Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1051499 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
От къде го взимаш така в пакетчета като чай.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Това е най-големия противник на АСПАРТАМА и огромна алтернатива за по-пълноценен живот. Има го по аптеки, цените варират от 3 до 5 лв за 20 пакетчета. На кутията има тези GSM за контакт - 0878401976 0886656507  

Лично на мен ми го носят не мога да кажа конкретна аптека или магазин. Не се подлъгвайте да давате по 20 лв за таблетки с ексТракт от билката стевия, чая Стевия е много по-евтин и качествен!
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 21:57:44 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
То се оказа,че бялата захар е безвредна в сравнение с нейните уж,здравословни заместители.


Изкуствени подсладители


Изкуствените подсладители – за и против
Не евентуалната им канцерогенност, а това, че са 300 пъти по-сладки от захарта, е основната опасност

Дебатът се развихри този уикенд, след статия, излязла в The New York Times, където се казва, че най-популярния заместител на захарта – аспартам – може да предизвика рак у животни.
Аспартамът, който е открит през 1965 г., се използва в повече от 6000 продукта, а хората го познават най-вече под търговското му наименование Нутра Суит (NutraSweet).
Стотици милиони души по света използват ежедневно подсладителя, така че, ако не е безопасен, ефектът може да се разпростре доста широко.
Д-р Дейвид Кац, професор от Университета Йейл, предупреждава, че хората не трябва да правят заключения, базирани на изследвания върху плъхове. Професорът набляга на факта, че плъховете имат кратък живот и по принцип са по-податливи на ракови заболявания. Той отбелязва също, че дори здравословни храни като броколи, спанак и боб съдържат някои потенциално карцерогенни съставки.
В заключение д-р Кац казва: “Ако хората се притесняват дали ще развият рак, те трябва да следят теглото си и да избягват цигарите. Аз мисля, че изкуствените подсладители са вредни, но не заради риска от рак, а защото са 300 пъти по-сладки от захарта. Може да не натрупате калории от диетични продукти с подсладители, но е твърде вероятно да увредите зъбите си.”

Сладките измамници
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/podsladiteli
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Всяка захар, извлечена от естествения си източник става вредна. Аспартама е предпочитан като подсладител от фирмите, произвеждащи захарни изделия и напитки, защото е евтин. Ако трябва да се извлекат захарите от стевия, за да може да се подслаждат всякакви търговски продукти, тя ще стане също вредна и скъпа. Отделиш ли захарта от фибрите, тя става токсична за организма. Затова приемайте сладко само от естествени източници.

Изкуствените подсладители са вредни, защото организма се чуди какво да ги прави. Той няма ензими да ги разгражда и ги складира в мастните депа.

Човек няма да умре, дори организма му няма да забележи липсата на моно и дизахаридите (сладките на вкус захари), ако се откажете от тях. Човек може да живее и от захарите в картофите, ориза и нишестените изделия. Полизахаридите в тези продукти са изградени от същите монозахаридни остатъци - глюкоза и фруктоза. По ензимен път, те се нарязват на мономери и така организма пак ще има глюкоза. Но тия пусти вкусови задоволявания карат хората да пият и ядат продукти с подсладители.
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 22:14:38 pm от sidewinder »

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
ARRI от къде каза, че е професорчето, от Университета Йейл  ;D е не, че не се сещаме, че членува в "Череп и кости"

Изследвания, че аспартама(ORBIT дъвките, които са ни заляли си пише с големи букви АСПАРТАМ, ама кой гледа и знае) че е пълна отрова(причинява рак и левкемия, но е супер евтин за корпорациите)излязоха още преди 25 години и бяха известни на FDA! Позовавайки се на резултатите от тях, агенцията в продължение на 16 години отказваше да одобри аспартама. Тогава Доналд Ръмсфелд, изпълнителен директор на компанията майка на Нутрасуит - G. D. Searle Co., беше назначен за министър на отбраната в администрацията на президента Рейгън (по-късно, както знаем, той заемаше същия пост и при управлението на Джордж Буш-младши). Комисарят на FDA беше притиснат да подаде оставка и аспартамът беше одобрен от назначения от Рейгън на негово място Артър Хейс, пренебрегвайки всички възражения на научния съвет на агенцията.
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 22:14:32 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Еленко, според мен трябва масирана антиреклама на аспартама. Да се разясни на хората в какво се съдържа и какво причинява. Всеки ден гледам хората как блажено си купуват дъвки орбит и други примамки. Направо ми става тъжно за тях.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
ARRI от къде каза, че е професорчето, от Университета Йейл  ;D е не, че не се сещаме, че членува в "Череп и кости"

Изследвания, че аспартама(ORBIT дъвките, които са ни заляли си пише с големи букви АСПАРТАМ, ама кой гледа и знае) че е пълна отрова(причинява рак и левкемия, но е супер евтин за корпорациите)излязоха още преди 25 години и бяха известни на FDA!
Онзи ден някой подари на детето ми детски орбит..Видях,че пише"без захар"и погледнах състава..аспартам! Гадовете нямат свян от нищо!И в продуктите за деца го слагат! :diablo:

