Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 475728 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dobrodeteli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: 2012 г.
« Отговор #180 -: Февруари 03, 2009, 11:03:26 am »
За приближаващата 2 012-та година в последно време се говори като за съдбоносна година, говори се, че тогава ще се случат невероятно важни за живота на Земята неща.         
        Откъде идва важността? От голямата необходимост да се промени ролята на тази планета за бъдещото съществуване на Вселената.  Сега нейната основна задача е да се създаде живо работещо съзнание за Homo sapiens. Изпълнението на тази задача върви неправилно. Това е видно от досегашния начин на живот. В голяма степен напредва развитието на науката, но това не е онази наука, която беше предвидена в Божия промисъл да се развие. Стана така, че човешкият ум реализира изкористената форма на знания. Това се случи, не защото Бог така е искал, а защото, поради мъдростта на Замисъла Си,  Той  позволи на хората сами   да подреждат живота си. И те го подредиха! Стана така, че желанието на определени хора за пълно господство над света  взе връх. Тези, които искат да диктуват на света как да се развива, имат своя програма, свое виждане за живота на планетата. То се различава от това на Бога, от Неговата Програма, защото предвижда живот за малцина и обезличава останалите, превръща ги в маса роботизирани същества. Впрочем така се изпълни онази част от Замисъла за живот на Земята, която трябваше да “тества” човешкото съзнание, да го постави на изпитание, за да се разбере кога, как и защо съзнанието отхвърля Божия промисъл.

         В условията, в които живее човечеството през последните години, се видя как е възможно човешкото съзнание да се развива:  с наука – за тези, които имаха условия да ползват нови знания; без наука – за тези, които останаха изолирани от напредналата цивилизация; с Бог – за тези, които търсиха духовен живот; без Бог – за тези, които пренебрегнаха изконното Божествено начало и така търсят “ускорения път” на развитие.

         В така сложилите се обстоятелства животът на Земята доби изключително чудновати възможности за своето проявление. Стигна се до невероятни прояви на хуманизъм и демокрация. Изкористените условия за развитие на псевдонаука дадоха тласък само на онези страни от знанието, които можеха и могат да създават печалби. Всяка инициатива пряко се свързва с парите и властта. Сега вече, след като това е много ясно очертана тенденция, следва да се промени пътят и начинът на това “развитие”. Истинският Божий промисъл все още не се е проявил. От първоначалната идея за живот на Земята е осъществена само чисто “техническата страна”, т.е. на биологично ниво, след милиарди години е постигнато условие за създаване на живо, действено съзнание, което познава чувствата и разума. Но това са две направления, две посоки, които все още не са успели да се съберат в една активно действаща, пълноценна изява за богат духовен живот. Това означава, че първоначалната Божествена идея за живот на високо еволюирало съзнание в условията на физическия свят все още не е осъществена. Налага се сегашната форма на действащо съзнание да бъде коригирана. Много са използваните досега средства, чрез които беше обяснявано и се обяснява и сега на човечеството какво е необходимо за новия живот на Земята. За промяна в съзнанието, за нова култура се говори вече 2000 години. Дори въплъщението и възкресението на Христос не донесоха желания категоричен резултат. Вече се знае, че за да се промени човешкото съзнание така, че да гради живот чрез любов, е необходима още веднъж явна Божия намеса. Това ще стане чрез активното участие на Висшите Същества от йерархията на Светлината. Впрочем те вече усилено работят през последните години чрез различни сътрудници на Земята, като изпращат необходимите знания. Най-важното, което сега е необходимо да се знае, е, че с много труд трябва да се създаде здрава нравствена основа за новия живот. Ще оцелее в борбата с хаотичните, цинични изяви  на сега съществуващия морал само онова,  което има здрава нравствена основа.   Така създаденият живот е в пълно противоречие със съществуващите  Космически закони. Точно затова е толкова силно изявена вече  борбата между Доброто и Злото, различията, които ги определят, и всичко, което се случва. В борбата между Доброто и Злото животът трябва да се преустрои. Нужни са светли души, които да подкрепят Благородното, за да може да се постигне живот чрез Любов, дори не с Любов, а чрез Любов. Това, което пречи,  ще бъде отстранено. Как? Само Бог знае как, но вече е писано, че тъмните сили ще бъдат затворени. Те ще бъдат обезсилени, за да се задейства първичната идея за живот на Земята. И това ще започне оттам, където животът е запазил в човешката душа Божествена искра.

