Автор Тема: п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос  (Прочетена 34184 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Та щракам си аз телевизора и няма никъде нищо за гледане и викам да погледам малко новини по БНТ. И както винаги нормалните пропаганди, пишман новини и т.н. и не щеш ли хоп новина за дъждовете и дават някакъв професор не съумях да запомня името му поради факта че бях много чуден от това което показва всеобщо известната глуповата ТВ програма. И какво каза професора!!!!!!
Има изместване на земята. Което изместване се отчита в 1.6 градуса в полюсите и това е един много важен проблем който не може да се подмине току така. От това изместване се получава аномалия в атмосферата и т.н. Извинявам се за това че не мога да интерпретирам точно какво каза човека, каза още че това се случвало и преди не е нещо което става за първи път. Та БНТ показва новината и веднага след това дават някакъв пич от метеорологичната служба дето казва че това за полюсите и процесите в земните ядра няма нищо общо с времето !!!!!

Не мога да разбера защо така с лека рака пренебрегва един толкова важен проблем !!! Всички бяхме свидетели какво се случи след земетресението което измести полюсите с някакъв незначителен градус. Как след него ре обърна в двете посоки (не мога да се сетя точно как се казваше течението в океаните) (абе нещо много неща не се сещам хеххе ) та какво се случи в цяла Европа, Африка и част от Азия температурите се вдигнаха а от другата страна в двете америки имаше доста силни дъждове и наводнения. Какво мислите по въпроса ?

Малко простоватичко съм го написал ..... :o

Ако някъде нещо бъркам казвайте да не остана в заблуда  :P
« Последна редакция: Март 26, 2008, 00:38:51 am от H. »
Сега или никога

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #1 -: Юли 13, 2005, 15:39:31 pm »
Рангел Гюров така се казва професора  :)

А ето и какво каза самия той.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Промяна на наклона на земната ос е причината за природните бедствия в България и цяла Европа, на които ставаме свидетели напоследък. Това е залегнало в теория, развита от професорите Рангел Гюров и Бойко Рангелов.
Проф. Рангел Гюров

Всичко в земните недра и на повърхността на нашата планета извършва спираловидни движения, това твърдение е в основата на теорията на тирбушона, както професор Гюров я е нарекъл. В резултат на тези движения, земята се върти около себе си подобно на изкривена джанта, обяснява професорът и това води до промяна в наклона на земната ос.

"Тази промяна от градус и половина довежда до промяна на географското положение на тропиците... Това означава, че ние отиваме от умерено-континентален към тропически климат – с бурни дъждове, бури, торнадо", казва проф. Гюров.

Според Рангел Гюров, подобни промени вече са наблюдавани и доказани от науката. Точно те са предизвикали ледниковите периоди, последният, от които е бил преди 10 000 години. Професорът изцяло отхвърля хипотезите, че глобалното замърсяване има ефект върху промените на климата.

"Това са естествени явления и човек трябва да се адаптира към тези условия... Това означава, че ние трябва да сме готови, така, както са готови много хора, живеещи в тропическите ширини, за тях не представлява никаква изненада нито буря, нито торнадо", казва още проф. Гюров.

Тези аномалии в климата на свой ред ще доведат до стресови ситуации за здравето. Ще трябва да свикнем с прегряването и с влагата. Ще ни бъде нужна и нов тип урбанизация, смята професор Гюров, за да можем да посрещнем огромните количества вода, които се изсипват наведнъж.

Като резултат от тези процеси професорът предвижда на първо време истинското горещо лято, което всички очакваме, да настъпи към края на седмицата. То обаче ще продължи да бъде влажно.

