Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 474783 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kentos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: 2012 г.
« Отговор #360 -: Август 31, 2009, 01:56:43 am »
Здравейте,
мисля си аз за 2012 година и за прехода и  какъв ще  е той, как ще протече, какво ще се случи и ми дойде на ум една хипотеза.

Вероятно всички ще се съгласим, че има нещо нередено в тоя свят. Но от къде се пръква? А ако не се е пръкнало, ако е заложено умишлено?  Има толкова загадки, нп. пирамидите и постоянно се намират нови, които тласкат света в определена посока. А ако тези неща не са били изгубени, ако не са загадъчни, а скрити умишлено от историята именно за да се вадат в определени моменти и да насочват света в желана посока?

Представете си, че на 21 декември 2012 година е осъществен първият скок на хора във времето, чиято цел е да насочат хората в определена посока, да вземат от едни и да дадат преимущество на друг, да подчинят света. Както се казва, в едни архаични времена хора от нашето време с познанията, които имат, дори без технологичния напредък, биха могли да направат "чудеса" и по-важното - под "ореола" си на богове - да мобилизират хората да вършат тези чудеса.

Какво би се случило?
Цялата история се променя, може би дори изоставаме или тръгваме в съвсем различна технологична посока, което в последствие довежда до това, днес, в наше време да не е открит начин за пътуване във времето, следователно скок на 21 декември 2012 година няма да се осъществи, следователно с едно "щракване на пръсти" ще се окажем в един съвсем различен свят, истински свят, в който скока се е усетил по някакъв начин, конспирацията е разкрита, а виновниците заловени ...

Къде е ролята на Христос?
Подобно нещо ще доведе до това да много, които трябва, да не съществуват, и много, които попринцип ги няма - да изчезнат, сякаш никога не са били. Но ако човек не се е поддал на лошитията на "откъснатия от реалния свят свят", ако не го е обикнал, а е добър човек, заслужава ли душата му никога да не е съществувала и при всичкото страдание, което е изпитала? Именно това налага намесата на самия Бог да дойде да ни каже, че времето в което живеем е крайно и че след него има още, и да даде шанс на всички да живеят, да ни даде надежда и да ни стимулира да се борим срещу злото.

Това, което куца на хипотезата е, ако в този "реален свят" хората и Бог са запазили пряката си връзка, тогава как се е осъществил злонамерения скок, как поради него от вечни сме станали тленни и много други въпроси.

« Последна редакция: Август 31, 2009, 02:13:57 am от kentos »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: 2012 г.
« Отговор #361 -: Август 31, 2009, 10:29:40 am »
Много спекулативно и в интерес на някои хора е разтълкуван календара на маите. Искам да намекна това, че той няма край. Това, че се затваря голям цикъл от 104 000 години, не означава, че всичко приключва. Окръжностите нямат край, от каквито е конструиран календара.
« Последна редакция: Август 31, 2009, 19:55:26 pm от sidewinder »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #362 -: Август 31, 2009, 10:49:31 am »
Много точно казано, колега:)
Въпреки това, в календара се говори за край, и това е края на Петата Епоха, и началото на Шестата. Тоест, хем има край, хем има начало:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Re: 2012 г.
« Отговор #363 -: Август 31, 2009, 11:24:34 am »
Какво би се случило през 2012? Според мен най-вероятните сценарии са - природни катаклизми (Земята се прочиства от вредното ни присъствие и с малкото оцелели преминава в следващата плътност, останалите духове са рециклирани в Астрала и оттам се завръщат по родните звездни системи, започват Играта в 3-та плътност отначало или започват да се инкарнират в новата реалност.), завръщането на т.нар. "сияещи" или боговете (разбирай гущерчетата, много лош сценарий според мен  ;D), пристигането на светлите ни братя от Галактическата федерация (плеядианци и техните съюзници), трета световна война (също лош сценарий), или просто Край на Играта (т. нар. Възнесение - масова трансформация на готовите за нея в следващата реалност). А кой знае, може и да се случи нещо напълно различно от изброените, затова е толкова интересно! ;D  Приятен и ползотворен ден на всички! :)
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #364 -: Август 31, 2009, 13:02:28 pm »
Може пък да е един студен зимен ден, подходящ за тъмна бира? Знае ли човек...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re: 2012 г.
« Отговор #365 -: Септември 02, 2009, 10:21:23 am »
Значи работата е за виждане на времето, тогава за какво са Ви маите и индианците? Някаква форма на пророчески расизъм ли виждам? :bad:
   :nea:Нееее в никакъв случай расизъм от моя страна!!! :nea:
По-скоро имах в предвид факта, че не всеки индианец е ПОСВЕТЕН (ПРОРОК)! Както бих казала,че винаги в пророчествата,както и в човешките съдби има известен % възможност за положителен изход от негативни ситуации! :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: 2012 г.
« Отговор #366 -: Декември 31, 2009, 01:01:36 am »
http://www.bible.ca/pre-date-setters.htm

Интересно сайтче, в което са събрани на едно място всички години (и съпровождащите ги аргументи), в които се е смятало, че светът ще свърши.

Max

  • Гост
Re: 2012 г.
« Отговор #367 -: Декември 31, 2009, 14:21:18 pm »
А защо светът трябва да свършва?

И трябва ли?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: 2012 г.
« Отговор #368 -: Декември 31, 2009, 14:26:10 pm »
Raven, горното е просто хронология на човешкото късогледство :) Никога, нищо не свършва.

