Автор Тема: Небесната конница!  (Прочетена 65909 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #195 -: Юни 30, 2009, 20:55:27 pm »
Много беше ангажирана в последно време и определено не и беше до мен, но вчера все пак се чухме. В общи линии и обясних за какво иде реч и определено "захапа" темата. Попитах я галопиращ в един и същ ритъм кон възможно ли е за кратко да смени ритъма, а след това отново да го възстанови. Примерно 7 галопа и 8-ият да е по някакъв начин по-различен. Оказа се, че е възможно!
При галопиране конят винаги изнася напред ляв или десен преден крак, в смисъл тръгва най-напред с единия и след това другия. По даден знак от конника той може да смени водещия крак, при което се получава един по-различен галоп, едно "претупкване", както тя се изрази. Няма проблем на всеки 8-ми галоп да го накараш да смени водещия крак, което според мен си е чист такт 7/8. Помолих я да опише писменно по-подробно целия този процес, но не знам кога ще има времето за това. Определено смятам, че напипахме вярната посока.

 :) :) :)

7/8 е такта на сърдечната чакра, но и на слънцето. 7/8 е също пресичането на лява / дясна част на тялото (мъжка / женска, позитивна / негативна) и смяната на водещия крак на коня поне за мен има смисъл и го разбирам...

Ако пък някой ми изрови другаде 7/8 освен в нашата ръченица (изключвайки македонците, северните гърци, някои сърби и румънци) - ще съм благодарна! Не мисля, че съм срещала този такт в друга етническа музика и си мисля...както и да е!  ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Небесната конница!
« Отговор #196 -: Юни 30, 2009, 21:00:15 pm »
Идеално, сега остава това да се направи в синхрон от 10 000 човека, по неравен терен, под обстрел от противника и с непрекъснато променяща се тактическа ситуация...нищо работа...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Небесната конница!
« Отговор #197 -: Юни 30, 2009, 23:23:44 pm »
Очевидно абревиатурата на ФИАТ не съм си я тълкувал сам.
Каза ми я учителя ми по италиански, който си е италианец.

Така, че това е по-скоро обективната истина, а не нечии тълкувания.


А сега чакаме твоето тълкование, ако може и подкрепено с някой линк по темата.

Така и не стана кой е тоя фиат, за когото говориш. Лека кола ли е, същество ли е, или просто твоя измислица някаква.


Разбира се, че ще ти/ви предоставя линк(ове), в твоя/ваша помощ. FIAT сам говори за себе си, а тълкувания би могъл да си направиш и без помощта на италианският си учител:

http://www.plunder.com/-download-bf2d8a33b4.htm

http://www.plunder.com/Bojestveni_Drami/









Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #198 -: Юли 01, 2009, 00:24:33 am »
Vanesa_ ,

извинявай, ама слагаш цитати от други теми, които са много интересни, но не са свързани с темата. От твоите връзки намерих само една тема за Ахура Мазда, която може и да се върже с дуалистичността и 7/8-те на тялото. Поясни се ако искаш, ама не ни бомардирай с материали, които не са по темата...
« Последна редакция: Юли 01, 2009, 00:27:31 am от Tina »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #199 -: Юли 01, 2009, 00:25:52 am »
Идеално, сега остава това да се направи в синхрон от 10 000 човека, по неравен терен, под обстрел от противника и с непрекъснато променяща се тактическа ситуация...нищо работа...

Направо!  ;D Гил, защо си толкова кисел? Не влизай в тази тема - МОЛЯ ТЕ!

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Небесната конница!
« Отговор #200 -: Юли 01, 2009, 03:36:25 am »
Vanesa_ ,

извинявай, ама слагаш цитати от други теми, които са много интересни, но не са свързани с темата. От твоите връзки намерих само една тема за Ахура Мазда, която може и да се върже с дуалистичността и 7/8-те на тялото. Поясни се ако искаш, ама не ни бомардирай с материали, които не са по темата...

Прости ми Тина, но от този ти пост не разбрах почти нищо. Струва ми се, че трябва да се изясниш първо със себе си.  

По темата  за Небесната конница (която ти беше пуснала в Български конспирации ако си забравила) основно аз съм подавала езотерична информация от самото начало. Добре знаеш кой стои зад Vanesa_ и можеш спокойно да се обръщаш към мен с Fiery.

Очевидно е, че не правиш връзка с извадките които давам, но  в случая не мога с нищо да  помогна, колкото и да се обяснявам. Пък и не разполагам с такова време. Това, което мога да направя, е да дам насочваща литература, за тези, които наистина търсят.
Защо все пак не прочетеш Мавров? Той е добър човек и знае достатъчно. Със сигурност повече от теб самата и е единствения, който е писал за Българската Небесна конница. Още в езотеричния прочит за Мадарския конник споменава за нея, както и много други подробности. Ти това го знаеш, нали? Иначе нямаше да започнеш тази тема...  
Мога да ти услужа с новата му книга. Вече съм ти я предлагала, но ти вместо това, избра  да събираш публична информация за човечността му.
Мисля, че си в състояние сама да си сглобиш пъзела.