Теорията няма нищо общо с действителността, е мнението на синоптикът Латин Латинов. По думите му, времето се формира от две основни явления, които на практика не се променят – слънчевата енергия и движението на земята. Според него процесите, които стават в земните недра, не могат да имат отношение към времето, нито да доведат до промени в климатичните пояси. Докато у нас вали, другаде из Европа е сухо и горещо – ето кое довежда до аномалиите, допълни Латин Латинов.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ето и адресче  ;)

http://corkscrew.hit.bg/
« Последна редакция: Юли 13, 2005, 15:50:13 pm от BloodMaster »
Сега или никога

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #2 -: Юли 13, 2005, 16:01:14 pm »
Съвсем честно трябва да си кажа, че са ми адски смешни тези професори, които "открили" нова теория. То е казано преди хиляди години какво става, как ще става и кога. "Открили" са нещо дето го пише навсякъде от доста години и стотици хиляди хора го знаят преди учните глави да го "открият". Смех...

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #3 -: Юли 13, 2005, 16:36:47 pm »
Horus   Оооо разбира се че са открили хората топлата вода  :o нищо ново под слънцето имах в предвид че се пак има хора от тези научни кръгове който се пак виждат проблема. И не блеят в стадото.
Има доста книги по въпроса  ;) И доста завещани неща от предците ни.
Имах в предвид че този момент се омаловажава незнайно с каква цел !!!!!!!!!!

------------------------------------------------------------------------------
Теорията няма нищо общо с действителността, е мнението на синоптикът Латин Латинов. По думите му, времето се формира от две основни явления, които на практика не се променят – слънчевата енергия и движението на земята. Според него процесите, които стават в земните недра, не могат да имат отношение към времето, нито да доведат до промени в климатичните пояси. Докато у нас вали, другаде из Европа е сухо и горещо – ето кое довежда до аномалиите, допълни Латин Латинов.
------------------------------------------------------------------------------

Примерно както казва синоптика Латин блее заедно с другите овце  ;) И не мога да разбера защо са толкова консервативни и слепи тези така наречени учени !!!!!!!!
Сега или никога

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #4 -: Юли 13, 2005, 17:13:40 pm »
BloodMaster, причините са очевидни :) Някои просто не могат да си признаят, че съществуват такива неща, защото ще паднат в собствените си очи и очите на хората. Второ (и по-важно) невежеството и скептицизмът са заложени като цели на илюминати. Но хората сами са си виновни за това. Умишлено ни тласкат да сме консуматори, които само да ядат и правят секс. Няма развитие от 3 чакра нагоре. И на човека си му е добре. Защо му е да вярва в извънземни като довечера ще има шопска салата и домашна ракия? Както случайно чух фраза от някава реклама "Какво му трябва на човек"?

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #5 -: Юли 13, 2005, 17:47:55 pm »
Не мога да повярвам, че професор е имал смелостта да каже такова нещо. Браво. Направо съм приятно изненадан..
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен BloodMaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #6 -: Юли 13, 2005, 17:52:55 pm »
Ми това е едно от нещата който показват че системата в която живеем и ни тикат е погрешната. И наложеното да не кажа много силно закостеняло и не точно в доста науки учение ни оплита още повече  :-X

Ми да и на мене това ми е чудно в тези хора който ги е страх от това което казваш да не паднат в очите на другите та нали те са учени призвани да търсят отговора и истината. Какво лошо и срамно има да каже да сбърках. Като имаме в предвид че след това като е опровергае тяхното учение падението им ще бъде много по голямо !!!!!!! Те правят всичко възможно да е тяхното и тъпчат всеки ученик, учен или “професор” който се поотклони от техния “прав път”

Докато има жажда за власт и пари няма оправия. Се пак нали и всичките учени трябва да ядат  ;)

Admin да и аз бях много учуден вчера докато гледах новините но както написах в първия пост веднага след това изтапанчиха и синоптика  >:( И при това по националната телевизия :)
« Последна редакция: Юли 13, 2005, 17:59:27 pm от BloodMaster »
Сега или никога

