Автор Тема: Електронната идентификационна гривна!  (Прочетена 7817 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Последиците от „терористичните атаки” в Ню Йорк през 2001г. продължават да оказват  сериозно влияние върху цялата човешка цивилизация и нейното постепенно водене към тотален контрол.”Мерките за сигурност”, които се предлагат стават все по-нагли и безумни и граници вече почти не съществуват.Нещата почнаха да се развиват като класически фантастичен филм от 90-те години в който затворници носят специфични електронни гривни на ръцете си и чрез тях могат да бъдат контролирани при опит за бягство и дори умъртвени дистанционно.В името на вашата „сигурност” обаче технологични фирми загрижени за „вашата безопасност” искат да ви принудят да носите подобна гривна когато пътувате със самолет и във всеки един момент да  може да бъдете зашеметени ако „кривнете от верния път”.

Висш правителствен служител на департамента по вътрешна сигурност на САЩ е проявил огромен интерес към продукта на фирмата Lamperd Less Lethal, Inc, която представя и промоционално видео обясняващото „големите ползи” на своето изобретение.

Гривната ще:

• Служи вместо билет

• Съдържа лична информация за пътника

• Ще следи местоположението на всеки пътник и багаж

•Зашеметява по команда притежателя й  като напълно го неутрализира за няколко минути


Идентификационната гривна се предвижда да се носи от всеки пътник докато не напусне самолета.Всеки пътник ще бъде следен от правителствено финансиран GPS, съдържащ лична и поверителна информация и ще може да бъде зашеметяван чрез електро-мускулни смущения по преценка на персонала.

Дали американското правителство се интересува от подобна „възможност за сигурност”?

Според  писмо на Paul S. Ruwaldt, който е представител на технологичния и научен директорат на департамента за вътрешна сигурност федералното правителство е заинтересовано  от разработката и чака писмено предложение.

Не знам дали е ясно на всички, че ако се позволи да се тръгне по този път спирачки няма да има. Ще последват метрото (нали и там имаше атентати), влакове, автобуси – изобщо целия транспорт.После „други фирми” услужливо ще предложат” да се носят гривни постоянно за да могат евентуални престъпници да бъдат неутрализирани  по всяко време. Накрая ще стане и много по-удобно – цялата тази функция ще изпълнява един малък, микроскопичен чип имплантиран в кожата така че винаги и по всяко време всеки да бъде следен, контролиран и манипулиран и ако трябва и „неутрализиран”.

Разбира се точно за истинските престъпници тези мерки за сигурност няма да са никакъв проблем защото всяка една технология може да бъде обезвредена ръчно или неутрализирана чрез друга технология – за нормалните хора ще остане само бремето да бъдат тотално следени и контролирани и измъчвани дистанционно с електрошок точно като в животинска ферма.

Остава да се надяваме че евентуалната вълна на недоволство ще бъде по-голяма и силна от „удобното и илюзорно” чувство на сигурност, което да замени всякакви нормални човешки права и че обществения натиск ще спре проекта да бъде осъществен.

Промоционалното видео на тази "иновация" можете да видите
ТУК 

Breath

  • Гост
Относно: Електронната идентификационна гривна!
« Отговор #1 -: Юли 11, 2008, 20:37:45 pm »
Ииии тъкмо когато си мислех, че почти нищо вече не може да ме учуди..

Добре са го измислили..

