Автор Тема: САЩ са заплашени от държавен фалит  (Прочетена 129166 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #255 -: Юли 31, 2011, 12:15:42 pm »
Тангра,и лошото е че ще засегне целия свят.Всички ще бъдат потърпевши.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #256 -: Юли 31, 2011, 14:20:11 pm »
Tangrata_, да ти кажа, той тяхния стандарт е като захарния памук. Напудрен, лустросан.....а ЦЕНАТА му е 14 трилиона $. Ся бачкат на по 2-3 места, и пак не могат да го докарат. Или се примиряват и лягат на полянката, или се гърбят по 15-17 часа на ден и спят у пухени завивки. Който издържи издържи, а който не ....... полянката ! Ей тва ги очаква . Няма кво да се заблуждаваме. Пък може и да се растартира цялата система .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #257 -: Юли 31, 2011, 17:10:30 pm »
Не бих ги защитавал толкова, ако тук говорехте откровено, без субективно съдене.

Но усещам някакъв голям негативизъм и желание за съдене. И в следствие на точно това, без да имате информация за тяхната икономика и изобщо живот говорите с лека ръка как ще гръмнат и не знам какво.
Темата има нужда от приземяване и повече реализъм. Това че вашия живот е крив и непременно искате американския да излезе по-крив. Да, ама не. Не е толкова зле положението там. Пак казвам, иначе кредитния им рейтинг нямаше да е толкова розов.

Вярно, данъците, таксите са им ниски. Бензина им е супер нисък, всичките стоки там са с най-ниските цени в целия свят. Електроника, компютри, леки коли. Всичко е с едно 20ина % и повече по-ниско като цена, отколкото в останалия свят. И това наистина води до голямо разпасване.
Ако само обаче сложат едни по-големи такси и данъци; ако намалят разходите за здравеопазване и отбрана, тогава с тая икономика, която си я имат, и си произвежда доста добре, ще изкъртят тавана.
Все още, това е една от страните с най-висок БВП на глава от данъкоплатец в света 50к$. И абсолютно най-висок БВП в света. В пъти по-висок от следващите я.
БВП не е "стандарт". Това е производство.
Все още оттам никой не е тръгнал да емигрира никъде. Точно обратното. Занатам са се запътили и продължават да се запътват хора от доста развити, и не чак толкова развити държави: франция, испания, италия, белгия, германия, целия източен блок, целия арабски свят, цяла африка, цяла южна и латинска америка. И от канада има емигранти натам. Що ли!?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #258 -: Юли 31, 2011, 19:48:41 pm »
Не бих ги защитавал толкова, ако тук говорехте откровено, без субективно съдене.
Но усещам някакъв голям негативизъм и желание за съдене. И в следствие на точно това, без да имате информация за тяхната икономика и изобщо живот говорите с лека ръка как ще гръмнат и не знам какво.
Негативизма и съденето е естественото отношение на поробения към поробителя.Понеже целия свят,с изключение на 10-15 страни са под американско влияние и натиск.
Темата има нужда от приземяване и повече реализъм. Това че вашия живот е крив и непременно искате американския да излезе по-крив.
Реализъм наистина е нужен.Много е трудно обаче,в условията на тотално медийно промиване на мозъците.От страна на най-силния.
Не е толкова зле положението там. Пак казвам, иначе кредитния им рейтинг нямаше да е толкова розов.
Разбира се,че жъвотът там е по-добър и лесен от останалия свят.Сметката се плаща обаче от останалия свят.А кредитния рейтинг няма как да е друг-нали и трите световни кредитни агенции са американски :D
Вярно, данъците, таксите са им ниски. Бензина им е супер нисък, всичките стоки там са с най-ниските цени в целия свят. Електроника, компютри, леки коли. Всичко е с едно 20ина % и повече по-ниско като цена, отколкото в останалия свят. И това наистина води до голямо разпасване.
Ако само обаче сложат едни по-големи такси и данъци; ако намалят разходите за здравеопазване и отбрана, тогава с тая икономика, която си я имат, и си произвежда доста добре, ще изкъртят тавана.
Все още, това е една от страните с най-висок БВП на глава от данъкоплатец в света 50к$. И абсолютно най-висок БВП в света. В пъти по-висок от следващите я.БВП не е "стандарт". Това е производство.
БВП не е производство.Америка отдавна не произвежда почти нищо друго,освен оръжие,софтуер и кино.Огромния сегмент от битови услуги,финансов и спекулативен капитал,юридически и адвокатски услуги "издува" БВП ,без да дава нищо реално полезно и нужно.
Американския БВП е огромна статистическа измама,чиято цел е да убеждава (заедно с АМЕРИКАНСКИТЕ кредини агенции и "световните" АМЕРИКАНСКИ медии)колко велика и сигурна икономика има САЩ.Само така (чрез държавните ценни книжа)ще се купува основната американска стока-ДОЛАРЪТ-срещу която американецът получава от целия свят реални стоки.
Все още оттам никой не е тръгнал да емигрира никъде. Точно обратното. Занатам са се запътили и продължават да се запътват хора от доста развити, и не чак толкова развити държави: франция, испания, италия, белгия, германия, целия източен блок, целия арабски свят, цяла африка, цяла южна и латинска америка. И от канада има емигранти натам. Що ли!?
Хората са прави да търсят най-лесния и доходен начин на живот.Това не променя факта,че цялата им държава се е превърнала в тумор,живеещ за сметка на останалите.
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 20:02:01 pm от gm67 »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #259 -: Юли 31, 2011, 20:05:45 pm »
Tangrata_, не си ме разбрал правилно щом мислиш, че съм негативен спрямо САЩ. Напротив. АЗ тук съм един от малкото, който я защитава. Повечето копат капитализЪма, и с нетърпение очакват тя да фалира. И все пак съм на мнение, че не може вечно да им вдигат тавана на дълга. Ако понамалят войните за ''демократизация'' по Света доста по-лесно ще си намалят разходите. Ама тва е друга тема. Няма сега да я обсъждаме. Обикновенните американци не са виновни за това, но те ще го отнесат.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #260 -: Юли 31, 2011, 20:25:30 pm »
Ето, че вече има доста по-реалистични мнения в темата. Това, смятам е положителна посока. Има и неща, с които не съм съгласен, но вече са подробностите. Наистина имат много услуги и то на високи цени в БВП. Без изобщо да съм го проучвал е ясно, че е така.
Но колко точно, нямам идея. Ясно е, че разходите им са раздути. Това включва и високи цени на всеъзможните им услуги. За пример се сещам правните услуги в момента ...
Здравеопазването, разходите и цените му са също колосални. Лекарите са невероятно скъпо заплатени.
Какво точно прозвеждат, ще трябва да хвърля труд и време да ровя. Едва ли е само филми и софтуер, обаче.