По горепосочената и други интересни теми, от подобно естество, може да прочетете в сайта www.Dobrodeteli.com

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: 2012 г.
« Отговор #181 -: Февруари 05, 2009, 20:59:22 pm »
Идва времето на шестата раса

05 февруари 2009 / News.dir.bg
Преломна за развитието на човечеството ще бъде 2012 година, обяви пред журналисти в Пловдив руският учен д-р Алексей Шадрин.
Шадрин поясни, че предстоящият вибрационен преход през 2012 година бил нормален и позитивен процес за Земята, тъй като се случвал периодично. При него се повишавала вибрацията на планетата и тя преминавала в ново еволюционно състояние.
"На хората ще им се наложи да се адаптират към изменилата се планета и ние сме длъжни да им помогнем да преодолеят този период максимално безболезнено, казва д-р Шадрин, цитиран от БТА. Иначе рискуваме вместо благополучен еволюционен скок, да се получи период на "тъмни векове" в човешката история, допълни той. Според Алексей Шадрин идва времето на шестата раса, така наречените хора "индиго".
Доктор Алексей Шадрин е наследник на български род. Той се завърнал в прародината си, за да помогне на българската нация да извърши следващия еволюционен преход на човечеството. Мисията на д-р Алексей Шадрин била поръчана от "пазителите" и нейната цел била да да оглави трансформацията на хората в хора-индиго, които по най-добрия начин ще могат да понасят прехода. Първото посещение на Шадрин в България е било през 1993 година, когато се срещнал с пророчицата Ванга. Тя му предсказала, че ще се завърне у нас през следващото хилядолетие с мисия.
Особеност на този скок, който предстоял през 2012 година, била безболезнената замяна на сегашната пета реса с шестата раса. Терминът "индиго" се появил неотдавна, но хората, които го представлявали, съществували от самото начало от създаването на човешката раса. Названието идвало от света на аурата, с пояснението, че това е преимущественият свят на аурата, която се сменял почти всяка секунда, твърди д-р Шадрин.
http://dnes.dir.bg/2009/02/05/news3959866.html


Интерсно, най-вече защото новината е публикувана в "нормална медия" - някой има ли инфо за този учен :-\

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: 2012 г.
« Отговор #182 -: Февруари 05, 2009, 23:55:51 pm »
Интересно, ето на какво попаднах:
Цитат
ПАЗИТЕЛ

Продължавайки своята научна дейност като ръководител на Руската Школа по Регресионна терапия (експедиции, майсторски класове, индивидуален прием на пациенти), аз всяка година ходех при Учителя си и същевременно постоянно общувах телепатично с него и с някои от Пазителите. През 1997 г.аз прекарах 6 месеца в Непал с Учителя си - така се подготвих за Висшето Посвещение, а през 1998 г. станах Върховен Пазител. Четири години по-късно(през 2002 г.) аз преминах Висше Посвещение и при втория клон Пазители – в Египет. Питах Учителя си: „Каква е моята мисия като Пазител?" На това той ми отговаряше, че ще дойде време и аз ще изпълня особена мисия, свързана с т.нар. "хора-Индиго", че моят път е свързан с Европа, където от началото на 20-ти век вече са започнали да идват на този свят Духовни Учители. Същото ми каза и през 1993 г. известната ясновидка Ванга: „През новото хилядолетие тук ще дойде Учител – българин, роден извън България, за да продължи онова, което вече започнаха други Учители". По-късно разбрах, че тя е имала предвид мен, а под „други Учители" – Петър Дънов и Михаил Аивънхов.

ИЕРОФАНТ

През януари 2008 г. Учителят ми каза, че времето е дошло. Ние се срещаме за последен път в това физическо въплъщение и неговият земен път с продължителност 117 г. (1891-2008) се е приближил към края си. Светът се променя, променя се и самата вибрация на тялото на Земята, наближава вибрационен преход (2012 г.) и започва моята мисия, т.к.трябва да бъда Иерофант след неговото заминаване. При това аз ще бъда първият Иерофант, на който му предстои да обучава жреци и да създаде Школа на Пазителите в Европа, извън храмовете на Тибет и Египет. Първият, комуто е дадено да обучава хора Индиго и да трансформира телата на хората, подготвяйки ги за вибрационния преход на планетата. Това знание трябва да доведе до възраждане на древните енергийни места на България (районите на Странджа, Родопи, Рила и др.) и да се разпространи по цяла Европа.

