Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 295552 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #315 -: Октомври 03, 2009, 12:00:17 pm »
От древно египетски щит и копие се превеждат като войн или воювам.

Ръце или ръка имат ли превод от древно египетски ?

Ако означават наистина ръце можем да предположим превод:
"Войн/воювай/воювам/войн,който воюва/ с празни ръце / със силата на ръцете "

Ако можем да интерпретираме "воювай" като "побеждавай" и да го свържем с магнетизма и вибрацията на самото мястоа отворените ръце да приемем като алегория на пси-способности можем да дадем тълкуване"
"Тук воювай/побеждавай с ръцете (пси-способностите)"

Така логично съвпада надписа поставен на входа към камерата на херона.
Има неофициални твърдения,че херонът е врата между измеренията.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #316 -: Октомври 03, 2009, 12:02:14 pm »
Така че предположението ти Manve, че „ Херонът е посветен на велик войн” може и да е вярна.
Това е теорията на проф. А.Фол и аз напълно я подкрепям  :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #317 -: Октомври 03, 2009, 12:04:40 pm »

3. Много съвършени са формите на камъните за сводовете в тунела и камерата-иглу. Не са паралелепипеди а със специално форма, която иска прецизни изчисления, за обем, местоположение, полуокръжност и т.н.Това си е напреднала архитектура.
4. Всичко е със символи, значи е нещо важно, тайно и с голямо значение.Направено е от много умни хора, с големи познания и развито абстрактно мислене.Загрижени за нещо важно, за което не бива да знае всеки.
 

Напълно съм съгласен  :) Същото е и моето мнение по този въпрос  :i_am_so_happy:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #318 -: Октомври 03, 2009, 12:55:06 pm »

Съгласявам се, че дланите сочат към нас, на тази снимка ясно се вижда.   :yes:


Да Миротворец, ако гледаме изпъкналостта в основата на палеца на по-близката длан е така. Само, че посоката на палците би сочила навътре единствено, ако ръцете са кръстосани. Има нещо "гнило"!
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 12:57:22 pm от Гален »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #319 -: Октомври 03, 2009, 13:17:54 pm »
Какво ми направи впечатление :

3. Много съвършени са формите на камъните за сводовете в тунела и камерата-иглу. Не са паралелепипеди а със специално форма, която иска прецизни изчисления, за обем, местоположение, полуокръжност и т.н.Това си е напреднала архитектура.
Наскоро бях на Голямата Косматка(предполагаемата гробница на Севт III), архитектурата и е идентична-вход, дълъг коридор, кръгла камера с конусовиден покрив. По-различното е голямото правоъгълно помещение след кръглата камера, а именно гробницата.
Та тази кръгла камера и на мен ми направи впечатление как майсторски са оформени камъните и как са паснати един за друг, направо невероятна прецизност!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #320 -: Октомври 03, 2009, 14:09:06 pm »
От древно египетски двете ръце с палци навътре се нарича ка и се превежда като двойник, енергия, сила, дух, дух пазител.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #321 -: Октомври 03, 2009, 14:13:01 pm »
Как тълкуваш цялата картина ?
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 09:01:43 am от Mirotvorec »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #322 -: Октомври 03, 2009, 14:28:58 pm »
Тълкуването на отделните елементи не е чак толкова трудно, проблема идва по-късно, когато трябва да се съберат отделните елементи. :)

Значи имаме воин, воювам, също дух пазител, а лицето на щита може да се преведе като първенец, прероден. Предполагам, че воина, на който е гроба е пазителят на пирамидата.  :) 
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 09:02:53 am от Mirotvorec »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #323 -: Октомври 03, 2009, 15:56:30 pm »
Фронтонът е акцента,символа на самия херон.В този камък е изобразена същността и предназначенето му.

Съмнявам се,че идеята е нещо от рода "да знаете,че херонът се пази от преродения войн,погребан малко по нататък"  ;D

Гробът с каменната плоча се смята за много по стар от камерата и външният кръг камъни,а от икнформаця получена чрез ченалинг знам името на героя - Хамидок и това,че гроба не е негов.Той бил погребан също в херона.

