Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 296599 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен karstov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #480 -: Февруари 12, 2010, 22:42:08 pm »
Днес гледах Н.Овчаров по ТВ.Разчели са надпис от Перперикон.Оказва се египетско писмо.Май нещата ще се разплетът

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #481 -: Февруари 12, 2010, 23:26:33 pm »
Аз лично не харесвам Овчаров заради ордена му, но ако можеш да дадеш повече информация за разчетената писменост ще съм ти благодарен karstov. :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #482 -: Март 06, 2010, 13:15:04 pm »
ДОСИЕ НА ЕДНА СЕКРЕТНА ЕКСПЕДИЦИЯ
Цялата история започва през пролетта на 1981 г., когато секретна експедиция на Комитета за култура в състав от 5 човека е изпратена от тогашния шеф на Комитета Людмила Живкова да извърши разкопки в седлото под връх Градище (710 м), досами границата над Малко Търново. В състава на експедицията влизат:
- Кръстю Мутафчиев - ръководител на служба "Културно наследство" в Комитета за култура
- Красимира Стоянова - служител в Комитета за култура, племенница на баба Ванга (интересното е, че по-късно Красимира завършва египтология в НБУ)
- Иля Прокопов - ст. н. с. II степен, историк и нумизмат, по-късно директор на музея в Кюстендил и на Националния исторически музей (НИМ)
- Цеко Етрополски - вероятно става дума за журналиста Етрополски, завеждал бюрото на ЮПИ в София
- Георги Пантов - главен механик на Рудник "Странджа" (Не е е ясно дали това е петият основен член на експедицията, или има още един).
Датата е 10 април, според Кръстю Мутафчиев, но според Красимира Стоянова, датата е 5 май. Късно вечерта, при изгряването на лунен лъч върху скалата, над предполагаемото място на гробницата на Бастет като на голям екран (или като холографско изображение) се появява образ на двама мъже. Единият седи на нещо като трон, а другият е прав. Легендата гласи, че баба Ванга е казала, че там има скрит саркофаг, донесен преди хиляди години от хора. дошли по вода от Египет. Започват изкопни работи и на 20 юли внезапно и изключително загадъчно умира Людмила Живкова. Настъпват сериозни размествания и сътресения във висшия еталон на властта. Екипът на "дамата с тюрбана" изпада, меко казано, в немилост и през септември 1981 г. разкопките са прекратени. Какво точно намира експедицията никой и никога не казва ясно. Знае се, че са достигнали дълбочина 4 метра. През март следващата година се образува съдебен процес по обвинение в присвояване на държавна собственост, по който един от обвиняемите, заедно с бившия зам.-министър на външните работи и генерал от Първо главно управление (ПГУ) на ДС Живко Попов, е и Кръстю Мутафчиев. Осъден е на 15 години лишаване от свобода, от които осем прекарва в Пазарджишкия затвор. Над цялата история ляга тежкото клеймо "Строго секретно! Държавна тайна!" и онези от участниците, които не попадат в затвора, млъкват задълго. Първа проговаря Красимира Стоянова през 1991 г. в книгата си за Ванга. Година по-късно започват да излизат една след друга дузина книжки на Кръстю Мутафчиев, като загадъчното съоръжение в пазвите на Странджа е главен герой в повечето от тях. Сравнителният анализ на публикациите на тези двама участници в експедицията показва, че и двамата премълчават изключително важни фрагменти от историята, като в същото време с малки отклонения упорито се придържат към една и съща версия. Като се има предвид, че целият екип на Людмила Живкова се е състоял от висши офицери от Първо главно управление на ДС (външното разузнаване), можем условно да приемем, че тази версия за разкопките е и версията на ПГУ (днес НРС). Междувременно беше пусната в активна употреба и друга версия, представена с подозрителна настойчивост в някои медии от хора, косвено съпричастни към експедицията. Тази версия с различни наюанси, общо взето, внушава следното: няма никакви мистерии, няма никакви "фараонски" погребения в Странджа, има древни рудници, от които още траките, а след тях и римляните, са вадили медна или желязна руда. А т.нар. гробница на Бастет под Градището е именно
такъв рудник. Толкова. Това е по-характерно за стила на някогашното Второ главно управление на ДС.
http://freeforum.politolozi.com/
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #483 -: Март 06, 2010, 13:19:02 pm »
