Автор Тема: Мисли и Източници  (Прочетена 107840 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #360 -: Февруари 20, 2008, 19:57:35 pm »
Ами практиката е доказала в спорта как хора, които или никога не са играли даден спорт професионално или не са имали никакви успехи ако са го играли после стават знаменити треньори така че възможни са  много варианти  ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #361 -: Февруари 23, 2008, 14:55:59 pm »
Това с цитатите е като с вицовете, не се ли разбере отначало няма смисъл да се обяснява, защото нищо не излиза.  ;D
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #362 -: Март 16, 2008, 20:49:35 pm »
Цитатите имат свойството на всички други категоризирани словосъчетания - да не влизат в конкретни граници. И възможността да се тълкуват нееднозначно.
Всеки велик цитат с "безгрнична" мъдрост притежава апотеозен цитат с "безгранична" мъдрост. Парадоска е, че върховете на познанието са парадокси за логиката.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #363 -: Март 16, 2008, 21:41:31 pm »
Ровех си в интернет и попаднах на това    :)

Съвременното общество е доста неприятно. Кара те да правиш неща, които не искаш да правиш. Робува на традиции и стереотипи. В Тайланд не е позволено да посочваш предмети с крака си. Било грешно. Но това е само едно схващане. При вас европейците, това не е лошо. Значи ние тук робуваме на някаквва традиция. Вие също робувате на вашите си традиции.

Когато човек, трябва да отиде на работа, той трябва да стане рано и като стигне там да е учтив с началника си. Защото от там ти идва и заплатата. Но защо да го правя. Един ден се запитах защо правя неща които не ми харесват.

Сега мога да ставам когато си поискам. Не е нужно да поздравявам шефа си или да ходя на коктейли, на които не искам да ходя.

Аз не мога да променя цялото общество, но мога да се вгледам в себе си и да се променя сам. Ако обществото не ме притиска със своите традиции, то тогава, мога да бъда аз самия.

За какво празнуват хората? За какво дават коктейли? Те го правят за да отбележат някакъв свой успех. Да покажа на останалите този успех. Да изградят лицето си пред обществото. Ако бъдат уволнени, ще поискат да скрият това лице от срам, никой да не го вижда, все едно е станало кой знае какво. Хората работят и си купуват скъпи неща за да се покажат пред останалите. Да подхтанят ЕГОТО си. Те живеят за егото си. Цял живот работят и печелят и искат още и още и за какво? За егото си.

Аз се огледах и видях, че съм на 60 и животът е отминал, а аз не познавам себе си дори и продължавам, да робувам на обществото, да се съобразявам с него, да печеля, за да се сравнявам с останалите, да харча пари за материални неща, от който тялото ми и цялото ми съществуване реално нямат нужда.

Запитах се, какво ще стане с тези пари като умра. Има ли смисъл от тях. Не няма. За какво да работя, като е безмислено, за да съм успял в очите на другите ли? Но аз щастлив ли съм от този факт? Не.

Видях, че имам достатъчно спестявания, до края на живота ми да живея нормално. Отридох при шефа ми и му казах, че не ми се работи повече, не искам заплата и не искам този пост. Те не можеха да повярват, че ще напусна това място. Заселих се тук в овощната градина и посадих над 150 бананови дръвчетам малко манго, помела и папая.

Преди трябваше да стана и заради работата си да прочета 3 вестника, да гледам 2 емисии новини по телевизията и постоянно да ходя по срещи с хора, които не харесвам.

Не е лесно да спреш да си член на днешното общество, но днес се чувствам по-добре от всякога. Когато човек е гладен, кое е гладно в него? Тялото или мозъка?

Мозъка. Тялото се нуждае от малко и питателна храна. Мозъка ни кара да искаме и още и оше и още. Защото така е научен. Такава е традицията. Аз вече ям по веднъж на ден. И ми стига. Тялото се нуждае от хранителни вещества, а не от красива, скъпа или специална храна. Тялото ми се нуждае от една дреха. Вече 3 години карам с 2 монашески роби. Преди давах хиляди на година за обувки и костюми. И защо?

Днес дори ходя бос и живея без електричество. Кой се нуждае от електричество. Ума или тялото?

Мозъка на днешния човек е постоянно зает с работа, затова дори, когато заспи, той не се наспива. Защото тялото спи, но мозъка не. Той се занимва с прроблемите, които го занимват. И сутрин когато станете, вие сте по-уморени от вчера. За да спре това, мозъка трябва да стане част от вас.

