Автор Тема: Ватиканът разреши да вярваме в извънземни  (Прочетена 21853 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Тия лицемерни попове вместо да ми казват в какво да вярвам, по-добре да разсекретят архивите си, защото съм сигурен, че има много интересни неща в тях. След архивите на американските военни, архивите на Ватикана са второто място, където според мен има данни за посещения от нечовешки същества.

Цитат
Главният астроном на Ватикана Хосе Габриел Фунес заяви, че вярата в съществуването на извънземни по никакъв начин не противоречи на вярата в Бога.

Това предаде АП.

"Така както много същества обитават Земята, така и във Вселената може да има и други разумни същества, също създадени от Бог. Това не противоречи на вярата ни, защото не можем да поставим граници на творческата свобода на Бог", заяви Фунес.

С това си изявление на практика Католическата църква призна грешките си.

През 1633 г. Галилео Галилей е бил обвинен в ерес заради теорията си, че Земята се върти в кръг около Слънцето, когато църквата е считала Земята за център на Вселената.

През 1992 г. папа Йоан Павел Втори реабилитира Галилей, като нарече присъдата "трагична грешка, възникнала в резултат на взаимно неразбиране".

http://news.ibox.bg/news/id_555692937

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Католиците са най-големите лицемери изобщо.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ватикана: Извънземните са наши братя

14 май 2008 / News.dir.bg
Главният астроном на Ватикана преподобният Хосе Габриел Фунес смята, че вярата в извънземни не противоречи на вярата в Бог
Преподобният Фунес сподели схващането в интервю за ватиканския вестник "Осерваторе романо", цитирано от Асошиейтед прес, предаде БТА. Според него необятността на вселената предполага съществуването на форми на живот, включително притежаващи интелект. Това разбиране не противоречи на вярата в Бог, тъй като ако съществуват, извънземните биха били Божии създания, смята той. В интервюто, озаглавено "Извънземното е мой брат", Фунес коментира, че да се отрече съществуването на извънземни би означавало да се сложат граници на творческата свобода на Бога.
Отговаряйки на въпрос за преследването на Галилео Галилей от инквизицията, Фунес дипломатично пише, че са били допуснати грешки, но е дошло време да се обърне страницата и да се насочи погледът към бъдещето. Главният астроном на Ватикана уверява читателите, че религията и науката са си взаимно необходими.


Ето че "шокиращата" за някои картинка от спешъла се оказа точно в десетката по актуалност ;)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Много ме дразнят тези журналисти. Ватикана никъде не е казала извънземните са ваши братя. Като почнат да си измислят такива жълти заглавия само и само да привлекат вниманието ми се повръща. Жалки копеленца.  >:(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Много ме дразнят тези журналисти. Ватикана никъде не е казала извънземните са ваши братя. Като почнат да си измислят такива жълти заглавия само и само да привлекат вниманието ми се повръща. Жалки копеленца.  >:(

Незнам под журналисти дали имаш предвид българските или италианските тъй като българското заглавие е леко перифразирано от оригиналното което е "Извънземното е мой брат" И другото е че това е мнение на главния астроном на Ватикана а не на нейният говорител, но в интерес на истината той казава нещо много подобно на това в заглавието. Това че наще не са сложили цялата статия е друг въпрос но ето какво казва точно човека и при това положение заглавието не бих казал че казва нещо много по-различно.

Така както ние считаме земните създания за наши "братя и "сестри" защо да не говорим и за "извънземни братя"? Те също са част от творението.
« Последна редакция: Май 14, 2008, 23:46:13 pm от Alien »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Точно!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Е в копирания текст никъде не се цитира главния астроном.

Breath

  • Гост
Добре де, те целят нещо, не са го пуснали просто ей така, защото са прозряли, че има и друг живот. Те са може би едни от първите, които го знаят. И много повече от това.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
защото са прозряли, че има и друг живот. Те са може би едни от първите, които го знаят. И много повече от това.