Няма начало, няма край,
Има само промяна.
Няма учител, няма ученик,
Има само запомняне.
Няма добро, няма зло,
Има само изразяване.
Няма обединение, няма разделение,
Има само едно.
Няма радост, няма мъка,
Има просто любов.
Няма повече, няма по-малко,
Има просто баланс.
Няма стазис, няма ентропия,
Има само движение.
Няма събуждане, няма спане,
Има само съществуване.
Няма ограничение, няма шанс,
Има само план.
Така го знаем ние.

Роут за Цялото, даден на Монро

Неактивен entrix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: 2012 г.
« Отговор #369 -: Декември 31, 2009, 15:35:48 pm »
Аз като цяло слушам доста ченълинги и има една жена Wendy Kennedy, която е ченъл за 9th Dimensional Pleiadian Collective, казва следното(обобщено от мен):
Земята в момента преминава от 3Д в 4Д. Какво е 4Д? 4Д е пак 3Д, но за разлика от сегашния 3Д свят в който има 1 "времепътека" ако мога така да го кажа, то в 4Д времепътеките ще се разделят и всеки ще тръгне по неговия си избор. Хората които очакват катаклизми ще си ги получат, свободолюбивите ще са свободни и т.н. кой каквото си измисли ще го получи в близките години и ще живее в неговия си таймлайн с подобно мислещи хора. Като го чух, разбрах и какво са имали предвид майте с този календар ... просто са показали кога започва разделянето на таймлайните и в тоя смисъл са ни показали символично, че ограничението на времето изчезва.
Препоръката която казаха е да си измислим "новия свят", така както го искаме, за да може да се озовем на правилния таймлайн. Както знаете мислите са вибрация, така че всичко зависи изцяло от нас и то на индивидуално ниво. Илюминатите естествено са го знаели отдавна и са го написали "Novus Ordo Seclorum". Сега и разбирам каква е голямата им цел! Те са искали при настъпването в 4Д, хората да са толкова свикнали с определен начин на живот, че дори да не разберат, че други таймлайни могат да съществуват. По груби мой наблюдения са успели с поне 2/3 от хората в света ... т.е. 2/3 от света ще продължат по текущия доста ограничен таймлайн. Обсъждайки темата самия АЗ съм в този таймлайн и затова 2010 за мен ще е година на пълна трансформация. Спирам всякакви обсъждания на конспирации, извънземни, драми, войни и всякакъв друг шит които съществува под някаква форма в текущата ми реалност. Ще наблегна на спокойствието, здравето, свободата, творчеството ... ще пробвам да развия собствените си ченъл способности! Това е то от мен ... надявам се извода ми да е бил полезен за поне един от четящите... ако ли не значи вашата истина е другаде. :drinks:

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: 2012 г.
« Отговор #370 -: Декември 31, 2009, 17:20:57 pm »
...
Всичко, което си описала доста точно отговаря на определен период от следсмъртния период на човека. Хората и сега попадат в такива условия след като умрат – всеки според вярванията, стремежите, но и страховете, и предразсъдъците си. Астрално-менталното съществуване обаче не може да замени земното що се отнася до развитието на човека. Затова и хората се прераждат в груби физически обвивки.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: 2012 г.
« Отговор #371 -: Декември 31, 2009, 18:05:34 pm »
Здравейте.А това което аз съм чувал е че поради напъна на някои,нещата на Земята се променят..Действието на- "каквото дадеш това получаваш",ще става вече в реално време(т.е.ако някой стори нещо умишлено почва да си оправя нещата на жив живот). ::) За някои този факт води до истерия,но такъв е живота.Неудържимите желания водят и до такива неща(внимавай какво си пожелаваш).Идва времето на -"По делата(труда) им ще ги познаеш".Ми, лошо няма.Аз лично не вярвам на чужди "ченалинги" а на нашите чисти жени.А те са го казали-"Ще дойде видьовден".Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 20:19:22 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Max

  • Гост
Re: 2012 г.
« Отговор #372 -: Декември 31, 2009, 18:10:48 pm »
Всичко, което си описала доста точно отговаря на определен период от следсмъртния период на човека. Хората и сега попадат в такива условия след като умрат

Откъде би могла да знаеш какво се случва след смъртта, след като още си жива???

Има една персийска притча за три пеперуди, които се питали какво е огън.Първата останала с убеждението, че огън е нещо, което свети, защото го гледала отдалеч. Втората разбрала, че това е нещо, което пари, защото се приближила и изгорила крилото си.Третата пеперуда се хвърлила в огъня и узнала какво е огън, но не могла да се върне, за да разкаже на първите две.

Има твърдения, че смъртта има няколко етапа.След първия мнозина са се връщали и от разказите им се е появила надеждата, че смъртта е само преход, а не край.Но навлизайки в следващите етапи, връщането става невъзможно.
Това не са мои твърдения, не съм ги приел за последна истина, но имайки предвид, колко малко знаем за реалността в която сме живи, то за това отвъд нея можем само да фантазираме.
И често вземаме фантазиите си твърде на сериозно...
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 13:08:23 pm от Raven »

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re: 2012 г.
« Отговор #373 -: Януари 01, 2010, 18:56:04 pm »
"Откъде би могла да знаеш какво се случва след смъртта, след като още си жива???"
Може да се доверява на Робърт Монро.И на мен книгата му ми вдъхва усещане за истинност.Склонен съм доста да му вярвам

Max

  • Гост
Re: 2012 г.
« Отговор #374 -: Януари 01, 2010, 19:03:03 pm »
Монро е един от уважаваните от мен автори.
Вярвам в почтеността му. Но се съмнявам в правилността на интерпретациите на някои от преживяванията му.

Не видях на форума тема за Монро, а имам няколко въпроса свързани с книгите му.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4948 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5748 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5619 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4233 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11368 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27