ТАЙНСТВЕНИТЕ СМЪРТИ
Всички материали по еспедицията били заключени в сейфа на бившия шеф на Главно следствено управление ген. Леонид Кацамунски
Първа жертва на прокобата стават войничетата, копали мистериозното съоръжение, което приличало едно към едно на тунела в Царичина. Те изхвърлили към повърхността тонове пръст, но не можели да работят повече от 15 минути. Ни в клин, ни в ръкав младите и здрави момчета получавали парези на крайниците, а бялото на очите им посинявало.
През фаталната 1981-ва се случват още много кобни неща. Групата се връща в столицата, за да анализира находките, но точно преди да замине отново, дъщерята на Първия внезапно умира.
След кончината й екипът остава без покровител. За да могат да продължат разкопките, племенницата на Ванга Красимира Стоянова се обръща за съдействие към тогавашния министър на минералните ресурси инж.Стамен Стаменов. Той им обещава хора и техника, за да стигнат до "кивота със скрижалите". На 26 август групата отново е в Малко Търново. Едва слезли от колата, към тях се затичал кметът на градеца: "Инж. Стаменов е починал!".
Иля Прокопов споменава, че е чул трагична история за търговец, чийто син умира в затвора заради съкровището на Сакар. А преди смъртта на "дамата с тюрбана" бившият шеф на служба "Културно наследство" Кръстю Мутафчиев сънувал страшен сън: от тялото му се вдига пара, а над него се вие орел. Той го приел като знак да спрат работата, ако искат да останат живи. (Хората от експедицията, открила гробницата на Тутанкамон, също разказвали, че сънували огромен орел над главите си, а после се разболявали от странна болест).
През същата година архитектът, разучил и трасирал терена за разкопките, катастрофира и няколко месеца е между живота и смъртта.
Инженер от София пък, който обиколил като турист Странджа, бил предупреден от граничарите да не се застоява много-много в района. "Който много се рови тук, умира!", казали му те.
Преди време специално за седмичника на народа Мутафчиев разкри, че проклятието на саркофага погубило и най-близкия му приятел - режисьора Стефан Харитонов, съпруг на известната актриса от Народния театър Жоржета Чакърова. Той го поканил да заснеме първия филм за загадъчното погребално съоръжение, без да подозира, че обрича приятеля си на мъчителна смърт. Няколко години по-късно Харитонов вдига температура 41 градуса, започва да бълнува и изпада в безсъзнание. Официалната диагноза е инсулт, но Кръстю Мутафчиев е категоричен, че режисьорът е станал жертва на "фараонската болест".
Материалните доказателства за същестуването на некропола били иззети от тайните служби и заключени в секретен сейф в бившето Главно следствено управление. За тях е знаел само генерал Леонид Кацамунски, братовчед на придворния зограф на Людмила Живкова Светлин Русев.
По свидетелства на бивши ДС служители чак до "нежната революция" обектът бил охраняван от спецвойски. Около него била вдигната и "жива ограда" от силно отровни пепелянки, отглеждани от узбеки, регистрирали фирми по 56 постановление в крайбрежната ивица от Созопол до Ахтопол. И ако случаен човек имал неблагоразумието да се опита да се провре през "съскащия" плет, влечугите веднага пускали в действие смъртоносния си език.
http://freeforum.politolozi.com/
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен karstov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #484 -: Март 07, 2010, 22:05:12 pm »
Не мога да дам повече подробности.Просто чух Овчаров да казва че е разчетен някакъв надпис,и че е написан на египетско писмо.Това е.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #485 -: Март 08, 2010, 14:53:34 pm »
четох статията . Овчаров говори пълни глупости.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #486 -: Март 10, 2010, 16:54:18 pm »
 На този етап нищо ново няма да илзезе.Трябва да се направи сериозна експедиция от знаещи хора с познания в редица области , която сама по себе си е невъзможна.
 Аматьорските изследвания се свеждат до елементарното наблюдение на обектите,ограничено като време и като места за наблюдение.Ченълингите казват едно и също - да не се пипа,нямяте работа там,както и самата Ванга го е казала на времето.
 От години се предъвква една и съща информация и дезинформация,коментират се едни и същи личности по един и същи начин.
 
