Автор Тема: The Bible Code  (Прочетена 75050 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:The Bible Code
« Отговор #150 -: Януари 04, 2011, 19:54:21 pm »
За летоброенето Anno Mundi има достатъчно или дори повече от небходимата информация. Съвсем естественно е, че както човек брои годините си от датата на раждне, така и света трябва да започне летоброене от създаването си. Всички останали календари са политизирани, и не стават за Библията.
ЗА източника на моите изчисления съм писал няколко пъти, около 30% от числата в Библията, най-вече в БИтие глави 5 и 11 където са годините на патриарсите за истински другите са променени, но не е друдно да се пресметнат. Естественно ползвам и метода на намиране връзката между отделните личности, например Авраам Сара раждат Исаак на 100 години, следвателно Авел също е роден когато Адам е бил на 100, а Ева на 90. От тук намирам, че Авраам е роден точно 2000АМ. Други кръгли годишнини са например потопа трябва е станам 1600АМ, а не както се изчислява с грешние години на 1656АМ, Даването на Закона на планината Синай трябва да е точно 2500АМ, а не 2400 - и някоя си както се смята с некоректните дати, освен това 2500 = 50*50, а 50 е числото на Светия Дух.
Ето тук съм направил подробни графики;
https://docs.google.com/?hl=bg&tab=wo&authuser=0&pli=1#folders/folder.0.0B8DLMmdMtyutMGQ0OWZhN2QtOGY0Yi00NzJiLTk5YjItZjlhODU3M2NmMTBi
Soli Deo Gloria!

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:The Bible Code
« Отговор #151 -: Януари 04, 2011, 20:35:40 pm »
Не ми отговори на въпроса, но сега ми изникна друг от последния ти пост?

Цитат
Даването на Закона на планината Синай трябва да е точно 2500АМ, а не 2400 - и някоя си както се смята с некоректните дати, освен това 2500 = 50*50, а 50 е числото на Светия Дух.

Какво според теб е светия дух?

Защо 50 е число на светия дух?

Ако според теб 50 е числото на  светия дух и 2500=50*50, то колко са отделните духове, влизащи в това число на планината Синай 2500АМ?

Сега да те попитам и нещо друго?  :)

Колко "човешки души" са необходими за да се трансформират в "светия дух" ?
« Последна редакция: Януари 04, 2011, 20:41:43 pm от agrippa »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:The Bible Code
« Отговор #152 -: Януари 04, 2011, 22:06:53 pm »
В едно и също тяло ли е пребивавал, или се е прехвърлял в нови тела?
В едно, но след потопа поради промяна в атмосферата е имало големи промени в дихателните органи на сички дишащи животни.

50 е е числото на Светия Дух, защото на 50-тия ден след смъртта Христос се възнася и на негово място идва Светия Дух, Деяния 2.
Soli Deo Gloria!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:The Bible Code
« Отговор #153 -: Януари 04, 2011, 22:37:16 pm »
защото на 50-тия ден след смъртта Христос се възнася
Използваш думата възнася, която и аз смятам за правилна а не възкръсва.
Какво ще кажеш за тялото Христово, какво  е станало с него?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:The Bible Code
« Отговор #154 -: Януари 04, 2011, 23:38:31 pm »

https://docs.google.com/?hl=bg&tab=wo&authuser=0&pli=1#folders/folder.0.0B8DLMmdMtyutMGQ0OWZhN2QtOGY0Yi00NzJiLTk5YjItZjlhODU3M2NmMTBi

Бого, тук няма нищо.Докога ще ни занасяш ? Ако съм модератор няма да се замислям.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:The Bible Code
« Отговор #155 -: Януари 05, 2011, 15:20:31 pm »
Нали споменах че това са мои изчисления, въз основа на глави 5 и 11 от Битие, на линка съм направил диаграми и таблици за яснота, ако трябва да се описва всичко ще е доста дълго. Не крия някакви тайни източници, аз съм откривател. Още като малък се замислих защо за първите 20 души в Битие имаме точни данни за годината на раждане и смърт след това само някакви общи цифри за продължителност на живот без дати. Никой не се интересуваше от моите въпроси и за целта започнах сам да търся точните години. Не мисля че има нарушено правило, дори тези постове не са офтопик, думата за "код" знчи изчисляване и за това започнах да поставям моите изчисления.
- - -
@old4
Използваш думата възнася, която и аз смятам за правилна а не възкръсва.
Какво ще кажеш за тялото Христово, какво  е станало с него?

