Автор Тема: Мисли и Източници  (Прочетена 107823 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lem

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Относно: Мисли и Източници
« Отговор #390 -: Февруари 15, 2009, 19:24:53 pm »
Веригите дрънчат без звук..
Умирам над белия лист всяка вечер
С разни заблуди, опитвам се да притъпя,
Своята бдителност

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Относно: Мисли и Източници
« Отговор #391 -: Февруари 27, 2009, 19:04:21 pm »
Be formless... shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle; it becomes the bottle. You put it into a teapot; it becomes the teapot. Water can flow, and it can crash. Be water, my friend...

Bruce Lee :D

И в превод на български ще рече... ?   ;)

Бъди безформен... без очертание, като водата. Ако сипеш водата в чаша, тя "става" чашата. Ако я сипеш в бутилка; тя "се превръща" в бутилката. Ако я сложиш в чайник - заема формата на чайника. Водата може да се стича и да се разбива с трясък. Бъди (като) вода приятелю...

Преводът не е супер точен, но е трудно да бъде преведено сухо. Гледал съм оригиналния запис, където казва тези думи и там май казваше "като". Но дори и да не го казва, това е смисъла. Но както и да се върти - на български не звучи, затова и по-добре стои на английски :)




Цялото:
1
2
3
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Мисли и Източници
« Отговор #392 -: Февруари 27, 2009, 19:22:24 pm »
В тоя смисъл може би и още нещо, което ще ви е интересно (гледах го в един биографичен филм за Брус Лий пак по ютъб, само дето не ми се търси сега за линка)- та във връзка с това му изказване- разказваха как като тийнейджър имал проблеми с агресивното си поведение и голямото си самочувствие, заради което всички само се заяждали с него и го биели. Баща му го накарал (за да се научи да се защитава) да избере някое бойно изкуство- той лично държал да е тай чи поради уравновесяващия характер на упражненията, но Брус избрал Уинг чун. Веднъж се скарал с учителя си и онзи го натирил да ходи да се овладее и да се върне като успее. Разхождайки се, Брус стигнал до морето, нагазил вътре и от яд започнал да удря водата. И в един момент му просветнало...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен bonano

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 61
Re:Мисли и Източници
« Отговор #393 -: Май 08, 2009, 23:06:10 pm »
Сакат мамо да ме праат депутат,левент голям!
Такива праат,къде траат-та балъците ревем.
А я мале сам от село,село ушким-други пут!
Тато борил се е смело та съм днеска сит,обут...
Я на ньего сам се метнал-свите так ми думат...
Гявол даже бих преметнал,щом парите струват!

Они ценат гяволъка,тук са све от тия.
Требва първо сал полека пола си да скрия.
Но това е много важно!Да ме не усетат,че у пости кусам блажно-мож да се присетят
Не че други го не праат,сички са такива!Но един за друг си траат-да не вейне сприа.

Тогив некой попрегара-лабав му гърбът.Сърба жабешка попара,свите що дробЪт.
Ама инак са задружни,истински другаре!Нема тамо разни чужди вънкашен да свари.

Но това е бошлаф прича за достойнство, съвес,чес...Тук е само кой се врича да не дава вест.

Ти оздоле друго видиш,къв ти пръс покажат...Сал понекога се дивиш ама ни те смажат.
Забалбукат,па те смотат,хранат те с кебапче.Глеат све да те прикротат,уж с безвредно апче.
Щом се гътнеш,те довършат с обигран финес.После Уста си забършат с лаф по твой адрес.

В село има да се пулат...Ич ми баш не дреме!
Дако некои още фулат тейковото семе!

Мен заплата че ми дават,барабар с облаги.Кво ли кът го натоварат чужд гръб сто тояги!
И да скачат че улегнат,но тава се знае. Га народа го натегнат,баш тогава трае.

Айде мале ,края спретам.Зайтре пак че пишем!Малко и да се уклепам-знай че се обришем!
Правописните грешки са умишлени. Всяка прилика с действителни и обозрими в близкото бъдеще събития е

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Мисли и Източници
« Отговор #394 -: Май 11, 2009, 00:35:46 am »
Yo, това парче много яко :)
В 7/8 с пресекулки.
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Мисли и Източници
« Отговор #395 -: Май 22, 2009, 23:45:04 pm »
В старо време хората са създавали обичаите, а сега, обратното – обичаите създават хората.

Байрон

Неактивен vallex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
  • Понякога седя и си мисля, понякога само си седя.
Re:Мисли и Източници
« Отговор #396 -: Май 23, 2009, 03:16:31 am »
- Ще бъдем ли приятели завинаги? - попита Прасчо.
- Дори и за по-дълго - отговори Мечо Пух.