Основната причина за големия им негативен баланс (200 милиарда на месец) е кризата.
А основна причина за кризата беше ДЪРЖАВНОТО обезпечаване на рискови кредити.
Държавата плати за гяволъка на финансовите институции.
Хората, обикновените започнаха да харчат много много повече, отколкото можеха да си позволят: големи къщи, басейни, 2 нови коли и тн.
Та не капитализма е изначало губещ, а точно обратното - социалистическата част вътре в него осра мощно системата.
И има само един начин да се чисти: Да се елиминира, доколкото може социалистическата нишка и да се намалят разходите за социализъм/държава.
И евентално повече данъци, на гърба на капиталистическата част от държавата.
Ей го епъл е със 76 милиарда в кеш спестени. Майкрософт и той цъфти и връзва. Да не забравяме, че в крайна сметка тия корпорации са част от САЩ. Персонала им е главно там и тн. Парите са ги натрупали главно чрез тази държава и може би ще трябва да платят малко повечко в бъдеще. Ако искат и те да оцелеят и да има кой да ги пази. Разбира се, накрая така се извъртат нещата, че обикновения човек главно плаща. Но все ще има кой.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #261 -: Юли 31, 2011, 20:43:45 pm »
Основната причина за големия им негативен баланс (200 милиарда на месец) е кризата.

Аз бих го обърнал-Основната причина за кризата е негативния им баланс.Просто изяждат доста повече блага,от колкото създават ;)

А основна причина за кризата беше ДЪРЖАВНОТО обезпечаване на рискови кредити.
Държавата плати за гяволъка на финансовите институции
Тук си абсолютно прав.Това се нарича приватизация на позитивите и национализация на негативите ;)С други думи-обикновените хора ще плащат,когато има рискове и загуби,а финансовата олигархия получава печалбата,когато я има
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 21:14:45 pm от gm67 »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #262 -: Август 01, 2011, 08:50:08 am »
Tangrata_, не си ме разбрал правилно щом мислиш, че съм негативен спрямо САЩ. Напротив. АЗ тук съм един от малкото, който я защитава. Повечето копат капитализЪма, и с нетърпение очакват тя да фалира. И все пак съм на мнение, че не може вечно да им вдигат тавана на дълга. Ако понамалят войните за ''демократизация'' по Света доста по-лесно ще си намалят разходите. Ама тва е друга тема. Няма сега да я обсъждаме. Обикновенните американци не са виновни за това, но те ще го отнесат.

Ако намалят войните по света,много скоро долара ще престане да бъде световна валута и САЩ ще престанат да ограбват света.След това ще видим.