През нощта на 3 февруари Учителят си замина. Аз почувствах, че с мен се създадоха огромно количество връзки, почувствах вибрацията на всеки пазител, почувствах енергията на Хималайските недра и присъствието на Древните Пазители на Тибет и Египет, пазителите на раси, заминали си преди повече от 15 хиляди години. Моята Мисия започна…
http://drshadrin.com/blghie.htm
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 23:57:00 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re: 2012 г.
« Отговор #183 -: Февруари 06, 2009, 10:08:00 am »
Ето едно интервю с Шадрин на което попаднах:

2012 г. – златен век или нов тъмен период в историята/
интервю с д-р Алексей Шадрин – за в.”Солено-Морско”/

1.Ванга е казала, че „през новото хилядолетие тук ще дойде Учител – българин, роден извън България, за да продължи онова, което вече започнаха други Учители”. Ти българин ли си?Да, моите предци са българи, живели в Южна България. Аз винаги съм се чувствал българин, а България чувствам свой дом. През 1994-та год. аз достатъчно дълго разговарях с Ванга и тя ми предсказа бъдещата моя духовна мисия в България.
 2.Каква е твоята мисия като Йерофант?
През януари 2008 г.моят Учител ми каза, че времето е дошло - ние се срещаме за последен път в това физическо въплъщение, неговият земен път с продължителност 117 г. (1891-2008) се е приближил към края си. Светът се променя, променя се и самата вибрация на тялото на Земята, наближава вибрационен преход (2012 г.) и започва моята мисия, т.к.трябва да бъда Иерофант след неговото заминаване. При това аз ще бъда първият Иерофант, на който му предстои да обучава жреци и да създаде Школа на Пазителите в Европа, извън храмовете на Тибет и Египет. Първият, комуто е дадено да обучава хора Индиго и да трансформира телата на хората, подготвяйки ги за вибрационния преход на планетата. Това знание трябва да доведе до възраждане на древните енергийни места на България (районите на Странджа, Родопи, Рила и др.) и да се разпространи по цяла Европа.
3. Защо именно в Б-я сте дошли ?
В България се пресичат 2-та древни клона на планетата – на Египет и Шамбала. Освен това в Б-я се намират огромен брой святи места. Неслучайно именно тук през 20-ти век са започнали мисията си 2-ма големи духовни Учители. Затова и моята Мисия също започва тук.
4. Повечето гадатели дават зловещи прогнози за бъдещето, като свързват 2012 г. с края на света, а за теб тя е ново начало. Какво ще се случи тогава?
Искам да успокоя хората, че 2012 г. не предвещава еднозначно апокалипсис. Изборът е в ръцете на човечеството. Променя се самата планета. На Земята й предстои кардинален вибрационен преход. Сменят се магнитните полюси. Увеличава се броят на катастрофите, природните катаклизми.  Човечеството преживява икономически,  социални, духовни… кризи.  Колкото по-близо е 2012 г. , толкова повече сътресения ще стават.  Човечеството преживява такъв преход не за пръв път.  Последният път това се е случило преди 2000 години, когато след идването на Учителя Иисус Христос човечеството потънало в 5-вековен мрак.
От нас зависи какво трябва да се очаква след 2012 г. – златен век или нов тъмен период в историята.
Мисията на нашата духовна Школа се състои в това да помогнем на хората да се подготвят за този период, да се понижи социалната агресия, да се повиши духовното ниво, да се направи така, че колкото може повече хора да се окажат готови за този преход.
5. А каква ще е съдбата на онези, които не могат да трансформират телата си и да се настроят за този вибрационен преход?
За времето, оставащо до прехода, много хора могат да успеят да извършат духовна и енергетична трансформация. Ние помагаме на тези процеси според възможностите си, но всеки човек си остава с правото си на избор.
6.Знанията на високоразвитата цивилизация на атлантите се пазят от твоите Тибетски и Египетски Учители. Какво почувства като влезе в Шамбала?
За пребиваването си в Шамбала мога да напиша цяла книга.  Шамбала оставя неизгладими впечатления. Това е принципно друг свят, който променя човека.  Първото усещане е за величието,  хармонията, силата на тези древни храмови комплекси. Шамбала пази много тайни, някои от които аз преподавам на моите семинари.
7.Вярно ли е, че там се пази генофондът на човечеството?
Не, това е мит, който разпространяват недобросъвестни писатели, които не са се приближавали дори до Шамбала. Генните лаборатории на атлантите, в които са били създадени човешките тела, са били унищожени преди повече от 15000 г.по време на войната, сложила край на онази цивилизация.
8.А може ли в състояние на сомати човек да живее хилядолетия?
Не, това е още една измислица.
9.Храмовете на Шамбала и 7-те Египетски пирамиди са ни наследство от атлантите. Тяхната цивилизация е била по-развита от нашата, но от тях не са останали почти никакви следи. Защо? (Как се е стигнало до този апокалипсис?
Атлантската цивилизация се самоунищожила в резултат на война преди около 15000 г. За щастие са се запазили храмовете на Шамбала и седемте велики пирамиди. Пазителите са съхранили още и редица научни(медицински) технологии.
10.Последните Иерофанти на древната раса са били Лита(в Шамбала) и Тот(в Египет). Ти имаш ли контакт с тях?
Да, Лита и Тот през цялото време помагат активно на Пазителите и оказват голяма помощ на Учителите.
11.От няколко хилядолетия хората търсят формулата за вечността. Твоите ученици от трето ниво владеят техники за забяне на стареенето и за подмладяване на физическото тяло. Как става това?
Това е една от технологиите на Атлантите. Но говорим не за вечен живот, а за запазване на здраво, младо тяло до 120-180 год. В Тибет хората на тази възраст още водят активен начин на живот и изглеждат значително по-млади от възрастта си. Тази технология е достъпна за всеки.
12.Трябва ли да се плашим от смъртта? Какво се случва с човешката душа, след като достигне до тази преграда между измеренията на духа и материята?
Вашият живот е много повече от това, което си мислите. Той е само малка част от онова, което носите със себе си, онова, което дава многообразието и наситеността на живота. И когато успеете да го постигнете, то неочаквано за самите вас, ще се озовете в нов свят.

