Автор Тема: 2012 отново. Този път и в БГ  (Прочетена 42661 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2005, 23:03:39 pm »
Да,"пътят със сърце"е началото,а целта е в изпитанието,което предстои за човеците през 2012 - да не се уплашим, да знаем кои сме, откъде идваме и накъде сме се запътили.
Прочетете книгата "Пророчествата на маите" на А.Гилбърт и М.Котерел
« Последна редакция: Март 12, 2006, 10:50:35 am от ultrafutur »
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #31 -: Октомври 05, 2005, 12:38:49 pm »
Добре го каза приятелю ultrafutur:)))

предстои ни изпитание, и ако тогава не прогледнем и не си направим изводите ( както маите преди нас ) сме загубени навеки в мрака на невежството, както се е случвало и преди. Такива сме си хората, покварени и некадърни още от зората на времето:)))) Много Толкински прозвуча ама си е баш така. Аз надежда не виждам:)

Оберон
"Надежда тука всяка остави"
 ;D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #32 -: Октомври 05, 2005, 12:59:38 pm »
Абе, не си прав има надежда. Да загубим надежда е една от целите им. Това само по себе си доказва, че щом правят такива опити, значи наистина има за какво да вярваме. Това е начина да не се предаваме до последно.  ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Re: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #33 -: Октомври 05, 2005, 13:24:14 pm »
цел на кого и за какво?

Ако говорите пак за някаква конспирация, когато е правено пророчеството за 2012, конспираторите хич не ги е имало. 2012 няма нищо общо с тях хахахаха.
Това, че се опитват да контролират мисленето вече е проблем, и това показва всъщност индиректната връзка.
Но трагедията ще е извън техния контрол - или климатична или космическа:)))

Оберон

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #34 -: Октомври 05, 2005, 13:41:02 pm »
Всичко е свързано и именно такива хора действат от хилядолетия за да заблудят човечеството. Нещата са адски дълбоки.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

marjo

  • Гост
Отг: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #35 -: Март 09, 2006, 02:05:08 am »
Така аз сам нов в този форум''смисал" ,че наскоро ми казаха за сайта,но ще си позволя и аз да кажа нешто.

1.Ако полюсите ще се обраштат през 2012г. вече нямаше да има нито една жива птица или кит!!!
2.Вече щеше да има доста големи природни катаклизми!!!
3.Ако някакав изванземен вид ще ни трепи или поробва,то те могат да го направат когато искат(понеже са много напред с матеряла)!!
4.Относно добрите и лошите сили"ако мога така да се израза" много лесно се различават стига да се научиш да ги различаваш(образно казано)!! ;D ;D

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Отг: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #36 -: Март 09, 2006, 02:10:36 am »
Аз мизля че не трябва да се даваме, без бой, ако ще се мре нека да е с музика и да по сритаме извънземни задници.
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

firma

  • Гост
Отг: 2012 отново.Този път и в БГ
« Отговор #37 -: Март 09, 2006, 10:10:45 am »
п.с. Някаква идея каква ще да е тази планета,за която са говорили,аз поне подобно нещо не съм чувал(верно е и че от скоро се интересувам от подобни неща),че и да се приближава към земята,малко странно ми звучи...

Тази планета се води Vela-F според някои учени.В следствие на приближаването й към Земята ще се размести магнитното поле.Така е станало с древната Атлантида.Тогава земната ос е била около 29.5 градуса.Сега в момента с това изместване на оста с 6 градуса е точно толкова.
Най-интересно е, че древните атланти са знаели за това.Доста трудно е било на народите тогава.

Окръжността, която северният полюс описва в резултат на прецесията, е по посока на часовниковата стрелка. Преместването на земната ос по тази въображаема окръжност се извършва със скорост един градус на всеки седемдесет и две години, и извършва пълния цикъл за 25 920 години. Този цикъл се нарича прецесионна година, която, както и земната година, се дели на дванадесет “месеца”.
Тъй като променя бавно положението си по отношение на небесната сфера, оста на Земята се насочва с течение на времето от едно зодиакално съзвездие към друго, но в обратна последователност - Овен, Риби, Водолей. . . Периодът, за който земната ос изминава 1/12 част от тази прецесионна окръжност се нарича  прецесионен месец и е с продължителност 2 160 години. Всеки прецесионен месец носи името на съответното съзвездие - Скорпион, Стрелец, Козирог и т. н. Последните три знака, или епохи, са били Телец, Овен и Риби. 
( Според съвременните изчисления точните цифри са съответно: 71,6 години = на един прецесионен “ден”; 2 148 = на един прецесионен “месец”; и 25 776 = на една прецесионна “година”. Цифрите, изложени по-горе, са резултат на закръглянето на основното число 71,6 на по-удобното 72. Това число, както и производните му, получени чрез различни аритметични действия, могат да бъдат открити в почти всички световни митове, легенди и свещени писания, което ни навежда на мисълта, че от най-дълбока древност предците ни са били добре запознати с прецесията).


