Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 295457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #330 -: Октомври 03, 2009, 21:09:34 pm »

Съгласявам се, че дланите сочат към нас, на тази снимка ясно се вижда.   :yes:


Да Миротворец, ако гледаме изпъкналостта в основата на палеца на по-близката длан е така. Само, че посоката на палците би сочила навътре единствено, ако ръцете са кръстосани. Има нещо "гнило"!


Прав си. А ръцете биха изглеждали така, ако си ги гледаме в ОГЛЕДАЛОТО.
 :yes:Значи може да приемем, че триъгълника е като огледало.Значи щита и стрелката също са огледални форми, но на какво?? :-X
Огледален може да изглежда и порталът към ............ ;)
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 21:10:38 pm от marhs »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #331 -: Октомври 03, 2009, 21:11:44 pm »
Снимки на надгробната плоча.
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 21:28:34 pm от H. »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #332 -: Октомври 03, 2009, 21:23:13 pm »
Относно положението на ръцете палците сочат навътре когато гледаме огледален образ на нашите собствени ръце изпънати  напред към огледална повърхност.

Ако гледаме дланите си палците сочат навън съответно тук ни се намеква че ръцете не са нашите,те са на някой друг.

Естествено може да се тълкува така "протегни си ръцете напред като влизаш в тъмното та като паднеш да не посрещнеш пода с глава",но това тълкуване е по-малко вероятно  :rofl2:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #333 -: Октомври 04, 2009, 08:58:12 am »
Изображението на щита не гледа направо,а леко на горе.
Обърнете разсъжденията си върху цялата картинка, а не само върху отделните елементи. 
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 09:01:14 am от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #334 -: Октомври 04, 2009, 09:17:34 am »
Много странна мисъл ми мина през главата току-що... Какво ще стане, ако застана близко пред триъгълния камък и си сложа дланите върху дланите на камъка, а челото ми да докосне вдлъбнатината на щита? Дали стрелата(вектор, посока) няма да ме насочи към ... някаква информация, свързана с това съоръжение?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #335 -: Октомври 04, 2009, 09:35:59 am »
Интересна идея.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #336 -: Октомври 04, 2009, 11:53:58 am »
Много странна мисъл ми мина през главата току-що... Какво ще стане, ако застана близко пред триъгълния камък и си сложа дланите върху дланите на камъка, а челото ми да докосне вдлъбнатината на щита? Дали стрелата(вектор, посока) няма да ме насочи към ... някаква информация, свързана с това съоръжение?

Изпробвах тази идея още при първата ми среща с фронтона,точно така както ти е хрумнала на теб,но нищо не се получи  :)

Идеята въпреки това е много важна и ключова защото може да сработи ако херонът е цял и здрав и се активира в подходящият момент от подходящия човек.

Интересна е посоката,в която сочи окото на щита като приложим тази идея - надолу към очите ако фронтона се намира малко над нивото на главата успоредно на протегнатите ти към него ръце.

Въпреки,че нищо не се получава (за сега) усещането от докосването на такова красиво и древно творение е несравнимо  :yes:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #337 -: Октомври 04, 2009, 12:37:34 pm »

Идеята въпреки това е много важна и ключова защото може да сработи ако херонът е цял и здрав и се активира в подходящият момент от подходящия човек.

Въпреки,че нищо не се получава (за сега) усещането от докосването на такова красиво и древно творение е несравнимо  :yes:

Благодарение на богатия снимков материал, за гробницата, се получиха около дузина добри работни хипотези. Тъй като сме още на ниво предположения, започнах да ровя за някакъв аналог на херона, в други древни цивилизации, в Интернет. Все ощe не съм открил нещо интересно. Интересно какви са изследванията на А.Фол по въпроса.На последните две снимки си личи, че наистина на щита има око.Може да е магическо, или "всевиждащото око" ;) в триъгълник  :-X !!