Пух казва на Прасчо:
- Прасчо, Прасчо! Кристофър Робин ни даде 10 делви с мед - по 8 за всеки!
- Мечо, как така по осем?
- Аааа, не знам. Аз мойте осем вече ги изядох.

Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед... и това са две гърненца с мед.

Не може да не уважаваш някой, който може да напише Вторник, дори и да е с правописни грешки. Но правописът не е всичко. Има дни, когато да напишеш Вторник — просто не е нужно.

Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях.

****************

Възрастните никога нищо не разбират сами, а за децата е уморително все да им обясняват и обясняват. - Антоан дьо Сент Екзюпери

Когато бях дете, всяка вечер се молех за ново колело. След това разбрах, че Бог не работи така, затова си откраднах колело и го помолих за прошка. - Unknown

Този, който държи една котка за опашката, ще научи нещо, което няма как да бъде научено по друг начин. - Марк Твен

Кучето е най-добрият приятел на човека по мнение на човека. Какво мисли самото куче по този въпрос, не е известно. - Скуби Ду.

Харли Дейвидсън към Марлборо (в ролите Мики Рурк и Дон Джонсън):
- По добре да бъда мъртъв пич от колкото жив скапаняк.

Мои:
---------------------------------------------

Когато се наложи да се тълкува нещо, значи то не е разбрано.

Миналото го няма, бъдещето не се знае дали ще го има.

Знам всички отговори, с изключение на въпроса, който зададе.

Моите дни са нощите, когато човек съзерцава реалността и разбира че тя е за онези, които могат да съжителствуват с нея.

Когато полунощ удари, душата плаче, че живея аз от мойто самозаблуждение.

« Последна редакция: Май 23, 2009, 03:42:26 am от vallex »
"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места." - А.А.

Неактивен Веселяк-У

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Мисли и Източници
« Отговор #397 -: Юни 12, 2009, 23:15:34 pm »
Животът е пред теб,а к..ът винаги зад теб,затова по-добре гледай напред.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Мисли и Източници
« Отговор #398 -: Юни 13, 2009, 12:17:57 pm »
"Добрите покер играчи не се надяват да им провърви.Те се надяват на другите да не им провърви." - Фил Хелмут

"Ако въобще ще приемаш някакъв облог, направо можеш да го вдигнеш".

"Може да се каже, че е трудно да продължаваш да залагаш за картите си, когато знаеш, че нямаш силна ръка.Човек може да помисли, че за това се иска много смелост.И е така.Но в крайна сметка истината е, че това е просто добър покер." - Дойл Брънсън


В живота е същото.Само че ние, като население, сме лоши покер играчи.На политическата сцена се появява човек.Той не е като другите - той не приема облога на хорското доверие а направо го вдига, започва да обещава редица неща.
Хората си мислят, че той има силни карти и му гласува доверие.Хората понякога си мислят, че се иска твърде много смелост, за да лъжеш в обещанията си пред народа...но в крайна сметка истината е, че това е просто добър покер.Източникът на увереност на новия политик всъщност не са неговите силни карти.Непоколебимостта му е породена от неговата увереност, че на народа за пореден път няма да му провърви.

И така се случва.Той печели ръката със слаби карти - без да има нищо.Народът губи чипове за пореден път.
« Последна редакция: Юни 13, 2009, 12:22:26 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен vallex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
  • Понякога седя и си мисля, понякога само си седя.
Re:Мисли и Източници
« Отговор #399 -: Юни 14, 2009, 21:00:21 pm »
ако търсиш истината, не си прави изводи по средата на пътя
"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места." - А.А.

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Мисли и Източници
« Отговор #400 -: Юни 18, 2009, 20:39:43 pm »
Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен vallex

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
  • Понякога седя и си мисля, понякога само си седя.
Re:Мисли и Източници
« Отговор #401 -: Юни 20, 2009, 02:44:42 am »
Желанието за съвършенство е несъвършено желание.
"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места." - А.А.

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Мисли и Източници
« Отговор #402 -: Юни 30, 2009, 20:51:19 pm »
ПРЕД-ИЗБОРНО ПОЗДРАВЛЕНИЕ...


ЧOВЕЧЕСТВОТО Е ЗАРАЗЕНО ОТ НЕСПОСОБНОСТ ЗА СВОБОДА.

