Автор Тема: Гробницата на Бастет в Странджа  (Прочетена 296541 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #270 -: Март 08, 2009, 23:43:59 pm »
Да не би да намеква, че вече откритата Троя не е истинската?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #271 -: Март 09, 2009, 14:54:59 pm »
Да не би да намеква, че вече откритата Троя не е истинската?

Естествено че не е истинската.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #272 -: Март 09, 2009, 15:26:09 pm »
Да, казва, че не е истинската. Троя, за която пише Омир е много древна - от времето на атлантите и преди геоложките промени по нашите територии. Според това, което се дава (а то е разхвърляно и доста обстоятелствено, за да извадя нещо поне минимално и до го дам), Троя е под днешно Царево и околностите, в слоеве на голяма дълбочина, става въпрос за време около преди 10 000 г.
Описва посещението си в Троя в астрално тяло с помощта на Учителя си през слоевете от миналото и обстановката в града.
Както казах - много е и няма как да напиша нещо, но ако успея да извлека може да пусна.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #273 -: Август 27, 2009, 10:01:39 am »
С настоящата публикация изпълнявам предсмъртната заръка на Кръстю Мутафчиев – автор на трилогията „ HOMO SAPIENS за произхода на homo sapiens – историческа справка” (изд. 1992 г.). Навярно обстоятелството, че бяхме приятели и споделяхме близки или сходни становища, относно древната история и събития по нашите земи е предопределило онова нещо, което се нарича доверие и поради точно това доверие, той ми предостави един документ, скица или пиктографски знаци, не мога да определя точно как трябва да се нарече, и заръча да бъдат огласени, т.е. публикувани след смъртта му, защото друг човек, друг българин на когото също е гласувал подобно доверие ще чака първо аз да оглася и покажа „документа” и след тези процедури има посветен трети човек, който ще разчете посланието и ще последват някакви неясни за мен сензации в исторически порядък.
Преди това, ще цитирам част от книгата му : „ Според една легенда ПРОТОТРАКИТЕ са дошли по вода от Египет. Били високи и стройни. Имали черни коси. Легендата е разказана по повод на един древен документ, който условно нарекох „Ребус”. В него има както „свещени знаци” , така и няколко реда неизвестна писменост. „Ребусът” е съставен от единични и двойни геометрични линии и шест правоъгълника. В „Ребуса са кодирани важни сведения и знания за човечеството от най-дълбока древност. Самият „Ребус” се оказа , че представлява една четвърт от РАЗГЪНАТ АСТРОНОМИЧЕСКИ АРХИТЕКТУРЕН ПЛАН. По този АСТРОНОМИЧЕСКИ АРХИТЕКТУРЕН ПЛАН гробницата на божеството БЪСТЕТ е построена в Странджа планина. Разкопките, които извърших на мястото на обекта през 1981 г. заедно с петчленен екип, ми дадоха възможност да открия достатъчно доказателства, че ГРОБНИЦАТА действително съществува. Не се съмнявам, че отговорът на всички въпроси, които поставям в „ИСТОРИЧЕСКА СПРАВКА” ще бъде намерен и доказан с отварянето на гробницата на БАСТЕТ. С отварянето на гробницата нише ще притежаваме писмените анали на нейните създатели. След разчитането на аналите най-после ще имаме доказателство за това КОИ сме НИЕ, ОТКЪДЕ сме ДОШЛИ и НАКЪДЕ ОТИВАМЕ!„


Това е ксерокопие на оригиналната скица-чертеж, предоставена ми от Кръстю Мутафчиев през 1999 година. Публикувам я без никакви предубеждения, относно смисъла, информацията и предназначинието и, още повече, че с по-нататъшната съдба на този документ не мога да се ангажирам. Факт е ,че на няколкократните ми запитвания към него, за смисъла и значението на тези знаци-картини той елегантно отклоняваше конкретните отговори и ме уверяваше, че моето предназначение в тази почти фантастична история е едно – да оглася и представя пред колкото се може по-голяма аудитория този документ. Аз си изпълних обещанието сега, в този миг, когато правя достояние на всички в интернет пространството един уникален факт-документ и се надявам да има добра съдба и да изпълни предназначението си.
Тук искам да уточня, нещо важно , нещо което трябва да знаят българските уфолози. Кръстю Мутафчиев беше радетел на адекватна на фактите истина за НЛО и съмишленик на пионерите в българската уфология , като уверяваше нас по-младите от него да не игнорираме в изследователската работа съобщенията и информациите в митовете, легендите и преданията на древните народи, особенно писанията в древните индийски книги и летописи. Той ни завеща коректност и безпристрастност при търсене отговорите на хилядите загадки около нас и с нас. Аз направих каквото можах, другото е многоточие………