Сигурен съм,че ако някой успее някога да преведе надписа на скалата над гробницата би гласял нещо подобно:

 "Това е частна собственост!Преминаването и вземането на сувенири абсолютно забранено!Моля взимайте отпадаците със себе си защото никой не е длъжен да ви чисти! Внимавайте много какво правите да не идвам !!!"

БАСТЕТ
 :drinks:

А отсрани следният диалог с графити:

"- К.М. е лъжлив педераст !
- А К.С. е долна разпоретина !"
 :lol: :lol: :lol:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #487 -: Март 12, 2010, 22:26:49 pm »
Трябва ли да ти напомням Manve, какви са „големите” откриватели на Троя или гробницата на Тутанкамон. Долни иманяри. Долни иманяри  и прекупвачи на българското наследство са половината археолози у нас. А познания се постигат с труд, а не с титли. Така че Manve не подценявай „Аматьорските изследвания” и хората които ги правят.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #488 -: Март 13, 2010, 00:12:25 am »
Уважаеми Барадж, идея си нямам ти пък от какво се обиди и от какво се засегна.

Ти бил ли си по местата,които коментираме в тази тема ? Колко пъти и на кои дати си бил на херона и на гробницата ? Какво откри и какви идеи ти хрумнаха ?
С кого се срещна и с кого разговаря ?

От теб тук съм прочел само прекопирани статии с известна и коментирана информация,демонстрация на познания по египтология,които по никакъв начин не водят до напредък в темата.
Имаш огроно желание да се покажеш като откривател и изследовател,добил си вече и самочуствие на такъв,а съм сигурен по хронологията на изказванията ти,че дори не си се потрудил да изчетеш всичко написано досега.

Под аматьорски изследвания слагам всичко това,което можем да направим сега около Градище - обстоятелствата са такива.Ако беше ходил поне веднъж до Малко Търново много от нещата щяха да ти бъдат ясни,но явно твоята сила е предимно словото и размисъла а фактите са без збачение.

Ако термина аматьорски те е обидил веднага искам да подчертая че на първо място слагам себе си и изобщо не визирам теб и хората като теб,за мен ти не си сериозен изследовател и нищо ценно няма да откриеш.

Накрая ще те помоля да коментираш тогава когато имаш какво да кажеш и когато е свързано с темата.Ако нямаш по-добре не се излагай.

Чакам с нетърпение отговорът ти на зададените по-горе въпроси.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #489 -: Март 13, 2010, 00:44:43 am »
Не мога да се обидя от човек които не познавам, а и той не ме познава.
Сигурно не съм разбрал какво искаш да кажеш.

Не съм ходил в Малко Търново, но си правя планове май-юни да хода /само да се оправи времето/.

Всичко за което съм се сетил съм го написал, може да не е много но е нещо.   
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #490 -: Април 10, 2010, 12:47:23 pm »
                        „Нишката на Ариадна”



   Преди римокатолиците да прекроят света използвайки вярата и търсенията на хората в своя полза и задоволявайки ненаситната си жажда за власт, по всички континенти човеците се кланяли и почитали цели родове богове, повечето смъртни като самите тях. Една от тези богини е Бастет. Това, че е простосмъртна се поддържа от пророчицата Ванга. Според нея тя е пожелала да бъде погребана в Странджа и тъй като волята на египетската царица е свещена, след смъртта и около 920 г.пр.н.ера тя е донесена в нашите земи.
   Бастет е изобразявана първоначално като лъвица, а по-късно като жена с котешка глава. Името и означава „Тази от баст”.

   Местно божество на град Бубастис. В много случаи държи музикалният инструмент систрум или носи огърлица менат. На някои бронзови фигури е придружавана от малки котенца. Бастет е дъщеря на Ре и богиня закрилница на майките и децата. Пази жените по време на бременността. Отъждествява се със Сехмет, която изразява наказващата страна на божествената природа, но за разлика от нея Бастет е милостива и грижовна. Тя се свързва с веселието и музиката. По време на четвърта династия култът и процъфтява. Най-продължителният разцвет на култа и е по времето на Късният Египет и македоно-римският период. Свещено животно но Бастет е котката. В Бубастис и Сакара има некрополи на мумифицирани котки в чест на богинята. Амулети с формата на котка са сред традиционните новогодишни дарове, като символ на щастие и благополучие.
„Дъщеря една имаше той,
Но тихо, без вопли и стон,
загубия рано
от сили незнайни.

Пророчица стана,
тайни да пази.
В прокълнато царство
погреба я той.