13.Колко пъти можем да се преродим?

Безкраен брой пъти – според желанието. Ние винаги сме съществували и никога няма за изчезнем.
14.Приемаш ли теорията за кармичната предопределеност, според която в сегашния си живот всеки плаща за минали негови или чужди грехове?
Не, човек сам е стопанин на съдбата си и е в състояние да се избави бързо от цялата негативна карма. Кармата е обикновена причинно-следствена връзка. Винаги има първопричина, която можем да оправим.
15.Какъв е феноменът Алексей Шадрин в личния си живот?
Пълна хармония със себе си и със заобикалящия свят, с щастието, че изпълняваш духовна мисия и помагаш на хиляди хора да намерят себе си, да развият своята духовност и своите способности, да постигнат хармония и щастие.

И нещо от мен:
Вчера журналист от нашата медия беше на тази среща и каза, че човекът си е много сериозен в нещата, които казва - не прилича на повечето псевдо-феномени с които той (журналистът ни)често се среща. Интересно ми е, че в публикуваното интервю Шадрин отрича доста от нещата, които съм чела за Тибет и Шамбала. Е... истината е някъде там... :)
 

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re: 2012 г.
« Отговор #184 -: Февруари 06, 2009, 10:11:07 am »
Ако искате да прочетете и самата статия от вчерашната среща ето и линка: http://www.plovdivmedia.com/6198.html

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: 2012 г.
« Отговор #185 -: Февруари 06, 2009, 12:32:21 pm »
Sekhmet,

Входът на срещата свободен ли беше или с "билетченца"?

