Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 164173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен momo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 184
Re:Атлантида
« Отговор #315 -: Март 03, 2010, 04:36:49 am »
Трябва да са с доста добри силови полета, за да издържат 11км воден стълб...  :-[

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Атлантида
« Отговор #316 -: Март 03, 2010, 07:45:55 am »
За съжаление все още не може да се докаже на 100%, че Атлантида е същесттвувала точно на определено място. Според много хора, които съм прочел в темата. мога да заява, че Атлантида е "остров", който е съществувал, но не и на планетата Земя. Много от митологиите говорят свободно за "трите свята", за пътувания в космоса, за планетите на Боговете. Според мен, като нищо атлантите с 2-3 mother ships например, спокойно биха могли да се отърват от потопа, който ги е сполетял (ако е потоп). Според мен, отново, типично в землянски  стил е имало топене на ледници и нивото се е покачило с много и е заляло много земна площ на атлантите, а и не само. До колкото си спомням (ако е истина разбира се) , праконтинентът Му също бил залят от подобен катаклизъм.
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Атлантида
« Отговор #317 -: Март 04, 2010, 23:10:21 pm »
В книгата "Древната тайна на цветето на живота" има интересна теория за Атлантида

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Атлантида
« Отговор #318 -: Май 01, 2010, 19:05:00 pm »
Ето тук постнах и моето откритие и обяснение за Атлантида;

http://bogoizbrania.blog.bg/technology/2009/12/20/zlatoto-na-antlantida.458676

По сензационност може и да е подобно на другите, но е единственното което смисленно обяснява фактите.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Атлантида
« Отговор #319 -: Май 02, 2010, 12:06:28 pm »
Няма да коментирам стила ти (все пак не е задължително да можеш да пишеш добре, въпреки че когато се захваща да го прави, е добре да разполага с известна стилистична и граматична култура, още повече, ако Бог те е избрал, би трябвало тези качества да ги имаш а приори). Това, което обаче забелязах, че историографията, която ползваш е твърде оскъдна за големите амбиции, които си поставяш.
« Последна редакция: Май 02, 2010, 19:33:12 pm от Mirotvorec »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Атлантида
« Отговор #320 -: Май 02, 2010, 12:14:08 pm »
Тази тема е за Атлантида, не е редно да се занимавате с моята скромна богоизбрана особа. Стила и граматиката ми са напълно в ред, предполагам всичките ви познания по въпроса са от тесен кръг еднотипни и шаблонни публикации и когато срещнете нещо различно то Ви притеснява.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Атлантида
« Отговор #321 -: Май 02, 2010, 17:14:30 pm »
Тази тема е за Атлантида, не е редно да се занимавате с моята скромна богоизбрана особа. Стила и граматиката ми са напълно в ред, предполагам всичките ви познания по въпроса са от тесен кръг еднотипни и шаблонни публикации и когато срещнете нещо различно то Ви притеснява.

Моля модераторите да ме извинят за офф-топик-а, който ще последва!
Съгласна съм, че темата е за Атлантида и в никакъв случай коментарът ми не бе за твоята особа, а за статия ти по повод Атлантида, която предвид, че си дал линк към нея, имам пълно право да коментирам. Проблемът не бе, че прочетох "нещо различно", а точно това, че (както съм посочила) не попаднах на нещо такова - за справка: оскъдната историография (позната и на лаици по темата), която използваш.
При претенции за правилна граатика, би следвало да знаеш, че подчертаната от мен по-горе дума в м.р., ед. ч. следва да е с пълен, а не с непълен член. Стил и пунктуация по-добре да не коментираме :)
Предлагам да се върнем наистина на темата и да се отдалечим от "скромността" на иначе самопризнал се избраник.

По-нагоре бях дала линк с теория за това, че в Сардиния са намерени гигантски скелети, има странни каменни образования (изкуствени), които датират от преди хиляди години. Един италиански учен предлага тук да се търсят корените или поне следите на тази цивилизация, но схващанията му не са много популярни (като подкрепа).

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Атлантида
« Отговор #322 -: Май 02, 2010, 19:42:59 pm »
Ето тук постнах и моето откритие и обяснение за Атлантида;

http://bogoizbrania.blog.bg/technology/2009/12/20/zlatoto-na-antlantida.458676

По сензационност може и да е подобно на другите, но е единственното което смисленно обяснява фактите.