Да чака човек от там да я вдигне.
С маска покри лицето моминско.
На котка главата, на жена тялото,
но чака го вече много години.

Ще стане туй скоро,
сред викове страшни,
покрили тревата
трупове страшни.”       

   Един от символите, повтарящ се най-често на Картата / на Мутафчиев/,

се е използвал от древните българи като родов знак и означава „баща”. Среща се двадесет и четири пъти и се отнася до бащата на Бастет, фараон Осоркон / ок. 924-889 г.пр.н.ера /. На картата се вижда, че символа се повтаря два пъти в едно положение и двадесет и два пъти в друго, което съответства с това, че Осоркон е бил втори фараон от двадесет и втора династия. 
   Легендата по-голе не е интересна само заради споменаването на бащата на Бастет но е интригуваща заради последният куплет, защото напомня за 135 глава от Книгата на мъртвите, която гласи:

„Аз, Озирис, на бурите небесни преча.
Повивам с ленти и укрепвам
безспирно Хор, доброто същество.
Аз в образи различни и безбройни
приемам даровете си в часове, определени от съдбата.
Пред моето лице утихват бурите.
Ето че Ре пристига с четирите най-висши божества.
В слънчевата лодка те небето прекосяват.
И аз, Озирис, за моето пътуване потеглям
в часа, уречен от съдбата.
Заловен за въжетата на слънчевата лодка,
започвам новото си съществуване…

/ Четирите най-висши божества: Ну- преди да се развие позната структура на Вселената съществува безграничен океан от неподвижна вода, Атум - Богът на Слънцето, Амон – Богът – Слънце, богът Птах, който посредством слънцето /разума/ и езика си /речта/ създава всички богове и света. Птах създава света със "словесност"/.
Интригуващото не е само текста, а за какво се е използвал в древността. За него се казва, че ако човек е запознат със съдържанието му приживе, няма да бъде хвърлен в ярките пламъци на Бастет, а тя ще му помогне много да напредне. В какъв смисъл да напредне, не знам.
   
   Според някои учени и други заинтересовани гроба на Бастет се намира в местността Градището югозападно от Малко Търново. Там съществуват скални изсичания датирани от началото на първото хилядолетие пр.н.ера. по онова време тази територия е населявана от племето асти. Прави впечатление, че като се прибави пред наименованието им „Б”, се получава Басти, което също напомня за богинята.
   Желанието на Бастет да бъде погребана в Странджа е едно от многото доказателства, че древната египетска цивилизация произхожда от Балканският полуостров и нейното усещане било, че трябва да почива на родна земя. 
   Писмените знаци върху плочките от Градешница / на 7000 г. /, Караново / на 6000 г. /, тракийският амулет от енеолитна Тартария / на 6500 г. /, и новооткритата плочка в Перперикон /ако може да се вярва на небивалиците на Н. Овчаров/, която е на 7000 г.




Според д-р Стефан Гайд това е така наречената протоегипетска писменост. Ако приемем това за истина, защо тогава тя е използвана от така наречените тракийски племена толкова дълъг период от време? Трябва да се наблегне на голямото разстояние, което дели находките със сходна писменост една от друга. Това довежда до извода, че или по онова време всички хора по тези земи са имали една писменост, а това означава и един език, или едно управляващо на голяма територия племе  е било привилегировано да си служи с нея. В различни периоди от време те са отбелязвали възход на различни места. Около 4 хил. пр.н.ера центъра на тази върхушка се намира в земите на Древен Египет. Климата и съседните племена са причина за установяването им по поречието на Нил. Те слагат началото на една развита цивилизация, която макар и древна от днешна гледна точка е един от първите стълбове, на който се закотвя историята и развитието на сегашният човек.
   В онова далечно начало се обособяват покрай река Нил две държави. Едната, Горен Египет,а другата Долен Египет. Около 3100 г.пр.н.е. фараон Нармер покорява Долен Египет и обединява двете царства.

Снимката на плочката на Нармер, която е живото доказателство, че в Египет вече е въведен като официален език и писменост, тези на новодошлите от Балканския полуостров. Изводът е, че тракийската писменост намира нова почва в североизточна Африка и продължава да се развива според новите условия.
   От този народ на завоеватели  идва и принцесата-богиня Бастет.
   Още едно доказателство за връзката на траките с Египет е тракийската Библия Бесика, която е написана на трако-фригийска азбука, същата която толкова добре си пасва с бохарският диалект на коптският език използван в Сев. Египет, който пък от своя страна има достатъчно сходства с бошаницата / уникална смес от кирилица и глаголица /.

