Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 476763 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #1215 -: Ноември 05, 2012, 20:14:20 pm »
А това, защо телата се въртят, го писах в моя пост - именно заради въртенето на Слънцето и неговото гравитационно поле. Примера с легена ти е удачен, но се случва и следното - ако завихриш с пръст водата надясно, и в легена има едно пате да речем ( "Да се измие" - цитат от филма "История на света", хаха ), патето ще тръгне по посока на движението на водата, НО, самото пате, ще се завърти около оста си в другата посока. Елементарно, Уотсън:)
  Нищо  не  е  елементарно,  Оберон, нищо!!  Просто  водата  ще  престане  да  се  върти,  ще  се  уравновеси  а  планетите  се  въртят  около  оста  си  милиарди  години!  Що  не  се  върти  Луната?   Ако  теориите  са  верни  то  трабва  да  могат  да  се  възпроизведат  на  практика  в  лабораторни  условия, а  ако  това  стане  то  вечният  двигател  е  открит  не  е  ли  така?
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 20:22:03 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1216 -: Ноември 05, 2012, 20:26:12 pm »
Що  не  се  върти  Луната?

Как да не се върти луната? Това че виждаме само едната и страна е защото периода на завъртане около оста ѝ, съвпада с периода на завъртане около Земята. Затова от позицията на Земята виждаме една и съща страна. Винаги ми се е искало да живея на Луната и да ги наблюдавам земляните "изотзадзе". :) Дали и някои други не са си го мислили това нещо и да са се възползвали?
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 20:31:37 pm от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1217 -: Ноември 05, 2012, 20:33:12 pm »
:) Дали и някои други не са си го мислили това нещо и да са се възползвали?
По скоро биха го ползвали като скривалище... :)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1218 -: Ноември 05, 2012, 20:37:32 pm »
  Нищо  не  е  елементарно,  Оберон, нищо!!  Просто  водата  ще  престане  да  се  върти,  ще  се  уравновеси  а  планетите  се  въртят  около  оста  си  милиарди  години!  Що  не  се  върти  Луната?   Ако  теориите  са  верни  то  трабва  да  могат  да  се  възпроизведат  на  практика  в  лабораторни  условия, а  ако  това  стане  то  вечният  двигател  е  открит  не  е  ли  така?

Ох, леле..Водата ще престане, защото има триене. Ако я завъртиш и оставиш - да. Ама ако 5 миолиарда години въртиш, няма как да спре. Земята се върти, защото няма триенееееее, триеньееееееее. Ядрото се трие обаче в мантията, и от енергията се придава допълнителен вътрящ момееееент, въртящ момееееент, момееент...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: 2012 г.
« Отговор #1219 -: Ноември 05, 2012, 20:42:02 pm »
Земята се върти, защото няма триенееееее...
Оберон, извинявай, знам не сме в училище, ала защо да няма триене?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #1220 -: Ноември 05, 2012, 20:52:38 pm »
Ох, леле..Водата ще престане, защото има триене. Ако я завъртиш и оставиш - да. Ама ако 5 миолиарда години въртиш, няма как да спре. Земята се върти, защото няма триенееееее, триеньееееееее. Ядрото се трие обаче в мантията, и от енергията се придава допълнителен вътрящ момееееент, въртящ момееееент, момееент...
   Да  ама  НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! 
        Ако  в  една  сфера  колкото  футболна  топка  сложим  съчма  от  лагер,  след  това  изсмучем  всичкият въздух  и  придадем  въртящ  момент  на  съчмата  тя ще  се  върти  ли  в  сферата,  и  докога!  Е  признавам си,  че  съм  с  деменцио  синилис   но   чак  пък  толкова.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1221 -: Ноември 05, 2012, 21:05:44 pm »
Оберон, извинявай, знам не сме в училище, ала защо да няма триене?

Ами пленатата в какво се трие? В нищото:) Ако изстреляш един патрон от пушката, защо патрона пада след 600 м. примерно? Щото има триене с въздуха, и земна гравитация. Ако обаче го изстреляш в космоса? Ще си лети вечно, ако не срещне друго тяло, дето да го спре.
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 21:08:46 pm от Oberon »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1222 -: Ноември 05, 2012, 21:08:27 pm »
   Да  ама  НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! 
        Ако  в  една  сфера  колкото  футболна  топка  сложим  съчма  от  лагер,  след  това  изсмучем  всичкият въздух  и  придадем  въртящ  момент  на  съчмата  тя ще  се  върти  ли  в  сферата,  и  докога!  Е  признавам си,  че  съм  с  деменцио  синилис   но   чак  пък  толкова.

