Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 476055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: 2012 г.
« Отговор #255 -: Март 15, 2009, 20:11:22 pm »
Буден,  :) това, което написах не се отнасяше за теб, а за човека, написал постинга преди твоя и по повод материалите от книгите на М. Миланов.

За твойто мнение моето мнение е, че си си напълно прав - всичко спрямо 2012 г. може да се окаже наистина като шега или поне поредната дата от многото за края на света. Ако сме живи до тогава ще видим.

А иначе човечеството като човечество се събужда все повече в един или друг аспект към нещо по-духовно, не намира отговори в старите религии и затова търси нови пътища за отговори на вечните въпроси - от къде сме, за какво сме тук, какъв е смисълът на живота? Докъде ще докараме нещата кой знае - бъдещето е многовариантно...

 :)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #256 -: Март 16, 2009, 09:37:09 am »
Хадзали, друже:)

Прав си, не зависи от мен какво ще се пуска по която и да е тема.
Но освен че сме тук, за да мислим нестандартно, сме тук и да мислим и трупаме познания.
Въпросния Миланов борави свободно с понятията, и то по начин, който просто не е верен. Няма "всемирен закон", базиращ се на цикъла 25920. Има земен закон, защото това е уникална цифра за Земята. За марс е друга, за планетата Х от галактика У е трета. Това искам да кажа.

За да четеш ( и пишеш в този форум ), трябва да имаш познания по подобна материя, за да анализираш това, което някой пише. Не ти ли минава през главата, а само през центъра на въобръжението, няма смисъл ( лично за мен ). Поинтересувай се от Астрономия, за да разбереш, че в момента Слънчевата система се намира под галактичната равнина, и следващите няколко милиона години няма шанс да се изкачи обратно ( макар че движението е натам ).

Моля, когато пускате подобни материали на разни "творци", първо да се запознаете с небесната механика. Не че не трябва да мислим нестандартно, напротив. Но нестандартно не означава грешно, нали?

Този Миланов ми прилича малко на създател на секта - взема нещо вярно ( Голята земна година ) и взема, че обявява, че това е всемирен закон. Да не говорим пък, че промените в нашето земно ядро имали интергалактично значение.

...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: 2012 г.
« Отговор #257 -: Март 16, 2009, 14:09:33 pm »
Цялата ни еволюция се е развила върху това нестандартно мислене. Никой от новаторите, мислителите и откривателите, движещи нашето човечество, не е бил сигурен, че това, което започва е 100% вярно.

А след като ти знаеш небесната механика на 100%, то, моите поздравления!


Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #258 -: Март 16, 2009, 14:59:55 pm »
Пак ти казвам, нестандартно мислене не значи грешно такова. Абсолютно неоспорим факт - в момента Земята се намира под галактичната равнина. Ако помня правилно, от максимум до минимум на синосуидата има 10 милиона години. Аз не зная небесната механика на 100% но има неща които знам със сигурност.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: 2012 г.
« Отговор #259 -: Март 16, 2009, 15:37:11 pm »
Аве според мен щом вече си говорим за "над" и "под" в космоса, значи яко сме се оплели...
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #260 -: Март 16, 2009, 15:38:49 pm »
Говорим за "под" и "над" галактичната равнина от наша гледна точка.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: 2012 г.
« Отговор #261 -: Март 16, 2009, 15:42:32 pm »
Което няма смисъл според мен.Като да рисуваш свастика на стъклото на прозореца и някой отвън ти каже, че е обърната свастика.Ти му казваш,че всичко е наред, защото от твоята гледна точка и идея, не е.

Но нищо не е наред.Щото никой не знае каква свастика си направил в действителност, включително и ти.Знае се само, че има посока и в крайна сметка няма никакво значение къде сочи тази посока.

Затова си мисля, какво значение има, след като оттук и оттам, положението ни спрямо галактиката е все едно - не сме на една права.
« Последна редакция: Март 16, 2009, 15:43:41 pm от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: 2012 г.
« Отговор #262 -: Март 16, 2009, 15:58:29 pm »
Аз за тая галактическа равнина навсякъде различно чета...
Инчае много ми хареса как едно място го бяха навързали с глобалното затопляне на цялата слънчева система, именно задари приближаването на центъра :)
Ама на кого да вярваш вече...

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #263 -: Март 16, 2009, 16:08:24 pm »
Точно там е фатката, че не е все едно. Самото съчетание "на една права с Галактиката" е безсмислено:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: 2012 г.
« Отговор #264 -: Март 16, 2009, 17:39:48 pm »
Спорт-Здраве и P.E.A.C.E благодаря за мненията ви, които съвпадат изцяло с моето.  :)

Наистина на различни места различни неща се пишат и за галактическата равнина, че и за прецесията на равноденствията. Само като пример са различните години, които се дават - ту ги закръглят на 26 000 г., ту дават, че са приблизително 25 600, срещнах някъде даже и за 24 000 и нещо си... на кого да се вярва? Разбира се, че 25 920 год. се дава като най-точно изчислена.