Бохарска азбука

Бошаницата

   Цялата тази верига от логични последователности води до единственото заключение, че обществото на народите живяло на Балк. п-в под името „траки” е равно на лъжа и цели не толкова улесняване на изучаването на онази древна история, до колкото обезличаването на българите като най-древен обитател на тези земи. Заличаването ни като съществуващ развит народ по онова време е съвсем оправдателно за бъдещето на елини и римляни и разкрасяването на миналото им. Няма древногръцки език, защото не е имало древногръцка история, не е имало жив такъв език. Латинският е мъртъв, защото не е измислен от латините, а са си го внесли от вън и са си го напаснали. Истината е, че мъртвите езици са такива, защото или са крадени или тези, на които са били са измрели.
   Древните българи, са тези които преди пет хилядолетия са населявали тези земи. Оставили са след себе си богати гробници и писменост. Някои запитвал ли се е защо няма златни съкровища по земите на някогашните елини, а само там където ние сме живели? Отговорът е много логичен и съвсем елементарен: цялата история на древна Гърция е сапунен мехур, който предстои да се спука.
   Ако древните българи са били тези, които са се преселили край Нил и са създали Египет, то Бастет е българка, която се връща за последният си сън в земите на дедите си и на децата си.   
   Всичко което се знае и в което се крият много отговори е Картата. Разшифроването на Картата на гробницата на Бастет започва Кръстю Мутафчиев. Той достига до интересни интерпретации на така наречения „Ребус”. Ето някои от тях:








Успях да наложа Ребуса в мащаб върху географска карта така, че да напасне, но това е относително, защото трябва да се придобие по-ясна представа какво всъщност представлява Ребуса.



Върху първоначалния вид на картата има десет символа, които се повтарят 1,2 и 24 пъти, а също и шест четиристенни фигури. По значение и изписване знаците от Ребуса ми напомнят на старобългарското руническо писмо.

Предполагаем превод на руните от Ребуса:
-   Първата се чете „ТъТъ” и означава „баща”. Символът е използван от древните българи и като обозначаване за родова принадлежност.
-   Вторият се чете „ГръБъ”. Превеждам го като „гроба”.
-   Третият не е руна, а лунен сърп и звезда пред него./ може да е дата. Звездата може да е Марс или Венера в пред период на сливане с луната./
-   Четвъртият ми прилича на щита и копието от Херона.
-   Петият се чете „Йо” и означава „вода” или „течност”.
-   Шестият означава „пораждам”- „Къ”
-   Седмият се чете „Гръ Ръ” – „много пръст”/могила/ или „Гъ Ръ” – „гора”
-   Осмият се чете „Зъ” – „огън”, „огнище”, „светлина”
-   Деветият се чете „Гръ Къ” – „ земна гънка” /хълм/
-   Десетият се чете „Мръ” – „мърдам”

   Археологическият обект, които ми припомни за Астрономическият архитектурен план /приложение 11/

Изработен от К.Мутафчиев, е херона в Мишкова нива. Двата плана имат много прилики.

   Най-интригуващо от Херона е изображението на фронтона и по-точно неговото значение/за превода му съм използвал древноегипетски/.
   Копието и щита се превеждат като „войн”, а изображението на лицето, като „началник”, „предводител”. Това на двете ръце означава „ка” и се превежда като „дух” или „пазител”. И последният символ, самият триъгълник, в който са всички останали знаци, означава „пирамида”, „гроб”. В Др. Египет мъртвият фараон е изобразяван, като саркофаг в пирамида, а от двете страни на саркофага са изписвали йероглифите за, запад и изток, а от вън на пирамидата два сфинкса, които го пазят. „Войн” и „предводител” могат да се подразбират и като „владетел”, а знака „ка” като „мъртъв”.
   Моето заключение за Херона е, че принадлежи на голям владетел или поне военачалник.
   От следите водещи към загадъчната, неоткриваема гробница на Бастет, разкрих принадлежността на друга гробница от същата епоха вече разкрита в Мишкова нива. Цялото ни минало води нишките си от един археологически обект на друг и ни дърпат към истината за древното ни съществуване и голямата ни полза за развитието на човечеството.
   Удачен пример за проследяването на един придвижващ се през вековете народ са, освен архитектурните им особености и начина на погребване на покойниците, и по предметите, които отличават само тях. Добър пример са златните маски. В оазиса Бахария край град Бавити на 345км. от Кайро други археолози откриват 205 мумии със златни маски. Гигантският некропол намиращ се там крие останки на над 10 000 мъртъвци погребвани в три отделни периода.
to be continue
« Последна редакция: Април 10, 2010, 15:30:17 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #491 -: Април 10, 2010, 14:03:43 pm »
БРАВО Барадж !!! :i_am_so_happy:

Тази твоя статия заслужава най-високите ми адмирации !  :drinks:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #492 -: Април 10, 2010, 15:47:59 pm »
Продължение от « Отговор #490 -: Днес в 12:47:23 »

 За маската на Агамемнон, за златото от съкровищата на Троя и Микена немски учени са доказали че е ползвано находището на Ада тепе намиращо се край Крумовград. От същата мина са изработени повечето от съкровищата 5,4 –ти век преди Хр.

Погребална златна маска на
тракийски цар от 5 век пр.Хр.

Погребална златна маска на фараон
Тутанкамон от ок. 1337 г.пр.Хр.

   Става въпрос за маските край Требенище край Охридското езеро, за които се казва, че аналогията с тази на Агамемнон е приемлива. Това не доказва ли, че не само златото, но и майсторите им са от нашите земи? Твърдението, че всичко по нашите земи е внос от Микена или Троя е нелепо. Не само писмеността, така нагло присвоена от тогава не съществувалите гърци, но и всички достижения в други области идващ от народ живял по онова време по земите ни.
   Двете маски открити от Георги Китов в могилата Светицата и в Далаковата могила бяха очевидно доказателство, че най-развитата култура 5,4 –ти в.пр.н.е. е била по нашите земи.
   Друга нишка, по която трябва да се направят по-задълбочени проучвания е скиптърът на Бастет, лежащ в гробницата и в Странджа и показан визуално в Ребуса. Със същият скиптър с необичайна форма е изобразяван и вавилонския бог Мардук. Най-интересното е, че герба на кан Аспарух също много напомня на жезъла на Бастет. Според Йордан Вълчев герба на Аспарух изобразява змей.


  Жезъла на Бастет

Бог Мардук и дракона Сируш /Мардук
държащ в дясната си ръка жезъл/

Герба на кан Аспарух

   Отговорите разкриващи цялото лице на историята ни и отговарящи на всичките ни въпроси се крият в недрата на Странджа. Там, където е вечният дом на древната българска принцеса, са доказателствата за великата измама на така наречените „древни гърци” и доизграждането и от латините. След разкриването на тази гробница нищо няма да е същото, защото плетеницата най-сетне ще бъде разплетена и „българин” ще е единствената дума бележеща „слава” и „величие”, а които сега се срамува да се нарече такъв, няма да е достоен и тогава.
   

Библиография

-   „Богове, гробници и учене” - К.В.Керам
-   „Българският календар” – Йордан Вълчев
-   „Книгата на мъртвите” – превод от френски език Йордан Ватев
-   „Кратък средноегипетски речник” – Реймънд О. Фолкнър
-   Списание „Наука и Техника” април 2009 г. стр.35
-   „Религията на древен Египет” – Теодор Леков
-   „Тракийското писмо декодирано – 4  „ Тракийската Библия Бесика разкрита”” –
Д-р Стефан Гайд
-     „HOMO SAPIENS за произхода на homo sapiens” 1-ва и 2-ра част   


П.П. Искрено се извинявам за невниманието ми покрай публикуването на публикацията ми на тези които са я чели. Надявам се да ви хареса и останалата част. 
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен A1S2D3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #493 -: Април 20, 2010, 16:26:17 pm »
http://www.otzvuk.com/Knigi/Stranja/Stranja4.htm

Извинявам се ако е пускан линка в темата, намерих го случайно като търсих за фронтони в google.

EDIT: http://www.ivanstamenov.com/?p=224  - ето нещо още по интересно
« Последна редакция: Април 20, 2010, 16:40:54 pm от A1S2D3 »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #494 -: Април 25, 2010, 08:48:04 am »
Кога ще ходим в Малко Кърново?
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27