Ами ще се върти винаги. Защо? Защото във вакуума няма на кого да си придаде енергията. По-добрия пример би бил, ако придадеш въртящ момент да сачмата в пространстовото между Млечния път и Андромеда - там дори и един атом материя няма. Обаче ако сферата е в лабораторията на Земята, мисля, че сачмата след време би спряла заради гравитацията на планетата и куп други сили, които и влияят.

Хора, вие колко имате по елементарна физика?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1223 -: Ноември 05, 2012, 21:19:40 pm »
Хора, темата е за 2012.
Нека се придържаме към нея, ако имате въпроси относно небесна/планетарна механика, дайде да си отворим друга тема, че тая вече 5-а страница я спамим за световно.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1224 -: Ноември 05, 2012, 22:11:00 pm »
А това, защо телата се въртят, го писах в моя пост - именно заради въртенето на Слънцето и неговото гравитационно поле.

Чакай, чакай малко. Аз все пак се опитах да проследя мисълта на тези ерудирани академични титани в областта на астронимическата общност. Това което си описал, ти имаш предвид теоремите за големия взрив, прахоляци, спластявания, ала-бала, парчета по парчета и така след много, многоооооооо години са се образували въртящите планети, които са получили енергия за въртенето си от въртящите слепващи се частици? И накрая черешката на тортата - понеже в космоса няма триене, те така планетите ще си се въртят вечно.
'Та за тези ли теореми ми говориш? Всичкото това нещо не ти ли се струва ужасяващо примитивно? Аз един човечец, седящ зад един компютър, имам смелостта да погледна извън рамките на слънчевата система и да се опитам да дам обяснение, защо се върти всички в космоса, а тези как да ги нарека, тези..., тези академични "акули" на космическия "океан", нищещи всяко кътче на Вселената, ограничават теоремите си до границите на слънчевата система? - от космическия прахоляк разбираш ли и под въздействието на гравитацията на Слънцето са се образували въртящите планети? То бива, бива плиткоумие...
Всичко в последните страници е по темата - 2012. Слънчевата система се върти около централното (черното) слънце на принципа който описах по-горе - въртящата се гравитация на централното слънце, "увлича" всички звезди, както нашето Слънце, "увлича" Земята и останалите планети. Няма въртящи се слепващи прахоляци и незнам още какви глупости, които така си се въртят от само себе си, понеже нямало триене, вакуум било. Бях казал че на полюсите на централното слънце са двата гравитационни лъча, които "пренареждат" всички звездни системи със планетите им. Но най-вероятно не са на полюсите, а са на екватора на централното слънце - тогава вече не се знае дали са два. През ~13000 години, Земята минава през този гравитационен лъч, или по-вероятно лъча минава, а не Земята и съответно се завърта и се променят географските полюси. Абе мъгла е все още, но ако успея да ги навържа, ще пусна една по-завършена концепция под формата на хипотеза. ..за сега само разсъждения, но се избистрят нещата де.
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1225 -: Ноември 05, 2012, 22:38:14 pm »
По скоро биха го ползвали като скривалище... :)

Някоя вечер ще се пробвам да "отскоча" до там - да видя дали крият нещо?  ;)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1226 -: Ноември 05, 2012, 22:41:44 pm »
Твоя пост е абсолютно безсмелен, и както сам казваш, мъгла ти е. Като ти се проясни мъглата, пиши пак. А аз дотогава ще ти се радвам, как използваш понятия, които може би си чул или прочел, ама не разбираш. Какво значи "гравитационен лъч"? Какво значи "нулева полоса"? Ползват се тук някакви понятия, които сякаш звучат грандиозно, ама какво ли значат? Дай да помислим, че поне на мен все още не ми е мъгла.

"Слънчевата система се върти около централното (черното) слънце на принципа който описах по-горе - въртящата се гравитация на централното слънце, "увлича" всички звезди, както нашето Слънце, "увлича" Земята и останалите планети. Няма въртящи се слепващи прахоляци и незнам още какви глупости, които така си се въртят от само себе си, понеже нямало триене, вакуум било. Слънчевата система се върти около централното (черното) слънце на принципа който описах по-горе - въртящата се гравитация на централното слънце, "увлича" всички звезди, както нашето Слънце, "увлича" Земята и останалите планети. Няма въртящи се слепващи прахоляци и незнам още какви глупости, които така си се въртят от само себе си, понеже нямало триене, вакуум било. Бях казал че на полюсите на централното слънце са двата гравитационни лъча, които "пренареждат" всички звездни системи със планетите им. Но най-вероятно не са на полюсите, а са на екватора на централното слънце - тогава вече не се знае дали са два. През ~13000 години, Земята минава през този гравитационен лъч, или по-вероятно лъча минава, а не Земята и съответно се завърта и се променят географските полюси."

