Автор Тема: Skype  (Прочетена 33728 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Skype
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2005, 00:56:01 am »
От няколко дена и аз имам  Skype, но имам проблем - звукът, който чувам е накъсан, понякога нищо не разбирам от това, което ми говорят.При отсрещният пък се чува отлично.
Имам високоговорители от лека кола, но без усилвател,просто се чува по-тихо.
Ако някой може да ми даде съвет ще съм благодарен, щото си е хубаво нещо  Skype.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Skype
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2005, 02:01:26 am »
накъсва ти от връзката (лоша/бавна) или от компа (бавен/стар и не мое да смята пакетите нормално, или е бъкан с въшки и бълхи)
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Skype
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2005, 09:57:28 am »
Ясно, причината ще трябва да е във връзката, щото останалото е ОК. Благодаря ти, Атила !  :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Skype
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2005, 22:50:06 pm »
Хохо а ето как се печелят 4 милиарда $ от безплатен телефон



Пича си е продал компанията Скайп

Създателят на "Скайп" Никлас Зенстрьом направи революция и продаде компанията си за $ 4 млрд.
24 часа"  28 ноември 2005
Дарина Младенова    

Много компютърни експерти и икономисти се подсмихваха ехидно, когато през септември най-голямата електронна аукционна къща в света "Ибей" (eBay) купи компанията за интернет телефония "Скайп" (Skype). И оповести официално, че сделката е за 4,1 милиарда долара.

"4 милиарда за какво? Как се печели от безплатни телефони?", все още се чудят спецовете. Е, поне двама от тях въобще не си задават подобни въпроси. Никлас Зенстрьом и Янус Фрис, създатели и (вече бивши) собственици на "Скайп", направиха, изглежда, добър удар. С едно движение станаха много богати.

Американският гигант им плати 1,3 млрд. в зелено в брой и още толкова в акции. Останалите 1,5 млрд. двамата скайпаджии ще получат през 2008 или 2009 г., "ако бъдат постигнати определени цели".

Зенстрьом остава главен изпълнителен директор на компанията, основана от него и Фрис през 2003 г. И Фрис остава на работа там. Пред тях се открива реалната възможност да завладеят САЩ - досега клиентите им са главно в Европа и Азия.

Въпреки че изглежда свит и като брат на Бил Гейтс -с кръгло детско лице и очила, 39-годишният швед Никлас е по-забележимият. Той е шефът, той дава интервюта и обяснява бъдещи планове. Датчанинът Янус е с 10 години по-млад, но това не пречи двамата да имат зад гърба си вече 2 революции в интернет и страхотен бизнес успех.

"Скайп" е най-големият им хит. Създават го, защото решават, че с бурното развитие на интернет е редно да има и пряка телефонна връзка между потребителите на мрежата,

без телефонни компаниии и други посредници

Софтуерът на "Скайп" е безплатен, разговорите между негови клиенти също. Връзката е прекрасна, чува се кристално ясно. По 2 цента на минута се плаща само за разговори с абонат на стационарен телефон. За 2 години Никлас и Янус набират 54 млн. клиенти, от които едва 2 млн. ползват платени услуги.

"Мисля, че заплащането за телефон остана в миналия век. Дигиталните продукти и услуги не струват нищо и затова не може да се определи цена за ползването им. Телефоните ще изчезнат от услугите на телекомуникационните компании. След 10 години те няма да правят никакъв оборот от тях, всички ще говорят през интернет и без пари", категоричен е Зенстрьом.

"Скайп" вече е заплаха за телекомпаниите. Но за да изкарва все пак някакви пари, фирмата, регистрирана в Люксембург, въвежда платени опции - от миналата година има гласова поща за 19 долара годишно. Зенстрьом

обещава и видеовръзка,

също и пращане на текстове и изображения. 200 души работят по новите (и старите) проекти в "Скайп".

Преди безплатния телефон Зенстрьом и Фрис се прочуват със създаването на "КаЗаа" (KaZaa) - компанията, разработила софтуера за обмяна на музикални файлове, който е изтеглян най-много в света -370 милиона пъти. Двамата измислят и пускат КаЗаа през 2001 г. По-късно я продават - очевидно в подходящия момент, тъй като търсенето рязко спада заради ограниченията, защитаващи авторските права на изпълнителите.

Всъщност Никлас не е роден революционер. Разказва, че като дете бил примерен и изпълнителен. Роден в Стокхолм, завършва информатика и бизнес мениджмънт в университета в Упсала, като последната година прекарва в американския "Ан Арбър" в Мичиган. През 1991 г. започва кариерата си в шведската "Теле 2" - нова телекомуникационна фирма, в която тогава работят 23-ма души. Там се запознава с Янус Фрис.

