Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 474814 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: 2012 г.
« Отговор #240 -: Март 06, 2009, 00:05:13 am »

споменах за едно виждане, че преди 2012 ще има две групи хора, тези, които са направили преход в разбиранията си и тези, които не могат да се отърсят от линейното материалистично мислене и които не могат да се справят с емоциите си. тук малко се връщаме назад в темата, но е добре да се уточни, че здравословните емоции не са потиснатите емоции. а просто състояние, в което няма негативизъм и скрити рани вътре, няма натрупан гняв и страх, или ако се появяват (защото човек има безброй много - и все пак краен брой - слоеве в себе си и натрупвания от много времена и места - и все пак съществува само вечното сега, в което те се срещат - тези емоции не се изразяват по деструктивен начин, не се "пречистват", няма процесинг около тях, а просто се освобождават, олекотяват и разсейват. хората са хванати в капана на дуалността заради емоциите си, заради привързаностите си. и това е общо правило без изключения. всеки трябва да премине през процес на очистване и непрекъснато осъзнаване какво причинява някакъв дискомфорт или застой в него и да се освободи от багажа си. тези, които не могат да го направят в този прозорец от възможности след 1988 година, просто ще продължат да се учат на това някъде другаде. заедно с всички останали като тях. и това пак е възможност. не е някакво 100% предсказание, защото такива предсказания няма. може да се предскаже нещо само от гледна точка на сегашните енергии, които присъстват в системата, ако те се променят и изхода се променя. тук идва и светлинната работа и работата на всички тези, които позвоялват на себе си да бъдат канали за по-цялостни форми на съзнанието си и на възможно най-високите енергии, които могат да достигнат. и точно тези по-високи енергии, влети в наглед затворената система на Земята, помагат да се променят нагласи в масовото съзнание.

всичко е енергия, всичко е поток са качества на четириизмерното съзнание. триизмерни качества са забавянето на енергията до степен, при която всичко изглежда солидно и материално, и третото измерение също е част от цялото, то е система за проверка на концепциите и структурата от убеждения (петото измерение) и потокът, емоциите, енергията и как тя се движи и изразява (четвъртото измерение). ако има някакви пукнатини в системата, то те се виждат най-ясно, когато са фокусирани в третото измерение. така че тези изкривявания да могат да се отработят и освободят. ако човек не може да се справи с енергията при подобни забавени условия и самият той е хаос и живее в хаос, то какво може да очаква при по-бързи форми на проявление, когато само една мисъл твори? най-вероятно веднага ще сътвори реалност, която е крайно негативна и унищожителна и ще трябва да я живее много дълго време.
тези, които са успели да олекотят системата си от убеждения и да трансформират голяма част от негативното си его, нямат смисъл и нужда от такава проверка, тяхната нагласа, вътрешна реалност и творчески способности са готови да се впишат в Цялото по един креативен и съзидателен начин.
« Последна редакция: Март 06, 2009, 20:39:30 pm от Alien »

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re: 2012 г.
« Отговор #241 -: Март 06, 2009, 10:20:49 am »
Спорт-Здраве, много добре те разбирам, всеки обяснява нещата по начина, по който ги чувства и разбира. Да, цинично е и ще кажа кое е цинично и абсурдно според мен в цялата тази история.
Това, което ме провокира в последните постове на темата бяха две неща. Нямах намерение да се включвам, защото много пъти съм изказвала мнението си за 2012 в този форум и нямах никакво намерение да се повтарям и потретвам.

Първото, което ме провокира бе – "простичкoто ръководство", което се предполага да се ползва от стремящите се към извисяване, и второто – едно изречение, което написа Radiance Dawn и то е "....Псевдосценариите, които се насаждат в хората, водят до масова психоза, и определено не ми харесва да живея в такъв свят, предполагам и за всички така наречени lightworkers светлинни работници, които направиха възможно сегашното вибрационно ниво на планетата."

Може и да съм груба, сигурно така изглежда в очите на някои, НО кои сте вие за да повдигате или променяте "недостатъчното" вибрационно ниво на Планетата? Кой определи, че някой е този светлинен работник, който ще го прави. Или 13-те години определена медитация го прави такъв или общуването с "ангелите и извисени учители"( слагам ги в кавички и не ги изписвам с главни букви, защото за мен няма подобно нещо )? Цинично е, абсурдно е да се мислят за такива и още повече да казват, че работят и помагат на планетата. За мен е цинично, за други е нормално вероятно.

