Автор Тема: Излизане от тялото  (Прочетена 19061 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Излизане от тялото
« Отговор #15 -: Септември 09, 2005, 22:34:09 pm »
Чел съм книгата, която обработвам. Тя е точно тази, която ти цитира. Тиража и е само 300бр. аз имам един.
Автора познавам от доста години. Преди двадесетина години свирихме в един оркестър. Преди около месец се видяхме за сефте от над 10 години. Изненадах се от посоката, в която се е насочил. Подготвя и друга книга, но не се знае кога ще е готова. От разговорите ни се потвърди мнението ми, че в книгата си не е поместил всичко. Така ще бъде и със следващата (освен ако не успея да убедя в противното).
Ако има желаещи, мога да я обработя малко по-експедитивно,  и я имате.(дали да му кажа на Румен?)
А на Терзийски само променях форматирането, щот при мен не излизаше коректно, имаше места които не бяха на кирилица та ги пооправих. За следващите томове ще се радвам ако ги намеря.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #16 -: Септември 09, 2005, 22:42:43 pm »
Да аз определено бих желал да я имам в електронен вариант тази книга на Чорбаджийски и дано в новата пише повече за практиката си.
Относно тази на Терзийски тя първо се появи в един форум на дир.бг където някакъв редактор на който му я били дали откровено се подиграваше с нея и пускаше глави от нея за майтап. После един авер успял да го измоли да му я прати по пощата. Но явно доста хора са се докопали до нея. Жалко само че я няма на хартиен носител. Аз лично бих си я купил ако е на разумна цена.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Излизане от тялото
« Отговор #17 -: Септември 10, 2005, 16:28:56 pm »
ей ако може някакво линкче или някой когато има някоя от книжките да ми я прати - звучи интересно....
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Излизане от тялото
« Отговор #18 -: Септември 10, 2005, 16:34:25 pm »
Аз на Терзийски мисля че съм ти я пращал я си провери. Имай предвид че на Терзийски и на Чорбаджийски книгите са доста различни като тематика.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Re: Излизане от тялото
« Отговор #19 -: Септември 10, 2005, 17:18:40 pm »
хм, може и да съм я чела, а може и да се е затрила....
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Излизане от тялото
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2006, 01:32:54 am »
Изчетох темата и не получих информацията,която ми трябваше.
Говорите си за книги,но няма ли някаква възможност да споделите с тези,които нямат достъп до тях?Живо ме интересъва темата,защото незнам излизам ли,влизат ли ми в тялото ,отивал ли някъде или си лежа прикована в леглото.Е има и напредък,взех да мърдам,да виждам и т.н.
Явно има доста начини за излизане извън тялото,но това което усещам аз определено почва от главата.Шум като на огромна метална врата,която се тряска.Това определено ме ''събужда''.След това започва бръжденето по цялото тяло.Понякога усещам лекота,понякога ми е неприятно.В някои от случаите се чъвствам като в центрофуга и ми се повдига.Определено съм в съзнание и от известно време виждам,но не съм излизала извън спалнята.честно казано в някои от моментите ако се зароди каквато и да е мисъл ,това спира.Най-често ми се налага да си казвам ''Отче наш'',за да спре.Може да звуча налудничаво,но определено не е нещо което правя аз и ми се случва от много години.Any hellp?
Благодаря предварително! :)

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Излизане от тялото
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2006, 06:42:14 am »
Изчетох темата и не получих информацията,която ми трябваше.
Говорите си за книги,но няма ли някаква възможност да споделите с тези,които нямат достъп до тях?Живо ме интересъва темата,защото незнам излизам ли,влизат ли ми в тялото ,отивал ли някъде или си лежа прикована в леглото.Е има и напредък,взех да мърдам,да виждам и т.н.
Явно има доста начини за излизане извън тялото,но това което усещам аз определено почва от главата.Шум като на огромна метална врата,която се тряска.Това определено ме ''събужда''.След това започва бръжденето по цялото тяло.Понякога усещам лекота,понякога ми е неприятно.В някои от случаите се чъвствам като в центрофуга и ми се повдига.Определено съм в съзнание и от известно време виждам,но не съм излизала извън спалнята.честно казано в някои от моментите ако се зароди каквато и да е мисъл ,това спира.Най-често ми се налага да си казвам ''Отче наш'',за да спре.Може да звуча налудничаво,но определено не е нещо което правя аз и ми се случва от много години.Any hellp?
Благодаря предварително! :)