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re: 2012 г.
« Отговор #186 -: Февруари 06, 2009, 13:05:16 pm »
 :) Напълно свободен. НО... днес сутринта разбрах от нашия журналист, че е попитал Шадрин дали е безплатен курсът към "индиго-усъвършенстването"... Отговорът бил, че струва 145 лв., което знаеш на какво може да навява на човек - поредната комерсиална "зарибявка". И ако вчера имах някакви съмнения относно истинността на казаното от въпросния "индигосъвършен", днес мога да кажа, че не вярвам на нито една негова дума по простата причина, че където има намесени пари там няма истинска духовност. Това е просто мнение. Може би хора, които са имали пряк контакт с този човек имат друга позиция.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re: 2012 г.
« Отговор #187 -: Февруари 06, 2009, 13:30:01 pm »
Абе в края на краещата този човек все пак трябва да яде нали? и трябва да си плати за самолет и хотел и най добрия човек в света да е, няма да си плати от джоба за тези разходи, ама пък 145 лв. си е сума, знам ли дали не е пореден шарлатанин?
ако присъстват 50 човека по 145лв. прави 7000 лв. приблизително, като махнеш за залата наема, за самолета отиване и връщане, хотела, храната и други, излиза, че е скромен човек, а ако дойдат 16 човека, направо го е закъсал :D
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re: 2012 г.
« Отговор #188 -: Февруари 06, 2009, 14:03:09 pm »
Не съм чувала учителя Дънов да е искал такса за посещенията на неговите лекции. Но всъщност всеки има право на мнение.
Смущава ме и друго нещо, което казва, че се знае отскоро за индиговите деца, а всички ние (от форума) знаем, че това не е така, нали? Не зная, не ми вдъхва доверие...

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: 2012 г.
« Отговор #189 -: Февруари 06, 2009, 16:32:11 pm »
Даже малко пари им взима. Всеки, който мисли, че някой друг ще свърши неговата работа, трябва да си плати подобаващо. Предполагам, че повече от половината ходят на такива курсове заради модата, а както и Salito казва-той все пак е човек и си има разходи.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: 2012 г.
« Отговор #190 -: Февруари 07, 2009, 22:07:17 pm »
Курс по индиго-усъвършенстване  ;D

145лв. за да ви помогнат да си повдигнете вибрацията и да направите прехода....
Като видя текст с учители, гурута и помагачи ми става зле на стомаха. Така и не разбрахте, че няма кой да ви помогне и въздигне.

Добре, че поне ни успокои за 2012г., че бях много притеснен.

Цитат
15.Какъв е феноменът Алексей Шадрин в личния си живот?
Пълна хармония със себе си и със заобикалящия свят, с щастието, че изпълняваш духовна мисия и помагаш на хиляди хора да намерят себе си, да развият своята духовност и своите способности, да постигнат хармония и щастие.
;D
« Последна редакция: Февруари 07, 2009, 22:07:58 pm от Eon »

Неактивен Milena

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: 2012 г.
« Отговор #191 -: Февруари 08, 2009, 13:30:51 pm »
Ами същото е с курсовете на Норбеков,поне знам ,че се провеждат в София,Пловдив,Варна,Бургас. Този,който ги е посещавал знае за какво става въпрос.. заедно с водещия винаги има група от хора,които го съпътстват навсякъде,повдигат вибрационното поле на участниците по времето на сеансите../няма начин участниците да не го почувстват/
п.с. някой нещо да знае по въпроса?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: 2012 г.
« Отговор #192 -: Февруари 08, 2009, 17:00:53 pm »
Ами същото е с курсовете на Норбеков,поне знам ,че се провеждат в София,Пловдив,Варна,Бургас. Този,който ги е посещавал знае за какво става въпрос.. заедно с водещия винаги има група от хора,които го съпътстват навсякъде,повдигат вибрационното поле на участниците по времето на сеансите../няма начин участниците да не го почувстват/
п.с. някой нещо да знае по въпроса?


Доколкото съм чувал правят внушения базирани на НЛП - нерволингвистично програмиране и "екстаза и вибрациите" идват от това.

Неактивен MJJFan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: 2012 г.
« Отговор #193 -: Февруари 10, 2009, 12:31:52 pm »
Теодора разказва как се е появила дарбата й да вижда в бъдещето.През 1994 година след тежка катастрофа и 18-дневна кома тя става проводник на извънземна енергия и започва да чува глас, който й разкрива миналото и бъдещето на хората около нея.По нейни прогнози през 2012 година всички ще станем свидетели на появяването на извънземен разум на Земята и ще приемем факта, че съществуват и други цивилизации освен нашата.