КОЕТО ОЗНАЧАВА, ЧЕ НА ХОРАТА И МАСИТЕ ИМ ЛИПСВА СПОСОБНОСТТА ДА ВЛАДЕЯТ СЕБЕ СИ НА ПСИХИЧНО НИВО И ТОВА СЕ ПРОЯВЯВА В МАКРОКОСМОСА ПОД ФОРМАТА НА ПРАВИТЕЛСТВА И ОРГАНИЗИРАНИ РЕЛИГИОЗНИ СИЛИ- OТВАРЯЙКИ ПО ТОЗИ НАЧИН ПРЕСТОЛА, НАШИЯ НАЦИОНАЛЕН И ИНДИВИДУАЛЕН ТРОН, ЗА КОЙТО И ДА Е, ЗА КАКВОТО И ДА Е. ЗА ДА БЪДЕ ЗАЕТ ОТ ОМРАЗНИТЕ ВЛАДЕТЕЛИ НА ЗЕМЯТА, ПАТРИАРСИТЕ НА ЦИВИЛИЗАЦИЯТА...ПОЛИТИЧЕСКА, СОЦИАЛНА, ИКОНОМИЧЕСКА И ДУХОВНА ДИКТАТУРА, ПСИХИЧЕСКИ ДЕСПОТИЗЪМ. ТАЗИ ПРОСТА БОЛЕСТ НА НАШАТА ПСИХИКА, ТАЗИ ЛИПСА НА ОТГОВОРНОСТ И ОТРИЧАНЕ ОТ ОСНОВНИ ЧОВЕШКИ СВОБОДИ, Е ПРОПРАВИЛА ПЪТ ЗА ВСЕКИ ТИРАНИН, УПРАВЛЯВАЛ НЯКОГА ХОРА НА ТАЗИ ПЛАНЕТА. ЧОВЕЧЕСТВОТО Е ЗАТВОРЕНО В ЦИКЪЛ НА СТРАХ, АПАТИЯ И ОМРАЗА. ТЕЗИ ЧОВЕШКИ  ИНСТИНКТИ ДВИЖАТ ЙЕРАРХИЧНИ ПОЛИТИЧЕСКИ СИСТЕМИ И БЮРОКРАЦИИ, КОИТО НАЙ-ЧЕСТО ОГРАНИЧАВАТ ОСНОВНОТО ЧОВЕШКО ПРАВО НА СТРЕМЕЖ КЪМ ЩАСТИЕ.
ОБЩЕСТВО, КОЕТО Е ОСНОВАНО НА СТРАХ, АПАТИЯ И ОМРАЗА, ИЗРАЖДА СИСТЕМА, КОЯТО В ОСНОВАТА СИ ЗАСЯГА САМОТО ЩАСТИЕ НА ЧОВЕКА. ТОВА ПОДТИСКА ИНДИВИДУАЛНОТО РАЗВИТИЕ И ГО ДЪРЖИ В ЕДИН ЦИКЛИЧЕН ПОВЕДЕНЧЕСКИ МОДЕЛ НА  ВИСОКОМЕРИЕ И МАЛОЦЕННОСТ В ЕДНО КЛАСОВО ОБЩЕСТВО, БАЗИРАНО НА ЛЪЖЛИВИ ИДЕАЛИ :)
 

Марк Цимерман


Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Мисли и Източници
« Отговор #403 -: Юли 15, 2009, 13:56:46 pm »
Когато Езоп пристига в Атина, след като получил свободата си в Самос, пристанищната стража не му позволила да слезе от кораба.Таксата за влизане в Атина била чувал жито, а дрипавият, прегърбен и с пресни белези от камшици Езоп нямал почти нищо по себе си, камо ли чувал със жито.Те започнали да му се подиграват.Езоп използвал доброто им настроение и им разказал една приказка:
"Когато боговете създали земята, тя първо била потопена под водата.Боговете й заповядали - Преглътни! Когато земята преглътнала, появили се първите островчета - върховете на планините.Боговете й заповядали отново - Преглътни! Тя преглътнала за втори път и се появили планините, континентите и големите острови.Когато боговете заповядат на земята да преглътне трети път, няма да имаме нужда от пристанищтна стража."

Стражите вече не се смеели, а Езоп минал между тях.


Езоп повторно загубил свободата си в Делфи, когато му я отнели, заради богохулство.Пратили го да умре като роб в сребърните мини на Атина.Обстоятелствата не били толкова благоприятни като първия път и единственият шанс за свобода била чрез меча.Езоп организирал въстание и робите успели да отблъснат стражарите.
Когато всичко приключило, той видял един меч на земята, насред общата какафония.Той го вдигнал и мечът му проговорил.Езоп го попитал:
-Кой те загуби?
Мечът му отговорил - Загуби ме един, а аз съм загубил мнозина.
Езоп разбрал думите му и го пуснал.До края на живота си той се сражавал само с думи.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Мисли и Източници
« Отговор #404 -: Август 24, 2009, 15:01:06 pm »
"Самоотбраната- това е илюзия" - Вонг Шун Люн
...water can flow, and water can crash...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27