Прочети книгата на Робърт Монро  " Пътуване извън тялото/" /която е в три части/ и ще си отговориш на въпросите.  Той целенасочено, с години упорит труд и лабораторни изследвания е постигнал много в тази насока и най-подробно е описал всичко в книгите си. Аз  имам спомен за такова съзнателно излизане, казвам съзнателно, защото легнах именно с тази цел, не да спя, а в удобна поза и с упражнения за отпускане реших, че искам да го направя в действително не  спящо, а съзнателно състояние. Това беше преди около 10 години, но успях. Бях бледо зелено облаче, а ме водеше някой, когото възприемах като розово облаче. Излязох извън пределите на земятя, аз бях писала някъде тук за това, бях заведена на Луната. За там не ми се разказва сега, но от тогава ми се изпари желанието за подобни експрименти. По това време не бях чувала за Монро и т.н., но вероятно пак съм изпробвала метода, защото някъде нещо съм чела. Спомням си как имаче описанието на самата медитативна подготовка беше подробно указано. Бяха изброени начините да се отпуснеш чрез авто хипноза, като си представяш как отпускаш всяка част на тялото и наистина в един момен спираш да го усещаш. Изисква  се много добра концетрация, пълна тишина и спокойствие. Точно вчера свърших прочита на книгата, за която ти говоря, а там Монро наистина споделя, че единия  от начините на възприемане на себе си може да е именно облаче.. :) С  това  мога да ти помогна, другото ти ще си го откриеш лично ;) :P На мен определено не ми хареса и никога повече не го повторих този опит, въпреки, че на практика стана много лесно и беше успешен.

П.П. Човек трябва да изучи методики на защита, защото при такива излизания се случват не до там приятни неща понякога. Аз се чувствах беззащитна и разбрах, че съм абсолютно безпомощна да си помогна когато се прояви недоброжелателност от хората и съществата, които срещам. Имах чувството, че всеки можеше / и те го направиха, може да не е било с лоша умисъл, но да ти надничат в съзнанието,а  ти да не можеш да се предпазиш е, бррр, неприятно...което веднага ме накара да "избягам"/ да проникне в отвореното ми съзнание и да ме използва за опитно зайче. Първо е добре да има познания в тази област, а после вече да следват целенасочените експерименти. Успех!  ;)
"Препатила" - Albinoni  :P ;D
« Последна редакция: Ноември 07, 2006, 06:52:50 am от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Излизане от тялото
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2006, 09:34:49 am »

  Всичко това е вярно, освен това всички след Монро плагиатстват. Имам предвид, че при него нещата са поставени и разгледани от научна гледна точка. Дава отговори на всичките ви въпроси и тн.

  Форум посветен на излизане от тялото - forums.bgway.com , Obe :)

   

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Излизане от тялото
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2006, 11:24:27 am »
Да, и това: http://www.saltcube.com/out-of-body/ - малко теория и практика, на английски.
« Последна редакция: Ноември 07, 2006, 11:25:15 am от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Излизане от тялото
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2006, 11:34:09 am »
много добро.
10х Ултрафутур
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Излизане от тялото
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2006, 12:14:45 pm »
Много благодаря за отговорите!Ще прочета книгата на Монро задължително,но определено ми върши работа в момента линка по-горе.Тъй като от много години съм в УК ми се налага да чета такава литература на англииски и по навик е по-разбираемо за мен отколкото на български.Още веднъж искам да кажа,че ОБЕ не е по мое желание,просто става и то много често в последно време.Паниката и страхът почти ги няма,защото при мен е почти нормално това,но си остава чувството,че някой иска точно  това от мен и ме вбесява.Дано отсега нататък,когато ще е осъзнато да нямам проблем,защото излиза,че аз умишленно се съпротивлявам.
Мир,светлина и любов на всички!!!!
 :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Излизане от тялото
« Отговор #26 -: Ноември 07, 2006, 16:26:57 pm »
Да се върнем за малко на наркотиците. В нашето общество съвсем целенасочено се насажда едно негативно отношение към тях, което е силно невярно в частта, насочена към "растителните" - както бяха назовани по-горе в темата. Съществува едно цялостно неразбиране за същността на тези вещества, които по инерция наричаме "наркотици" и ги свързваме с идеята за "пристрастяване" и "опасност". Само като теза (не е работа по тази тема, за да го обсъждаме) ще вметна, че към канабиса например пристрастяване НЕ СЪЩЕСТВУВА и вредни последици върху организма от умерената му употреба НЕ СЪЩЕСТВУВАТ - факт, който медицинската общественост познава, но не обнародва поради правителствените стремежи към "дезинтоксикация" на обществото. Само за пълнота (пак не е работа за разискване по тази тема) ще посочим, че докато доказано безвредни "наркотици" се забраняват и обявяват като опасни, то доказано вредни неща като никотин, кафе, радио-комуникационни и електронни технологии, петролни горива, пластмаси и консерванти, широко се поощряват и масово се внедряват в нашето ежедневие(!) - за тези проблеми има обширни дискусии на други места из Форума.