Горещо - ДА СРЕЩНЕШ БЕРЛУСКОНИ (1)
http://www.youtube.com/watch?v=__nRpM9X_Ug

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Re: 2012 г.
« Отговор #194 -: Февруари 22, 2009, 19:05:01 pm »
Разказ за 2012 г.  :)



Алън беше обсебен от мисълта за 2012 година. Тя бе парализирала и последното кътче на съзнанието му с отровните си пипала. Той търсеше и изчиташе всички материали по темата, нямаше филм или видео клип, който да не знаеше наизуст, даже беше направил и сайт – 2012.com, където публикуваше своите теории, пишеше статии и обсъждаше предстоящата катастрофа със съмишленици в популярния си форум.

Над опустялата му, широка спалня, на която дори не спеше вече, беше закачен с крив пирон лист хартия. 21.12.2012 – това пишеше, с леко неравни, лилави цифри.

Вече почти две години жена му живееше при родителите си. Не се бяха развели, но почти не му даваше да вижда детето, за да „не му размъти мозъка”, а и ги разделяха над 700 км.

Алън беше напуснал и добре платената си работа, за да се отдаде изцяло на изследванията си. За негов късмет, беше намерил наематели за горните два етажа на наследствената му къща, и така се издържаше.

Бяха се разбягали и старите му приятели, но сега той приемаше за другар всеки, който споделяше вижданията му за края на сегашния свят, за големия катаклизъм. „Казусът 2012” вълнуваше все повече хора и Алън водеше чести разговори на тази тема. Но все пак, повечето събеседници, не можеха да приемат с лека ръка, че земята изведнъж ще промени посоката си на въртене:

- И така ще се обърнат полюсите – завършваше авторитетно с глухия си глас и за по-убедително размахваше една от библиите си - “Пророчеството на маите”.

Друг път разясняваше явленията фотонен лъч и кристалните черепи, но слушателите му рядко успяваха да разкрият мистерията около тях, защото не умееше да се изрaзява съвсем ясно. Въпреки това, около него винаги имаше хора, жадни да научат всичко за тази съдбовна година. Но най-интересни си оставаха теориите за различни извънземни цивилизации, играещи главна отрицателна роля в предполагаемите събития. На немалка група хора най-много допадаше версията за духовното възнесение и раждането на нова раса. Единственият неприятен момент в последната теория беше, че с духовното възраждане задължително вървяха или вулканични изригвания, или вечна зима и подивели хора, зачитащи само правото на силния.

Разбира се, никой не бе сигурен какво точно ще стане. Убедени бяха само в едно –ще се случи нещо голямо. Но неизвестността ги плашеше и ужасяваше, лепкавият страх парализираше волята им, а сънищата пресъздаваха истински страховити апокалипсиси.

Победени от параноята, много хора отказваха да имат деца и да мислят за бъдещето си, а по-лабилните дори слагаха край на живота си. Имаше и такива, които „насищаха земната аура” с молитви и мантри и се готвеха за голямото благословение, което ще се излее върху земята през тази „свещена” година.

2012-а наближаваше и вече почти не беше останал човек, който да не е чул за поне една от теориите. Правителства, научни и религиозни организации също не останаха равнодушни, а признаците на масова психоза се срещаха все по-често. Много от учените сочеха необичайната слънчева активност, като вероятна причина за евентуалния катаклизъм, други твърдо вярваха в масово изригване на вулкани или гигантско разместване на земните пластове. Въпреки, че светът никога не е бил по-мирен, много окултисти ревностно напомняха, че Нострадамус е предрекъл трета световна война именно около 2012 година. Но имаше и хора, които освен че поддържаха научните теории за различни бедствия, ги обясняваха като неизбежна необходимост за духовна промяна на човечеството. Те бяха убедени, че „грешната земя” ще се прочисти, а достойните хора ще получат шанс да заживеят в един по-висш и ефирен свят. За съжаление, участта, отредена на всички останали, които не бяха сред избраните, никак не бе завидна.

Алън беше жертвал всичко, за да проникне отвъд булото на тази загадка, да надзърне няколко години напред и разбере смисъла на многото пророчества.

