Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 164165 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Атлантида
« Отговор #345 -: Април 01, 2011, 12:41:45 pm »
БАН и US учени: Атлантида е в Черно море!

Изчезналата Атлантида се намира в Черно море. Търсих я преди 30 години в Средиземно море, но не я открих и вярвам, че загадката за потопената от световен катаклизъм Атлантида се намира в нашето море, твърди проф. Петко Димитров от Института по океанология към БАН във Варна.
През юни той ще поведе на морска експедиция в Черно море 20 изследователи на борда на научноизследователския кораб “Академик”, сред които и смятаният за корифей в науката за древния потоп проф. Уилям Райън от Колумбийския университет, пише Монитор.
10-дневната морска експедиция ще търси доказателства за човешко присъствие в най-дълбоката точка в Черно море на дълбочина 2 км до 80 метра.
Ако намеря един гроб или други следи като доказателство за човешко присъствие навътре в морето, моята теза за всемирния потоп ще бъде доказана и научно, казва професорът, който от години лансира идеята, че от Черно море е тръгнал вследствие на гигантски катаклизъм Всемирният потоп, описан в Библията.
Според него по нашите земи през 3-4 век преди Христа се е случило подобно на ужасното земетресение от 11 март в Япония, което предизвика опустошителното цунами.
Брегът край Черно море отпреди няколко хиляди години се е намирал на около шестдесетина километра от сегашното крайбрежие.
Това е било като цунами, породено от катастрофално скъсване на Босфорския праг.
Заливането на тази площ от огромните вълни е изравнило нивото на Мраморно море през Босфора с това на Черно море.

Редактор: Десислава Ушатова

http://www.actualno.com/

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
« Последна редакция: Април 01, 2011, 15:31:42 pm от konstantin2007 »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Атлантида
« Отговор #347 -: Април 01, 2011, 17:17:30 pm »
Влезте в Google Earth и вижте колко ясно се вижда старото корито на Черно море. Направо мога да си представя как е изглеждало преди 10 000 г.

Обаче не "цунамито" от 3- 4 век не е виновно за пълното преобразяване о т.н.
 Мисля че тогава нивото на морето не е било кои знае колко по ниско.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Относно: Атлантида
« Отговор #348 -: Май 05, 2011, 23:45:55 pm »
Сънувах потъването на Атлантида... Толкоз детайлен и дълъг сън рядко съм сънувала.
Когато за последен път стигнах до острова (в съня си), той беше вече под водата, но от там изскочиха хора на платформи, с които успяхме да се спасим. Едва по-късно осъзнах, че са изскочили точно защото под водата е бил изграден такъв енергиен купол. Но за поддържането му се изискваха изключително силни способности.

Едва ли, но има теория, според която континента е потънал, но още е жив - т.е - населяван от атланти. В нещо като въздушен резервоар създаден около града.

Неактивен BlackSunEmpire

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Атлантида
« Отговор #349 -: Май 16, 2011, 12:42:10 pm »
понеже наскоро четох,че в дневниците на испанските конкистадори се споменава,че при завладяването на инките виждали из Андите "русокоси високи по 3-4м. хора",за които се предполага,че са атлантите. но навсякъде в нета (поне през гуугъл) това го има под формата на 1 изречение в 1 точно определена статия. има ли някъде по-подробна информация или видео за това нещо,щото за мен това си е много сериозно фактическо доказателство,че Атлантите съществуват!


Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Атлантида
« Отговор #350 -: Май 16, 2011, 18:13:18 pm »
Според легендите на южноамериканските народи, бог Виракоча дошъл по билото на Андите от юг ( !!! ), заедно със своите 12 ученика. Твърди се, че били високи, европеидни хора, със светли коси и очи. Никъде обаче, не се казва, че са били по 3-4м, но не е изключено да са били, имайки предвид Вратата на Слънцето.

Ако изходим от позицията, че Атлантида е била в днешна Антарктида ( писал съм неведнъж ), нещата малко придобиват цвят:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен BlackSunEmpire

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Атлантида
« Отговор #351 -: Май 17, 2011, 00:13:14 am »
Това за Виракоча съм го чел,мисълта ми е има ли някъде описано от самите испанци за тези "високи русокоси много бели хора",които са тичали из Андите. Предполагам испанците са били доста впечатлени от срещата си с тях,но всичко,което намерих е описано само в 1 изречение в 1 статия по разни сайтове и форуми. Иска ми се да прочета нещо по-подробно,защото тези дневници са си цял исторически извор,а не просто мит. :)
« Последна редакция: Май 17, 2011, 14:27:28 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Атлантида
« Отговор #352 -: Май 17, 2011, 18:37:20 pm »
Ако наистина се бяха срещнали, какво са щели да си кажат?

Щяха ли испанците да избият всички индианци след това?

А индианците от своя страна срещат ли се с този Виракоча понякога?
Какво щеше Виракоча да им каже на тях за испанците?

Защото май съм чел някъде, че индианците са смятали испанците за богове. И по-точно завръщането на боговете. (Даже дали не беше завръщането именно на този Виракоча. Не помня)

Как така ако този Виракоча е бил все още сред тях, те са се объркали по този начин?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен BlackSunEmpire

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Атлантида
« Отговор #353 -: Май 18, 2011, 01:53:39 am »
Това са интересни въпроси,наистина.


