Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1039371 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Ха ха ...гледах репортажа.
Автора на скулптурата работещ в Италия се изказа, че нямало нищо демонско в тези фигури, а точно обратното..любов и обич и колко децата обичали приказките за дракони и змеьове.
А другата страна свещенникът каза, че кагато се навеждаш да пиеш вода все едно се покланяш на това бъдещо семейство дракони, нещо такова.
И то си е така на практика се покланяш. :mad:

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Аз ако съм ще изваям Левски в цял ръст...може и Ботев и цялата чета. По добре на тях да се кланяме, а може и някой варненец патриот заслужил достатъчно уважение.
Нал тъй. ;)

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3802333465/
http://zamunda.net/details.php?id=111394&hit=1
http://arenabg.com/details.php?id=fc38f399662394201701c4fdd4a296a3b5ef3bd3

D-war: Dragon wars. Най- рептилския филм, на който съм попадал. Направо са прекалили.  ::)
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 20:35:00 pm от Nikola_Davidov »
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
http://news.varna24.bg//200710.html

не съм ровил из сайта, но ми се струва ,че не сме го обсъдили това

 :o Рептилски работи. Но тук в БГ вероятно почвата е благодатна.За пари се предава какво ли не..


Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
По-принцип не харесвам църквата като институция, със златните им покриви...
Но с този поп съм съгласен напълно, водата е Свещенна и ние наистина и се покланяме като пием от нея.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Кво значи да харесваш църквата ..да вярваш в не я или ...?? ???по добре виж пак от къде идват противоречията или някой многознайко да обясни.

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
http://news.varna24.bg//200710.html ДеVa тия HEN-T слуги на SSS-TA, SHET-I...

Поне може да стане "хубава корица"...
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Тази вечер имах урок/прозрение на сън - както ние човеците правим/купуваме/използваме лекарства главно от змийски отрови/деривати, така Рептилите са наложили СВЕТОВНОТО СТАТУКВОТО - дизайн на МАТРИЦА - ФЕРМА за да изтискват нашата психична енергия/Лууш в калъпи на поведение приети на пълно доверие от приспаните/оглупени хора за да произвеждат най-продаваното лекарство в Галактиката - S-MA(лекарство произвеждано от SSA-TA, което направило Мардук богат и влиятелен - виж Робърт Морнинг Скай - „Историята на Звездния Старейшина и Документите Тера – Скритата История на Планетата Земя“ http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14258.0.html ) Ето това е дълго изречение...

Естественото състояние на човек е да бъде щастлив и да му е приятно - да удоволства от уроците и дейността си на Земята... човечеството на Земята отдавна е разделено и завладяно с една единствена цел от Змийския паразит – консумация. Най-голямата конспирация е в нас човеците, неправещи разлика между човешко поведение и човешка природа. Ние сме и арената и тези двама гладиатора кръвожадно насъскани един срещу друг... Матрицата е и Фалшивото его/поведение изтискващо силата на човешката природа...

„О не, аз не искам да съм Император... Ние хората сме родени, за да си помагаме един на друг...”

                                  цитат от филма „Великият диктатор” на великия Чарли Чаплин
                     

« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 10:21:22 am от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91

Естественото състояние на човек е да бъде щастлив и да му е приятно - да удоволства от уроците и дейността си на Земята... човечеството на Земята отдавна е разделено и завладяно с една единствена цел от Змийския паразит – консумация. Най-голямата конспирация е в нас човеците, неправещи разлика между човешко поведение и човешка природа. Ние сме и арената и тези двама гладиатора кръвожадно насъскани един срещу друг... Матрицата е и Фалшивото его/поведение изтискващо силата на човешката природа...                     



 Ето тук съм много съгласна с теб,Еленко.Един съвет,ако ми позволиш-успокой се...нещата се подреждат.Малко по малко,един по един,леко и плавно всички ще достигнат до това прозрение.Това е следващата спирка,разликата идва от там,че едни карат с бясна скорост към това място,други се влачат едва...И в крайна сметка всички ще се срещнем там.
Опитай!

