Автор Тема: Защо да забраняваме марихуаната, която толкова много хора харесват  (Прочетена 87219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Моля те поясни какво искаш да кажеш,че нещо не схванах. :-X
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
... че наркотиците са тест за интелигентност... :)
8)
Има нещо такова. Лошото е, че готини хора пропадат заради шитта...

Ама говорете за тревата, не за наркотици!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #107 -: Март 27, 2011, 01:45:28 am »
arakha,
чети по внимателно. Истината понякога е в празното пространство между буквите ;)

Ама говорете за тревата, не за наркотици!

Да, виждам. Разликата не е чак толкова голяма и донякъде отгавяра на темата, затова го вмъкнах.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен kalhoon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Марихуаната си модерна в днешно време,някои я пушат само за гъзария други заради ефекта.Аз лично пробвах някаква дето много я хвалеха в района.Истината е че не изпитах нито един от описаните ефекти,смао ми се замота главата и буквално ме прикова към леглото.Усещането беше ужасно,все едно съм прекалил с алкохола и честно казано не ми хареса.
Не ми хареса но все пак смятам че трябва да се легализира и у нас,защото това може да ограничи смъртните случаи от свръх дози тежки наркотици,пък и другото по важно е че когато има един легален лек наркотик посягането към по тежките ще е по рядко

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #110 -: Април 27, 2011, 21:02:50 pm »
arakha,
чети по внимателно. Истината понякога е в празното пространство между буквите ;)

Ама говорете за тревата, не за наркотици!

Да, виждам. Разликата не е чак толкова голяма и донякъде отгавяра на темата, затова го вмъкнах.

Ама разбира се.Разликата не е чак толкова голяма. Даже никаква не е. Чете ли за масовото самоубийство с предозиране с трева? :)

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Не, що за глупост е това?

И за да не съм с едно изречение - всеки може да се самоубие със всичко. Ако са били пили по бира преди това тия, какво щеше да е? Ами ако не бяха пушили? Колко такива случая има?
Тревата е усилвател - каквото ти е - става повече. Ако си прост и депресиран - довършваш се (на тия хора не им харесва да пушат).
 :bomb:
« Последна редакция: Април 27, 2011, 23:08:25 pm от monk »

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Защо да забраняваме марихуаната, която толкова много хора харесват.

Това че много хора я харесват и се съсипват с нея си е техен избор.По същата логика може да се легаризират "леките" оръжия и "леките" изнасилвания.Но нали всички забранени неща са "по-сладки" .Всеки се съсипва в днешно време както си иска, ...
вие си рашавате как да живеете.
...Infernal Works...

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Тревата е усилвател, да. Ама на малоумието ти.  ;D

Ставаш неадекватен слаботелесник.  ;D
Щом ти действа така, защо не вземеш да я намалиш  ;)

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Марихуаната си е коноп, но с по-високо съдържание на активно вещество ТНС и не е нищо ново - тревите от коноп са били използвани още в древността по време на ритуали, мистерии, вакханалии и т.н.
Баби, особено от Северна България са разказвали, как главите от растението са ги хвърляли в огнището през зимата, а навремето всички са спяли в една стая - деца и родители.
В България до 80-те години се е отглеждал в големи количества - от него са се правили тъкани (канап, чували,дрехи), използва се за изработката на хартия, в строителството за изолационна вата, народната медицина, изработка на материал подобен на "пластмаса", но естествено екологичен и разградим и т.н. Като цяло е лесен и евтин за отглеждане, еко -  предимствата и приложението му са големи. И защо това универсално растение е забранено? За конспиративните теории може да прочетете тук
Днес в България може да се отглежда коноп, като отговаря на определени изисквания, но проверките и бюрокрацията са толкова много, че производството му е спаднало драстично. По медиите никъде не съобщават, че марихуана и коноп е едно и също. Защо ли? Възрастните хора са го отглеждали навремето, но никой не им казва, че лошата марихуана е същото, което са си свивали, като е нямало тютюн, давали са го на животните си, лекували са се и т.н. Отново става въпрос за пари и интереси и то не само на нарко пазара. Поредната пропаганда.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Марата е едно от най-интересните растения според мен. На всеки действа различно, според това какво му е  нормалното кръвното налягане според мен. На някой им се приспива много, други се чувстват гадно, трети пушат защото и другите пушат и всички заедно се хилят като идиоти, четвърти пушат заради самото състояние. Аз честно казано съм от четвъртите  :unknown: . Мога да пуша 24/7 без да се почувствам и за момент некомфортно или неадекватно. Естествено това зависи и то самия джойнт защото има скънкове, от които тотално блокираш. Те се употребяват с мярка и повече тютюн. И не не съм някакъв пропаднал наркоман, в интерес на истината не съм пушил от седмици и ни най-малко не съм издребнял или пък депресиран. Даже ми е много хараби и изобщо не ми липсва. Радвам се пълноценно и на двете си състояния, но явно няма смисъл да казвам в кое ми е по-интересно  :flag_of_truce:
It' oil stupid.