Така наречените "растителни наркотици" са широко известни на нашите предци и в много от техните развити духовни култури са били използвани като неизменно култово средство за постигане на определен духовен ефект. Следа от това обстоятелство остава и при днешните "наркомани", които представят вземането на необходимия им "наркотик" като "ритуал". В далечното минало, когато наркотичното вещество е било жреческа тайна, а употребата му - свещенодействие, към наркозата се е подхождало с подобаваща сериозност, а последствията от нея са се отбелязвали като форма на висше прозрение и са служели на култовия процес: инициации, гадания, съветничества с божества и духове са ставали с помощта на наркотични въздействия, а отвъдните светове са се поддържали живи, реално присъстващи в съзнанието на практикуващия.

Колкото и да се отрича, голяма част от съвременните будисти на Запад са продукт на една материална и светска култура, която е оставила празнина в техните духовни търсения и е отворила в съзнанията им големи духовни пространства чрез употребата на един или друг наркотик; изтъкнати западни монаси споделят, че първото им духовно търсене се е отворило благодарение на наркотично "опиянение", което им е представило съвсем нови реалности, изпълнени с чудеса и надежда за по-висок разум, който осмисля реалността и дава посока за развитие. Митът, че наркотиците не водят до никъде и единственото възможно следствие от тях е упадъкът, представлява пропаганден продукт в ръцете на споменатите по-горе власти, които не желаят човекът от обществото да притежава алтернатива на материалния, "сериозния" свят.

Идеята, че наркотичният път към Окултното е мълзелив, е слаба и се свързва с неразбиране какви усилия са необходими на човек в самото окултно пространство. Разбира се, подобна опитност може да се постигне и без наркотици - и, за да не ме обвините, че проповядвам употребата им, аз самият препоръчвам търсене на прозрение по безмедикаментозен път. Това обаче е свързано с дисциплина, която ще изиска от вас няколко годишно послушание пред затворените за вас врати на Храма, където да измолите своето влизане във високите светове. Само по себе си, тренираното по този начин смирение и воля представлява безценно качество и никой, който не го притежава, няма да може да се подвизава безнаказано в онези пространства, където всеки трепет на мисълта предизвиква незабавната материализация на реалности. В този смисъл, ускоряването посредством наркотици, заменянето на пътя на ученето с една бърза, забавна и безотговорна консумация, оправдава пропагандирания от официалните източници упадък. Използването на наркотици обаче по стария, духовно издигнатия и отговорен начин, може да има благотворно и пробуждащо въздействие за тези, които НАИСТИНА ИМАТ КАКВО ДА ПОТЪРСЯТ И ИМАТ ВОЛЯ, НАДХВЪРЛЯЩА развлечението. Именно такива в древността са имали достъп до храмовете и до мистерийните церемонии, когато се е давала свещената билка.

Въздействието на наркотичните вещества е много разнообразно и тук важи правилото, че синтетичните вещества, както и тези, които са насочени към чисто телесни усещания, са вредни; първите, понеже натравят организма с изкуствено генерирани химикали, а вторите, защото на всичкото отгоре не дават никакво оправдание в лицето на духовното израстване. В този смисъл, ако човек се насочи към наркотичен експеримент, следва да се подготви с напълно екологични растения, които не са обработвани или смесвани с каквито и да било изкуствени химикали. Друго важно обстоятелство е наркотичното въздействие да не бъде смесвано с алкохол и други химически подбудители, които ще замърсят въздействието му и могат дори да предизвикат отравяне. Важно е, също така, да подберем подходяща среда откъм хора и пространство - особено първия път обкръжението ни следва да бъде спокойно, добронамерено и търсещо духовност, а не шумна и безотговорна, лекомислено забавляваща се компания; това е свещенодействие за нас, а не купонче!!! И накрая, но първо по важност, НАРКОТИЧНОТО УПОТРЕБЛЕНИЕ СЛЕДВА ДА БЪДЕ ОСЪЩЕСТВЕНО В ДЪЛБОКА ОСЪЗНАТОСТ НА ЕДНА ИЗЦЯЛО ДУХОВНА ПОДБУДА, която ни провокира и която е развита в нас като плътно лично убеждение. Само при такива условия този експеримент няма да бъде злоупотреба, а последствията му ще бъдат отварящи, облагородяващи; останалото е компромис и показва, че всъщност не знаете какво търсите и не следва за извинявате злоупотребата си с някакви отвлечени "духовни" аргументи - вие просто вървите по пътя на наркомана!...