Тъмните казват, че ще има катаклизми, заметресения, урагани и потопи и Земята ще изчезне. Светлите казват, че ще има огромна промяна в съзнанието на хората и 2012 всичко ще бъде Любов, Мир и Светлина. Е, няма да бъде според мен, планетата може съвсем спокойно сама да реши кога и как да се освободи от всичко ненужно й. Както и го прави, освобождавайки се от време на време от любимците насъбрали се в определени места на земята. И отново според мен няма нужда от някой да повдига вибрационното й ниво.

И въпреки всичко казано, законът за позволяване ни казва, че всеки е свободен да прави и преживява каквото си иска и както си иска. И това е част от вашето преживяване и няма общо с моето например. Така че, всеки по пътя си и всеки с преживяванията си.  :)

THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: 2012 г.
« Отговор #242 -: Март 06, 2009, 11:11:16 am »
То някои точки от ръководството хич не са толкова прости и аз поне доста се съмнявам някой да ги е реализирал (имам предвид тук пишещите и себе си вкл.). Други точки намирам за маловажни и дори излишни, но това не е от особено значение. Някои считам за задължителни, и точно те са най-трудните за реализиране. Като казвам „задължителни“ с това разбира се не задължавам никой с нищо. Някои хора имат определен идеал за духовност и го следват, т.е. стремят се да развият в себе си същите качества и характеристики, като идеала. За да стане това все пак човек трябва да е наясно кои са тези неща и да разбира смисъла им. Не виждам защо чуждия светоглед и идеал трябва да се превръща в повод за раздразнение. Всъщност това е типично за догматизма и фанатизма, където всеки чужд идеал се явява „заплаха“ за собствения светоглед на фанатика/догматика. Във форума по-скоро виждам догматици (и тука нямам предвид само религиозни догми), доколкото фанатиците са хора изцяло отдадени на идеала си. Догматикът просто заявява „не, това не е вярно“, и с това въпросът за него е приключил. За него хората или трябва да приемат неговата „истина“, или да мълчат, тъй като са „невежи“. Та, в заключение бих призовал за повече толерантност, още повече, че често се говори за неща, които никой от разискващите не е проверил в живота, а само е чул или прочел някъде.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: 2012 г.
« Отговор #243 -: Март 06, 2009, 11:28:43 am »
Да, това е така.Но за да не бъда набеждаван за догматик, по примера на Breath сега аз на свой ред ще кажа кое ме провокира да се включа.

Въобще не ми дреме кой прав и кой крив,от доста време не се бях включвал във форума толкова активно, освен когато си нямам работа.
В този момент от живота ми ми е писнало от отношението на хората. Да, вярно е, че съм егоцентрик и егоист, но тъкмо в този момент от живота ми нещата вече са въпрос на чест, защото стават безобразни.

Някакви си хора видиш ли, решили да повдигат вибрационното ниво на Земята, което аз/ние, непрокопсаните невъзвисяващи се, сме смъкнали или задържали и тези светлинни работници правят всичко онова, което аз видиш ли не съм направил и всичко е за мое добро. За да мога аз, вечния длъжник, да отида в по-изискана класна стая.

Стомахът ми не понася такива искрено нагли хора (наглостта е вплетена в системата им от разбирания) да започнат да спорят с мене, че сме били в различни светове и нещата от моя свят (като пари, храна, социално положение и чипиране) не били част от техния. След което да ме наричат параноик. Турбо наглост. И за капак - още мнооого инкарнации ми предстоят, преди аз да стигна до тяхното ниво на овладяване на не знам си кое тяло.

И което вече кара стомахът ми да връща ресто, е че ми се казва в лицето, че не разбирам нищо от тая финна материя видиш ли, въпреки че такива хора не разбират нищичко от Дао и са пълното опако на него, не разбират нищо от времевата матрица, защото някои не могат да вденат една от опорните точки - че всичко се случав едновременно, както и нашите инкарнации и се показва пълно неразбиране на общата картина - не се отчита факта, че правят нещата за себе си, а се живее със съзнанието, че се извършва вмешателство в пътя на другите в името на доброто им!
Аз не съм Дао-догматик, времева матрица догматик, или не знам си какво, но да ми казва някой, че за мене това са кебапчета и бира...

