Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 296554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #465 -: Януари 17, 2010, 19:25:10 pm »
Дали долния текст има връзка с темата,защото Сакар планина си е в България.И във връзка с Батет в Странджа.
Слагам целия пост, защото може всичко в него да е от полза.
 
Текстът е пост на колегата karutzar ,от друга тема.

karutzar  Гост

Цитат
ши+п+ка – преградна сила срещу вързания в материята дух

- това мисля, че е обяснението. И в света има 2 прохода Шипка - в България и в Хималаите (въобще не е странно, че ученият еврей Рьорих не споменава българският проход - не че не го е знаел). Както и Сакар (Саккар) има само в Египет (малка планина близо до пирамидите) и в България (също малка планина). Но си мисля, че трябва да се чете Ра-Кас. Или Ра-Ка-с. Тайната на словата не е скрита само в буквите и думите, но и в интонационното им произнасяне. Една тантра произнесена без необходимата интонация (свързана с мелодия-музика) няма сила. (С риск да се повтарям) Бих казал, че в санскрита всяка буква (78) има освен свързан с нея звук, но и музикален тон, което означава 78 ноти - 102 макама (макам - музикален лад). Следвайки тази логика само с музикален инструмент (без употребата на думи) може да се говори и каже нещо. Защото всеки тон е и буква, поредица от тонове - думи. Поредица то завършени думи - Тант-Ра. А тантрата си е магия-сила. Доста ме съмнява дали Орфей е имал 5 струнна лира без подгласни струни - прекалено елементарен инструмент е за магиите в живота, които е правил. Според мен гъдулката е далечен "наследник" на Лирата на Орфей - с няколко подгласни струни - свири се на флажолет (което означава голям избор на обертонове) и няма лимитацията европейския темпериран строй. На гъдулка могат да се просвирват всичките 102 макама ( стига някой да го може). Подобен по устройство е индийската Вина, но доста по-голяма и функционална.   А Рави Шанкар си е №1...
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 19:26:37 pm от marhs »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #466 -: Януари 19, 2010, 20:00:11 pm »

Цитат на: marhs
Цитат
ши+п+ка – преградна сила срещу вързания в материята дух

- това мисля, че е обяснението. И в света има 2 прохода Шипка - в България и в Хималаите (въобще не е странно, че ученият еврей Рьорих не споменава българският проход - не че не го е знаел). Както и Сакар (Саккар) има само в Египет (малка планина близо до пирамидите) и в България (също малка планина)

Marhs, къде е точно този проход на Шипка, да не би да е на Бузлуджа?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #467 -: Януари 20, 2010, 00:55:50 am »
Marhs, къде е точно този проход на Шипка, да не би да е на Бузлуджа?

Не знам Z-931, за съжаление. Питай karutzar, тоя пост е негов, а не знам и източника му.
Но мисълта ми беше за Сакар планина, във връзка с Бастет.
Чакам Манве и Змеят да кажат нещо. ;)

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #468 -: Януари 20, 2010, 19:52:22 pm »
Много неща са казани и написани относно връзката на днешна България с древната ни прародина - Бактрия,Балхара.Запазени са много идентични имена на местности,върхове и селища :writer:
Подробно за прохода Шипка (силно съм очуден,че има хора,които не знаят къде се намира и какво се е случило там  >:()

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4

Връзката на Странджа с Египет е самата Бастет както и името на планината Сакар.

Побликувам една много интересна статия на Красимира Стоянова с известни съкращения.

" Според някои версии думата “странджа” е одриска по произход
и идва от името “Тонзос” (река Тунджа), “Тра-Тонзос” (на изток, отвъд реката) - “Транзос” - “Транза” и “Странза” при българизацията и грецизацията, т.е.от одриска гледна точка на изток от Тонзос, към черноморския бряг. Зоната Тра-Тонзос е била огромна и е достигала чак до т. нар. Делта на Босфора. Според друг тракийски топоним думата означава “връх, защита, шлем, височина”, а според старобългарския корен “стран”, означава отстранена, затворена територия - с две думи защитено и закрито пространство, подходящо да се скрие нещо ценно.

Но Странджа върви редом със Сакар
и докато за първата планина можем да намерим някакви обяснения за името, не така стои въпросът със “сакар”. Откъде идва, какво означава? Аз поне не можах да открия никаква следа освен тази на древните египтяни и смятам, че е привнесено от тях. Защото те нищо не са правили случайно. Всяко тяхно действие, да не говорим за важната им мисия в Странджа планина, се е подчинявало на определени магически и религиозни ритуали, свързани с определено божество, с цел то да покровителствува и пази направеното в негово име.

