Автор Тема: Защо да забраняваме марихуаната, която толкова много хора харесват  (Прочетена 87229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Това тук дали означава,че за едни законите важат,а за други не:"Контролирана употреба - Амфетаминът и неговите производни се използват при лечението на депресивни психози.
Във въоръжените сили, полицията и други организации се използват за подобряване на моралното и психическото състояние на личния състав при екстремни ситуации, които са свързани с продължителни натоварвания.

Злоупотреба - В определени среди, амфетаминът и неговите производни се използват за потискане на умората при продължителен престой и висока активност в барове, дискотеки и други подобни увеселителни места. Много хора го използват за "ободряване" след приемане на алкохолни напитки и други психоактивни вещества, които угнетяват ЦНС."-край на цитата...
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Гариела,нещо не те разбрах.Какво общо има това с марихуаната?
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Габриела, при контролирана употреба хероина има успокояващо и стимулиращо действие, но заедно с амфетамина са най-опасните дроги.

Индийския коноп е забранен не защото е наркотик, а защото е универсален. Най-продуктивното разтение на земята. От него може да се произвеждат: въжета, масла, горива, пластмаси и много други работи.
Забранен е заради нефтените компании.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 14:05:43 pm от Sangre »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
А колко са красиви растенията не е истина  ::)
Ето малко снимки
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Гариела,нещо не те разбрах.Какво общо има това с марихуаната?
Амфетамините,както и марихуаната,са в списък № 1 на Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите(в България).Ако аз дам положителна кръвна проба,за едно от двете,ще последват санкции,обаче ако в кръвната проба на полицай са налични,ще се обясни с факта,че служи за повишаване на работоспособността ,така ли?Това не ми е ясно.Как така законът решава на кои професии помага и на кои не.
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
. . .
Индийския коноп е забранен не защото е наркотик, а защото е универсален. Най-продуктивното разтение на земята. От него може да се произвеждат: въжета, масла, горива, пластмаси и много други работи.
Забранен е заради нефтените компании.
Само от определен вид коноп се прави марихуана, обикновения, който се прави за целулоза за битови въжета, както и този от чиито семена се добиват масла е различен и България е една от малкото страни, които не правят разлика от двата вида.
Soli Deo Gloria!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Е, те си правят разликата,обаче така им е по-добре.
Габриела нали се сещаш за кого са правени законите.За простите хорица, а на тези които са в ситемата им е простено.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #82 -: Март 09, 2011, 18:39:44 pm »
Това са пълни глупости!Цял живот пуша трева,и не съм и помирисвала нещо по-силно(е,освен като малка от любопитство де..просто да знам кво е,ама херинга никога)е как па не скочих на "по-тежките"а?Щото не ме влече..Всичко е избор!
ИЗБОР!!!
Може теб да не те влече, но много други хора ги влече! Аз познавам много хора, които от марихуана минаха на амфетамини и други подобни боклуци.
Това че ТИ употребяваш марихуана, не означава, че е безвредна и че трябва да бъде легализирана!
Dreams are messages from the deep.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Да, факт е че повечето хора почват с марихуана,подхождащи като на игра и се заблуждават,че другите наркотици сущо са толкова безвредни.
Това да не си осведомен за дадено вещество може да ти причини много проблеми,а точно заради това повечето хора преминават от ганджица на лай.. :unknown:
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Да кажем хипотетично, че 80 процента от употребяващите тежки наркотици са започнали с марихуана. Това е доста висок процент и можем да заключим, че очевидно има връзка между двете неща. Аз пък обаче казвам, че 96 % (отново измислен процент) от употребяващите марихуана са започнали със захарни изделия. Тоест, между двете неща има връзка. Захарните изделия с в пъти по-вредни от марихуаната, особено тези, които се купуват от магазина. А в днешно време хората рядко пекат сладки, да не кажа, че обезпокоително рядко ядат домашна храна.
В становището, че захарта води до по-тежки наркотични зависимости (може да е захар, кофеин, никотин или лют сос ако предпочитате) няма особена логика. Обаче няма логика и марихуаната да е забранена, а в магазина на малки деца да се продават вафли, чипсове, а с водата - флуор и т.н. Защото:
– Марихуаната расте в природата, а не се прави в лаборатории, за да излезе по-евтино (като примерно хидрогенираните раст. мазнини)
- Марихуаната преминава през много по-малка обработка преди да е готова за консумация
- Марихуаната разчупва ограниченията на мозъка и ти дава шанс да погледнеш отвъд личните и социалните бариери. Трябва да пробваш, за да разбереш.
- Марихуаната не предизвиква физическа зависимост. А захарта може да предизвика сериозна зависимост към инсулин, казва се диабет. Толкова сериозна, че води до смърт ако не се приеме "дозата". Психическа зависимост пък се развива към всичко. Може да развиеш зависимост към шоколад, към телевизия, интернет, игри, секс, към определена личност или социална група, към кафе, чай, музика, лукс и т.н. - колкото по-лабилна психиката, толкова по-лесно се развива зависимост. За да се избегне подобна зависимост трябва да си адаптивен и гъвкав, в природата оцелява най-адаптивния. Не може да забраниш всяко нещо, което може да предизвика психическа зависимост, защото трябва да забраниш всичко.