Единствено Бог знае какво ще става и дано нищо лошо да ни се случва.
Кой каквото е надробил това ще сърба.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: 2012 отново. Този път и в БГ
« Отговор #38 -: Март 12, 2006, 03:09:51 am »
Маниак, чел си книгата на Хърби Бренън, нали? Аз с нея почнах :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: 2012 отново. Този път и в БГ
« Отговор #39 -: Март 22, 2006, 13:02:08 pm »



Какво да правим ли?
Вземи си едно тефтерче. Наблюдавай какво ти се случва през дните и нощите и се опитвай да забелязваш важните механизми, които те водят, от които си зависим. Записвай в тефтерчето "сентенции" - кратки, точни, възможно най-изчистено съставени наставления - наставления за грешките, за правилата, за подобренията. Опитвай се да издирваш пътища, по коиtо да изчистваш откриваните в личността ти проблеми. Последната и най-важна част на твоето тефтерче ще бъде да усетиш своята Философия: за какво живееш?; на къде вървиш?; на какво е необходимо да се отдадеш и как?... Ще започнеш да натрупваш разбирането си за света, а заедно с това и нещата, които са ти необходими. Умишлено тефтерчето ти трябва да бъде много малко, а думите съвсем кратки! - отвъд 2012 няма да имаш място за нищо по-голямо, няма да имаш време за нищо по-мнoгoсловно...
На мен например ми се наложи да извърша едно едногодишно преобразование в живота си. За целта кръстосах цялата си философия и извадих от там думите 'SPHAERA', 'RHYTHM', 'MIND'. Научих ги на изуст. И ги повтарях често, когато се нуждаех от >:dir. Всяка от тези думи отразяваше цяла библиотека от моята философия... В куфара ми нямаше масто дори за книга... Държах тези думи в едно свободно кътче на ума си.


Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: 2012 отново. Този път и в БГ
« Отговор #40 -: Април 15, 2006, 03:42:16 am »
Цитат
Говорело се също за календара на маите дето дава свършека на света през 2012

Току що прочетох, че старшината на маите - Don Alejandro Oxlaj е отрекъл тези изчисления и специално годината 2012!

Някои започнаха да спекулират за 28 Октомври 2011, но кой да каже като живеем в абсолютно грешен календар.

Eon

  • Гост
Отг: 2012 отново. Този път и в БГ
« Отговор #41 -: Април 15, 2006, 08:55:28 am »
Даааа.... И след като не стане нищо, ще изместите дата още напред и ще кажете, ми то календара не е верен затова... :P

firma

  • Гост
Отг: 2012 отново. Този път и в БГ
« Отговор #42 -: Април 15, 2006, 09:57:44 am »
Цитат
Говорело се също за календара на маите дето дава свършека на света през 2012

Току що прочетох, че старшината на маите - Don Alejandro Oxlaj е отрекъл тези изчисления и специално годината 2012!

Някои започнаха да спекулират за 28 Октомври 2011, но кой да каже като живеем в абсолютно грешен календар.

Напротив.Ако нещо ще се случва то ще започне още 2008 г.Това може би ще е началото.Финала ще е 2012.Няма никакви спекулации отностно 2012 г.Нещо нормално е това.Не се плашете.Важното е да останем добри.


За 2008-2012 г. вече има доста източници освен календара на маите.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: 2012 отново. Този път и в БГ
« Отговор #43 -: Април 17, 2006, 21:45:35 pm »
За 2012 има много източници, може да не свърши света (няма да свърши ;)), но СЪС СИГУРНОСТ е ключова дата.
Иначе от 2008 се почва сериозно, както каза колегата Ricardo (добре дошли btw :P).

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: 2012 отново. Този път и в БГ
« Отговор #44 -: Април 17, 2006, 23:20:23 pm »
flyDragon,
много практичен съвет. Но мислиш ли, че ще има някой от форума, който да се заеме с това? Та това изисква усилие. ;)
(сега е момента на обидените  :P)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4965 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5771 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5642 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4252 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
35 Отговора
31697 Прегледи
Последна публикация Април 19, 2011, 18:28:46 pm
от agrippa

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27