Нишката за ролята на златото наистина е интригуваща.И това, за различните му качества.Интересно, как се е разбрало за тяха, ако всичкото е било претопено?
И дали наистина е претопено всичкото? Някой дали разролага с документи колко и какви златни предмети са донесени на стария континет, и за движението им? Не вярвам.
Но мен ми направи впечатление и връзката със свинарите ;D ;). Тя  ;D съвсем не е маловажна, както ще си помислят досетливите.Не се смейте.Напротив.Тук има и патриотичен мотифъ.
Знаейки, че Нашият свинар Ивайло е станал цар, през 1277 г., предполагам, че испанският фермер-свинар Кортес е знаел за него и е черпел вдъхновение и опит от живота и делото му.А и Ивайло е първият известен свинар в историята на планетата ни, управлявал цяла държава, и станал историческа личност.Как това да не вдъхнови Кортес да не завладее цяла древна цивилизация,и то в нов континет? А за по-сигурно испаецът е взел и други свинари със себе си. :blush:
Неведоми са пътищата на историята. Ще ме извинявате ако ........нали......нещо съм се поотклонил от темата :hi: В интерес на истината е.
 

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Атлантида
« Отговор #323 -: Май 02, 2010, 19:55:23 pm »
Как няма да е претопено, разбира се че веднага ще го стопят, представи си че от предмет на стойност 10 000 долара можеш да изкара материал за около 5-6000, и пак да запазиш същия предмет, няма ли да запалиш веднага печката и да почнеш да бъркаш :)
А за свинския бизнес на Кортес лесно се проверява, въпреки че го крият.
Soli Deo Gloria!

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Re:Атлантида
« Отговор #324 -: Юни 07, 2010, 11:13:11 am »
В книгата "Древната тайна на цветето на живота" има интересна теория за Атлантида

Да, наистина много интересна. Като цяло препоръчвам тази книга на всички. Страхотен обем от информация.
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Атлантида
« Отговор #325 -: Юни 30, 2010, 21:07:57 pm »
Като проучих малко нещата стигнах до извода, че историята на Атлантида е италианската версия на мита за Ел-Дорадо. Мита за града на златото скрит някъде в джунглите или планините идва след като испанците разбират, че златото на индианците в Мексико не се добива от тях, а го имат като наследство от много време. Логичния извод е, че там някъде в джунглата трябва да са останали следите на древна раса, която има познания да добива злато и дори да го пречиства по добре от способностите на тогавашните златари в Европа. В италиянската версия от 17-ти век за атлантида погрешно приписвана на древен римски автор има тичпичната за епохата си логорея за насаждане на чувство за вина, атлантите са унищожени и пратени на дъното на морето, защото са били лоши. В диалозите на Платон "доброто" на богатите и "много умни" атланти е да дават мангизи на на хора като него, иначе Господ ще ги унищожи както в древността.
Това е целия смисъл на мита на Атлантида изваден след като злато е било започнато да се добива в Перу и Бразилия и мита за Ел-Дорадо е бил позабравен, древното злато на "атланти" бързо свършило, но преспективите за добив се увеличили.
Soli Deo Gloria!

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Атлантида
« Отговор #326 -: Юни 30, 2010, 21:27:50 pm »
Кой знае колко пъти са претърсвали навремето а и да са намерили нещо то никога няма да го оповестят. :nea:
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Атлантида
« Отговор #327 -: Юни 30, 2010, 21:34:39 pm »
Единственните следи за древни цивилизации са пирамиди и грамадни каменни блокове, но те нищо не ни говорят. Сега гледах документален филм със предположение, че древните са имали "антигравитацинно устройство", ама ако е било така, тогава защо не са ни оставили нещо повече от камънаци, поне един сателит би могло да има, но не само тежки камъни.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Радостин

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • Въображението е по-важно от знанието.!!!
Re:Атлантида
« Отговор #328 -: Юли 03, 2010, 13:06:51 pm »

хм...да не мислиш че пирамидите са обикновени камъни :?
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 20:35:06 pm от Mirotvorec »
бинокъл Comet 10-70x70

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Атлантида
« Отговор #329 -: Юли 03, 2010, 13:15:16 pm »

Сега в момента са, но в миналото явно са били нещо по различно или са били в по различни условия от сегашните. Аз само така мога да си обясня как са били дялкани и влачени. Например бетона с течение на времето значително се променя, предполагам че е било нещо такова, в миналото всички скали и планетната гравитацията са били различни, за това имаме оставени само камънаци. Кой каквото може това прави.
« Последна редакция: Октомври 11, 2010, 20:35:28 pm от Mirotvorec »
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27