Мозъка постоянно се притеснява за нещо. За какво? За бъдещи или минали проблеми?

Миналото вече е зад нас и е непоправимо, ние живеем сега, а бъдещето го няма. Трябва да живеем сега в този момент.

През повчето време ние вършим едно, но мозъка ни съвсем друго. Като маймуни сме. Ако останем насаме с тялото ни и го попитаме самото то какво иска и се заслушаме в него, ще се чувстваме по-добре в себе си. Защо постоянно му даваме това, което ни казват от рекламите?

Ума иска лукс. Тялото се нуждае само от нещо малко и здравословно. Колко пари се искат, за да нахраниш тялото си?

Днес в спорта трябва да си първи. Защо. Защо винаги трябва да си първи и да се доказваш пред останалите. Не е ли целта да правиш нешо здравословно. Какво ще донесе на тялото и здравето ти победата? Самото общество те превръща в хищник и те кара да си първи. Но защо. Да имаш повече неща. Да те уважават повече? И как пряко тялото ти се чувста по-добре от това. Колко по-здравословно живееш? По-дълго ли ще живееш?

Парите са един инстинкт наложен от традициите.

Не си ли забелязвал, че хората се оплакват от всичко, но най-вече от неща, които не могат да променят.

Това са само фрагменти от нашите разговори през които основната цел, бе Понгса да ми обясни, че тялото и мозъка трябва да вървят ръка за ръка и когато мозъка се успокои и спре да работи по други проблеми, успокои се, тогава, животът на човек ще е много по-лесен.
 

Това са части от разговор на български турист с будистки монах,правилни неща е казал човека. 
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #364 -: Март 18, 2008, 19:17:19 pm »
Това откъде е взето? :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #365 -: Май 27, 2008, 21:22:27 pm »
Най-хубавият ден? Днешният.
Най-голямата спънка? Страхът.
Най-лесното нещо? Да се заблудиш.
Най-голямата грешка? Да паднеш духом.
Коренът на всички злини? Егоизмът.
Най-хубавото развлечение? Работата.
Най-лошото поражение? Отчаянието.
Най-добрите учители? Децата.
Най-първа необходимост? Общуването.
Най-голямото щастие? Да си полезен на другите.
Най-голямата тайна? Смъртта.
Най-неприятният недостатък? Лошото настроение.
Най-опасният човек? Лъжецът.
Най-коварното чувство? Ненавистта.
Най-красивият подарък? Прошката.
Най-необходимото? Домашното огнище.
Най-краткият път? Правилният.
Най-приятното усещане? Вътрешният мир.
Най-добрата защита? Усмивката.
Най-голямото удовлетворение? Изпълненият дълг.
Най-мощната сила? Вярата.
Най-стимулиращият дар? Надеждата.
Единствената реалност? Любовта.

С едно две дребни уточнения съм склонен да го призная като мое "символ-верую" .
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #366 -: Май 27, 2008, 21:57:50 pm »
Това е на майка Тереза, пускано е поне 2 пъти. Казва се "Най-хубавият ден".

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #367 -: Май 27, 2008, 22:33:21 pm »
Карма има. Кармата просто изразява резултата от действията, които са осъществени във Вселената. Всички действия имат свои противодействия или последици, така че всяко нещо, което даден индивид върши, има своя последица.
Кармичните резултати и последици ще бъдат много положителни, когато представляват плодовете от действия, изпълнени със състрадание и любов. Или ще бъдат точно обратното. В такъв случай карма е просто изживяването на ефектите от мислите и действията на индивида било с положителни, било с отрицателни последици.
За щастие, ако даден човек внесе в живота си отрицателен кармичен дълг, който трябва да бъде преобразуван, потребности, на които да се обърне внимание, това може да се направи външно, от гледна точка на събитията и нещата. Но може да се направи и с помощта на енергията във фината сфера и тя просто да се преобразува.
Точно това е предназначението на йога и алхимията.
Това, което насърчаваме особено силно, е енергийното преобразуване, промяна, изчистване на кармата във фините сфери.
Тогава вие не трябва да работите с нея навън, във външните си дела. Така че карма има.
Никой не е свободен от последиците от своите действия.
Всички трябва да осъзнават и да посрещат последиците от това, което правят в този или в други животи.
Съдбата обаче, която се разгръща пред всеки човек, неговото бъдеще, представлява резултатът от семената, които се посаждат сега, точно в този момент.
Отговорността пада върху това, което даден човек избира да чувства, и това, което той избира да изпитва по отношение на своите реакции към събитията от собствения си живот.
Просто казано, начинът, по който даден индивид ще избере да се отнася към своите действия, е семето, което в съответствие с неличностния закон на Вселената ще се развие в Кармичните последици в бъдещето. Така че човек наистина оформя в буквалния смисъл на думата бъдещата си съдба точно сега, в настоящия момент, във всеки настоящ момент. Не е истина, че съдбата е нещо, което ви очаква пасивно. Тя по-скоро се създава от самите вас във всеки момент от живота ви, във всеки момент, когато правите избори.