Цитат
За нормалните хора ще остане само бремето да бъдат тотално следени и контролирани и измъчвани дистанционно с електрошок точно като в животинска ферма.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Електронната идентификационна гривна!
« Отговор #2 -: Юли 12, 2008, 12:42:39 pm »
Aко някой дойде и почне да ми я слага най-много да изяде един тупаник
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Tessa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Гривни с импланти
« Отговор #3 -: Юли 16, 2008, 20:17:01 pm »
какво мислите за филма Zeitgeist ? мислите ли че това което се говори там е истина дали наистина вече се имплантират чипове в хората или просто това става с личните ни карти?
Трябва ли да се направи нещо преди великите сили да ни съсипят..
Който го е гледал нека коментира а който не е нека го направи ...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Гривни с импланти
« Отговор #4 -: Юли 16, 2008, 21:18:42 pm »
Има много правителствени програми за тестване на различни видове импланти - най-вече върху затворници а наскоро бях чел че американска фирма предоставя тази "услуга" на своите работници.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Гривни с импланти
« Отговор #5 -: Юли 16, 2008, 23:52:48 pm »
В много хотели на запад,а май вече и в България/бях чел за някав хотел в обзор,който предлага такова нещо/ предлагат индификационна електронна гривна,като знак че си част от посетителите на хотела,така че чипирането не ми изглежда далечно.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен Крайчо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Гривни с импланти
« Отговор #6 -: Юли 17, 2008, 21:14:44 pm »
Аз пък бих попитал някой който е гледал Сикрет Спейс 2 че не схванах Бакти(извънземните за които говорят северноамериканските индианци са различна раса от рептилиите или не?)
това е в четвъртата част на филма от файла който предостави peacekeeper
« Последна редакция: Юли 17, 2008, 21:15:34 pm от Крайчо »

Неактивен Tessa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Гривни с импланти
« Отговор #7 -: Юли 18, 2008, 01:05:59 am »
В много хотели на запад,а май вече и в България/бях чел за някав хотел в обзор,който предлага такова нещо/ предлагат индификационна електронна гривна,като знак че си част от посетителите на хотела,така че чипирането не ми изглежда далечно.

В Обзор ли ? едва ли ... Всички хотели в Обзор са ми напълно познати и не са споменавали за такава гривна но е Възможно кой знае и аз да не съм разбрала ...
Да не би да си чувал за Златните щото там е по възможно да излязат тея гривни все пак най развития курорт в България - всичко си има вече ..

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Гривни с импланти
« Отговор #8 -: Юли 18, 2008, 21:10:29 pm »
В Гранд Хотел Варна "услугата" all inclusive е с гривни.

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Гривни с импланти
« Отговор #9 -: Юли 19, 2008, 13:17:10 pm »
В Гранд Хотел Варна "услугата" all inclusive е с гривни.

както и на повечето хотели по черноморието.Мой приятел работи в един такъв хотел в който отсядат само немци.Излишно е да казвам как цяла седмица ядох на безплатно от шведската маса и пих колкото ми душа иска само щот имах гривна  ;D
Тъпа нацияяяяяяяяяяяяяяяяяя
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Гривни с импланти
« Отговор #10 -: Юли 19, 2008, 16:46:43 pm »
А те електронни ли бяха или просто специални гривни без електроника ?

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Гривни с импланти
« Отговор #11 -: Юли 20, 2008, 12:48:30 pm »
Просто червени гривни с логото на хотела - в шкафа на рецепцията имаше около 50 :D
« Последна редакция: Юли 20, 2008, 17:16:46 pm от Mirotvorec »
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Гривни с импланти
« Отговор #12 -: Юли 23, 2008, 02:36:19 am »
Просто червени гривни с логото на хотела - в шкафа на рецепцията имаше около 50 :D

Мама каза само с теб да си играя. Аз съм твоя най - добър приятел, Тупак е най - великия изпълнител ходил някога по земята...  :D
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Гривни с импланти
« Отговор #13 -: Юли 23, 2008, 11:15:46 am »
Просто червени гривни с логото на хотела - в шкафа на рецепцията имаше около 50 :D

Мама каза само с теб да си играя. Аз съм твоя най - добър приятел, Тупак е най - великия изпълнител ходил някога по земята...  :D

 ;D ;D ем ОК ама да знаеш че авантата ми идва някак естествено без даже да го желая - честно - като бях малък контролйорките в автобуса редовно ме пропускаха ;D
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Гривни с импланти
« Отговор #14 -: Юли 24, 2008, 21:16:57 pm »
Докато са обикновени гривни - това е просто вид билет - когато почне да се слага електроника нещата може да загрубеят.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27