Ами нулевата точка, за която се пише и говори също в последно време?

А за Астрономията и Астрофизиката Handle не се притеснявай, дали я чета. Имам познат, с който си разменяме новини в тази област. Но това не ми пречи да мисля по-различно и да нямам много вяра на официалната "наука", която за мен се е превърнала в нещо, което тъпче на едно място и осмива учените, които откриват нови неща, които са в разрез на удобно приетите и натъкмени "доказателства" и "датировки" на кабинетните учени, които освен, че се присмиват на колегите си, които наистина мислят и откриват новите неща, с нищо друго смислено не се занимават.


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: 2012 г.
« Отговор #265 -: Март 16, 2009, 18:17:37 pm »
Oberone, ти лично ли я измери тая равнина къде е че да си сигурен бе :P Нали си го прочел някъде и толкоз. На база изчисления и парадигми. Интересно защо горния въпрос може да се задава всеки път когато се изкаже някаква "налудничева" теория, но към наУката този въпрос не бива да се съотнася. Едва ли не - грехота е видиш ли. Като всичко и без това се приема на ВЯРА и нищо повече.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #266 -: Март 16, 2009, 18:25:48 pm »
Ще ви бия ей:)))

За да съм в този форум, и аз мисля малко по-различно от останалите.

Въпрос: Като изпуснеш ябълката, накъде пада?
Аз мисля, че пада в посока Хималаите, оттам прави завой наляво и цепи към Луната? Ти как мислиш, накъде пада? Ама мисли нестандартно. :-\
Надявам се ми разбра опита за шега?

Хор, друже. Виждал съм снимки на галактики като нашата. Наричат се спираловидни, демек, имат 2-3 огромни ръкава, които се въртят около общ център. С една дума, има и галактична равнина. Това е имагинерно понятие. Като "еклиптика" - равнината, по която Земята обикаля около Слънцето.

За да мислиш нестандартно и различно, и да четеш изтрещели автори като тоя Миланов, първо трябва да се запознаеш с истинските, базовите идеи и модели, за да почнеш да гониш останалите. Аз така правя.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: 2012 г.
« Отговор #267 -: Март 16, 2009, 18:45:49 pm »
Ей, човече с какво толкова те е засегнал този Миланов, че ти е станал трън в очите!  ;) Че и той си мисли нестандартно човека и си пише това, което са му дали като информация я по линия на ченълинг някои ясновидци, я той си има собствени преживявания, я някой от астрала му подшушва нещата или ... , той си знае. Черпи информация и от интернет, от книги на други автори...

Някой някъде из форума беше казал, че и в най-шантаво звучащите неща на пръв поглед може да има частица истина. А истините за всеки човек са си индивидуални. Аз не мога да налагам на един или друг индивид моето мнение, всеки си има свое...
 :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: 2012 г.
« Отговор #268 -: Март 16, 2009, 18:52:18 pm »
Най-големия проблем на  "Миланов" е че не може да му се разбере кои са негови мисли и кое просто го е взел отнякъде без да споменава източник както установих вече на 100% че ми е ползвал превода за Нибиру  ;) При ползване на толкова много различни източници без да се направи качествен подбор по много въпроси информацията ще се разминава.

Иначе по темата всяко едно "предсказание" за каквато и да е дата че ще се случи каквото и да е от глобален характер по същество е дезинформация. Дори "предсказаното" събитие да се случи на 100% - тогава дезинформацията е още по-голяма тъй като това означава че просто някой е планирал нещо и го постига а "предсказанието" играе роля на вкарване на "божествен елемент" в уравнението така че всичко да бъде прието като деяние "свише"

Иначе Обероне  :P - може да си сигурен че ябълката пада към земята а не към Хималаите но не може да си на 100% сигурен за причините поради които пада.Като например от какво точно се поражда гравитацията (защото Андромеданците имат алтернативна теория)  :D  :P
« Последна редакция: Март 16, 2009, 19:42:37 pm от Alien »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: 2012 г.
« Отговор #269 -: Март 16, 2009, 19:36:39 pm »
как едно място го бяха навързали с глобалното затопляне на цялата слънчева система, именно задари приближаването на центъра :)
;D Ох, ще падна, тези хора наистина са изтрещели ако са го написали това.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4969 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5772 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5646 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4253 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11439 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27