша.

Поздрави,
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re: Относно: Пирамидите по света
« Отговор #233 -: Юни 25, 2013, 20:14:31 pm »
Предполагам със звук. Това е една много правдоподобна теория. Успявали са да възпроизведат точните честоти, с които вибрират камъните и да насочват по някакъв начин звука към тях. Чел съм за различни видове музикални инструменти - свирки, тъпани, тръби, но не съм намирал подробности как се правят подобни неща. И все пак не вярвам, че дори да имаш уреда всеки ще може да го използва. Предполагам, че ще трябва някаква предварителна, нагласа, вглъбяване. Спомнете си как са паднали стените на Йерихон.

И един древногръцки град, според легендите... май Тива? Бил построен от близнаците Амфион и Зет, като Амфион издигал стените, като камъните се подчинявали на флейтата му.
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен Schicksal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • "Летящата чиния" на тевтонския орден :) .
Re:Пирамидите по света
« Отговор #234 -: Юни 25, 2013, 21:36:35 pm »


Дадена за изследване, се установява, че сферичното кълбо е изработено от кварц, но няма съмнение, че това не е естествена кристална форма. Обработвана е някакъв неизвестен начин с някаква определена, но неизвестна засега цел. Кварцът никога не образува кристали с кръгла форма.



Кварцът е някакъв силициев окис, нали? Нали може да съществува живот на силициева основа?
Im Namen unserer gemeinsamen Taten!

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Пирамидите по света
« Отговор #235 -: Юни 25, 2013, 21:58:06 pm »
Да  Oberon и аз така занимавам се с Древно Египетска история, култура и писменост от 10 години и от скоро се запознах с това. Аз съм на мнение, че това е така за да може облицовката по добре да се закрепи и да не се срине.
 :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re: Пирамидите по света
« Отговор #236 -: Юни 25, 2013, 23:54:46 pm »
"The Revelation of the Pyramids" - Вместо да си губите времето в догадки, просто гледайте този филм! Има го в Колибката и е преведен!  :drinks:

Неактивен badai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Пирамидите по света
« Отговор #237 -: Юни 27, 2013, 20:40:52 pm »
Пирамидата на Слънцето в Босна, най-голямата в света

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B0_%D0%B2_%D0%91%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B0

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Пирамидите по света
« Отговор #238 -: Октомври 02, 2013, 18:40:02 pm »
Пирамидата на Слънцето в Босна, най-голямата в света

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B0_%D0%B2_%D0%91%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B0

Ето за това мислех да пусна тема, ама ще е уикенда:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27