Древния бог на мъртвите
Сакара се наричала в Древен Египет местност до платото Гиза в Мемфиския некропол. Тя има голямо значение в историческо отношение, защото тук са представени всички основни династии - от Първата до епохата на Птолемеите и управлението на персите. Названието Сакара идва от името на древния бог на мъртвите - Сокар. Първоначално вероятно е бил бог на земята и плодородието. По време на празника му по полетата е теглен камък (неговото култово изображение?) в ладия, закрепена върху шейна, а хората са следвали с венци от лук около вратовете си. Тъй като култовият обсег на Сокар били некрополите, той се превръща в бог на мъртвите. В уподобяването на божествата на царя Сокар приема образа на небесния сокол и започват да го изобразяват стоящ върху камък. Основните обекти на култа към Сокар били могилата и свещената лодка, която отнасяла мъртвия цар на небето. По време на Древното царство Сокар се смятал за покровител на занаятите, рудодобива и по специално на металообработването.

Отъждествяван е с бог Озирис - бог на плодородието, подземния свят и възкресението. По време на Средното царство е известен като синкретичен (общ) бог Сокар-Озирис,тъй като между двете божества има тясна връзка и действията и ролите им често пъти са взаимозаменяеми. По времето на Птолемеите празникът му е свързан с кръговрата на слънцето към пролетта, когато като Озирис символизира възкресението и обновлението на природната сила. Празникът се е провеждал през петия месец по време на новолуние с издигането на свещената колона “джет” като символ на възраждането на духовното.

Според древната свещена египетска книга Ам Дуат-Книга за отвъдния свят, Сокар се вижда в изображението на четвъртия и петия час. Тази книга била белег на царската гробница и на познание,недостижимо за обикновения египтянин. Била разделена на 12 части, които символизирали 12-те часа на нощта. Четвъртият и петият час са Четвъртата и Петата област на подземния свят, като Петата, където властва бог Сокар, има изключително важно значение - това е най-дълбоката и централната част на отвъдния свят, където настъпва преобразяването на покойника, където ”тленното се превръща в нетление”.

Изображението на Петата област в древните египетски текстове представлява тунел, пълен с вода, който води от изток на запад и се изкачва към голям Сфинкс, чиято задница е затрупана с пясък. Този Сфинкс, наричан “Акер”, сякаш пази входа към странна елиптична камера, в която стои Сокар, изобразен тук като човек с глава на сокол...
Известно е и друго изображение: Сокар е застанал в могилата си, в нещо като хълм, увенчан с някакъв черен коничен символ.
Спомняте ли си как описах “фараона” на скалата при експедицията в Странджа?
Той беше увенчан с някаква конична царска корона, за която тогава нямах никаква представа какво означава.

Сфинксът Акер
Според древните египтяни той е бил бог, въплъщаващ земята. Изобразяван е като тясна ивица земя съответно с човешка или лъвска глава в двата края или просто като два обърнали си гръб лъва. Едното животно гледа на Запад, където залязва слънцето и започва нощния му път и където се намира царството на мъртвите. Другото животно гледа на Изток, където всяка сутрин слънцето се издига от царството на тъмнината. Двата лъва пазят входа и изхода на подземния свят.

Казаното от Ванга е напълно възможно
Възможно е египтяни да дойдат по вода, да се изкачат на известно, но скрито място в планината, да донесат изписан отвътре със свещени текстове саркофаг от черен гранит и да го закопаят дълбоко в земята! Защо обаче трябваше да отидем на определеното от Ванга място и да наблюдаваме първите лъчи на слънцето и луната точно на 5 май? Защо тази дата е била толкова специална? Колко иманяри и псевдоархеолози ходиха след нас на мястото и го разкопаха надлъж и нашир, но нищо не видяха и не откриха!

Празниците на Сокар-Озирис
като период на възраждането на природата и духовността са се чествали през май по време на новолуние. На 5 май 1981 г. луната е била в новолуние и е преминавала през Кит, Овен и Бик! Древните египтяни са вярвали, че тяхната цивилизация е създадена в ерата на Телеца/Бика,затова и в Старото царство са се прекланяли пред бика. Някои съвременни астрономи датират тази ера през 4630-2200 г. пр. Хр. Значи на тази дата сме получили едно древно, четирихилядолетно послание и потвърждение - това едва ли е случайно. Древноегипетските писмени паметници съобщават, че Ростау (отвъдният свят) трябва да бъде търсен в нощното небе: ”Аз изминах пътищата на Ростау по вода и по суша. Това са пътищата на Озирис и те са в небето.”