Това, драги читателю, е абсурдно.
« Последна редакция: Март 06, 2009, 12:12:00 pm от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: 2012 г.
« Отговор #244 -: Март 06, 2009, 12:15:21 pm »
Цитат
...всичко се случав едновременно, както и нашите инкарнации и се показва пълно неразбиране на общата картина...
Това е "ключът от бараката" според мен. Ако всеки се замисли достатъчно дълбоко върху това, просто ще спре да приема нещата лично. А от там нататък е лесно.  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: 2012 г.
« Отговор #245 -: Март 06, 2009, 15:55:55 pm »
Цитат
...всичко се случав едновременно, както и нашите инкарнации и се показва пълно неразбиране на общата картина...
Това е "ключът от бараката" според мен. Ако всеки се замисли достатъчно дълбоко върху това, просто ще спре да приема нещата лично. А от там нататък е лесно.  :)
Всъщност май много от пишещите подкрепят това твърдение. Аз не съм между тях. Моето мнение е, че времето е илюзия, но това не значи, че последователността на събитията, които съставят времето, последователността причина-следствие може да бъде променена.

За вибрациите: кой покачва вибрациите? Човек може съзнателно да покачи вибрациите на собственото си тяло. Най-очевидният пример: с промяната на настроението си. В по-дългосрочен план с повишаване на осъзнатостта ни. На планетата вибрациите може да повиши единствено планетарния логос, което означава самият той да се издигне в по-висока степен на съзнание. Да ама еволюцията на планетарния логос едва ли се извършва по предварително начертан по години план-график. Съзнанието определя вибрационната честота, а не обратното. Освен това ако такова покачване се извърши в планетарен мащаб (а то би продължило доста дълго време и би станало постепенно, от гледна точка на земните представи за време), то ще повлияе всички хора (и не само). Част от стабилните елементи например ще станат твърде груби за да може да съществуват в стабилно състояние и ще станат радиоактивни. При радиоактивните елементи периода на полуразпад ще се съкрати още повече и много от тях съвсем ще изчезнат. Стабилни ще останат само по-леките елементи. Същото може да се отнесе в емоционален и ментален план. Грубите егрегори, мисли и желания ще оказват по-малко влияние върху човека, ще бъде нужна много повече енергия за поддържането им, но нищо повече от това.


Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: 2012 г.
« Отговор #246 -: Март 06, 2009, 16:28:54 pm »
Цитат
...всичко се случав едновременно, както и нашите инкарнации и се показва пълно неразбиране на общата картина...
Това е "ключът от бараката" според мен. Ако всеки се замисли достатъчно дълбоко върху това, просто ще спре да приема нещата лично. А от там нататък е лесно.  :)
Всъщност май много от пишещите подкрепят това твърдение. Аз не съм между тях. Моето мнение е, че времето е илюзия, но това не значи, че последователността на събитията, които съставят времето, последователността причина-следствие може да бъде променена.


Всъщност точно тук е разликата в мненията.Според мен причина и следствие,както сме ги нарекли,нямат връзка.Според мен "следствията" са нарочно създадени и свързани с единна идея, а "причините" представляват опит да си обясним играта на ниско ниво.
Това е лично мое мнение естествено.И това според мен е корена, който поражда мнението ми, че времето не само е илюзия,но също и последователността на събитията е илюзия.

Ще се опитам да направя отделан тема за това.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re: 2012 г.
« Отговор #247 -: Март 06, 2009, 17:14:23 pm »
На планетата вибрациите може да повиши единствено планетарния логос, което означава самият той да се издигне в по-висока степен на съзнание.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: 2012 г.
« Отговор #248 -: Март 13, 2009, 21:08:57 pm »
"-... Маите са имали някога 22 календара, включващи времеви цикли във Вселената и в Слънчевата система. В основния им календар е отбелязано, че 5-ят свят, който ние наричаме 5-тата раса, свършва през 1987 г. 6-ят свят, или 6-тата раса започва през 2012 г., а ПРЕХОДА маите нарекли РАЗКРИВАНЕ, РАЗВИДЕЛЯВАНЕ, АПОКАЛИПСИС.
... В древните текстове на маите е записано, че след 2012 г. "Земята ще премине отвъд технологиите, които познава, отвъд времето и парите. Човечеството ще влезе в Пето измерение, след като премине през 4-тото. Планетата Земя и Слънчевата система ще влязат в галактическа синхронизация с останалите светове във Вселената."
Учените предвиждат, че през този период, на нас хората, ще ни се даде възможност за сътворяване на нова цивилизация.... С други думи - човешкият генетичен код ще бъде усъвършенстван и репрограмиран....
Този процес вече е започнал и всеки човек се променя духовно. Едни ще го почувстват и осъзнаят, други не. Ще настъпи прелом сред човечеството. Земята ще претърпи огромна промяна. Ще се извърши качествен скок в съзнанието и възприемането на реалността.