Еленко, според мен трябва масирана антиреклама на аспартама. Да се разясни на хората в какво се съдържа и какво причинява. Всеки ден гледам хората как блажено си купуват дъвки орбит и други примамки. Направо ми става тъжно за тях.
Това няма как да стане.Та нали всички медии рекламират скапаните им продукти..орбит,кола и т.н.А да се опиташ иначе да разясниш на някой,просто ей така..не си е работа.Гледат ме като 3 лв.на цяло и викат"И кво от това?Ми то и въздуха дето го дишаме е мръсен и отровен..дай да не дишаме ли" :D
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 22:24:29 pm от konstantin2007 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
То се оказа,че бялата захар е безвредна в сравнение с нейните уж,здравословни заместители.


Изкуствени подсладители


Изкуствените подсладители – за и против
Не евентуалната им канцерогенност, а това, че са 300 пъти по-сладки от захарта, е основната опасност

Дебатът се развихри този уикенд, след статия, излязла в The New York Times, където се казва, че най-популярния заместител на захарта – аспартам – може да предизвика рак у животни.
Аспартамът, който е открит през 1965 г., се използва в повече от 6000 продукта, а хората го познават най-вече под търговското му наименование Нутра Суит (NutraSweet).
Стотици милиони души по света използват ежедневно подсладителя, така че, ако не е безопасен, ефектът може да се разпростре доста широко.
Д-р Дейвид Кац, професор от Университета Йейл, предупреждава, че хората не трябва да правят заключения, базирани на изследвания върху плъхове. Професорът набляга на факта, че плъховете имат кратък живот и по принцип са по-податливи на ракови заболявания. Той отбелязва също, че дори здравословни храни като броколи, спанак и боб съдържат някои потенциално карцерогенни съставки.
В заключение д-р Кац казва: “Ако хората се притесняват дали ще развият рак, те трябва да следят теглото си и да избягват цигарите. Аз мисля, че изкуствените подсладители са вредни, но не заради риска от рак, а защото са 300 пъти по-сладки от захарта. Може да не натрупате калории от диетични продукти с подсладители, но е твърде вероятно да увредите зъбите си.”

Сладките измамници
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/podsladiteli

Колко мъка има на този свят. И то най-вече сред тези среди.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Цитат
Това няма как да стане.Та нали всички медии рекламират скапаните им продукти..орбит,кола и т.н.А да се опиташ иначе да разясниш на някой,просто ей така..не си е работа.Гледат ме като 3 лв.на цяло и викат"И кво от това?Ми то и въздуха дето го дишаме е мръсен и отровен..дай да не дишаме ли" :D