Казвам ти го като човек, който пуши марихуана рядко и нередовно. Не мога да се изкажа за редовната ѝ употреба. Но имам приятел с мигрена, на който това е едничкото, което му помага. Познавам и много редовни пушачи, които са в добро здраве и си вършат работата съвестно, а и към семейството и приятелите са точни. Така че от моя опит марихуаната НЕ Е лошо нещо. Разбира се и тук важи, че дозата прави отровата.

Но според мен е голяма грешка, че марихуаната се приравнява към другите наркотици. Защото да вземем един Пешко, който примерно е 8 клас. На него са му казали, че марихуана е общо взето вредно колкото амфетамин. И той пробва марихуана. Няколко пъти. Нищо не става. И си казва, ами значи и амфета е безвреден. А в наши дни амфета е много по-евтин от тревата, с едничката цел да се употребява повече. А е много по-страшен.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Аз съм на мнение,че ако се пробва марихуана,то трябва да се направи най-малко над 15-16г. възраст.Така възможноста да се избегне взимането на други наркотични в-а ще се ограничи до минимум.Смятам така заради лабилната психика в по ранна възраст.И нека всички които мислят да пробват каквото и да е, първо да проверяват какво е това което ще си вкарат в тялото,а не да се водят по мода или приятели.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Защо да забраняваме марихуаната, която то&
« Отговор #86 -: Март 10, 2011, 19:21:53 pm »
Може теб да не те влече, но много други хора ги влече! Аз познавам много хора, които от марихуана минаха на амфетамини и други подобни боклуци.
Това че ТИ употребяваш марихуана, не означава, че е безвредна и че трябва да бъде легализирана!

Ооо...колко емоционално..
Aма естествено,че не означава нищо,тъй,че,дишай спокойно ;D....няма да я легализират... заради мен..Но щеш или не..въпрос на време е.Е,поживьом увидим все пак!Но ако не у нас,то в други държави това си факт.За щастие на такива като мен :blum1:
Освен тва..кво ме грее мен,че ти познаваш някви безгръбначни дето не си знаят мярката?Тревата ли им е виновна? :unknown:
А и прочети заглавието на темата.."Защо да забраняваме марихуаната която толкова ни харесва"..няма нужда да ме сочиш с пръст,пардон..да изписваш с главни букви лично местоимение сякаш аз съм единствената дето харесва тревата.
« Последна редакция: Март 10, 2011, 19:27:06 pm от konstantin2007 »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Да я легализират, може пък да развия бизнес с нея. ;D
Dreams are messages from the deep.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Ще съм ти клиент :nyam2:

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27