Автор Тема: п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос  (Прочетена 34327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #15 -: Март 24, 2008, 22:06:06 pm »
След като един семестър имах изключителното удоволствие да общувам с професора и да слушам неговите лекции, не мога да не ви споделя мнението си за него...Буквално ми върна вярата в науката и по-точно в учените.

Разкажи още за него.

Преди 14 години чух за теорията на тирбушона и доколкото знам си е чисто българска. Интересна е и теорията на Жоро за чакрите, но човешките чакри могат да поглъщат, да изхвърлят или да завъртат неутрално енергии, докато при земния тирбушон само се изхвърля навън.

Екватора се мести на Север, а глобалните сили изкарват пари на наш гръб да ни таксуват за полети, коли с по-мощни двигатели и данъци според това колко ни тежи контейнера с буклук. Потърсете в нета и ще откриете, че няколко години вече в Кейп Таун и във винарските зони на ЮАР - Стеленбош и Пърл вали сняг. НИКОГА не се е случвало преди това. По същото време в Испания и Гърция изнемогват по 40+ градуса и много от земите се превръщат в пустини. В България сега прекрасно виреят смокини, лимони и кактуси, а Англия е нападната от марокански бръмбъри и скакалци.

Като са толкова умни и ни разправят колко е горещо в САЩ, Европа и как динозаври са се размразили в Сибир, защо не ни разкажат как ЮЖНИЯ полюс се мести на север. Нали наскоро потъна един круз кораб край Южна Америка защото не очаквали такива ледове! Да не споменавам и Южния пояс на пустинята Сахара в която за първи път валят ДЪЖДОВЕ откакто се помни и растителността обзема пустинята...
« Последна редакция: Март 24, 2008, 22:08:08 pm от Tina »

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #16 -: Март 25, 2008, 18:27:19 pm »
Напротив Тина, тирбушоните наистина удивително приличат на чакри. Някои тирбушони засмукват земна маса, докато други изхвърлят. Така се балансират. Не знам дали може един тирбушон от изхвърлящ да стане поглъщат или обратното, вероятно трябва да се пита Гюров по този въпрос.

Да, теорията е изцяло българска и е разработка на Рангел Гюров и Бойко Рангелов, с който между другото също имах кратък контакт.

А за глобалното затопляне - да, има го, и не, не е човешкия фактор причината, писал съм достатъчно мисля в сайта си - www.fenomenibg.com:
- Глобално затопляне и човешки фактор
- Глобално затопляне на Марс и други планети

 

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #17 -: Март 25, 2008, 22:23:32 pm »
Geo, много ми харесаха статиите ти! Браво!

Откровено не очаквах че си проследил и машинациите на Ал Гор, Брансън и Мърдок! Направо изумително. Аз все още си мсиля, че Брансън е измаменото канарче, но ... бъдещето ще покаже!

Напротив Тина, тирбушоните наистина удивително приличат на чакри. Някои тирбушони засмукват земна маса, докато други изхвърлят. Така се балансират. Не знам дали може един тирбушон от изхвърлящ да стане поглъщат или обратното, вероятно трябва да се пита Гюров по този въпрос.


Да - питай, ако можеш - аз си мислех че имат връзка и с пшеничните кръгове и малко се отплеснах по едно време да ги проучвам, но вероятно най-ми влияе теорията на един български геолог от Южна Африка, че тирбушона само изхвърля. Той пръв ми каза за тази теория и няма да се учудя, ако е бил ученик на Гюров.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #18 -: Януари 24, 2009, 14:30:16 pm »
От няколко години не поддържам връзка с г-н Гюров. Предполагам може да бъде открит за коментари или интервю и ако е необходимо, ще видя какво мога да направя.

Иначе за статиите - старая се, особено последните 1-1.5 години да подбирам много внимателно информацията и да не публикувам неща, за които нямам голяма доза сигурност.

Неактивен Нова Ера

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
  • Една Земя за всички
    • Направи сам Енергийна революция
Re:Относно: Гледахте ли новините по БНТ от 20:00 часа
« Отговор #19 -: Март 07, 2009, 23:46:12 pm »
Когато оставих последния си коментар тук, още не бях посещавал лекциите на проф. Гюров. Но сега по неведоми гугълски пътища отново попаднах тук. След като един семестър имах изключителното удоволствие да общувам с професора и да слушам неговите лекции, не мога да не ви споделя мнението си за него. А то е, че ако българската наука има още 20-ина такива хора в редиците си, то ще станем водеща научна сила в света.

Проф. Гюров има изключително широк мироглед, отворен е към всякакви нови идеи, а в същото време, понеже ни е обяснявал и теорията си и някои други интересни проучвания, които е правил - определено е и отличен учен. Освен теорията на тирбушона, предсказването на земетресенията, той се занимава и с ЖИВОТА на камъните и кристалите. Изключително интересни проучвания ни представи в тази насока, каквито поне аз не съм срещал другаде. Сигурно на някои от участниците във форума ще им е интересно да разберат, че според симулации, правени от него, нищо не пречи в центъра на земята да има кухина...

Наистина не знам точно какво да кажа, затова е малко объркано, но само хубави неща за професор Гюров... Буквално ми върна вярата в науката и по-точно в учените.
Искам да ви кажа, че българските гении винаги остават непризнати и прокудени, вижте http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=category&id=3&Itemid=20

Неактивен ketix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 84
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #20 -: Май 11, 2009, 00:42:52 am »
полюсите постоянно се изместват вижте тук http://www.google.bg/search?hl=bg&q=magnetic+poles+move&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=&aq=f&oq=

това са 2 магнитни точки, влияят се е от повишената активност на слънцето, земята влиза в зона максимално близо до слънцето, за първи път от хилядолетия и всичко се променя хора,общество, цивилизация.
липсата на магнитни полюси, което ще се случи, ще доведе до масово полудяване и събитията както ги очакваме....