На кое казваш "центарлно Слънце", щото аз за пръв път го чувам. Има теория, че в центъра на галактиката ни има или масивен звезден куп или масива черна дупка. Ако на второто казваш "черно Слънце", твоя воля, интерпретирай си го така:) Въртящи се слепващи се прахоляци има навсякъде из Вселената, ако това за теб са "незнам още какви глупости" изводите са два - или не четеш и не се интересуваш достатъчно, или понятие си нямаш от астрономия. Постоянно, навсякъде около нас ( справка снимките на Хъбъл ), можеш да видиш как прахоляците се слепват в планети. Ти сигурно не знаеш, че водата е един от основнит екомпоненти на Вселената. както и да е:)

"Бях казал че на полюсите на централното слънце са двата гравитационни лъча, които "пренареждат" всички звездни системи със планетите им."

Това е някаква твоя интерпретация, и ако някъде си я казал, не означава, че е истина. Да помислим, обаче. Интересно как два гравитационни лъча пренареждат цели звездни системи? Това вселенски принцип ли е, или в момента си пренареждаш лявото полукълбо на мозъка след запой?  Самото понятие "гравитационен лъч" го има само в едни филми, които всички много харесваме, ама са си научно-ФАНТАСТИЧНИ ( засега ) филми - как совалката на Императора е прихваната от гравитационен лъч и се приближава към Звездата на смъртта:) Защото, друже, едно слънце не хвърля 2 гравитационни лъча, а безброй, и то във всички посоки.

"Но най-вероятно не са на полюсите, а са на екватора на централното слънце - тогава вече не се знае дали са два. През ~13000 години, Земята минава през този гравитационен лъч, или по-вероятно лъча минава, а не Земята и съответно се завърта и се променят географските полюси"

А това дори не знам - с трезвото полукълбо го казваш, или с онова, дето сега го пренареждаш? Сега се оказва, че 2та лъча са на екватора на Слънцето? Дори и да е така, Земата е била на екваториалната равнина на това черно централно Слънц епреди около 30 милиона години, не преди 13 000. И въобще откъде иде тази цифра - 13 000?

Въобще, вземи се наспи, после прочети Астрономиа за 10-и клас, и пак ще говорим. За да ми говориш за промяна на Полюсите и централни Слънца, не мислиш ли че трябва малко повече да знаеш какво се случва в Слънчевата система, пък после се опитвай да разсъждаваш за Вселената :)

 :flag_of_truce:
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #1227 -: Ноември 05, 2012, 23:17:49 pm »
Ако не можете да обясните нещо на едно дете на 6 години, то това значи,
че вие въобще нямате понятие какво означава това нещо.
★ ★ ★   Айнщайн 
    Бих  добавил  и  на  един  стар  човек

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1228 -: Ноември 05, 2012, 23:51:28 pm »
Ехе, ама го "изплю" това всичкото от душа. Усещаше се, че ти иде от вътре.

На кое казваш "центарлно Слънце", щото аз за пръв път го чувам. Има теория, че в центъра на галактиката ни има или масивен звезден куп или масива черна дупка. Ако на второто казваш "черно Слънце", твоя воля, интерпретирай си го така:)
Знаеш ли защо аз казвам черно слънце,а ти казваш черна дупка? Защото аз съм стигнал до тези умозаключения, чрез разсъждения, а ти чрез четене умозаключенията на някой академичен чародей.

Въртящи се слепващи се прахоляци има навсякъде из Вселената, ако това за теб са "незнам още какви глупости" изводите са два - или не четеш и не се интересуваш достатъчно, или понятие си нямаш от астрономия.
Поинтересувай се какво означава индоктриниране на съзнанието.


Ще ти дам още една идея: Всички планети в нашата слънчева система са материя от нашето Слънце. И сега се получава интересно - отричаш планетата Плутон, понеже тя вече била напуснала границите на слънчевата система? Как може да напусне границите, като тя е частица от самото Слънце? :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1229 -: Ноември 06, 2012, 14:13:15 pm »
Ехе, ама го "изплю" това всичкото от душа. Усещаше се, че ти иде от вътре.
Знаеш ли защо аз казвам черно слънце,а ти казваш черна дупка? Защото аз съм стигнал до тези умозаключения, чрез разсъждения, а ти чрез четене умозаключенията на някой академичен чародей.
Поинтересувай се какво означава индоктриниране на съзнанието.


Ще ти дам още една идея: Всички планети в нашата слънчева система са материя от нашето Слънце. И сега се получава интересно - отричаш планетата Плутон, понеже тя вече била напуснала границите на слънчевата система? Как може да напусне границите, като тя е частица от самото Слънце? :)


Не отговори на някои мои въпроси, интересно ми е да чуя още умозаключения.
Ти като видиш, че тревата е зелена, стигаш ли чрез умозаключения, че е червена?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4983 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5782 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5658 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4262 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11463 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27