Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 295533 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #285 -: Септември 20, 2009, 17:08:43 pm »
ще видим.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #286 -: Септември 20, 2009, 17:40:23 pm »
Входът на самия връх Градище е известен отдавна.За съжаление не знам на къде е ориентиран.

След смъртта ма Людмила Живкова работите там се прекратяват.От тогава не е пипано нищо.

Входът е затрупан и наводнен.Има няколко малки галерии видими от входа но не се знае до къде водят.

Не може да се провери защото престоят горе е задължително с придружител и максимум 30 минути.

Местността не може свободно да се изследва защото е в граничната зона.

baradj
Какво те привлича в там ? Какво искаш да потърсиш и изследваш ?
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 17:41:08 pm от Manve »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #287 -: Септември 20, 2009, 18:29:01 pm »
Привлича ме загадката и въпросите без отговор.  :yes:
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #288 -: Септември 20, 2009, 20:04:10 pm »
Имам познат там (в М.Търново) който ме кани отдавна да отида и да ме разведе. Каза ми, че без познавач на месността, трудно ще намери човек тези места.И, че наистина има места с положителна е отрицателна енергии.Не било хубаво човек да се разхожда там сам.
Още не съм ходил.А трябва. ;)
Покойният Ал.Фол-заклет траколог, също е изследвал доста тези места.Водил е студенти на лятна практика в М.Търново.
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 20:06:23 pm от marhs »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #289 -: Септември 20, 2009, 21:42:21 pm »
Градището и Мишкова нива се намират зад кльона на границата - в ничията земя.

Там можеш да отидеш само с придружител и с разрешението на гранична полиция Малко Търново.

Твоят приятел би трябвало да е граничар за да те разведе спокойно из местността.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #290 -: Септември 21, 2009, 14:02:02 pm »
Не е, но има познати. ;)

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #291 -: Септември 21, 2009, 20:12:19 pm »
http://www.clip4e.com/play_hitler_prasta_oficeri_ot_ss_da_tyrsqt_sekretni_nesta_v_strandja.htm

  За тия които нямат времем да изслушат песента могат да я прескочат.

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #292 -: Септември 27, 2009, 10:35:00 am »
За да се разходи човек по свободно на Градището, трябва писмено разрешение от дирекция „Гранична полиция” на МВР с опис на местата които ще бъдат посетени и времето на престоя. :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #293 -: Септември 27, 2009, 13:44:34 pm »
Сигурнотта е единствено заради границата.

Освен гореспоменатите факти ще добавя,че записването става един ден предварително,оставят се личните данни и задължително те придружава граничар или служител на културния център.

Входовете на светилището са запечатани,така че достъпът до вътрешността е невъзможен.Други входове не са открити до сега.

За щателното проучване и изследване на местността е необходим огромен проект,коийто е трудно изпълним поради многото специфични фактори.
 
Важна е нагласата,с която се отива на Градището защото е голяма вероятността от разочарование,очаквайки нещо по-различно от това,което в действителност представлява мястото.  :)

« Последна редакция: Септември 27, 2009, 23:42:43 pm от Mirotvorec »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #294 -: Септември 27, 2009, 13:59:33 pm »
Този тип разрешения е за „погранични български върхове „с ограничен достъп””. В България те са четиринадесет върха. Просто искам да проверя няколко теории. :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #295 -: Септември 27, 2009, 17:19:27 pm »
ОК  :)

Ако нямаш нищо против можеш да споделиш теориите си.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #296 -: Септември 27, 2009, 18:16:42 pm »
Теориите ми са върху входовете към гробницата, но още не съм ги доразвил. Мога да кажа че са свързани с могилите, долмените и символите. Символите са много важни за евентуална разходка защото според мен са инструкции за намирането на гробницата. Знаците от ребуса са сходни с древните прабългарски руни и работа по въпроса с превеждането им.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #297 -: Септември 27, 2009, 22:59:38 pm »
Символите са много важни за евентуална разходка защото според мен са инструкции за намирането на гробницата. Знаците от ребуса са сходни с древните прабългарски руни и работа по въпроса с превеждането им.

Прав си.Още много стари и прастари работи има неоткрити по българските земи. ;)
Може и да е за хубаво. Просто изчакват подходящото време.

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #298 -: Септември 27, 2009, 23:23:37 pm »
В района са могат да бъдат посетени херонът на Мишкова нива и светилището на Градището,така че говорим за един известен вход,който е непроходим.Говори се за още един евентуален вход - пещера в близост до първият,който е бил зарит с багер в края на експедицията.
 
На херона и на скалите около светилището не са забелязани знаци,рисунки,букви или някаква писменост.Наложило се е мнението,че на скалата над входа са инкрустирани историята,смисълът и целта на съоражението.Много хора виждат голям брой фигури в странни комбинации - змия,котка,котешка глава,кон,конска глава,ездач,лица и т.н. (в темата има побликувани снимки).

 Самата скала има силно излъчване,но със сигурност има само една фигура,която със сигурност е направена от човешка ръка и тя представлява три триъгълника изрязани около 10 см.навътре в скалата образуващи остър равнобедрен триъгълник обърнат с острият връх надолу.
 Скалите са взривявани,работено е с багери и сериозни машини така че малко се е запазило от първоначалния облик на скалата.

 Според мен ребуса се отнася за самата гробница за нейната същност и значение.Може да бъде и ключ към шифрована карта,може да е ключ към писмеността в съркофага може да е много неща.Малка е вероятността да оказва път и положение до входа или други входове защото Мутафчиев и компания са работили вътре в самата гробница.

 Ключ за евентуалното разгадаване на загадката трябва да се търси в положението на Слънцето и Луната защото се твърди,че в определено положение на слъняевите лъчи осветяващи скалата се появява 3Д образ на Бастет,както експедицията е наблюдавала навремето двамата мъже.
 По непотвърдена информация положението на луната ще бъде подходащо за подобно наблюдение през 2011 г.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #299 -: Септември 27, 2009, 23:34:17 pm »
Това е ключовият камък-символ намиращ се като арка над входа към светилището на херона.

Той е част от по-големия външен каменен кръг.

На него е изобразена същността на херона и целият комплекс.

Предстявлява две длани обърнати към наблюдаващия съчетани с предмети наподобяващи щит и копие.

Как тълкувате тази символика ? Какво означава според вас и каква информация носи ?
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27