Наистина не разбирам за какви връзки и други теми говориш, но ако визираш Божествените драми на ТОД, то линка съм предоставила по молба на Танграта (понеже наистина не бях упоменала източника и се радвам; много добре се получи - нека тези уникални книги, които обработихме с приятел, стигнат до повече хора) и тъй като драмите са 7 поредни, то не мога да не дам такъв и към останалите.  

Ако ТЕЗИ ТВОРБИ на ТОД (без нито едно изключение), нямат връзка с Небесната конница, то явно ти си  далеч от знанието за нея. За мен е повече от явно.


П.С. Разбирам отношението и реакциите ти, но хайде моля те, дай си почивка.

Между другото, Гил е на прав път...толкова ясно ти го каза :)



  
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 11:55:21 am от Vanesa_ »
Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Небесната конница!
« Отговор #201 -: Юли 01, 2009, 20:34:38 pm »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #202 -: Юли 02, 2009, 23:01:39 pm »
Прости ми Тина, но от този ти пост не разбрах почти нищо. Струва ми се, че трябва да се изясниш първо със себе си. 

По темата  за Небесната конница (която ти беше пуснала в Български конспирации ако си забравила) основно аз съм подавала езотерична информация от самото начало. Добре знаеш кой стои зад Vanesa_ и можеш спокойно да се обръщаш към мен с Fiery. 

Добре де Fiery / Vanesa! Сега разбрах, ама пак съм разтревожена, защото току-що един гадател ми потвърди странните усещания за Небесната конница. Той каза, че имам един духовен водач - конник, който се бие в духовния свят да ми разчисти пътя и размахва 5 колограмова сабя, пада и става от коня, но прогресира...

Боже мой! Колко трябва да съм изостанала, че само 5-килограмова сабя да ме оправи!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #203 -: Юли 02, 2009, 23:07:05 pm »
Това е една конна база с прекрасни момичета, момчета и коне. Да не забравя и семейството български овчарски кучета, щото ще ми се разсърдят.  :)


Много са красиви Mirotvorec! А ти яздил ли си кон? Аз съм отрраснала с коне и съм ги яздила до 7-годишна възраст...след това съм "забравила" и като се опитах отново на 22 - не само не можех да си сядам на задника, но и нямах никакво чувство за ритъма им. Защо го бях загубила? Или селските коне са различни от тези на хиподрума и 7/8 ритъма при тях е различен - не само като им подадеш команда да си сменят кара. А?

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Небесната конница!
« Отговор #204 -: Юли 02, 2009, 23:45:13 pm »
Какво общо имат тези ритми с нашият фолклор?
http://www.vbox7.com/play:20b76884
 :-\ :-\ :-\

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re:Небесната конница!
« Отговор #205 -: Юли 03, 2009, 14:13:11 pm »
Боже мой! Колко трябва да съм изостанала, че само 5-килограмова сабя да ме оправи!
Предвид,че едва ли ще намериш саби над кило и половина... :) :)

А иначе е нормално при условие че 15-на години не си практикувала едно умение, да си го забравила, осбено щом става в тези толкова динамични години на детството и юношеството
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Небесната конница!
« Отговор #206 -: Юли 13, 2009, 09:37:15 am »
Я вижте какво намерих: http://imadrugpat.org/avangard.htm

"Можем спокойно да кажем, че Новият Месия е вече тука, на земята. Избраникът слезе, както се очакваше ЕЗДАЧ на  БЯЛ КОН и вече чука на вратата на душите и сърцата ви."

Неактивен Vanesa_

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Re:Небесната конница!
« Отговор #207 -: Юли 28, 2009, 22:18:16 pm »
Аз също много обичам неговите "писания" и ги разпространявах - 3-та година вече.

Мисля си сега....къде са били хората като него преди "демокрацията"? Подтискани и гонени? Това събудени души ли са или са хора от тайно подводно течение, които са съхранявали тайните на българщината и са чакали момент да я разкрият?

Цитат
По какъв начин си ги разпространявала ? Легално или не?

 :)Първото копие беше част от книга сканирана от познат, а после - електронни в спиралата и накрая - сайта му....

Радвам се, че и вие сте на това мнение и че съм част от този сайт. Има и горчилка рабира се - много българи не понасят такива неща или с мнението - това са глупости и изхвърляния, а други с мнението, че ние сме буклук, а западния / южния манталитет е всичко.

Това запад / юг е преносно разбира се - зависи кой го пере ориенталщината и кой - европейщината, но разбира се не българщината.  

Гледай пък аз какво намерих:
http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=1306.0

В крайна сметка, изясни ли си кой е и какъв е като човек Мавров? Или да попитаме онези "гадатели", от които получаваш отговори?


Спас Мавров! Някой познава ли го лично? Що за човек е?
http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=8360.msg174067#msg174067


Цитат
Я вижте какво намерих: http://imadrugpat.org/avangard.htm

"Можем спокойно да кажем, че Новият Месия е вече тука, на земята. Избраникът слезе, както се очакваше ЕЗДАЧ на  БЯЛ КОН и вече чука на вратата на душите и сърцата ви."

Този е един от авторите, които лично на мен не ми се гледат...и  предизвикват силното ми главоболие.

Друг Път няма :)

« Последна редакция: Юли 29, 2009, 15:50:07 pm от Eon »
Св. Августин благодари на Бога, че не му е вменил отговорността за неговите сънища. Несъзнаваното е

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27