Слънцето на този ден
То е преминавало през съзвездието Овен, изгряло е в 6,17 ч., залязло е в 20,31 ч. и в лъчите му няма нищо особено, освен че триъгълникът, който очертаваха върху скалата, се повтори вечерта с лунните лъчи. Но според египетската митология слънцето и луната са двете очи на небесния ястреб, олицетворяван от бог Сокар. Лявото е деня - слънцето, а дясното – луната или нощта. Тъй като едното от тези очи “расте” и “намалява” в течение на лунния цикъл, древните египтяни използвали числени части от единицата за обозначаване на символа на Уаджет (Окото). Събирането му означавало завръщането на пълната луна като символ на хармония и че космическият порядък Маат е непокътнат. Значи общо взето ние сме били във времето, указващо този порядък.

Високообразованите учени-жреци са владеели до съвършенство
езика на символите, названията и символната архитектура. Името на нашата планина Сакар едва ли е случайно съвпадение с името на местността Сакара, посветена на бог Сокар; той е древен бог, изобразяван като сокол, небесната птица, каквато се среща в Странджа; бог е на мъртвите и подземния свят и владее една от най-важните области - тази, в която материалното се превръща в духовно. Какво по подходящо място да съхраниш древните световни познания, изписани на саркофаг? Нали те са ни дадени от боговете? А дали пък там, под скалата, където стояхме, има такова място за преобразяване? Сокар е покровител на рудниците и на металообработването, на дълбоките минни галерии и шахти, с които е опасана цялата Странджа планина. На това място е имало стар меден рудник,а съвсем близо до него, до Малко Търново има още действаща мина. Освен това Ванга неведнъж споделяше: ”Всички говорят за пирамидите в Египет, но древни пирамиди има и у нас”.

Пътя на откривателите
Когато настъпи определеното време и саркофагът с тези древни познания бъде намерен, си представям пътя, по който ще вървят откривателите: вероятно дълга подземна галерия ще завършва с дълбока четвъртита шахта (нали в такива през 500 г. пр. Хр. жреците в Гиза са заравяли изписаните саркофази, за да ги запазят от чужденците), след това ще достигнат до тунел и овална пещера пълни с вода, където в средата, върху някакъв постамент, камък или скала (“хълм”) ще се намира саркофагът. Центърът, в който материалното придобива нематериален израз по някакъв начин, какъвто не мога да си представя.
Ванга е права като казва, че не става дума за “съкровища” в нашето материално разбиране на думата. Но едва ли е толкова лесно да влезеш вътре, ако не си допуснат и определен свише, ако не е отворена за теб портата на подземния свят, както се казва в един текст от пирамида: ”Отворени са за теб портите на Акер”, защото лъвовете пазят и на входа и на изхода.

Първите хора, населявали земята, били хората-лъвове
според древните египтяни, т. е. хората-богове, които се появили на тази планета в периода на зодиакалния знак “Лъв” преди около 11 хиляди г. пр. Хр. Възможно е древното познание, за което говори Ванга, да датира от това време, но за мен е интересен и един друг факт: защо древните египтяни са предпочели да скрият древното си познание в нашите земи и защо ние почитаме толкова много лъва или лъвовете и даже ги изписваме и в съвременния ни държавен герб? Лъвът не е животно, което е обитавало тези земи. Явно причината е друга. Лъвът изразява физическа сила, но и духовна мощ и още древните траки са го изобразявали на стели и керамични съдове. Защо древните българи не са поставили на герба си конската опашка, а са оставили лъва? Повлияни ли са от вярванията на древните египтяни или са имали свои познания за първите човеци-лъвове и за началото на човешката история? Или пък имат с египтяните някакви общи, древни допирни точки? Това са все въпроси, на които отговори ще търсят бъдещите изследователи. Аз със скромните си познания, като се опирах на казаното от Ванга и написаното в древните паметници на Египет, се опитах просто да ръзсъждавам на глас и да се опитам да обясня истинската цел на експедицията ни в Странджа планина.