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #7 -: Юли 13, 2005, 17:55:44 pm »
Те ще се хванат за вратовете рано или късно. Лошото е, че повечето ще са на страната на песимиста :(
А иначе - да - докато има пари няма живеем в света, който всички ние искаме :(

tarikkat

  • Гост
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #8 -: Юли 18, 2005, 14:32:51 pm »
Дори и да си затварят очите след 25 Декември 2004 година оста се измести и нещата продължават по своя канален ред Нормално е да има изместване и всичко на което сме свидетели днес е резултат от това. Още по глупаво е да се твърди че човешката намеса няма нищо общо :-[ :-[ :-[
Това което се случва е резултат от дългогодишен тормоз наз планетата Земя. Само ако можехте да я чуете как вика. Но хората са ГЛУХИ
За съжаление нещата няма да спрат до тук. Не е необходимо да си професор за да го разбереш това :P

operator

  • Гост
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #9 -: Юли 22, 2005, 01:19:16 am »
Според хипотезата на Рангел Гюров и Бойко Рангелов действителното устройство на Земята няма нищо общо с това на което са ни учили досега. Изследванията на които се позовават отричат наличието на твърдо ядро. Нещо повече, доказват, че приблизително половината от обема на вътрешното ядро е кухо пространство. Освен това доказват, че температурната и "веществена" градация известна ни от школото е просто невярна. Недрата на планетата са по-скоро флуид движещ се по законите на тяхната "тирбушонна" хипотеза. По този начин отричат изцяло парадигмата за движението на тектоничните плочи и предлагат свой модел за поведението на земната повърхност. Промяната в наклона на Земната ос се описва добре от тяхната хипотеза, което е доста ефектно потвърждение на техният начин на мислене.   

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #10 -: Юли 22, 2005, 23:38:13 pm »
Тази "тирбушонна" хипотеза ми напомня за чакрите в живите организми. Тирбушона представлява спирала, а енергията в чакрите се движи точно по такава траектория. Ако повишаване потенциала на енергията в чакрата води до повишаване на потока и разширяване и честотна промяна на полетата в чакрата, то това с пълна сила важи и за целия организъм и неговата полевата структура. Такива са следствията демонстрирани от адептите на Йога. А от Херметизма ни е познат "закона на подобието": "Както горе, така и долу." В поведението на атмосферата и водата много ясно се виждат тези "тирбушонни" (спираловидни) прояви. Така е със Слънчевите системи с галактиките и т.н. Те сами по себе си представляват чакри от по голям организъм. По принцип енергиите не се движат праволинейно (така са ме учили и в бойните изкуства). В следствие на същия принцип е и прецесията на земната ос.
Време е очевадните теории да се приложат на практика, защото теория без приложение е заблуда.
Дано успеят!
Тези ми размисли ме навеждат и на още нещо.
При Йога се медитира върху чакрите с цел повишаване капацитета и честотата им. Следствието е цялостна промяна енергийната структура на човека (и на психиката). Ако е верна теорията за преминаването ни в по-високо измерение (отговарящо на по-висока честота) то би трябвало да наблюдаваме и някакви по-глобални промени в света ни. Такива вече има. Не само очевадните климатични и сеизмологични, има такива и сред хората. Генетиците казват под сурдинка, че от доста години все по-често се наблюдават промени и в генетиката на новородените. Забелязани са 4 нови нишки (вериги) в ДНК структурата. При притежателите на тези нишки са отбелязани фрапиращи прояви на излекуване от "нелечими" болести като спин (става дума за новородени т.е. те така са и заченати, със спин). Тези деца някои ги наричат "индигови".
Изглежда човечеството, като единен организъм се подготвя за промяната. Затова всички онези, които искат да ни подлеят вода, са обречени на неуспех.
Благодарен съм за усилията им, защото така по-бързо ще се събудим за реалностите.
Както е казал народа ни: "Всяко зло за добро."
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