Но мен конкретно ме интересува дали има откъде да се прочете тази част на дневниците,където е споменато това...



Неактивен BlackSunEmpire

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Атлантида
« Отговор #354 -: Май 18, 2011, 01:59:15 am »
Но пък дали тази теория,че индианците са смятали европейските завоеватели за богове не е поредната глупост,умишлено написана в историческите книги и учебници (както примерно каменната ера,която никога не е съществувала) с цел да се принизят духовно-развити цивилизации като индианци,инки,маи и да се покаже превъзходството на нашата материалистична цивилизация... :flag_of_truce:


Неактивен valleri

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Атлантида
« Отговор #355 -: Май 24, 2011, 19:42:45 pm »
Аз не разбирам защо не ползвате книгата чиято реклама се върти тук за да си отговорите на въпросите за потопа, Атлантида и т.н. вместо да слушате глупостите на проф.Петко и разни други "учени" дето ще търсят гроб в морето ;D ?!Това е все едно да ядеш краставица защото си жаден докато в същото време пред теб има кана с вода!

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Атлантида
« Отговор #356 -: Февруари 18, 2012, 20:35:45 pm »
Аз имам един въпрос относно атлантида и въобще изчезналите цивилизации. Доста хора твърдят, че преди сегашната ни цивилизация е имало друга развита цивилизация, но същите тези хора твърдят, че сме създадени от извънземни . Как така се получава, че хем сме наследници на по-стара цивилизация и хем пък след като изчезнала извънземните си играли с гените на първобитните хора и то как има първобитни хора като преди това е имало по-развита цивилизация ? И как това може да се свърже и с официалната ни история ?
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен The Time Lord

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
Re:Атлантида
« Отговор #357 -: Февруари 18, 2012, 22:14:57 pm »
И в други теми е написано, ще се опитам да го обобщя съвсем накратко.
Възможно е да е имало и други високо развити човешки раси, които са били заличавани от различни природни и неприродни катаклизми. След което човечеството е деградирало, но постепенно отново си е възвръщало загубените знания и умения. Според най-разпространените мнения ние сме седмата човешка цивилизация, което ще рече че преди нас е имало и други хора, може би по-развити, но нишката на писаната историческа последователност е отдавна скъсана и на нас сега ни е невъзможно дори да гадаем какво е било преди. Това ни поставя и в тежката ситуация да не знаем и какво следва. :hi:
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 08:15:32 am от Mirotvorec »
САМО 2 НЕЩА СА БЕЗКРАЙНИ - ВСЕЛЕНАТА И ЧОВЕШКАТА ГЛУПОСТ, КАТО ЗА ПЪРВОТО НЕ СЪМ СИГУРЕН! - Айнщайн

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Атлантида
« Отговор #358 -: Февруари 18, 2012, 23:54:56 pm »
Виж не мен ми е ясно, че вероятно преди нашата цивилизация, която е на около 5-6 хил години е имало предишна която се е разпаднала дали става за цивилизация на нашия вид или на друг хомо сапиенс е трудно да се каже и кога и как е съществувала само се предполага, но ми е чудно как повечето хора свързват това със създаването на хората от извънземни ? Как се получава схемата Атлантида и извънземни(рептили) които се появяват в нашето минало   ...

П.п. питам защото много хора смятат, че сме създадени от извънземни, но смятат, че преди това е имало друга човешка цивилизация. Чудно ми е как свързват двете теории.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 23:57:19 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Атлантида
« Отговор #359 -: Февруари 22, 2012, 21:57:45 pm »
И в други теми е написано, ще се опитам да го обобщя съвсем накратко.
Възможно е да е имало и други високо развити човешки раси, които са били заличавани от различни природни и неприродни катаклизми. След което човечеството е деградирало, но постепенно отново си е възвръщало загубените знания и умения. Според най-разпространените мнения ние сме седмата човешка цивилизация, което ще рече че преди нас е имало и други хора, може би по-развити, но нишката на писаната историческа последователност е отдавна скъсана и на нас сега ни е невъзможно дори да гадаем какво е било преди. Това ни поставя и в тежката ситуация да не знаем и какво следва. :hi:
Това, че сме 7ма цивилизация е наистина популярно, но изобщо няма гаранции за достовреност.
Произходът му идва от виденията един, единствен човек (Рьорих май беше).
Оттам нататък Блаватска почва да преповтаря,
и оттам нататък целия окултно-почитателски свят преповтаря след тях.

За това твърдение, което (повтарям се) произлиза от съчиненията на един единствен човек, няма дори и смътни доказателства.
Може и да е вярно, може и да не е.
Но е абсурдно да се приема с лека ръка като някаква даденост или дори хипотеза.

Идеята, че са ни правили извънземните, и то в близкото минало издиша отвсякъде. Обикновено нейни почитатели са хора, които ни най-малко не се смущават от противоречията. В тази връзка, противоречието - атлантида-генетична намеса от рептилиите е съвсем в рамките на нормалното.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27