Сред билките, които се препоръчват, на първо място стои канабисът. Пак повтарям, той трябва да бъде чист, да не се смесва с тютюни или други вещества, още по-малко - изкуствени. Въздействието му се осъзнава след 4-5 опита, за около седмица-две, в подходяща среда от издигнати и търсещи Духа приятели, в спокойно и уединено пространство. Само за наистина напреднали и такива, които са започнали да развиват усещане за алтернативните състояния на съзнанието, се допуска опитът на специални психеделични гъби, кактуси или други билки, които въздействат много по-мощно, а при неподготвени гости могат да оставят и поражения - внимавайте, мистерията не е купонче!!! Независимо от всичко, като главно обстоятелство във впускането из тези експерименти посочваме необходимостта от духовни занимания - медитация, релаксация, съзерцание, йога, молитви... Трябва да гледате на себе си като на монах, като на служител на едно по-висше съзнание, на което искате да служите и заради осъзнаването на което въобще дръзвате да внесете в тялото си подобно вещество.

Защо е необходимо на един етап да бъдат опитани психоактивни растения? Днес реалността е твърде отдалечена от духовните аспекти на човека, специално и методически бива ограбвана от всичките си доказателства за съществуване на Духа и хората се изваждат от естественото си, полумедитативно и просветлено състояние; специално се установяват режими на ежедневие и се излъчват вибрации, които силно да затруднят или напълно да блокират всичките опити за медитация и духовност, за издигане. Ако в миналото духовното осъзнаване е било специално подбуждано, а наркозата е била една от тайните изходни врати за посветени, днес духовното осъзнаване се потиска и наркозата остава като една от възможностите да приемете "червеното хапче", което няма да ви извади от матрицата, но ще ви покаже, че пространство извън матрицата СЪЩЕСТВУВА и в зависимост от усилията на вашия Дух, вие можете да се издигнете към това място... Пак повтарям: наркозата не е препоръчителен път и най-прекрасно би било никога да не посягате към нея; както ислямът учи, само Аллах и мисълта за Него следва да опиянява съзнанието на човека. Но, ако вие сте способни на необходимата духовна сила, дисциплина и целенасоченост, едно неподозирано състояние като моето, когато опитах за първи път канабис и за около четири часа мълчах в съзерцание, ще ви отпрати към най-дълбоките ви медитации и вие никога няма да забравите тези нива - без значение дали ще се отдадете на наркотична консумация след това или, като поощрен ученик ще се впуснете в задълбочаване, осъзнаване и разширяване на боголюбивата ви Природа!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Re: Излизане от тялото
« Отговор #27 -: Ноември 07, 2006, 17:21:49 pm »
Да, това е така на 100%. Съгласен съм.

Пътуванията извън тялото са отколешна практика на нашите предци. Докато в миналото е било възможно за доста повече хора да го правят, сега за това са нужни много повече усилия, които обикновения човек трябва да направи.
За Ламите и Висшите йоги не е никак сложно да се ототделят от тялото си. Самите те споделят, че по този начин опознават други светове и реалности, достигат до други нива на самосъзнание и мислене. Ако щете, те са нашите истински емисари пред Вселената.

Излизане от тялото може да бъде осъществено и от много силна воля и силен характер. Известен е следният случай ( не помня точните дати и имена): Кораб, пътуващ в покрайнините на Северния океан, накъде 1890-1895 г. Капитана седи и си чертае нещо на картата в каютата. Нещо го кара да вдигне глава. Той вижда пред себе си мъж на средна възраст, който го гледал безмълвно.Капитанът разказва, че най-странното нещо било, че вижда вратата на каютата си през мъжа. Мъжът стоял известно време прав, след което се приближил, и отново без да продума нищо, посочил една точка на картата и...просто изчезнал...Капитана останал вцепенен известно време след което погледнал картата, и видял че корабът му се намира на около 150 морски мили от точката, посочена от мъжа. Дал заповед и поели натам. След известно време се доближили до кораб, почти целия скован от лед. Слезнали и се качили на скования кораб. Открили една стая с около 30-40 човека, почти всички умрели от измръзване. Като спасили живите, капитана забелязал че един от оцелелите много прилича на мистериозния мъж...