Със своята дарба да вижда и чува “отвъдното”
Ванга беше вестителят на древния бог Сокар-Озирис и ни предаде неговата покана да се уверим, че “онзи” свят съществува, че древните познания не са легенди и че в Странджа съществува “врата на времето”, през която се преминава в друго, нематериално битие. Но фигурите, които видяхме на скалата, ни внушиха, струва ми се и друго послание - аз си ги спомням много добре: по-възрастният, стоящият отляво, древен “библейски” старец протягаше към нас с дясната си ръка нещо кръгло - като топка, като уред, като... земното кълбо. А горе вдясно седеше богът-“фараон” на царствения си трон, като символ на божествения ред, който определя и движи световните събития в изначално определен ред: от смърт към живот, от материалното към духовното. А ние, уплашените до смърт от видяното, стояхме в краката им и мечтаехме да открием “съкровище”, та да си оправим материалното положение - бяхме ужасно дребни и жалки и не разбрахме посланието. Инак щяхме да знаем, че ни е нужно друго битие и че дребните ни житейски страсти нямат никакво значение, нито влияние върху божествената подредба на света. Но това е тема за други публикации.

Древните египтяни са вярвали още, че Бог Тот, създателят на писмеността е укрил много от записаните божествени текстове в различни тайни места по света и че когато е необходимо, тези текстове ще бъдат открити. Аз вярвам, че такъв ден ще дойде, защото пак си спомням казаното от Ванга: ”Науката ще направи големи открития в областта на нематериалното. Ще бъдат разгадани много тайни. Ще се открият много старини.” "

http://www.usuri-bg.net/index.php?option=com_content&task=view&id=350&Itemid=47&lang=bg
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #469 -: Януари 20, 2010, 21:43:42 pm »
Цитат
Подробно за прохода Шипка (силно съм очуден,че има хора,които не знаят къде се намира и какво се е случило там  )

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4

 Отново поредното недоразумение.. ;D...питах не къде е Шипка, а от коя страна е  входът за кухата земя.... откъм Бузлуджа, Габрово....Казанлък...?
 

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #470 -: Януари 21, 2010, 08:57:42 am »
Така зададен въпросът е далеч по-конкретен и ясен  :yes:

Ако такъв вход наистина съществува на Шипка малцина биха разполагали с точната информация къде се намира а те със сигурност няма да споделят с нас тук в този форум своите знания.

 По важният въпрос относно достъпа и контакта с по-мъдри и висши същества е какво можем да научим от тях и какви знания можем да получим,достойни ли сме и готови ли сме да получим и използваме подобна информация и подобни знания.
 :drinks:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #471 -: Януари 21, 2010, 12:44:54 pm »
Manve, много интересни и според мен, много добри сравнения и паралели на нашите земи с древен Египет даваш. :hi: :hi:
Ами древните египтяни са били запознати със космическите енергийни полета по нашите земи.

И според руския палеонтолог, историк и писател фантаст Иван Ефремов земята е родена в часът на бика. Той има и фентъзи роман с такова име (Часът на бика).
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 12:56:18 pm от marhs »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #472 -: Януари 21, 2010, 14:24:26 pm »
Благодаря , наистина са интересни  :)

Коренът на различните цивилизации е един и същ,всички те проилзизат от една стара и могъща цивилизация,която в даден момент е престанала да съществува.От нейните отломки са се образували различни цивилизации в различните региони на света.

Теориите и хипотезите за развоя на събитията са много,но в по-голямата си част споделят теорията за общото начало.

За мен конкретните въпроси свързани с тази тема са:

Защо гробницата на Бастет се намира в Странджа ?

Какво можем ние да направим ?

Какво трябва да направим ?
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #473 -: Януари 21, 2010, 14:40:53 pm »
ЛЕГЕНДА ЗА СТРАНДЖА ПЛАНИНА   

Легендата разказва, че някога Странджа била по-малката сестра на Стара планина. Не се намерил жених за нея и тя, като пораснала, избягала далеч на изток, скрила се от семейството си и от тия, който я знаели и познавали.

Намерила приятно място и се заселила със семействата на най-близките си приятелки, които и останали верни и никога не проявили любопитство да узнаят, защо момците не искали да се оженят за нея. В скоро време селището започнало да се увеличава - тук пуснали корени различни хора от различни места. Странджа бдяла над населението, като орлица го бранила от лошите хора. Скоро името и на смела и юначна мома се разнесло наблизо и далеч.