Не знам какво целят, но според мен не са го прозряли, ами направо са си го видели, че може и да си си лафили с тоя друг живот. И аз предполагам, че е много повече от това.

Алелуя!

Breath

  • Гост
Да де, те си го знаят от доста време. Даже според мен са много по-напред от военните в някои неща и имат повече информация. Дали си я споделят?
А че целят нещо то е ясно, подготвят почвата за нещо по-сериозно с тези "леки" изказвания.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Да де, те си го знаят от доста време. Даже според мен са много по-напред от военните в някои неща и имат повече информация. Дали си я споделят?
А че целят нещо то е ясно, подготвят почвата за нещо по-сериозно с тези "леки" изказвания.

Ми то аз съм си го написал вляво в изказването. Не ми трябва Ватикана да ми ги говори тия работи. Иначе не знам кой е по-напред. Там вече те се оправят помежду си. Времето ще покаже дали подготвят почвата (разбирай дълбока оран, сеене и т.н.).

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
това е абсолютна пародия
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Относно: Ватиканът разреши да вярваме в извънземни
« Отговор #12 -: Декември 08, 2008, 02:04:21 am »
Здравейте! Това е първия ми пост във форума. Убеден съм, че именно Ватиканът стои в ядрото на всяка конспирация. Именно Ватиканът и не толкова техните маши - ЦРУ, НСА, НАСА - да не ги изброявам! Интересно, какво ли би станало, ако се разсекретят всички документи на папството!!! "Всички пътища водят към Рим" - това не са празни думи! Неслучайно всички и президенти и крале и бизнес олигарси ходят там на "спявки" - уж на добра воля! Никой не знае, а и едва ли ще се разбере някога какво се случва действително в кабинетите и тайните зали на Св. Петър! Понякога визитите са явни и се отразяват в пресата, но за други там изобщо не се споменава. В същото време църкрата в Рим демонстрира политическа гъвкавост и невероятна осведоменост за всички събития по света. Използува най-съвременните технологии, има достъп до сателитната мрежа. Информацията тече в една посока - към Рим! А какво излиза оттам - нищо! Интересно би било да се дискутира този въпрос.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Ватиканът разреши да вярваме в извънземни
« Отговор #13 -: Декември 08, 2008, 18:45:07 pm »
Здравейте! Това е първия ми пост във форума. Убеден съм, че именно Ватиканът стои в ядрото на всяка конспирация. Именно Ватиканът и не толкова техните маши - ЦРУ, НСА, НАСА - да не ги изброявам!

Като каза НАСА  ;) се сетих че бял чел не много отдавна материал за "една тяхна служителка" - астронавтка за която се вдигна много шум че била нападнала своя колежка от ревност след което беше "уволнена". Та това което четах е свързано с .... Ватикана ;) Според статията тази  Лиза Новак е работела за Ватикана като е била официален наблюдател в изследователска група на Ватикана базирана в Аризона - като е следяла "аномален обект" влязъл в земнста атмосфера. След това се опитва да напусне САЩ когато я хващат и скалъпват обвинението срещу нея.
Така че очевидно те имат сериозна роля във всичко което става по света и нищо чудно от тях първо да излязат нещата за извънземните.... все пак изглежда че подготвят "вярващите" за които съществуването на извънземни може да се окаже шок. Но ако им е обяснено предварително от "църковните органи" проблемът ще бъде овладян в голяма степен.

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Относно: Ватиканът разреши да вярваме в извънземни
« Отговор #14 -: Декември 10, 2008, 16:40:52 pm »
Аз пък четох за астронавтка която била в космоса и си изгубила чантата с инструментите ;D ;D Ей да ги не пуснеш в космоса... и главата си ще загубят ;D ;D

А иначе НАСА вероятно лъже за доста неща, ако е cover agency ;)
« Последна редакция: Декември 10, 2008, 16:41:42 pm от cccpkgb »
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27