Извода за мен е следния: Духът може да напусне тялото и при много голяма опастност, без човек да осъзнава. Сякаш духовното ни Аз взима нещата в свои ръце и ни помага. Едва ли замръзналия човек е осъзнавал какво прави. Капитана е говорил с него, след като са го спасили, но човекът не помнел нищо. Докато Бялата дама е стягала хватката си, и човекът е бил може би в полусънено състояние, Духът го е напуснал и се е свързал с капитана на другия кораб. Ето това е Силата...

Също така, йогите споделят, че когато излизат от телата си, винаги остава една тънка сребърна нишка, която ги свързва с телата им. Продължителността на това духовно реене е различна. Колкото по-посветен е някой, толкова продължителността е по-голяма. Има случаи на йоги, които са искали да останат извън телата си повече от необходимото и са загивали. Скъсва се нишката, която ги свързва към тялото ( спомнете си Дон Хуан и Хората - мечки ). В "Магьосникът от Землемория" Ле Гуин  разказва за един жрец, който много обичал да се трансформира в мечка, и го правел все по-често и по-често, за все по-дълги периоди. Докато един ден не можел да се преобрази отново в човек и си останал мечка завинаги, загубил човешкото ...

Твърди се, че по време на сън човек излиза от тялото си и Вселенските потоци го отнасят далеч. Не знам, може и така да е. Но това е неосъзнато излизане от тялото, докато мисля тук говорим за осъзнаото.

Не на последно място, искам да ви обърна внимание и на сомати-състоянието, за което говори Мулдашев. Преди да излезе книгата, бях попрочел и подочул нещо такова. За тези, които не са чели книгата или не са запознати с идеята: Сомати е състояние на тялото и Духа, при което те са разделени с тази сребърна нишка за много дълги периоди от време - може би хиляди години. Тези същества обитават тайни пещери в Тибет и Непал, за които знаят много малко посветени хора. Последните се грижат за телата и след пост и дълга молитва биват допускани в пещерата. Обикновен човек не може да влезе- енергийната решетка на съществата вътре го убива. Самият Мулдашев изпитва това на гърба си. Той нарича съвкупноста от същества 'генофонд на човечеството". Самия Понче лама му признава, че и Буда е в някоя от тези пещери, и когато настъпи момента, той отново ще се появи сред хората.

Аз-ът сънува Безименния. Кой е той, разчитам на вас да отгатнете:)))

Оберон

« Последна редакция: Ноември 07, 2006, 17:41:24 pm от Oberon »

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Излизане от тялото
« Отговор #28 -: Ноември 07, 2006, 17:28:58 pm »
flyDragon,подкрепям това което си написал и аз съм изчела доста литература по този повод.Не мисля,че ще прибягна до този вид ''стимулация'',защото така или иначе изживяванията които имам не са доброволни.Имам предвид,че по никакъв начин не съм ги предизвиквала съзнателно(или се лъжа :-\),винаги започват сами.Това което правя аз е да се съпротивлявам.По-нагоре съм посочила защо.Затова се нуждаех от съвсем обикновен отговор,но все пак ще прочета книгата,която ми се препоръчва.Сайта който предлага ultrafufur e много интересен,но лично аз немога да се впусна в нещо подобно с пълно съзнание,защото не знам каква е причината.Което ме връща пак в първоначална позиция,а от там и въпроса:''Каквото и да става,защо става и каква е причината?''Предполагам сама трябва да си отговоря на този въпрос и дано имам отговор,защото си го задавам от години. ::)

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Излизане от тялото
« Отговор #29 -: Ноември 07, 2006, 18:04:24 pm »

  Mystic, би ли споделил нещо повече за тези преживявания, подробности. Познавам много хора които биха дали всичко, зада са на твое място. Природата си прави шеги обаче :)

  При Монро, също е почнало не по негова воля, той също се е съпротивлявал дълго време. Дори си е правил купища изледвания, дали не е болен - физически или психически. Накрая се научава да преодолява страха си. Интересното при него е , че през цялото време е бил подпомаган - той мисли, че помоща е идвала от негови части на висшия Аз - идеята е накрая всички части да се съберат и така да минат на следващото ниво  8)

  Друго което споделя той е , че в място 2 (така нарича мястото , където попада с астралното си тяло) трябва да разчиташ изключително на себе си и да владееш емоциите си. Страха е най-лошата политика, за това е добре да го преодолееш.

  Ако искаш обърни внимание не само на тези преживявания ами и на всекидневния си живот на яве  ;)
   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27