В такъв случай да се спасяват будните хора и това е.
« Последна редакция: Юни 21, 2010, 22:29:49 pm от sidewinder »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Хм,...Последствията се дължат на законите и принципите на сътворението.Това е така.И въпреки всичко,ти решаваш каква да бъдеш.Ако вярваш,че някой друг,или пък позволяваш на някой друг да взема решенията вместо теб и да те ограничава..кофти работа.
Сега..за програмистът..според мен е достатъчно извратен за да иска да изненада дори самият себе си,без да му пука особенно какво точно ще стане.Именно поради тази причина краят е неизвестен.Защото не го вълнува финалът,а процесът на играта!
Ок,konstantin2007,"млъквам",понеже хем съм на твоето мнение,хем не съм(поредната ирония).Инак искам да попитам зеленият чай дали е полезен?!За аспартама-от собствен опит,понеже аз си правя всякакви експерименти с мене явно-та,този подсладител усилва апетита,чувстваш се подут,подпухнал,нямаш сила за почти нищо,отключва някои видове депресии,колкото и да е странно това последното.Просто съм имала период,в който си нямах идея от "събуждане" и масови конспирации-та,тогава съм експериментирала как ли не със себе си,и своето тяло,което е кофти.Но пък научих кое как ми действа от собствен опит.Ама то едно 90% от нещата в един супермаркет са вредни!С един фитнес-инструктор си бяхме говорили по повод храната и вредата от нея,и той беше на мнение,че всичко е бизнес,и е навързало-ядеш рафинирана захар,развалят ти се зъбите-отиваш на зъболекар,после ядеш/пиеш аспартам-разваля ти се я пак зъб,я изпадаш в някоя яка депресия-отиваш на психолог/психиатър-повечето такива специалисти ти "помагат",и така.Просто системата е измислена да работи за някой доста добре...Но аспартам има в почти всичко.Дори в чужбина съм виждала в някои минерални води.Помня,че моят познат фитнес-инструкторът по този повод ме беше предупредил да пия само чиста вода.Сега разбирам колко е бил напред с материала човекът,но интересното е,че той така казваше нещата и толкова тънко го правеше,че хората го зяпаха с възхищение,а не като 3 лева.То,наистина си е голям проблем да кажеш на някой,че това или онова е вредно.Повечето хора решават,че ти хлопат дъските и толкоз.Я пробвайте за друго да кажете на някой-да речем за илюминатите и рептилите,ще станете от онези "лудите" конспиратори,и колкото и да е-подозрителното отношение,че нещо сте ненаред ще се затвърди в околните.Междодругото има още нещо,което се сетих за аспартама-подтиска развитието и провокира повече мислене в човека.Един вид като съм пила/яла тази гадост,дори миналата година го правих за няколко седмици от любопитство-просто стопвам,действа ми по някакъв начин и на ДНК-то,значи има някаква причина да го пускат масово аспартама.Айде,добре,че забраниха захарина или поне предупреждават,че предизвиква рак.Но за аспартама нито думичка...Дори онази прехвалена кока-кола Zero-сигурно е бъкана с това чудо.В заключение д-р Кац казва: “Ако хората се притесняват дали ще развият рак, те трябва да следят теглото си и да избягват цигарите. Аз мисля, че изкуствените подсладители са вредни, но не заради риска от рак, а защото са 300 пъти по-сладки от захарта. Може да не натрупате калории от диетични продукти с подсладители, но е твърде вероятно да увредите зъбите си.”
Много интересно как няма да трупаш килограми след като метаболизмът ти се забавя или блокирва донякъде,как може да предизвика депресия,а тя от своя страна нужда от никотин и какво ли не?!А въпросният д-р Кац явно е на мнение,че хората така или иначе ще умрат-какво има да му се притесняват там на риска от рак?! ??? И после същите "учени" ще ни убеждават,че болестите се развиват,понеже сме недостатъчно позитивни.  ::) Все повече се учудвам на наглостта на някои хора и как още преди да се разбере за вредата от нещо-те го публикуват,и пишат,че това са просто спекулации,хвърлейки вината върху хората,и как сами си съсипват здравето...Макар че с последното съм съгласна,но доста голям процент от хората го правят от незнание или подведени от лъскавите реклами.А,наздраве,макар че и в бирата не знам вече какво има...То в почти всичко слагат нещо,дето са "забравили" да упоменат,хах.  :drinks:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен asensky

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Онзи ден някой подари на детето ми детски орбит..Видях,че пише"без захар"и погледнах състава..аспартам! Гадовете нямат свян от нищо!И в продуктите за деца го слагат! :diablo:
За какъв свян говориш? В US продават вода за бебета с добавен флорид, защото бил много полезен за зъбите!!!??!?! Какво представлява аспартама (и не само той) и как действа на организма е доста добре изяснено още в книгата на Атанас Гълабов "Световна конспирация срещу здравето" която предполагам повечето хора тук са чели.
Стевия може да си насадите сами в двора, става като малко храстче. Стевията също е 30-40 (ако не се лъжа) по-сладка от захарта.

« Последна редакция: Юни 22, 2010, 02:36:10 am от asensky »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Цитат
Това няма как да стане.Та нали всички медии рекламират скапаните им продукти..орбит,кола и т.н.А да се опиташ иначе да разясниш на някой,просто ей така..не си е работа.Гледат ме като 3 лв.на цяло и викат"И кво от това?Ми то и въздуха дето го дишаме е мръсен и отровен..дай да не дишаме ли" :D
Имам един приятел, който ме научи на много добър лаф, точно на място за хората които "разсъждават" така.
Значи като са ти го набили вече в г*за, няма смисъл да го вадиш а?  ;D

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 554
Когато започнеш да разбираш истината, единствената цел остава да надграждаш себе си постоянно!

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
 ;D Moрфей това е за/от online списанието ми "Мъдете Здрави", което любезно се хоства от шпионско-наглия FACEBOOK -

http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/group.php?gid=111479068886329


Коренната чакра - МУЛАДХАРА отговаря за инстинкта, жизнената сила, и контролира половите органи. Важни неща, нали? Затова Мъдете Здрави!

Категория: Просто за забавление - Фен клубове Описание: Списание за животЪТ и сънЯТ. СмърТТа да го духа, тя не съществува! Вид на Поверителност: Отворена Цялото съдържание е публично.

99% от излезналите и не излезли още броеве на "Мъдете Здрави", се раждат в събуждащата се глава на авторЪТ(когато няма ИНФО от сънуваното си училище) докато пие сутрин кафе/вече чай Стевия (и се прави, че не чува звъна на GSM-и) пред лаптопа си и преминава твърдо в този 3D свят от видео и звук...

Поотнесохме се, нека АДМИНИТЕ проявят великодушност Темата все пак е:

Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1
« Последна редакция: Юни 22, 2010, 17:07:17 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Смейте се повече! Рептилите не понасят това.

Ok, нека да продължим с ЕЗОТЕРИКАТА!
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27