- Прочетох, че през 2012 г. плоскостта на Слънчевата ни система ще се изравни с плоскостта на Млечния път.
- Това е всемирен закон, който се повтаря на всеки 26 000 г. (май беше по-точно 25 920 г.) Ще настъпят измененията - от 1987 г. до 2012 г. всеки един човек, съзнателно или несъзнателно, ще се промени. Ще си направи равносметка за извървения път, за придобития опит, за успехите и грешките.
- С навлизането на човека в 4-тото измерение, ще се разшири ли нивото на съзнанието му?
- Да, вместо отворените 7 чакри, човек ще придобие 12 чакри и той ще се намира в 4-то измерение."

М. Миланов


Бъдещето никога не е известно докрай, ние сами го създаваме.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: 2012 г.
« Отговор #249 -: Март 14, 2009, 00:27:09 am »
Цитат
Бъдещето никога не е известно докрай, ние сами го създаваме.
Винаги ми се е искало да питам, след като прочета това вече твърде често срещащо се твърдение-кои ние? Ние хората или ние-нашите същности?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: 2012 г.
« Отговор #250 -: Март 14, 2009, 08:16:15 am »
Според мен лично ние, хората, отделния индивид. В житейския ми опит досега забелязвам, че това което самостоятелно си създам, това си и жъна и в това живея. Просто света, който си го създавам мислено, в него и живея. Искам ли нещо да стане, то става, е, не веднага, но минава известен период от време и става. Вече друг е въпросът в кой момент какви решения ще си вземаме. Но наблюдавам едно нещо, а то е, че даже и да са ми минавали лоши чувства или мисли (няма човек, който да може да каже, че поне веднъж не ги е изпитвал), то след като ги изживея и си ги "избърборя" и насаме (както препоръчват и психолози) после идват само хубави неща. И изобщо се старая да си живея в свят на повече приказки и положителни неща и то нзема, че се получава. И затова наистина, бъдещето си го творя аз лично, а не някой друг вместо мен.  :)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #251 -: Март 14, 2009, 09:11:09 am »
"- Прочетох, че през 2012 г. плоскостта на Слънчевата ни система ще се изравни с плоскостта на Млечния път.
- Това е всемирен закон, който се повтаря на всеки 26 000 г. (май беше по-точно 25 920 г.)"

Това не е вярно. На всеки 25920 години, Земята започва и завършва една Голяма година, т.е земната ос прави пълен кръг в небесната сфера. Нарича се "прецесия на равноденствията" и няма нищо общо с гмуркането и изплуването на слънчевата система под/над галактичната равнина. Отстрани погледнато, Слънцето обикаля по синусоида спрямо галактичния център. Сега сме отдолу...

Спри моля да го цитираш този Миланов, че ще истрещим тука:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

buden

  • Гост
Re: 2012 г.
« Отговор #252 -: Март 14, 2009, 12:53:25 pm »
Вероятно ни очаква някакво планетарно събитие!?
Но знаете ли, това е много по-вероятно да се окаже най-голямата шега на хилядолетието.

Помислете кое е по-важно в крайна сметка.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re: 2012 г.
« Отговор #253 -: Март 14, 2009, 20:28:25 pm »
Предизвикваш ме да ти отговоря. Нали този форум е за хора, които мислят нестандартно, а даже и в повече!? :) И всеки търси във форума това, което го интересува. Питам се защо четеш нещо, което те дразни? На лични, има хора, които ми пишат и питат има ли още по темите. И сега аз заради теб трябва да спра! Имаш ли го това право?! Смятам, че не ти решаваш това.

buden

  • Гост
Re: 2012 г.
« Отговор #254 -: Март 15, 2009, 18:23:10 pm »
Правата са ми дотам, че и аз имам собствено мнение и когато намирам за правилно да го споделям да го правя.
Добре де, ами ако минем във 2-рото измерение, а!? Какво правим тогава? Ако затрептим по-бавно? Нали така или иначе все деградираме от Лемурийци, Атланти и така по стълбата надолу.
Какво, нима не е възможно!?

Ясно ми е че форумът не е за всеки, поне не все още. Изчакайте онзи филм за 2012.
Значи тази тема повечето от нас сме почнали да я следим от преди 2-3 години, това го допускам за най-вероятно, по лични наблюдения. Но нима не са пълни глупости повечето материали относно въпросната дата. Нима това не е вид манипулация, за да ни отклони от истински случващото се, а то е че с всяко поколение се заробваме поече и повече. То не беше един или двама пророка да идват, не беше един или два вида извънземни, сега цялия Млечен Път ще ни помага, за да си изкараме главите от задниците.

Може и да греша, просто споделям мнение.




 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4949 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5751 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5620 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4233 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11373 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27