Неактивен T.Totev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #263 -: Август 01, 2011, 20:40:00 pm »
САЩ: Споразумение за дълга има

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4001971

Прави бяхте колеги ,закърпиха си положението  :hi: :hi: :hi:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #264 -: Август 02, 2011, 01:14:16 am »
Разбира се, че ще закърпят.
Всичко се държи на ръба умишлено. Когато настъпи точният момент, координиран с други, привидно нямащи общо неща, няколко държави от Европа + САЩ ще "фалират", което ще бъде необходимият катализатор за въвеждане на световна валута.
Нищо против глобализацията (естествен процес), но да не се бърка с насилствената такава, целяща скрити, криви цели.

trader

  • Гост
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #265 -: Август 02, 2011, 10:12:31 am »
Айде водевилчето свърши..завеските паднаха 269 конгресменчета ръкопляскаха на постановката а 161 бяха недоволни и дюдюкаха.Спете спокойно деца всико е ОК. 8)

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #266 -: Август 02, 2011, 11:33:15 am »
Ако сте чели нещо от Робърт Кийосаки ,той още през 2002 предвиди,че САЩ загиват.
Също и че следващата криза ще бъде някъде към 2018г. и тя ще е по-тежка от тази.
Просто спираловидното движение надолу не може да спре докато съществуват лихви върху парите и населението се увеличава , а ресурсите намаляват.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #267 -: Август 02, 2011, 15:21:35 pm »
Влез в уикипедията и виж, че САЩ са имали периоди с дълг по-висок от БВП (сега е около 98%) и след това са го изплатили. Ако не се лъжа около 1920.
Пак по време на някоя война беше. Защо ли!?

Тази спирала надолу някак не се връзва с историята дотук.
По-скоро при всяка война на сащ имат падане. После малко по малко компенсират, където са се оливали. Но никога не е било, и сега също не е безнадеждно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #268 -: Август 03, 2011, 17:09:57 pm »
Значи схемата е ясна : безразборно харчене -> дълг -> война -> изплащане на дълга...и после всичко отначало.
Много икономисти също виждат краха на Щатите,както и на други държави .
Те,както и Англия или Канада например,разчитат на евтина имигранстка работна ръка да им заработват пенсиите и социалните осигуровки.
Що ще карат коли със V8 дето гори 20/100 и ще плащат по долар на литър,при годишна заплата 30 - 40к ?

Ай да видим дали при 2 долара литъра,както при нас, и заплата от 4к на година как ще стане фокуса?
Те нали и англичаните мислеха,че като купят къщи в БГ и ще си гледат кефа на евтиното,ама почнаха да се завръщат по родните места,и масово да разпродават.

Спиралата само ще става по-завита , ми се струва.

Нямам омраза към хората, нищо не са ми направили.Но фактите за момента показват,че ще настъпва глад и при тях...да затягат коланите.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:САЩ са заплашени от държавен фалит
« Отговор #269 -: Август 04, 2011, 06:19:47 am »
поинтересувай се колко акциза на бензина в България.
Поинтересувай се кой и за колко продаде бг рафинерия. Да те улесня. Струваше 2 милиарда, продаде я за 200 милиона.

Ето след 2секунди гугъл какво ми попадна:
http://www.vladislavnozharov.com/2011/07/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%BA/

Цитат
FOB + MARGIN + EXCISE + VAT = RETAIL , където за литър бензин А95 е: 0.507 + 0.146 + 0.421 + 0.215 = 1.288 евро / 2.519 лева за 1 литър.
Значи цената на бензина, след преработката на рафинерията и печалбите и е 0.5+0.146 Е
Т,е, 0.65Е, 1.30лв.
Всичко останало са данъци и акцизи.

Ти какво мислиш? Че цяла северна америка купува петрола по преференциални цени, а Европа го купува по други? Слез на земята малко.
Просто в Щатите, а и Канада не товарят толкова много бензина с акцизи. Мога да ти обясня икономически "защо". Даже съм го правил във форума. Не ми се повтаря.
За силна икономика евтиния бензин е ключов. Учи се в университетите по икономика. Включително и в бг, където съм учил. Не знам в бг защо не се прилага. Имат си някаква тяхна си схема.
В момента в Канада бензина е около 1.35$ за литър. Не знам в щатите колко е.
До колкото съм чувал, даже в щатите бензина е на ДОТАЦИИ. (вместо на акцизи).
Защо ли!?
Щото той движи цялата икономика.

Това с евтината работна ръка, да заработва пенсиите на Канада са пълни глупости. Виж за щатите и англия може да е вярно, не знам.
Но Канада е силно социална държава. И като такава, колкото по-голяма заплата имаш, в геометрична прогресия повече плащаш. И се стига до такива аномалии, че ако си безработен, с 3 деца ще взимаш повече, отколкото ако работиш прилично заплатена работа.
В Канда данъка върху дохода е 40% !
Т.е. половината ти заплата отива за тия с по-малките заплати. Ако си с 60к бруто 25к от тях заминават за данъци автоматично.
Но това е цената на социалния мир. И това е цената да няма престъпления и много кражби. Да няма и бездомни. И като вървиш вечер по улицата (или дъщеря ти) да не те е страх.

Също, в Канада почти няма хора с работни визи, а също и няма почти нелегални емигранти. В сащ може да е друго, не знам.
Все още се карат, обаче не V8, Ами V100. Тръкове, дето само гумите им са високи, колкото кола. Всяка 2ра кола е SUV. Или както в бг им викат- джип. И явно не им пука на хората много. И не виждам кризата скоро да се задълбочава.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27