Официално наблюдение realtime

http://geomag.usgs.gov/
« Последна редакция: Май 11, 2009, 00:46:46 am от ketix »

Неактивен seagull

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #21 -: Юли 23, 2009, 20:33:30 pm »
Наклонът на земната ос спрямо равнината на земната орбита продължава да е 66 градуса и 33 минути и не се е променил въобще (не само с един градус, а и с една минута даже). Имам известни познания по астрономия и знам, че това е така. А е и много лесно да се измери. Това означава, че географската ширина на тропическите кръгове продължава да е 23 градуса и 27 минути (допълнението до 90 градуса на наклона на земната ос). Не казвам, че в миналото не се е случвало, все пак сред полярните ледове са откривани останки от тропически животни и обратното. Това, ако се случи ще е катастрофално за обитателите на планетата (растения и животни) според учените. Ако става въпрос за магнитните полюси (не географските), те винаги са се движили и не съвпадат с географските. По-страшното е, че отслабва въобще интензитета на земното магнитно поле и то много осезаемо през последните години. Това магнитно поле може би екранира част от вредното слънчево лъчение и допринася за промените в климата. Каква е причината за отслабването му не знам, може би "някой" цели това да се случи. Бъдещето ще покаже.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #22 -: Юли 23, 2009, 22:50:55 pm »
Моето мнение е, че в миналото на планетата на Библията не е имало прецесия. Няма никакво споменаване за разлика на продължителността на деня през зимата или лятото. Годината е била 360 дена точно, като фазите на луната и слънчевата обиколка са съвпадали математически идеално точно. 30 дневна фаза на луната, всеки месец е бил точно по 30 дена. За това окръжността е 360', обиколката на земята е била перфектна окръжност, без прецесия и вероятно луната е била отделна планета а не земен спътник и поради нея имаме прецесия. Понеже земята не е имала собствен спътник всеки 30 дена е минавала различна планета от 12-те на слънчевата система близо до орбитата на Земята и така в древността са имали ефекта на "Луна".
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 00:59:16 am от bogoizbrania »
Soli Deo Gloria!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #23 -: Юли 23, 2009, 23:10:54 pm »
А прабългарския календар на колко хиляди години е, и той как мери дните от годината ?

А календара на маите ?

Ако дните са били равни и не е имало наклон на земята, то и сезони не би трябвало да е имало.

През цялата година е щяло да има един единствен сезон.

Нямало е да има прелетни птици и тн и тн.

Отново безпочвени фантасмагории ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #24 -: Юли 23, 2009, 23:27:55 pm »
Сезоните и сега не се сменят от наклона на оста, не са фантасмагории, а неща които съм прочел в Библията. Всъщност трябва да Ви благодаря за вашето идентифициране на Библейския текст с моите мисли, това е комплимент за когото могат да ми завидят :-).
Soli Deo Gloria!

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #25 -: Юли 24, 2009, 00:45:59 am »
Сезоните и сега не се сменят от наклона на оста, не са фантасмагории, а неща които съм прочел в Библията. Всъщност трябва да Ви благодаря за вашето идентифициране на Библейския текст с моите мисли, това е комплимент за когото могат да ми завидят :-).


А останалите 4,5 милиарда хора, които не са християни и не вярват в Библията какво ги чака? Благоденствие и радост на Земята ли?
Ама като ми тръгнете да ми ръсите едни хубави глупости за Божиите слова, дела и писания да се чуди човек да се смее или да плаче.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #26 -: Юли 24, 2009, 01:00:26 am »
Моето мнение е, че в миналото оста на въртене е била на същото място, обаче е липсвали друго, не е имало прецесия, отместване. В цялата Библия няма никакво споменаване за разлика на продължителността на деня през зимата или лятото. Другото което е съвсем дирекно указано, е че годината е била 360 дена точно, като фазите на луната и слъчевата обиколка са съвпадали математически идеално точно. 30 дневна фаза на луната, всеки месец е бил точно по 30 дена. За това окръжността е 360', обиколката на земята е била перфектна окръжност, без прецесия и вероятно луната е била отделна планета а не земен спътник поради нея имаме прецесия. Понеже земята не е имала собствен спътник всеки 30 дена е минавала различна планета от 12 на слънчевата система близо до орбитата на Земята и така в древността са имали ефекта на "Луна".
Всичко това се е изменило няколко години след Христос по времето на Павел.
Доказателствата които имам според мен са достатъчни, като вярвамч е от времето на Павел до сега никакви космически промени не е имало, но според мен ше има!
Уникално! С това мнение доказваш колко излишна е тази дебела книга, наречена Библия. И най-големите и привърженици прочитайки тези факти, написани в нея, ще се откажат да я четат.
Цитат
Сезоните и сега не се сменят от наклона на оста
На мен ми е интересно какво е твоето обяснение за смяната на сезоните?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ndm

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #27 -: Юли 24, 2009, 11:34:14 am »
Това което говори този богоизбран са такива тъпни, че и бачо му Павел ако ги чуе ще изтръпне. Много има заразени от тази чума наречена право-славно християнство.

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #28 -: Юли 24, 2009, 12:58:11 pm »
Чумата е религията като цяло, а не само православното християнство.
Най-малко, че това учение е създадено преди 20 века, за да се контролират хората и отдавна не е актуално.
« Последна редакция: Юли 24, 2009, 13:27:08 pm от Mirotvorec »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:п-р Рангел Гюров за промяната на земната ос
« Отговор #29 -: Юли 24, 2009, 20:29:12 pm »
Бого..., същите бисери ръсиш и за Наска, овладей се малко  ;).

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27