Том Кениън и Вирджиния Есен - Материалът Хатор


 :-*
musica universalis

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Относно: Re: Мисли и Източници
« Отговор #368 -: Юни 04, 2008, 16:22:41 pm »
Тези пусти истини...


"Когато жените ни обичат, те ни прощават всичко, дори престъпленията ни; когато не ни обичат, не ни уважават за нищо – дори за добродетелите ни."                  
                                                                                                                                  Оноре дьо Балзак


Ех, тези жени :) Все са в умовете на съществата от другия пол. Такива били, онакива били...Имат си кусури, но признайте си, мъже,без тях нямаше да сте това, което сте ;)А тя, милата има един-единствен недостатък:


ЕДИНСТВЕНИЯ НЕДОСТАТЪК НА ЕДНА ЖЕНА

По времето, когато Господ създаваше жената, вече работеше вече шести ден, и то извънредно,един ангел се яви пред него и каза:
- Защо се стараеш толкова много върху това?
И Господ отговори:
- Виждал ли си ми черновата за това? Тя трябва да може да се пере, но да не е от пластмаса, да е пластична, да има над 200 части, които да могат да се отстранят и заменят, да е способна да функционира при каквато и да е диета, да има скут, който може да приюти поне четири деца едновременно, да има целувка, която лекува всичко от разранено коляно до разбито сърце и да може да прави абсолютно всичко само с две ръце.
Ангелът беше поразен от изискванията.
- Само две ръце? Няма начин!!! И всичко това само в стандартния модел? Прекалено много работа за един ден... Изчакай до утре, за да свършиш.
- Няма!- възпротиви се Господ. Толкова съм близо да завърша това творение, което така се доближава до моето собствено сърце. Тя вече може да се лекува сама, когато не се чувства добре И!!! може да работи по 18 часа на ден
Ангелът се приближи и докосна жената.
- Но ти си я направил толкова мека и нежна!
- Да!- съгласи се Господ, но също така съм я направил твърда.
Нямаш никаква представа какво може да преживее и да постигне тя!
- Тя ще може ли да мисли?
- Не само ще може да мисли, а да разсъждава и да преговаря.
Тогава ангелът забеляза нещо, приближи се и докосна бузата на жената.
- Упс! Мисля, че тук има един недостатък. Казах ти, че не трябва да прекарваш толкова много време и да влагаш толкова усилия с това творение!
- Това не е недостатък.- поправи го Господ.Това е сълза.
- За какво е тази сълза?- попита ангелът.
- Сълзата е нейният начин да изрази радостта си, мъката си, болката, разочарованието, любовта, самотата, скръбта и гордостта си.
Ангелът остана впечатлен.
- Ти си гений, Господи! Помислил си за всичко!Жената е наистина невероятна

И тя Е!

Жените имат силата да смайват мъжете.
Те устояват на трудностите и носят своя товар.
Но пазят щастието, любовта и радостта.
Те пеят, когато им се плаче,
плачат, когато са щастливи,
усмихват се, когато искат да изкрещят,
смеят се когато са притеснени и изнервени...
Борят се за това, в което вярват.
Изправят се срещу несправедливостта.
Не приемат “Не” за отговор, когато вярват, че има по-добро решение.
Те се лишават, за да може семейството да е добре.
Те отиват на лекар с уплашен приятел или приятелка.
Обичат безусловно.
Плачат от радост, когато детето им успее и ликуват за успелите приятели.
Щастливи са, когато чуят за раждане или брак.
Сърцата им се разбиват, когато приятел умре.
Скърбят при загубата на член от семейството и все пак са силни, когато си мислите, че вече не им е останала сила.
Знаят, че прегръдка и целувка могат да излекуват разбитото сърце.
Жените се явяват във всякакви форми, размери и цветове.
Те ще карат, летят, ходят, тичат или просто ще изпратят имейл, за да ти покажат, колко много ги е грижа за теб.
Сърцето на една жена е това, което кара света да се върти.
Те носят радост, надежда и любов.
Те са състрадателни и вярват в идеали!
Те подкрепят морално семейството и приятелите си.
Те притежават жизнено важни неща, които раздават от сърце.

