Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 295549 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #375 -: Октомври 05, 2009, 13:56:36 pm »
Привет frynji.
(Малко отклонение от темата,като виждам как искрено се възмущаваш-то си е така де)

Ами всичко на този свят е бизнес интереси и търговия.Те ръководят държави, политици, стратегии.Ако бизнесът има интерес нещо ще се развива, ако нема интерес към нещо-то се консервира и за после. ;) ;D
Това е действителността.Вече, ако искат обикновените хора да променят нещо, трябва, както казва Еленко, 100, а после и 1000000 "маймуни"....  ;)Но се почва с писането. ;)

А иначе, наистина, тази тема за Бастет е от най-интересните най-приятните, защото се развива много конструктивно и обективно, всеки гледа да я допълни с нещо ново и смислено.Просто се кефя да я чета и допълвам. :flag_of_truce:
Поздрави за всички съфорумци, от темата. :drinks:
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 13:57:37 pm от marhs »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #376 -: Октомври 05, 2009, 14:31:44 pm »
                                                                                                                             :yes:
Не съм ходила на това място! Но си мисля,че ако се използва гео сонар или рамка,може да се види какво се крие отдолу  ;)
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 18:07:06 pm от Mirotvorec »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #377 -: Октомври 05, 2009, 15:23:31 pm »
Не съм ходила на това място! Но си мисля,че ако се използва гео сонар или рамка,може да се види какво се крие отдолу ;)

Според мен тове вече е направено, на това място.Да не говорим за сателитни снимки, претърсване се металотърсачки и т.н.Мястото се знаеше още от времето на Людмила Живкова (бог да я прости).
Нали в първите години на демокрацията, групи машини вървяха по пътищата ни и чрез такива сонари търсеха нефт.Всичко вече знае за мястото според мен,но е с гриф топ секрет ;)
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 18:45:31 pm от H. »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #378 -: Октомври 05, 2009, 15:26:46 pm »
EEEEeee вярваите ми,че ако имах подобна техника веднага щях да ида и да проуча нищо че вече е сторено!
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 16:47:51 pm от frynji »

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #379 -: Октомври 05, 2009, 17:05:14 pm »
Едва ли ще е на толкова плитко.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #380 -: Октомври 05, 2009, 19:12:39 pm »
http://www.clip4e.com/play_hitler_prasta_oficeri_ot_ss_da_tyrsqt_sekretni_nesta_v_strandja.htm

  За тия които нямат време да изслушат песента могат да я прескочат.
 
  Започвам да цитирам себе си, което не е на добре. :o
 Някой  изгледали  док.филмче с интервюто на тоя възрастен човек...?
Едва ли? ;)
  Поне човека казва,че е имало интерес още по турско,по времето на СС /втора световна/ и т.н. и какво е разрушено по наше време.
 Така,че какво е отдолу са само догадки и фантазии.
Остава това отгоре...КАМЪНИ!...е поне два са с интересна сглобка поне от снимките които се виждат тук.От което следва въпроса, това случайно ли е /така го е създала природата / или е въпрос на технология която е по много места в  света /даже и зад океана/??
 И ако си отговорим на въпроса кой използва такава технология,може и да си отговорим и на други въпроси.
 Поне до сега за такива отговори не съм чул.
А иначе всичко останало,кой какво си мисли е...?
« Последна редакция: Октомври 05, 2009, 19:46:33 pm от tiamat »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #381 -: Октомври 05, 2009, 21:24:40 pm »
Tiamat нещо не ми стана много ясно какво точно отричаш,какво потвърждаваш и какво точно искаш да попташ.

Бъди по-конкретен ако обичаш  :)


http://www.clip4e.com/play_hitler_prasta_oficeri_ot_ss_da_tyrsqt_sekretni_nesta_v_strandja.htm

 

 Някой  изгледали  док.филмче с интервюто на тоя възрастен човек...?
Едва ли? ;)
   

Внимавай с подобни  категорични твърдения защото можеш да се окажеш в доста неловка ситуация  :yes:

Не знаеш кой ще прочете написаното и този някой може да знае много повече от теб ;)

Не намеквай за нестандартни технологии - заяви си директно тезата,в този форум няма нужда от дискретност и говорене с намеци и половин уста  :empathy2:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #382 -: Октомври 05, 2009, 22:06:30 pm »
 ;)
Зависи как тълкуваш иконката след Едва ли?
 
 За обработка на камък /технологии на обработка на камък/,разсъждения,предположения догадки най-много съм прочел от тук:
http://www.lah.ru/
 И като гледам колко ходят по света и търсят,дори и те не са дали 100% отговор как и кой е строил или обработвал камъка на тия постройки.
 За Бастет чух от xnet,а и някъде да съм твърдял,че знам от някого повече или ако знаех, дали щях да имам само 2бр поста в тая тема??