написа: хаджи ал джибутев ибн фараон пирамиденбърг

Източник: http://bufonet.com/?p=222

Неактивен Inanna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #274 -: Септември 17, 2009, 17:17:59 pm »
Египетската богина Бастет открита в Странжа планина

Баст (наречена по-късно Бастет) е богиня на любовта, радостта, празниците, плодородието в египетската митология.Също е въплъщавала животворната и лекуваща сила на слънцето,за разлика от Сехмет-символ на изпепеляващата му сила.Вярвало се,че лекува болните . Изобразявана е като жена с глава на котка или лъвица, с кошница в ръце. Понякога изобразявана просто като котка. Дъщеря на бога на слънцето Ра

Чуят ли непознат да пита за Мишкова нива, хората в Малко Търново млъкват и многозначително сключват вежди. В очите им се чете зле прикрит страх и явно нежелание да се забъркват с поредния пришълец, дошъл да търси "онова нещо". Под "онова нещо" тук се разбира подножието на връх Градище и всичко свързано с легендата за египетската богиня с глава на котка и тяло на жена – Бастет. Историята започва през 1980 г. с откриването на древна карта. Научните сътрудници бързо установили, че документът датира от няколко хилядолетия пр.н.е., и побързали да докладват на Людмила Живкова, която го отнесла на пророчицата Ванга.

Гадателката видяла извънземна раса, пристигнала преди сто века на Земята. Живкова изпраща спешно експедиция за разкопки в местността. Тя попада на вход, водещ към дълбок тунел, в който открива камъни от черен гранат с гравирани мъжки профили и един сферичен с 12 стени. За последната находка археолозите твърдят, че е информационен носител, подобен на днешните микрочипове.

Находките били изпратени незабавно по разпореждане на Живкова в ГДР за лабораторен анализ, но там изчезват безследно.Най-голямата мистерия обаче е случилото се в началото на април 1981 г. Още първата нощ лагеруващите в подножието на връх Градище стават свидетели на необяснимо свръхестествено явление. Върху скалата се появяват две фосфоресциращи човешки фигури. Едната на седящ в царствен трон мъж, а другата - втора мъжка фигура зад него.Експедицията приключва веднага след ненадейната кончина на Людмила Живкова.

Службите за сигурност незабавно прекратяват всички проучвания и дори забраняват достъпа до района. В серията публикации, прокраднали се, преди да се наложи абсолютна цензура по случая, изследователите описват, че върху скалите на връх Градище са открили странни знаци, геометрични символи и йероглифи, идентични с тези върху древния пергамент. Именно по тях те се уверили, че Ванга е открила точното място.

Тези знаци обаче са били заличени след прекратяването на проекта. Днес върху скалите е останало само полуразрушено от времето изображение на котешка глава.Местни жители твърдят, че щом доближат до мястото, усещат силно негативно енергийно излъчване. Необяснимата енергия е била засечена и със специални уреди от изследователския екип на Живкова в началото на 80-те. Според работилите по проекта лъчението идва от вътрешността на връх Градище.

Именно с енергийното излъчване те обясняват и доста големия терен със странна симетрична форма, върху който не никне трева. Площта стои оголена, въпреки че почвата е плодородна. Тайната остава затворена в гробницата на Бастет, твърдят изследователите.


http://mikael7.com/modules/news/article.php?storyid=841

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #275 -: Септември 20, 2009, 14:25:15 pm »
Змиевидното изображение върху ребуса е жезълът които държи Бастет. Същия жезъл държи и бог Мърдук / изображение от книгата „Богове, гробници и учени” / в дясната си ръка, до него лежи халата сируш. Също жезъла / като изображение / е и герб на българския кан Исперих / изображение от книгата на Йордан Вълчев „Българския календар” Стр.65/. Според Вълчев герба е змей. Правете си изводите.           
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #276 -: Септември 20, 2009, 15:14:26 pm »
Някой опитвал ли е да налага ребуса с карта на района край Малко Търново ???
Някой опитвал ли е да разчете символите от ребоса ???
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 15:20:26 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #277 -: Септември 20, 2009, 15:30:51 pm »
Послание получено чрез контактьор от "Пазителя" на гробницата и херона.