И АКО ИМАТ НЕДОСТАТЪК, ТОЙ СЕ ИЗРАЗЯВА В ТОВА, ЧЕ ЗАБРАВЯТ КОЛКО МНОГО СА ЦЕННИ :) :) :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #369 -: Юни 13, 2008, 05:05:10 am »
Айдее, време за реклама! :) Не съм се оплаквал, че жените са такива, има си причина за това вие да сте такива и ние да сме такива, такъв е РЕДЪТ на нещата. Цитати като моят, целят не мрънкане "Защо е такааа, не е честно, беее!", а връщане към реалността и излизане от фалшивата реалност, която се натрапва повсеместно(отчасти твоят цитат). От изброените качества в твоят пост, поне половината отговарят и за мъжете. Не се сърди, уважението към жените си остава винаги :)
Стига съм спамил.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Breath

  • Гост
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #370 -: Юли 22, 2008, 14:12:44 pm »
• В истината има повече красота, дори когато красотата е отвратителна.

• Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго.

• Животът не е поредица от и… и… и… Животът е поредица от или… или… или…

• Проблемът е, че аз наистина харесвам жените. Неприятностите идват само от омъжените.

• Човек се гордее с всяко нещо, стига то да му е едничкото.И може би колкото по-малко притежаваш, толкова повече ти се иска да се биеш в гърдите

• И най-добре скроените мечти на мишките и хората остават често неосъществени

• Считам, че е добре първо да видим в човека звяра, за да се приготвим да видим в него човека

• Писателството - материя проста. От две фрази трябва да избереш тази, която е по-кратка; от две думи - тази, която е по-разбираемата; от две описания това, което е по ясно; от двама издателя - този който изпраща телеграма, а не писмо

• В сравнение с писането конните надбягвания са солиден и надежден бизнес

• Всеки може да тръгне към себе си, но не всеки може да пристигне  :)
 
• Пътешествието е подобно на брака: най-лесния способ да пропадне това е да считаш, че всичко е под контрол

• Най-удивителното на бъдещето - да мислим за това, че нашето време ще бъде назовавано като доброто старо време



Джон Стайнбек (1902-1968)

Неактивен deja_vu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Re: мисли и източници
« Отговор #371 -: Август 05, 2008, 22:00:58 pm »
На чешмата видях едно дете да пие от шепите си - и захвърлих чашата си.

Диоген.
Той Диоген нали е прекарал живота си в бъчва? Как е видял чешмата и т.н.
Всичко е едно и едното е всичко!

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #372 -: Август 06, 2008, 09:25:50 am »
Тц,Диоген е един от най-големите философи в древвността,поставил начало на цинизма и не не е прекарал живота си в бъчва  ;D ето повече
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BE%D0%B3%D0%B5%D0%BD_%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен deja_vu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #373 -: Септември 07, 2008, 13:27:00 pm »
Цитат
Той привиквал с резките промени на времето като живеел в делва, принадлежаща на храма на Кибела и разбил единствената си чаша, когато видял едно момче да пие от шепите си.

Това е от Уйкипедия, което ми прати! Значи и двамата сме прави. Не се смей преди да си прочел собствените си линкове...
« Последна редакция: Септември 07, 2008, 13:31:03 pm от deja_vu »
Всичко е едно и едното е всичко!

Неактивен deja_vu

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #374 -: Септември 07, 2008, 13:32:20 pm »
"Друг любопитен момент настъпил, когато атиняни го запитали как да се отърсят от изкушенията на плътта. Диоген просто започнал да мастурбира, а когато го порицали за това, той отвърнал: “Ех, ако можех да задоволя и глада си като си търкам корема ..."  ;D
Всичко е едно и едното е всичко!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27