- - -
Възнесението е на 50-тия ден на петдесятница, възкресението на тялото е на седмия ден от смъртта. При възнесението тялото смятам че е предадено на Светия Дух, който идва на земята на негово място.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 16:52:32 pm от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:The Bible Code
« Отговор #156 -: Януари 05, 2011, 20:24:23 pm »
Филма "Тялото" с Антонио Бандерас е интересен и ще ти хареса богоизбрания, и на теб олд4. Май е и по деиствителен случай. Намират някакъв съркофаг за който се съмняват че е на Ристето, във филма го унищожават а деиствително е скрит и засекретен там дето слагат кивота в "Индиана Джоунс" ;)
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:The Bible Code
« Отговор #157 -: Януари 05, 2011, 20:33:52 pm »
В този доста примитивен филм има поне частица истина, в Библейски времена действително са изгаряли телата на покйниците, а христовото вероятно е изгоряло при възнесението.
Soli Deo Gloria!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:The Bible Code
« Отговор #158 -: Януари 05, 2011, 21:38:42 pm »
Филма "Тялото" с Антонио Бандерас е интересен и ще ти хареса богоизбрания, и на теб олд4. Май е и по деиствителен случай. Намират някакъв съркофаг за който се съмняват че е на Ристето, във филма го унищожават а деиствително е скрит и засекретен там дето слагат кивота в "Индиана Джоунс" ;)
Благодаря ти Sangre, почнах да го свалям.Аз не се трогвам много от филми достатъчна ми е реалната измислица, интересното е другото, защо богоизбрания незнае какво се е случило с тялото на Иисус а само предполага.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:The Bible Code
« Отговор #159 -: Януари 06, 2011, 12:29:36 pm »
Оффф..не нзам за"ристето"и тялото му..ама скоро попаднах на една теория,че той е бил така да се кажа..внедрен сред овцете,а истинският месия бил Йоан..Демек Исус го играел от лошите..Може и да има нещо вярно..не знам,ма кашата с религиите става все по-голяма..и вкусна 8)
Иначе филма е готин..поне Бандерас изглежда много секси в черно расо,ако не друго

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:The Bible Code
« Отговор #160 -: Януари 06, 2011, 14:05:25 pm »
50 е е числото на Светия Дух, защото на 50-тия ден след смъртта Христос се възнася и на негово място идва Светия Дух, Деяния 2.

Oтново не те разбрах в по-горните ти изчисления.
Защо умножаваш два пъти "възнесението" 50 х 50 или умножаваш два пъти "Светия дух"? = 2500АМ

Обясни, ако обичаш какво разбираш под "Светия Дух"?


Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:The Bible Code
« Отговор #161 -: Януари 06, 2011, 14:09:41 pm »
Аз ще ти обясня. Това е Третото Лице На Светата Троица. @---

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:The Bible Code
« Отговор #162 -: Януари 06, 2011, 14:25:20 pm »
Сега остана да ми обясниш, какво разбираш и под "Светата Троица",след като третото лице се явява "Светия Дух"  :) 

« Последна редакция: Януари 06, 2011, 16:09:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:The Bible Code
« Отговор #163 -: Януари 06, 2011, 14:31:11 pm »
 Съжалявам темата е The Bible Code и не съм на изпит по догматика. ;D

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:The Bible Code
« Отговор #164 -: Януари 06, 2011, 14:38:31 pm »


Oтново не те разбрах в по-горните ти изчисления.
Защо умножаваш два пъти "възнесението" 50 х 50 или умножаваш два пъти "Светия дух"? = 2500АМ

Обясни, ако обичаш какво разбираш под "Светия Дух"?


Не умножавам възнесението, открих че закона трябва да е даден точно в година 2500АМ, а не 24**АМ както се пресмята според погрешни данни. Това число е свързано с числото на Светия Дух което е 50.

Светия Дух освен второто, а не третото лице в троицата е и представено в нашия свят като пространството или космоса. Христос е образ на материята или веществото в пространството, Бог е образ ан времето.

Годината 2500АМ покава средата на периода до 5000АМ когато и последния от потомството на Сит третия син на Адам ще напусне този свят и тук ще останат само потомците на Кайн.
Soli Deo Gloria!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
6105 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2006, 00:04:49 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27