Мужду другото голяма част от тракийските царе са били и военни предводители, и жреци, използвали са нестинарските игри за разговор с боговете.
Освен това, често магиите са правени с насочени напред длани.Дали това не е гробница, или храм на тракийски жрец, изграден на свещенно място??
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 13:41:10 pm от marhs »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #338 -: Октомври 04, 2009, 13:50:28 pm »
Търсейки аналог на хирона, прегледах и материали за тракийските крепости, владетели и съкровища.Там се натъкнах на много интересни факти.Ето накратко заключения на учени за Варненскот и Хотнишкото златни съкровища :
От особена важност за откритията в с.Хотница е фактът, че златото е открито в истинската му среда, не в гробове и некрополи. Става ясно, че хората са живели и накитите са били по тях, ползвали са ги в ежедневието си, за украшения, а не само за ритуални цели.
Специалистите твърдят, че цивилизацията от V хилядолетие пр.Хр. връстник на “Култура Варна”, изработила златните накити открити в с.Хотница, България е по-стара от египетската и шумерската.
 
Правя косвена връзка с хирона в Мишкова нива, като тракийски и това го прави още по-загадъчен ;)


« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 18:02:25 pm от marhs »

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #339 -: Октомври 04, 2009, 15:28:37 pm »
Триъгълника се нарича бенбенет той е най-горният камък в пирамидата и има правилна пирамидална форма. Окото на Хор се нарича Уджат и се превежда „цялото”. Значението на окото се открива в множеството ритуални действия, сред които „даването на окото на Хор”. Това е ритуален акт на възстановяване на жизнените сили на мъртвия или на получаване на божествената сила от царя по време на коронацията. Уджат служи и за модел на древноегипетските дроби. :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #340 -: Октомври 04, 2009, 16:22:19 pm »
Точно под загадъчният "Щит", започващо от неговата периферия виждам фронтално как гледа извънземно, направо като от  филма  "Извънземното", може и от ерозията на камъка да е съчетана  със светлосянката, която пада в момента на снимаме.Не знам, това виждам.

А на самият "щит" си е чист профил който гледа леко нагоре ... възможно е и по късно да е прибавен към релефа често срещана практика но мисля че си е от тогава.
Като цяло много въздействащо...  :yes:
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 20:50:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #341 -: Октомври 04, 2009, 17:40:03 pm »
Точно под загадъяният "Щит"... започващо от неговата периферия виждам фронтално как гледа извънземно...направо като от  филма  "Извънземното" може и от ерозията на камъка да е съчетана  със севетлосянката която пада в момента на снимаме...незнам това виждам.
                                                                                           Много странно и аз това виждам!!! Явно имаме развинтена фантазия?!

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #342 -: Октомври 04, 2009, 17:55:12 pm »
На фронтонът няма никакви видими рисунки или фигури освен ръцете,копието и щита - поваярвайте ми гледал съм го доста време  :)

Ако не можете да повярвате проверете с очите си.Фронтонът се намира в центъра на Малко Търново до сградата на музея  :)

Когато много искаме да видим нещо,което не съществева логиката,сетивата и мозъка ни правят един вид услуга и ние сглобяваме детайлите по моделът,който искаме да видим  :unknown:

За да откием символиката и посланието на фронтона трябва да мислим за значението и комбинацията на дадените фигури,не да търсим нещо,което другите като по чудо не са видели  ;)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #343 -: Октомври 04, 2009, 18:20:15 pm »
Ами фантазията и въображението са полезни работи,(и качества на духа) когато човек търси отговор за нещо, което не познава.
Та фантазирайки си, гледайки последната снимка на Manve, и аз си помослих, абе фронтонът не е ли една система за разпознаване на определени хора, можещи да влязат в забранени зони, или помещения  ;) -Слагаш двете ръце в дланите-разпознават те по пълните пръстови отпечатъци ; поглеждаш в окото-разпознат си и по ретината.  :-X Грешка не може да има-това си е съвършенното разпознаване.

Малко откачено ::)-откъде в древността такава апаратура, ама си е доста логично нали... :drinks:

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #344 -: Октомври 04, 2009, 18:21:46 pm »
Малко откритие от интернет.
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 18:25:26 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27