Странджа често се обличала като овчар-кехая, препускала бързоногото си конче, стигала морето, сякаш риба делфин се хвърляла в приятната морска вода, докато кончето пасяло край брега. Дълго, дълго плувала Странджа и освежавала уморената си от езда снага. А после, освежена и с нови сили, се мятала на кончето и препускала към дома си, като се спирала из пътя само да поговори с работливи хора, които се връщали от работа по нивите. Името на Странджа се понесло като приятен морски бриз по близки и далечни селища, а добротата и прехвърлила три морета. И  тръгнали сватове от далечни страни да я искат, но тя все не намирала достоен съпруг за себе си. И ето един пролетен ден се явили стотина чернокожи млади мъже, яхнали охранени арабски коне. Най-напред яздел черен, като изгорял въглен, едър мъж, с червена качулка на главата, с три реда тежки златни синджири на шията, с по девет златни гривни на ръцете, а на всеки пръст имал пръстен от злато с безценни камъни.

Дошли непознатите чернокожи люде близо до къщата на Странджа и спрели. Слезли от конете и изпълнили обширния двор. Без много разпитване казали, че идват от далечна, топла страна отвъд морето, да искат прочутата Странджа за своя султан — мъжа с червената качулка и скъпите златни накити. Изтръпнали приятелите на Странджа, уплашила се и тя — как ще се омъжва за някакъв си незнаен султан от незнайна земя! И как тя, хубавицата белолика и русокоса, с големи кръгли черни очи, с тънки като гайтан вежди и стройна като тогола снага, ше може да бъде султанка на хора толкова различни от нейния народ! Докато се чудела как да се избави от тия незнайни сватове, тъмни облаци закрили небето, широки огнени светкавици прерязали небесния купол, земята се разтърсила толкова силно, че реките се вдигнали на високи талази и със сила прорязвали широки долини, а сушата над тях се въздигала на десетки места. Когато "трескавицата" стихнала, от неканените сватове нямало ни следа — удавили се в морето, което до тогава било светлосиньо и оглеждало цялото небе, а сега водата станала черна и високи вълни заливали бреговете му със страшно бучене и плясък...

Така, казва легендата, се образувала вековната планина, която хората нарекли с името на първата заселница — Странджа, а морето, чиито води миели полите й — Черно море.
И за да пазят планината и земята от лоши люде, жителите по тия места съградили много калета и крепостни стени, които станали вечна стража на хубавата българска земя. Тук извират и се вливат в морето реките Ропотамо и Велека. Тук се подвизавали прочути със зулумите' си кърджалии, тук намирали убежище славни хайдути и войводи като Петко войвода, Ангел войвода, Индже и Кара Кольо, Мартин войвода и др.. възпети в десетки песни и легенди, в приказки и предания.



Подчертаният червен текст дава много интересни насоки за размисъл.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #474 -: Януари 22, 2010, 23:00:53 pm »
Интересно е и, че Странджа е била обитавана от тракийското племе /Б/Асти. От там произлиза и античното име на планината - Астеа. Сведения за астите датират от около IV в.пр.н.е.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #475 -: Януари 22, 2010, 23:15:35 pm »
Цитат
Какво можем ние да направим ?

Какво трябва да направим ?
Можем да идем на място да проучим терена в по-голям периметър.
Да обръщаме внимание и на най – малките детайли.
И чрез разсъждения и дискусии да достигнем до правилните отговори.
А какво трябва да направим е ясно…
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 23:19:29 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #476 -: Януари 22, 2010, 23:26:02 pm »
Разсъжденията и дискусиите само ще активират лявото ви полукълбо и нищо повече. Нужни са лични, извънтелесни проучвания.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #477 -: Януари 22, 2010, 23:30:53 pm »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #478 -: Януари 22, 2010, 23:42:43 pm »

Какво можем ние да направим ?

Какво трябва да направим ?

Не е лошо да имаме и по-пълна информация за свършеното преди нас, за да имаме по-ясни отправни точки и база данни, която би ни помагала.Колкото може.

baradj смятам, че с картите на местността няма да имаме проблем- ти си го решил. :)

Разсъжденията и дискусиите само ще активират лявото ви полукълбо и нищо повече. Нужни са лични, извънтелесни проучвания.

И това ще стане. Сега е фаза-планиране :)
Кат се раззеленее Странджа планина, да има сенки и вода студена, те тогава... :drinks: На място ще се поверят усещанията.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #479 -: Януари 24, 2010, 10:26:55 am »
Хвърлете по едно око на крепостите в община Малко Търново.
Отговор #79
forum.xnetbg.com/index.php/topic,12231.75.html
« Последна редакция: Януари 30, 2010, 19:14:14 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27