"Хамидок оставен да пази тази която наричаме БАХА
Дъщеря на зората,богиня на Светлината.Тази, която виждаше в тъмното
Тази,която притежаваше силата и си замина с нея,
но остави знанието на тези от които произлизаше , за тези , които останаха.

Храмът беше осквернен от Мозал син на (не се чете) преродил се в човек загубил знанието.
Той ще търси - аз ще го спирам и заблуждавам.Докато го заблуждавам той ще търси и така
докато Баха не отнеме светлината и не реши че ще отнеме знанието,което никой не заслужи.

Свещенните камъни са свещнно копие - жезъл на царете древни.

АЗ ХАМИДОК КАЗАХ "
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #278 -: Септември 20, 2009, 15:36:33 pm »
Схема на комплекса получена от същия източник.

Налагането на схемата върху местността на Градището и Мишкова нива (с помоща на Google Earth ) дава повод за интересна работна хипотеза.  :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #279 -: Септември 20, 2009, 15:52:02 pm »
Това е скалата над входа на светилището.

Тук е закодирана необходимата информация за историята,значението и смисъла на светилището.

От тази скала при първата експедицията са "прожектирани" фигурите на двамата мъже.

С доста търпение и специфичен поглед можете да видите конска глава,котешка глава,котка,змия,птица.

Аз самия нищо не мога да видя.Трябваше доста да ми се обяснява за да "прогледна". :)

Според мен Ребуса е свързан с тази скала.
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 15:57:36 pm от Manve »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #280 -: Септември 20, 2009, 16:04:19 pm »
Защо се говори за Мишкува нива. На мен не ми се вижда важна?
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #281 -: Септември 20, 2009, 16:18:08 pm »
Херонът на Мишкова нива е неразделна част от целия комплекс,важна брънка от веригата.

За мен е не по-малко важен от светилището а в някои аспекти дори по-важен от него.  :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #282 -: Септември 20, 2009, 16:32:31 pm »
Нещо полезно!

Книга на мъртвите
135 глава
Думи, изричани при новолуние

„Аз, Озирис, на бурите небесни преча.
Повивам с ленти и укрепвам
безспирно  Хор, доброто същество.
Аз в образи различни и безбройни
приемам даровете си в часове, определени от съдбата.
Пред моето лице утихват бурите.
Ето че Ра пристига с четирите най-висши божества.
В слънчевата лодка те небето прекосяват.
И аз, Озирис,за моето пътуване потеглям
в часа, уречен от съдбата.
Заловен въжетата на слънчевата лодка,
започвам новото си съществуване…”

предназначение

Ако покойния знае тази глава, той ще стане посветен дух в отвъдния свят; там няма да умре за втори път; седнал в нозете на Озирис, той ще може там да получи храната си.
Ако покойният знае тази глава приживе, той ще стане подобен на Тот; ще бъде почитан от живите; не само че няма да бъде хвърлен, когато настъпи часът, в ярките пламъци на богинята Бастет, но тази могъща владетелка ще му помогне да напредне много.      
 :)
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #283 -: Септември 20, 2009, 16:35:19 pm »
Предположения къде е входа?
 
Аз предполагам че входа на гробницата трябва да гледа на изток, ако пирамидата е по египетски метод на строеж. От там където изгрява слънцето и луната.Но има само един начин да се разбере. :)
« Последна редакция: Септември 20, 2009, 16:57:35 pm от baradj »
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Гробницата на Бастет в Странджа
« Отговор #284 -: Септември 20, 2009, 17:01:41 pm »
Много входове,главни и второстепенни.

Система от коридори и камери.Скрити и явни,сухи и наводнени.

Множество от капани и лабиринти - египетски почерк.

Защити,защити и пак защити.На много нива и на много степени за да не попада никой неканен .

Скъпоценностите  там също са част от защитната система.

Съкровището съхранявано там е ПОЗНАНИЕ .

Това познание е за избрани и се дава на само на тях.Никой сам не може да го вземе а не може и да го изпозва - непотребна е книгата за неграмотния.
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27