operator

  • Гост
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #11 -: Юли 25, 2005, 01:50:39 am »
Жоро, доколкото знам професор Гюров също поддържа схващането на източните философии за това, че енергиите се движат не праволинейно а по криви. Що се отнася до чакрите- тази на пръв поглед екзотична дума е много близка и понятна за нас, почти българска. Тя описва движението на енергиите в живите системи. Има два корена : "ча" (чи, ки, ци, си(бг- СИла)), и "кра"(въртене, затворен цикъл, КРЪГ...). Между другото, много интересна е връзката на "чакра" и "черга"( но това е друг разговор и може да се стигне до скромният въпрос откъде идват знанията на толтекските наследници от типа на Хуан Матус :))
Та искам да кажа, че връзка между енергийните потоци на космичните тела и живите системи безусловно има - иначе въобще животът е невъзможен, но едва ли може да се говори за идентичност на типа и нивото на организация между тях. По-скоро променящите се условия в последно време налагат по-различна чувствителност за осъществяване на "диалог" с околната среда. И на тези условия отговарят именно децата индиго. Наред с често понижената способност за съсредоточаване и подчертана хиперактивност, тези деца се отличават с паранормални възможности, ангажираност към живота и екологията превишаваща многократно считаната за "нормална" за възрастта им, въпреки, че точно тях това не би трябвало да ги тревожи, тъй като наред с допълнителните хромозоми обикновено е променен и черният им дроб, т.е. могат да се хранят с абсолютни боклуци и да не страдат от това. Те наистина са новите хора, но сега никак не им е лесно. Често сънуват кошмари. Чудовища излизащи от стената, или, по-често, невъзможността им да спасят някого от чудовищата...

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Re: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #12 -: Септември 17, 2005, 23:42:58 pm »
http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=70 - статия от Fenomenibg.com за преместването на земните полюси. Доста е дълга, затова съм я разделил на две страници, линка за втората е долу вдясно.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #13 -: Март 24, 2008, 18:43:03 pm »
Когато оставих последния си коментар тук, още не бях посещавал лекциите на проф. Гюров. Но сега по неведоми гугълски пътища отново попаднах тук. След като един семестър имах изключителното удоволствие да общувам с професора и да слушам неговите лекции, не мога да не ви споделя мнението си за него. А то е, че ако българската наука има още 20-ина такива хора в редиците си, то ще станем водеща научна сила в света.

Проф. Гюров има изключително широк мироглед, отворен е към всякакви нови идеи, а в същото време, понеже ни е обяснявал и теорията си и някои други интересни проучвания, които е правил - определено е и отличен учен. Освен теорията на тирбушона, предсказването на земетресенията, той се занимава и с ЖИВОТА на камъните и кристалите. Изключително интересни проучвания ни представи в тази насока, каквито поне аз не съм срещал другаде. Сигурно на някои от участниците във форума ще им е интересно да разберат, че според симулации, правени от него, нищо не пречи в центъра на земята да има кухина...

Наистина не знам точно какво да кажа, затова е малко объркано, но само хубави неща за професор Гюров... Буквално ми върна вярата в науката и по-точно в учените.
« Последна редакция: Март 24, 2008, 18:44:23 pm от Geo' »

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #14 -: Март 24, 2008, 20:53:54 pm »
Освен теорията на тирбушона, предсказването на земетресенията, той се занимава и с ЖИВОТА на камъните и кристалите. Изключително интересни проучвания ни представи в тази насока, каквито поне аз не съм срещал другаде. Сигурно на някои от участниците във форума ще им е интересно да разберат, че според симулации, правени от него, нищо не пречи в центъра на земята да има кухина...


Ами разбира се, но иди го разправяй това на скептика, за когото важи принципа " око да види - ръка да пипне "... Говоря за определена наласа, нищо повече ( но и нищо по-налко  :) ) Ако повечето хора разбираха истинските закони на тази планета, то много от проблемите, които изпитва сега прехвалената ни супер-цивилизация, щяха да се решават веднага, от самосебе си...
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27