Baradj представи си,че херона е цял и непокътнат.Ти си застанал срещу входа и гледаш фронтона с ръцете.
Какво разбираш и усещаш ?

Интересна е сглобката на подовоте камъни.Те са специално направени по дадена схема,използвана е сглобка като на Мачу Пикчу,т.е. камъкът специално е бил обработен за да се получи дадената форма.
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 21:30:37 pm от H. »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #324 -: Октомври 03, 2009, 18:54:06 pm »

Нямах това предвид, пазител в свръхестествен смисъл. Камъка е предупреждение за този който иска да наруши спокойствието на покойника.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #325 -: Октомври 03, 2009, 20:06:48 pm »


Наскоро бях на Голямата Косматка(предполагаемата гробница на Севт III), архитектурата и е идентична-вход, дълъг коридор, кръгла камера с конусовиден покрив. По-различното е голямото правоъгълно помещение след кръглата камера, а именно гробницата.

Разликата е точно в липсата на гробница - правоъгълното помещение намиращо се след кръглата камера.

На Мишкова нива имаме гроб,който е на същата позиция както на Голямата Косматка,но кръглата камера не е свързана с коридор или вход към него - няма никакъв физически достъп.

Гробът със сигурност е бил от голяма важност за създателите на херона и това личи по размера и изработката на надгробната плоча.

Също така е интересен фактът,че вътрешният каменен кръг както и самата плоча не са изработени от мрамор (за съжаление не мога да кажа точно какъв е типът камък) за разлика от големият външен кръг,елементите на пода,входа и кръглата камера..

 Този факт също е доста интересен и трудно обясним ако изключим съзнателен подбор на материалите.

Аз не бих нарекъл херона гробница,въпреки наличието на гробове.Има голяма прилика но съм сигурен,че целта и същността му  е друга.

« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 20:17:56 pm от Manve »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #326 -: Октомври 03, 2009, 20:16:01 pm »

Камъка е предупреждение за този който иска да наруши спокойствието на покойника.


Ако някой иска и може "да наруши спокойствието на покойника" дали би го спрял надписа на входа ?

А като влезе ще види,че покойник всъщност няма.

Кръглата камера е неподходяща за погребална камера защото е твърде малка и непрактична за каквато и да е форма на трупополагане.

Подът и до сега се състой от големи и масивни каменни късове без следа от долмен,какъвто е гробът с голямата плоча в центъра на херона.

Древните са действали по-сигурно и практично,макар и не 100% ефективно - заривали са гробниците с тонове пръст.

Самият херон преди разкопките е бил могила,но за съжаление не знам кога и от кого е закопан.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #327 -: Октомври 03, 2009, 20:53:58 pm »
Не се лови за всяка моя дума. Това предупреждение е за тези, които не трябва да влизат в ХЕРОНА.
« Последна редакция: Октомври 04, 2009, 09:05:45 am от Mirotvorec »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #328 -: Октомври 03, 2009, 21:04:22 pm »

Та тази кръгла камера и на мен ми направи впечатление как майсторски са оформени камъните и как са паснати един за друг, направо невероятна прецизност!

Даже съм сигурен, че са работени по чертежи-както на цялата сграда, така и на отделните части.Тези строители са знаели как да оформят кръгови архитектурни форми, и как да използват градусите на окръжността.Някъде камъните са толкова гладки, сякаш са рязани с циркуляр за мрамор или лазер.Мисля си, че става въпрос за тракийска архитектурна технология.


Фронтонът е акцента,символа на самия херон.В този камък е изобразена същността и предназначенето му.

Интересна е сглобката на подовоте камъни.Те са специално направени по дадена схема,използвана е сглобка като на Мачу Пикчу,т.е. камъкът специално е бил обработен за да се получи дадената форма.

Гледах снимката-наистина е така-поразителна прилика на сглобките с тези на камъните на Мачу пикчу, а и на други цивилизации от двете Америки.Наистина някои малки детайли са важни, за да стане ясна цялата картина. ;)

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #329 -: Октомври 03, 2009, 21:04:47 pm »
 OK Baradj  :drinks:
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27