Автор Тема: Защо да забраняваме марихуаната, която толкова много хора харесват  (Прочетена 87202 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Като човек преминал през различните видове химия, не мога да не се включа ;D

Всички видове Canabis Sativa съдържат почти еднакви хим. в-ва, като тези, които се съдържат в Nicotiana tabacum - никотин под формата на сол с ябълчена к-на + още 10 различна алкалоида. Никотинът е един от силно токсичните алкалоиди. Но съдържанието на алкалоидите при доста от представителите зависи от географското местоположение, климатичните условия и годишните времена. Така че някои видове пренесени в по-сурови условият престават да продуцират алкалоиди.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Като човек преминал през различните видове химия, . . . .

Нали и аз това им обяснявам на тукашните специалисти, има разновидности, същността на всичките тези пушилки и хапове е една. Химическа атака срещу нервната система с отражение върху кръвообращението, каква точно е разновидността на не е чак толкова от значение.

Вижте като се напише alakloid. снимка на какво се показва в в Уикедпедията  ::)

http://en.wikipedia.org/wiki/Alkaloid
Soli Deo Gloria!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Когато си правиш чай или опушваш с тамян, какво е тогава?Химическа атака на нервната система?
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Ако чая и тамяна съдържат психоактивни вещества - да. ;)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Химическа атака срещу нервната система с отражение върху кръвообращението

Така е, да! При алкалоидите, производни на пиперина и пипередина, какъвто е именно никотинът се наблюдава възбудимост на нервната с-ма, оттам повишаване на кръвното налягане и засилено секретиране на слюнчните жлези.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Тази атака бива ли полезна за организма или вредна?Според мен, такава 'атака' може да се приложи за различни цели, или не... ::)
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Много си е добре атаката бих казал даже  :dance: :boredom: Алкалоиди има в кафето, черния чай, и тютюна. В тази статия в Wiki пише ли нещо за марата ? Като пусна на търсачка не излиза нищо за THC или марихуана...... Защо немесвате алкалоидите в темата за джойнта. Там психоактивните вещества са други. И не мога да разбера след като има хора, които дават снимки на хора употребявали метаамфетамини и казват вижте какво ще стане като пушите, за какво изобщо им обръщате внимание. Не можеш да говориш за НЯКАКВИ СИ пушилки и хапчета..... батка !!!  Не мисля, че някой трябва да ти се вързва на приказките след като не знаеш за какви пушилки говориш изобщо. Хероина и метаамфетамина също се пушат. Значи според теб самото действие - пушене довежда до едни и същи резултати независимо какво пушиш така ли ?  :---

пс: и снимката която се показва в Wiki е на ОПИУМЕН МАК, от който се правят неща, които нямат нищо общо с темата  :negative:
« Последна редакция: Март 12, 2011, 01:12:43 am от lubarski »
It' oil stupid.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265

Що за въпроси :o Ти и сам може да си отговориш дори и без да имаш познания. След като използваш думичката "атака" как може да атакуваш собственото си тяло и това да е полезно за него ??

oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
"Известни са няколко хиляди алкалоида. Много от тях са силни отрови (като стрихнина), някои се използват в медицината като болкоуспокояващи (морфин, кодеин). Повечето алкалоиди имат силно горчив вкус."
Една такава 'атака' май помага в някои случаи.
Атакувам тялото си и когато си сложа ваксина,а всички знаем какво представлява една ваксина.
Съжалявам че не бях разбран, когато изпозвах думата 'атака'.Може би беше грешка....
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Не съм съгласна със самата дума "атака" да се използва в такъв случай. Ако разгледаме самото значение на думата е нападение срещу противник. Човешкото ни тяло може ли да е противник в такъв случай? Ние какво се опитваме да правим - да го лекуваме или да го унищожаваме?

Тези алкалоиди, които си изброил какво правят всъщност? Те не спомагат лекуването, не провокират никакви положителни реакции в организма, които да бъдат последвани от оздравяване, а само подтискат процеса.
Едно изречение от Хипократовата клетва - "Първо не вреди!"
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
. . .
пс: и снимката която се показва в Wiki е на ОПИУМЕН МАК, от който се правят неща, които нямат нищо общо с темата  :negative:
Напротив имат много общо точно с темата, разликата в количеството и самата разновидност на алкалоидите е подробност, защото всички действат върху нервната система точно като БОВ (бойни отровни вещества). Алкалоида възпрепятства нормалното и функциониране и принуждава клетките на нервната система да принудят кръвообращението да заработи по интензивно, за да се изчистят тия отрови.
А на снимката точно от опиумния мак освен прахче за шмъркане се прави и хероин, които при малко предозиране те кара да ритнеш камбаната, доказано е многократно.
Иначе се радвам че снимките на наркотично зависими са ви впечатлили, всеки трябва да е подготвен.
Soli Deo Gloria!

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Напротив - няма връзка. Говориме за канабис, ти показваш мак и избушени наркомани. Прахчето, дето се прави от мак, се нарича хероин и от него не риташ камбаната от малко, а от голямо предозиране.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #102 -: Март 15, 2011, 15:31:24 pm »
Ивета,и аз не харесвам думата "атака",и за това я използвах толкова пъти,барим някой забележи, че не е удачно да се използва в случай че даден човек сам си "атакува" организма.
Главната ми идея беше, че дори и една отрова(алкалоид) може да помогне при даден случай.
Мисля също,че ние не сме отделни от тялото си,а сме едно с него,тоест психи-ката и тялото работят заедно като едно.Когато ти дават морфин облекчаваш психическото натоварване, което ще спомогне за бъдещо пълно оздравяване.
Ако не съм ви разбрал с каква цел се изказхте относно алкалоидите,съжелявам,грешката наистина е моя.
Не мисля да продължавам на същата тема.Точка ;) :P
« Последна редакция: Март 15, 2011, 18:01:07 pm от arakha »
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Добра логика, Дийпак Чопра :yes:
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
arakha,
Ако погледнем нещата от малко по-различен ъгъл ще видим, че най-напред в самия човек възниква някакъв психо-емоционален проблем и едва след известен перид от време до няколко месеца и физическото тяло се разболява.

Ти, познаваш ли здрав наркозависим?
Последното, което пречетох някъде из мрежата е, че наркотиците са тест за интелигентност... :)
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27