Само знам,че изчетох Двадесет и няколко страници и никъде не срещнах /не открих/ отговор:
 кой и защо го е строил,а само предположения /теории/.Както във филма по-горе бе казано,че е имало интерес и в предходни векове, от където следва въпроса те от къде са имали информация за това място?Нямали са скенери ,сателити и незнам какво още...така,че от целия филм за мен това остана под въпрос.Стига само да не се окаже,че е измислица.
 Та, единственото нещо което ми се стори интересно в темата е снимката(ако е от там разбира се), която си постнал.Тя има аналози в горния сайт и този : http://www.sci-lib.net/index.php?act=Print&client=printer&f=36&t=6226

 
 
 
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 19:18:32 pm от tiamat »

Неактивен Dominanta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #383 -: Октомври 05, 2009, 22:07:51 pm »
Опааа  :o След като гледах клипчето на Тиамат ми просветнаха няколко неща. В пещерата до гробницата е имало радиация. Тя вероятно се излъчва от предмет с извънземен произход. Може би летяща чиния (Ноев извънземен ковчег)  :-X Самата радиация сигурно не е позволила да се изследва пещерата и тва може би е със защитна цел за да не попадне предмета в грешни ръце. Което ще е яко щот квото и да има там - то си стои непокътнато.  ;) Друго ... На скоро четох книгата за Хенри Шлиман дето открил Троя и Микена и се замислих  :-X Вероятно когато гръцките попове са идвали да гледат гробницата на Бастет - Шлиман гръмко оповестява откритието си, а за наша Бастет думичка няма в пресата.  :nea: А за Хитлер кво - уж по негово време са почнали да правят летящи чинии  ;D От къде ли са взели оригинала?!  ;)

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #384 -: Октомври 05, 2009, 22:53:06 pm »
Внимавай с подобни  категорични твърдения защото можеш да се окажеш в доста неловка ситуация  :yes:

Не знаеш кой ще прочете написаното и този някой може да знае много повече от теб ;)

Не намеквай за нестандартни технологии - заяви си директно тезата,в този форум няма нужда от дискретност и говорене с намеци и половин уста  :empathy2:

Това ми звучи като назидателно слово на начална учителка с 15 годиишна практика поне. Няма нужда!

Тиамат: изгледах клипчето чак след "напомнянето". Има какво да се види и то не е само за тази тема. Благодаря ти!

В цялата история всеки си играе ролята - и гранични войски, и бившите ... и т.н.
Съжалявам, че не мога да открия снимките от Мишкова нива. Но в момента, когато ги намеря, ще ви ги покажа. Бяха направени така, че да се види откъде е влязла техниката и от къде са извадени "нещата". Мишкова нива е вече "празна". Там има само купчина камъни. При това не всичките, а само част от тях.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #385 -: Октомври 05, 2009, 23:29:05 pm »
http://www.clip4e.com/play_hitler_prasta_oficeri_ot_ss_da_tyrsqt_sekretni_nesta_v_strandja.htm

  За тия които нямат време да изслушат песента могат да я прескочат.


Интересно клипче. Знае се че Хитлер е търсил артефакти с тайнствени сили, магически оръжия.Но за пръв път чувам, че е търсил и в Странджа. Интересното обаче е кой му е отворил очите за тея ряботи ;)

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #386 -: Октомври 05, 2009, 23:37:41 pm »
Предполагам,че ще изкочат още такива матеряли,но трябва да мине още малко време.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #387 -: Октомври 05, 2009, 23:55:00 pm »
Хубавото е, че доста хора се заинтересувахме от темата.Колкото повече умове, толкова по-добре.Вижда се, че всеки търси и мисли с желание.А и немалка доза романтика влезе в темата, което също е добре. ;)
Смятам, че ще придвижим нещата.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #388 -: Октомври 06, 2009, 00:01:25 am »
Така е!Прав си! По принцип съм позитивен човек  мисля с преспектива,но все си мисля че ще стигнем до криви пътеки.Дано не греша!

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #389 -: Октомври 06, 2009, 00:43:41 am »


Това ми звучи като назидателно слово на начална учителка с 15 годиишна практика поне. Няма нужда!

Тиамат: изгледах клипчето чак след "напомнянето". Има какво да се види и то не е само за тази тема. Благодаря ти!

В цялата история всеки си играе ролята - и гранични войски, и бившите ... и т.н.
Съжалявам, че не мога да открия снимките от Мишкова нива. Но в момента, когато ги намеря, ще ви ги покажа. Бяха направени така, че да се види откъде е влязла техниката и от къде са извадени "нещата". Мишкова нива е вече "празна". Там има само купчина камъни. При това не всичките, а само част от тях.


Назидателното слово не бе отправено към теб и не знам защо точно пък ти си се обидил.  :unknown:

Сравнението с учителка с поне 15 годишна практика за мен е комплимент защото говорим за интелект.Благодаря за което, макар със сигурност да не ти е било това целта  :) 

А щом съм написал нещо по даден начин значи съм преценил,че нужда има а също така,доколкото знам,живеем в страна със свобода на словото където всеки е свободен да си изрази мнението  :nyam2:


В цялата история всеки си играе ролята - и гранични войски, и бившите ... и т.н.
Съжалявам, че не мога да открия снимките от Мишкова нива. Но в момента, когато ги намеря, ще ви ги покажа. Бяха направени така, че да се види откъде е влязла техниката и от къде са извадени "нещата". Мишкова нива е вече "празна". Там има само купчина камъни. При това не всичките, а само част от тях.

С нетърпение чакам да публикуваш тези интересни снимки и да споделиш с нас кои "неща" са извадени и от кого са извадени.  :nea:

Щом сега Мишкова нива както я наричаш,макар ние да използваме името херон,е "празна" (кавичките защо си употребил не разбирам) би ли така добър да ни осветлиш с какво е била "пълна" ?  :unknown:

Извинявам се предварително на всички по-чувствителни натури,които евентуално ще обидя със стила си на писане  ;)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27