Неактивен ivi2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Имах възможност да наблюдавам много хора, повечето от тях мъже между 40 и 55 г.,които употребяват т.н. ''лека дрога''. Общото, което забелязах  при тях е постоянната крайна раздразнителност, постоянна настинка и хрема, постоянната умора и сънливост и се стига до момента, когато човек в разцвета на силите си около 50 г. не иска повече да ходи на работа и предпочита да се излежава в леглото до обяд. Употребявайки  заради хроничната настинка и спрей за нос се увеличава ефекта на дрогата,да не говорим и с алкохола в добавка...Така почти незабелязано се превръщат в развалини, които съпругите и децата им презират, а самите те продължават да обвиняват околния свят за нещастието си

Неактивен 396

Имах възможност да наблюдавам много хора, повечето от тях мъже между 40 и 55 г.,които употребяват т.н. ''лека дрога''. Общото, което забелязах  при тях е постоянната крайна раздразнителност, постоянна настинка и хрема, постоянната умора и сънливост и се стига до момента, когато човек в разцвета на силите си около 50 г. не иска повече да ходи на работа и предпочита да се излежава в леглото до обяд. Употребявайки  заради хроничната настинка и спрей за нос се увеличава ефекта на дрогата,да не говорим и с алкохола в добавка...Така почти незабелязано се превръщат в развалини, които съпругите и децата им презират, а самите те продължават да обвиняват околния свят за нещастието си


Никаква ли елементарна логика не е останало у вас!?



Тази тема всъщност никога не е била за раздел "Здравни конспирации", а е за "Философски мисли".

Това е един абсолютно социално-организационен проблем и няма нищо общо с веществото на марихуаната или което и да е друго вещество - опиат или каквото и да е.



И що се касае до същността на проблема:

НИЩО не бива да бъде забранявано поради ред причини!


1) Всеки е роден на този свят с правото да изживее живота си както намери за добре - включително да стане обществен вредител в каквато и да е форма. Това е заложено в личната свобода на разумните общества от нашето стъпало.
Забрана от какъвто и да е тип нарушава първородните човешки права!


2) Всеки е роден с правото да се учи, осъвършенства и опознава околната среда, света и времената, в които живее, в това число - правото на запознаване с всички потенциални заплахи за своя живот.
Забрана от какъвто и да е тип нарушава първородните човешки права!


3) Всеки е роден с правото да разпространява своето познание и опит и да учи другите, всеки е роден с правото сам да избира своите авторитети и учители.
Забрана от какъвто и да е тип нарушава първородните човешки права!


4) Всеки е роден с правото сам да управлява живота си, да самоопределя поведението си, да взима собствените си решения и да самоорганизира себе си или да се организира с други индивиди според негов собстев низбор!
Забрана от какъвто и да е тип нарушава първородните човешки права!


5) Всяка група самоорганизирани индивиди имат право напълно самостоятелно да определят целите и естеството на своето общество!
Забрана от какъвто и да е тип нарушава първородните човешки права!


6) Всеки е роден с правото да допуска грешки, да се учи от тях и от собствения си опит и да носи отговорността за собственото си съществуване, в това число отговорността за развитието на собствената си личност!
След като всеки е роден с това право, това означава, че никой не може да избяга от последствията от своето собствено съществуване и никой няма правото да се разписва над чужда съдба или да я оформя според собствените си възгледи!






Това, че хората поддържат изключително ниско здраве, опасно както за тях, така и за околните, представлява техен личен избор, тяхна лична съдба, тяхна лична отговорност и техен личен проблем!

Това, че хората поддържат нулево ниво на добродетелна, емоционална и интелектуалан култура и позволяват те самите (както и близикте им) да доведат себе си до ситуация на развалина, семейни разрушители и нещастници, си е техен личен избор, тяхна лична съдба, тяхна лична отговорност и техен личен проблем!




И ако някой в това некадърно общество има малко мозък, бързо ще му просветне, че със забраняването на каквото и да не разрешава АБСОЛЮТНО НИКАКВИ проблеми, а залага още повече бъдещи потенциални проблеми.


И ако някой в това некадърно общество има малко мозък, бързо ще му сатне ясно, че за да се разреши един проблем като този, трябав да се направи лична емоционално-добродетелна и интелектуална връзка с отделния индивид, за да му се помогне да развие нужната култура и така да може сам и съзнателно да избягва негативните последствия от своя свободен избор, с който се е родил на този свят.





И с това, на тази осма страница, от тази средновековна тема, в този грешен раздел, би трябвало да приключи целия малоумен спам.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Тревата е усилвател, да. Ама на малоумието ти.  ;D

Ставаш неадекватен слаботелесник.  ;D
Щом ти действа така, защо не вземеш да я намалиш  ;)
На мен, естествено не ми действа никак, щото не употребявам.
Това не ми пречи да съм виждал хора, които ползват трева. Приличат повече на въшки, а не на нормални хора. Ако се объркам и ги наплюя, може да вземат да се удавят. А ако им лепна едно шамарче, без много сила, мога да ги вкарам в болницата перманентно. И това при 100% от хората, без изключения.
Отделно от това не съм попадал на човек, който пуши трева да се занимава със някаква изискваща ум професия, като програмиране, например или математика.
Виж "хора на изкуството" може да има. Дето не знаят днес кой ден сме и кога за последно са яли.
Това са утрепки, да ме прощават за обидата.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Тангра, не ми отговаряй, моля! Мирогледът ти е тесен, а си видял само някаква малка част от пушачите - явно обкръжението ти е такова... Познавам програмисти, активни хора, които няма да свалиш със шамарче, и езотерици, които пушат редовно и това не им пречи нито на работа, нито в почивка, нито в семейството.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27