Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1047748 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Цитат
душата винаги ли има пълен контрол върху човека?
Чак не знам как да обясня, колко е грешен този въпрос.  :o
Душата не контролира човека.
Ако някой няма душа, то той не е човек.


Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515

За всеки е различно. Зависи по коя програма действа. ;)
По-добър живот до някаква степен може да има извън яловата система. Максимална дистанция от нея, а не с "котви"/кредит/ и т.н. да се стопираш. Простираш се според чергата ти...

А ако вече имаш котви/кредити/, как да процедираш? Ей това е въпросът. То без кредити всеки може да се ориентира към селата и сред природата. А ако вече си се набълбукал?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Духаш супата и след това я изсърбваш до дъно. ;)
В случая важат мъдрите думи-"Каквото си надробиш, това ще сърбаш". Никой не е виновен, че роба се е поддал на мошенически внушения-"По-добре да плащам кредит, отколкото да живея под наем". Повечето, които са се подлъгали ще усетят, а някои вече усещат удърите от дебелата сопа по гърбината си. Само глупендер може да си мисли, че ще има постоянни доходи 15-20 години, ще лапне тлъста пачка и ще му се размине срещата със съдия изпълнител... ::)
Е, някои ще минат между капките, но те ще са малцина.

И не си мисли, че като нямаш кредит, е лесно да се измъкнеш от вонящата клоака.
Котви и ковички, колкото щеш...  :)
« Последна редакция: Април 21, 2011, 17:27:01 pm от Гален »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Познавам  две  семейства  коита  си  купиха  апартаменти  со  по  6000лева  изплащаха  ги  30годино  при  постоянна  гозишна  лихва  от  2%!  По  кое  ли  време  беше ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Цитат
душата винаги ли има пълен контрол върху човека?
Чак не знам как да обясня, колко е грешен този въпрос.  :o
Душата не контролира човека.
Ако някой няма душа, то той не е човек.
Ще перефразирам : висшата ни безсмъртна наша част във всеки момент и във всяка ситуация от живота на човека ли провежда чрез него волята си, или е възможно нисшата природа на човека да върви в нежелана от душата ни посока? Ако си наркоман, то е защото:1.Душата ти иска този опит 2.Душата не иска този опит, но не може да упражни волята си върху нисшата ни природа ?
Колкото до последното ти изречение : няма спор за това, защо го споменаваш изобщо?
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Познавам  две  семейства  коита  си  купиха  апартаменти  со  по  6000лева  изплащаха  ги  30годино  при  постоянна  гозишна  лихва  от  2%!  По  кое  ли  време  беше ???

В минало свършено време е ;). Сега и да страдаме по татово време, няма смисъл. С това не си помагаме. Въпросът е, сега как да се измъкваме от батака?


Духаш супата и след това я изсърбваш до дъно. ;)
В случая важат мъдрите думи-"Каквото си надробиш, това ще сърбаш". Никой не е виновен, че роба се е поддал на мошенически внушения-"По-добре да плащам кредит, отколкото да живея под наем". Повечето, които са се подлъгали ще усетят, а някои вече усещат удърите от дебелата сопа по гърбината си. Само глупендер може да си мисли, че ще има постоянни доходи 15-20 години, ще лапне тлъста пачка и ще му се размине срещата със съдия изпълнител... ::)
Е, някои ще минат между капките, но те ще са малцина.

И не си мисли, че като нямаш кредит, е лесно да се измъкнеш от вонящата клоака.
Котви и ковички, колкото щеш...  :)

Не може да няма начин да надхитрим системата  :yes:. Не го знам какъв е, но съм сигурен, че има вратичка за длъжниците към банките. А за такива като мен без кредити, жена и деца е лесно . Естествено, трябва да намеря начин как да си плащам тока и нета, без да ходя на работа. Някакви идеи ?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Естествено, трябва да намеря начин как да си плащам тока и нета, без да ходя на работа. Някакви идеи ?
Само ток и нет ли ще ядеш и пиеш? :lol:
Има една поговорка "Трудът краси човек?

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Никой не е виновен, че роба се е поддал на мошенически внушения-"По-добре да плащам кредит, отколкото да живея под наем".
Поредното изкривено мислене ;)
Пак ще дам пример с един мъдър човек /Моята скромна личност/
Тръгвайки да купувам апартамент със заем, аз много добре си направих сметката колко пари бих могъл да отделя, дори в най-лошите за мен месеци. /примерно 200 лв/
Базирайки се на тази сума си поставих и целта - както за имота, така и за кредита.
Наистина, сладкодумни агенти ми предлагаха какви ли не 'изгодни' сделки, но аз си знаех какво ми трябва. Е, намерих го, намерих и банка която да ми отпусне нужния кредит, прочетох си договора, проверих си дадените ми от банката за 18 години напред таблици за изплащане на кредита и сключих договора.
Та проблема, драги ми Гален, не е, че видиш ли, не трябва да се взимат кредити. Взимай толкоз, колкото можеш да върнеш. Защото проблемите на повечето хора са именно това - мислят си, че всеки ден от небето ще падат жълтици. Но не банкерите са виновни за ограниченото мислене на хората.
Като не мога да карам кола си викам такси, а който е слаб в главата, да си вземе кредитен консултант.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Цитат
душата винаги ли има пълен контрол върху човека?
Чак не знам как да обясня, колко е грешен този въпрос.  :o
Душата не контролира човека.
Ако някой няма душа, то той не е човек.
Ще перефразирам : висшата ни безсмъртна наша част във всеки момент и във всяка ситуация от живота на човека ли провежда чрез него волята си, или е възможно нисшата природа на човека да върви в нежелана от душата ни посока? Ако си наркоман, то е защото:1.Душата ти иска този опит 2.Душата не иска този опит, но не може да упражни волята си върху нисшата ни природа ?
Колкото до последното ти изречение : няма спор за това, защо го споменаваш изобщо?
От значение са настоящите ти мисли и действия, решенията, които вземаш тук и сега ти самият.
Когато човек трябва да развие определени качества в едно свое въплъщение той просто бива поставян в подходящите условия и нищо повече. Това още далеч не означава, че човекът ще се възползва от тези условия, нито някой му определя как ще го направи.