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Цитат
Естественото състояние на човек е да бъде щастлив и да му е приятно - да удоволства от уроците и дейността си на Земята..
Какво голяма глупост. Скоро такава не бях чел. Първо, както еказал Буда, "Всяка емоция е болка" (човек реве  :shout: и от щастие  :)и от мъка  :empathy:, нали?). Човек не може да удоволства от уроците на земята, защото те се учат само и единствено с болка и страдание. Съвсем не е достатъчно някой си, да ти каже, нещо си и ти хоп, изведнъж да станеш просветен в нещо си. Самата идея в цитирания текст, че тук на Земята е едно уютно и приятно местенце е ясно показваща, кривото мислене на един "просветен"

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Цитат
Естественото състояние на човек е да бъде щастлив и да му е приятно - да удоволства от уроците и дейността си на Земята..
Какво голяма глупост. Скоро такава не бях чел. Първо, както еказал Буда, "Всяка емоция е болка" (човек реве  :shout: и от щастие  :)и от мъка  :empathy:, нали?). Човек не може да удоволства от уроците на земята, защото те се учат само и единствено с болка и страдание. Съвсем не е достатъчно някой си, да ти каже, нещо си и ти хоп, изведнъж да станеш просветен в нещо си. Самата идея в цитирания текст, че тук на Земята е едно уютно и приятно местенце е ясно показваща, кривото мислене на един "просветен"

 :nea: Недей да съдиш за другите само по твоя опит.А и ви живота доброто и лошото, щастието и нещастието вървят ръка за ръка.Как ще познаеш щастието, ако не знаеш какво е нещастието и мъката? Като спомена Буда, той не е само това изречение.Той е толкова многостранен, и болката не основното му разбирани за живота.Буда е преди всичко оптимист.
А това, че светът става все по-труден за живеене, зависи и от нас. Да живееш в щастие и удоволствие, значи да го заслужиш.В борба.Но това е в контекста.За материализма контекстите на духовното са трудно доловими.
А за земята, като уютно и приятно местенце или неприятно, зависи, какво всеки разбира под тези понятия и как ще си подреди нещата.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
radon не е нужно да оринираш тук за да те забележа. И си разкарай от темата ми махалата, багетите и другия  радиестезичен инвентар!

 :lol: :---

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
      Земята  е  изключинелно  хубаво  място  за  живеене  и  ще  се  прераждам  винаги!  Въпрос  на  вкус  нали?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
radon, с цялото ми уважение към теб, изказването ти звучи безумно. Излиза, че всички ние тук се раждаме, за да ни боли и да страдаме и това е единствения начин да се научим на нещо и да подобрим качеството си на живот. Просто звучи безсмислено. Нито една позната ми религия или учение не съдържа подобно послание, защото то директно те подстрекава към самоубийство, щом си обречен да страдаш. Дори в будизма думите болка и страдание, които стоят в основата му, са свободен превод на санскритската дума Dukkha, която можеш да видиш под аватара ми, и която не значи нито болка, нито страдание, а нещо различно. Не искам да влизам в диалог с теб, просто смятам, че тук бъркаш радикално.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
За всички форумци и гости, които са узнали, че ние сме тук за да учим и да сме щастливи(точно както подсказа Ричард Бах в „Илюзии – приключенията на един месия по неволя”) поздрав от мен и Венци Куцаров(най-великия приятен човек) -

http://www.youtube.com/user/oknele?feature=mhum#p/u/7/Q8TtAeWZO8c Както е казал народният поет - "Нека да е лято, жената на 6 и печката без гащи  :drinks:

Ричард Бах


Ричард Бах(Richard Bach) е американски писател. По майчина линия той има родствена  връзка с рода на немския композитор Йохан Себастиан Бах. През 1959 г. завършва Калифорнийския университет в Лонг Бийч. В армията служи в авиационните части. След армията работи като пилот - каскадьор и конструктор. С втората си жена актрисата Лесли Периш(срещат се през 1973 г. и тя е траен съавтор на Ричард Бах) дават изход от Абсурда на Реалността. „Илюзии – приключенията на един месия по неволя”, откъс:

- Въпросът ти, Ричард, беше, че дори в мигове на прозрение не проумяваш защо сме тук.
Спомних си.
- И филмът беше моят отговор.
- Да.
- О!
- Нищо не разбираш – каза ми той.
- Така си е, не разбирам.- Филмът беше хубав – рече Дон, - ала и най-хубавият филм на този свят пак си остава илюзия, нали? Кадрите дори не се движат, само създават усещане за движение. Променлива светлина, която сякаш се движи по плоския екран, опънат в тъмното, нали?
- Ами да.
Вече започвах да проумявам.
- А другите хора, които и да било хора, отишли на който и да е филм, какво търсят те в киносалона, след като знаят, че това е само илюзия?
- Искат да се позабавляват – отговорих аз.
- Приятно им е. Точно така. Това едно.
- Биха могли да си извлекат поуки.
- Винаги отговарят по този начин. Заради познанията. Това второ.
- Фантазия, бягство.
- Това е пак, за да се забавляват. Първо.
- От любопитство. За да видят как е сниман филмът.
- Заради познанията. Второ.
- Бягство от скуката.
- Бягство. Вече го каза.
- За да общуват помежду си. За да са с приятели – отговорих аз.
- Това е причината да отидат на кино, но не и да гледат филма. Но пак опираме до забавлението. Първо.
Каквото и да изтъкнех, той свиваше двата си пръста: хората ходят на кино, за да се забавляват, за да научат нещо или и заради двете.
- А един филм е като живота, нали, Дон?
- Да.
- Защо тогава се случва някой да избере тежък живот, филм на ужасите?
- Такива хора ходят на филми на ужасите не само, за да се забавляват, когато влязат в киносалона, те вече знаят, че ще гледат филм на ужасите – рече ми той.
- Но защо го правят?
- Обичаш ли филми на ужасите?
- Не.
- Ходиш ли понякога на такива филми?
- Не.
- Но нали се намират хора, които пилеят време и луди пари, за да гледат ужасии или мелодрами, скучни и отегчителни за другите...
Остави ме аз да отговоря за въпроса му.
- Да.
- Ти не си длъжен да гледаш техните филми и те твоите. На това му викаме „свобода”.
- Но защо някои искат да бъдат плашени? Или да им е скучно?
- Защото мислят, че го заслужават, понеже са уплашили някой друг, или пък обичат да треперят от ужас, или смятат, че филмите по принцип трябва да са скучни. Можеш ли да повярваш, че мнозина – по причини, които им се виждат твърде смислени, - изпитват наслада да си мислят, че са безпомощни в собствените си филми? Не, не можеш.
- Не мога – потвърдих аз.
- Докато не го проумееш, ще има да се чудиш защо някои хора са нещастни. Нещастни са, защото са предпочели да бъдат нещастни, и в това, Ричард, няма нищо лошо.
- Хм...
- Ние сме същества, които си играят и се забавляват, ние сме галеници на Вселената. Ние не можем да умрем, ние можем да бъдем уязвени точно колкото илюзиите върху екрана. Но затова пък можем да повярваме, да си втълпим, че сме уязвени. Можем да повярваме, че сме жертви, че сме убити или че убиваме, че се люшкаме между късмета и несретата.
- Много ли животи имаме? – поинтересувах се аз.
- Колко филма си гледал?
- А!
- Филми за живота на тази планета, за живота на други планети, всичко, което се измерва с времето и пространството, е филм, илюзия – обясни ми той. – Но за кратко можем да научим страшно много, да се забавляваме неописуемо с илюзиите си, нали?
- Докъде ще стигнеш, Дон, с тези филми?
- Ти докъде искаш да стигна? Тази вечер гледа филма отчасти, защото аз исках да го видя. Мнозина предпочитат един живот пред друг, защото им доставя удоволствие да правят нещо заедно с някого. Актьорите от тазвечершния филм са играли заедно и в други филми – преди или по-късно, зависи кой филм си гледал първо.
Можеш да ги гледаш и едновременно върху различни екрани. Купуваме си билети за тези филми, плащаме си, след като сме приели да повярваме, че пространството, времето са нещо истинско... Нито времето, нито пространството са истински, но който не иска да плати цената, не може да се появи на нашата планета, в никоя времева и пространствена система.
- А срещат ли се хора, които нямат живот във времето и в пространството?
- А срещат ли се хора, които изобщо не ходят на кино?
- Ясно. Те сигурно трупат знанията си по други начини.
- Точно така – потвърди той, доволен от мен. – Училището на време – пространството е доста примитивна. Ала мнозина не се разделят с илюзията, дори тя да е скучна и държат лампите да не светват преди края на филма.
- А кой, Дон, пише тези филми?
- Не е ли странно: откриваме, че знаем много именно когато питаме себе си, а не някой друг! Кой ги пише тези филми, Ричард?
- Ние – отговорих аз.
- Кой играе в тях?
- Пак ние.
- Кой е оператор, киномеханик, директор на киното, контрольор, разпоредител, кой гледа всичко това? Кой има свободата да си излезе по средата, по всяко време, да промени сюжета, ако намери за добре, кой има свободата да гледа един и същ филм до припадък?
- Чакай да помисля – казах аз. – Всеки, който поиска ли?
- Тази свобода не ти ли стига? – попита ме той.
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 19:26:06 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27