Липсваше му семейството, малката, руса главичка на дъщеря му, смеха на съпругата му. Спомняше си работата, колегите, адреналина от предизвикателствата и дългите и протяжни отпуски на море през лятото. Но Алън вярваше, че тази жертва не е напразна и безмислена, защото винаги бе чувствал, че е роден за нещо велико и голямо. И когато преди повече от 5 години прочете кратка статия в градския вестник, озаглавена „2012 – начало или край”, той разбра всичко. Сякащ за един миг му просветна защо се е родил и каква е мисията му.

Всяка сутрин той медитираше и се молеше за просветление, както и за сили, за да изпълни задачата си. Твърдо вярваше, че Бог го е натоварил да изведе хората отвъд прага, наречен 2012.

Времето препускаше, сякаш и то нямаше търпение да разбере какво ще се случи през тази година. Алън бе сигурен в себе си, че ще загине в идващия апокалипсис, но го приемаше като възкресение и спасение. Всъщност, това, за което най-много се молеше последните месеци, беше, когато умре и се събуди в новия свят, да срещне там съпругата си и малката им дъщеричка. Още обичаше жена си. Не беше спирал.

2012 година настъпи и се изниза бързо. Дългоочакваният ден - 21.12.2012 - беше настъпил. Алън не беше мигнал цяла нощ, обикаляше в стаята като вълк в клетка, а ръката му не изпускаше телефона. Жена му отдавна си беше изключила своя, защото Алън не спираше да й звъни. Не получи и нито от един многото му смс-и, които й изпрати. Не помнеше какво и беше писал в началото, но последните няколко бяха – “Obicham vi i dvete!!!”. Беше го страх. Не – беше ужасен. Представяше си как тъмнината го поглъща, как се изгубва и изчезва в мрака. Усещаше как мъката по близките го раздира бавно и дълбоко. Искаше си пак живота. Стария живот. Как мразеше всичко – и 2012, и пророчествата, и апокалипсиса. Привиждаше му се огромна експлозия, сякаш слънцето падаше на земята, чувстваше как го поглъщат пламъци, и той гори, гори…

Искаше си живота и семейството обратно.

Звънът на будилника прекъсна мъртвешката му дрямка. Беше го навил за 7.30 сутринта.

Скочи и погледна през прозореца. Беше още тъмно, а и много облачно. Направи си кафе и набра жена си. Телефонът беше изключен. Навън присветна. След малко се чу гръм.

Вече трети час валеше, но бедствие още нямаше. Алън не беше вкъщи, бяха се събрали десетина човека в големия апартамент на един от групата, и се молеха. Така мина целия им ден. Към 3 през нощта вече не издържаха и бяха легнали да спят кой където намери. На сутринта се събудиха. Живи.

Набра жена си. Телефонът беше включен. Не вдигна. Алън се разтрепера, но по новините никой не спомена за бедствие, катастрофа или каквото и да е. Е, имало 4 по Рихтер в Токио, но без последствия. Обадиха му се от местния телевизионен канал за коментарна рубрика, озаглавена „Минахме и през 2012”.

- Вие луди ли сте бе, викате дявола! Не мога да дойда, но сменете името на тъпото предаване! – Затвори им. Всички бяха будни, навън времето беше хубаво. Дъждът бе преминал в пухкав сняг и група деца весело подскачаха в близката градинка.

Крайно изтощен, Алън се прибра на следващия ден, кимна на единия си квартирант и седна на дивана в разхвърляния хол. Беше жив и сам. Чувстваше се празен и излъган, искаше да плаче, но не можеше. Риданието бе заседнало някъде в стомаха и не искаше да излезе. Извади от портфейла си снимка и я погали. Беше фотография на едно разбито семейство.

Алън нямаше как да знае, че в няколко космически лаборатории бяха регистрирали извънредна и необяснима слънчева активност, както и лъчи идващи от други звезди. След първоначалната паника, учените с облекчение бяха разбрали, че лъченията са безвредни за климата и живота на земята.

Той също не подозираше, че имаше хора, които се събудиха с ново, непознато чувство, което сякаш тръгваше от слънчевия им сплит, изпълваше ги със силна и безпричинна радост и желание да обичат всичко. И още на следващия ден близките на повечето от тях откриха, че са изчезнали. Но те не ги бяха напуснали – бяха сред тях – обичащи, помагащи и невидими.

Не, Алън, не знаеше за тях. Той взе телефона и набра номера на съпругата си.

Автор: Радислав Кондаков
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4965 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5771 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5642 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4252 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11430 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27