Човекът трупа опитности за себе си. Опитността обаче може да бъде всякаква. Ако аз уча в училище, да кажем в трети или четвърти клас и не мина класа, това също е опитност, но тя няма да ми помогне да продължа в по-горен клас. Ако не направя необходимото за да покрия изискванията за преминаването на класа, теоретично мога завинаги да се остана на него. Тъжната истина е, че хората повтарят едни и същи грешки от хилядолетия и докато продължават да ги повтарят ще си останат в същото положение. Човек попада в различни ситуации и важното е не просто да ги изживее, а как ще ги изживее. Кой поставя човека в тези ситуации е без значение, те са факт. Причините може да са кармични (т.е. последствие от собствен избор), може да е просто стечение на обстоятелствата, може да са предизвикани от наставниците му или др. Човек изпада във въпросните ситуации за да ги разреши именно той, а не някой друг.

Съзнанието на човека е едно. Имаме различни негови състояния, но съзнанието е едно. Висшият аз това е самия човек, само че в по-високите сфери на битието. Въпросът е, че хората не могат да бъдат в будно състояние на съзнанието в тези по-високи сфери, защото просто нямат развити необходимите качества. Това е и целта на въплъщенията: не придобиването на каквато и да е опитност, а на необходимите качества за да може съзнанието да остане будно във висшите светове.

Неактивен NSX

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Моето мнение е, че въобще не трябва да се стига до кредит за елементарно жилище. Просто така ни са изчислени възнагражденията, че да ги плащаме по 30-40 години. Пари има достатъчно, но са зле разпределени. Не може шефа ми (на фирма от 10 работника)да изкарва пари за един апартамент за 1 седмица, а аз да се чудя как да свържа двата края след като съм си платил месечната вноска(наем).
Да купува по 6 нови коли наведнъж (Рено) плюс Мерцедес за 160 000€, а аз да не мога да си сменя гумите, понеже все още плащам кредит и за 10 годишната ми Хондичка. И накрая човека реши китайците да му вършат работата и всички сме на улицата..  >:( .. какво стана с парите които изработихме?! Ми, купи си апартамент за 1 милион € и го обзаведе за още толкова.. С две думи - да го духат бедните.. Живи и здрави :drinks:
Earth. A biosphere. A complex, subtly balanced life support system.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 782
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Не може шефа ми (на фирма от 10 работника)да изкарва пари за един апартамент за 1 седмица, а аз да се чудя как да свържа двата края след като съм си платил месечната вноска(наем).
Извинявай, какво ти пречи да станеш ШЕФ? И да имаш 100 работника? И да изкарваш пари ?
Аз лично, през целия си съзнателен живот не съм работил на заплата и 1 ден.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 580
  • Животът е изумително приключение
Цитат на: Iris
[b
Съзнанието на човека е едно. Имаме различни негови състояния, но съзнанието е едно. Висшият аз това е самия човек, само че в по-високите сфери на битието. Въпросът е, че хората не могат да бъдат в будно състояние на съзнанието в тези по-високи сфери, защото просто нямат развити необходимите качества. Това е и целта на въплъщенията: не придобиването на каквато и да е опитност, а на необходимите качества за да може съзнанието да остане будно във висшите светове.[/b]
Безкрайно уважавам ясният ти изказ, Ирис, но с горното не мога да се съглася. Това е само една от версиите за целта на въплъщенията. Само една от възможностите. Има и друга. А именно, че въплъщенията са точно това, което казваш, че не са: трупане на опитност, практическо изживяване на неща, които знаем /нетленната ни същност знае/ на теория. Самоопознаване в полеви условия. Което изобщо не значи, че не можем да сме будни във висшите светове, а по - скоро точно обратното - че не можем да сме будни тук, в нисшите светове. Затова и така формулирах въпроса си, изхождайки от моята гледна точка по този въпрос - ако аз съм правата, то определено има ситуация, в която на душата и е трудно да упражни волята си, противопоставена на егото ни. А кой от двама ни е прав - това няма как да разберем, предполагам...От мен респект: :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
В този клип твърдят, че оргонитът отблъсква рептилите. Така, че спокойно можем да пристъпим към направат му. Не е скъпо и трудно.



Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 436
В този клип твърдят, че оргонитът отблъсква рептилите. Така, че спокойно можем да пристъпим към направат му. Не е скъпо и трудно.



Никога не взимайте такива кристали и хармонизатори! Тези предмети са силно демонизирани! Има много случаи на хора, които имат кошмари, нарушено енергийно поле и имат най-различни проблеми след като са взели такива обекти.
Бъди Слънце!

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Във връзка с постовете на НСХ, АРРИ и Калан:   Много мои познати, които работят в частни фирми, ми се оплакват ,че с по 10-11 месеца не им дават заплати. На всички тези "роби" им отговарям едно и също-докато има телета ще има и касапи. Те живеят с надеждата, че един хубав ден чорбаджията ще им плати. Това естествено няма да стане никога. И това им казвам, но те не ми вярват. Ако те работят за мен и то без да им плащам, защо да им давам пари? Ако напуснат, ще дойдат други.  :diablo:
« Последна редакция: Април 25, 2011, 11:36:15 am от teni »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27