Няколко години по-късно двамата се отделят в собствена фирма и правят удар след удар. Захващат се все с проекти в областта на р2р (peer to peer) - директната връзка между персонални компютри, без сървъри между тях, която улеснява и прави безплатна размяната на файлове между потребителите в интернет. Засега "Скайп" е върхът, но какво ли ще последва? С нюха си на бизнесмен Зенстрьом разширява полето на безплатния си телефонен продукт: "Моторола" ще вгражда в бъдеще софтуера на "Скайп"в мобилните си апарати, "Сименс"

е разработил радиовръзка между компютрите

и своите телефони, а "Плантроникс" и "Лоджитек" произвеждат специални слушалки за интернет телефонията.

Шведът се е прицелил и в групата на предприятията, които поддържат контакти с много свои сътрудници и служители извън офиса или в други страни. "30% от клиентите ни ползват "Скайп" за служебни цели. Но ние няма да се специализираме върху тях, а ще разработваме софтуера за всички потребители", обещава Зенстрьом.

Когато не е ангажиран да създава "подривни" технологии, той кара ски, пътешества, обича ветроходството. На всичко отгоре е щастливо женен, както пише в сайта на компанията.

METAL

  • Гост
Относно: Skype
« Отговор #19 -: Януари 17, 2009, 19:10:18 pm »
Моя е rocknroll329

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Skype
« Отговор #20 -: Януари 24, 2009, 14:03:58 pm »
H. говориш глупости. Skype е една от най-сигурните програми, създавана изобщо. Има над 200 криптоалгоритъма, имплементирани на високо ниво, които непрекъснато се сменят по време на разговор или чат и това прави разбиването на криптираната информация непосилна задача, дори и за суперкомпютър. В допълнение има активна защита на паметта, което пречи на т.нар. reverse ingeneering или разгадаване на кода - оттам - невъзможно е да се кракне или разгаде принципа й на действие.

Единствения недостатък на програмата е, че самата компания Skype може да следи и записва всички разговори и съобщения при поискване, например, от държавен орган (вкл. български такъв - НСБОП, ГДБОП, ДАНС, сещате се...). Ако имаше такава програма без тази "екстра" щеше да е брутално сигурна.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Skype
« Отговор #21 -: Януари 24, 2009, 18:21:25 pm »
H. говориш глупости. Skype е една от най-сигурните програми,
Добре младежо, какво ще кажеш да си направиш един експеримент с най-сигурната програма?
Пусни си Скайпа у вас и накарай някой от вашите да пише.Отиди по същото време у съседа на гости и там се логни със същото име като у вас.
Учуден ще останеш, как така при теб пристигат всички съобщения от компютъра в къщи - написани и получени.
Толкова за сигурността.
Още по-забавно е да го направиш тоя номер в у вас с два компютъра или в интернет зала. Пробвай да видиш на колко компа едновременно можеш да се включиш. :D
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 18:22:35 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Относно: Skype
« Отговор #22 -: Януари 24, 2009, 18:36:36 pm »
Цитат:"Ако имаше такава програма без тази "екстра" щеше да е брутално сигурна."
Абе Geo ти на колко години си?

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Skype
« Отговор #23 -: Януари 24, 2009, 18:42:47 pm »
Естествено, ако някой ти има името и паролата - тва е все едно да имаш кодовете за сейфа на банката :-) И изобщо няма да остана учуден, запознат съм с това поведение на скайп и го намирам за нормално. Мога да си включа скайпа едновременно на колкото си компютъра поискам.

kossev - от 5 години се занимавам сериозно с компютърна сигурност, това трябва да ти е достатъчно, ако си решил да ме атакуваш на този принцип. Атакувай ми аргументите, но се опасявам, че нямаш с какво.


cdms

  • Гост
Относно: Skype
« Отговор #24 -: Януари 24, 2009, 19:09:28 pm »
Като си говорим за сигурността в Skype много ме интересува мита за паролите. Има ли възможност и как ако има да се хакне, чийтне и научи паролата на даден потребител.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Skype
« Отговор #25 -: Януари 24, 2009, 19:14:45 pm »
@Geta - да, има, но проблема не е в скайп. Може да ти я познаят, ако е много лесна (често използвана или логически силно вероятна (например юзър drqueen и парола lechitelkata)) или може да те излъжат да си я кажеш (и двете са social engeneering). Могат и да ти сложат троянец/снифър и т.н. Това обаче не е проблем на скайп софтуера.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Skype
« Отговор #26 -: Януари 24, 2009, 21:58:20 pm »
kossev - от 5 години се занимавам сериозно с компютърна сигурност, това трябва да ти е достатъчно,
Божкеееее, супер аргумент извади,  а знаеш ли кога е било 1982-ра година, от когато Аз се занимавам с компютри? Достатъчно ли ти е?!? :o
И какво значи - сигурност, при положение че 10 човека могат да те четат и то без да се усетиш даже? А паролата лесно се взима, ако си собственик на Скайп сървъра, нали? Да те светна ли, че такъв има даже няколко в БГ?
Замислял ли си се защо при всички други Instant Messengers логването от друг компютър автоматично води до прекъсване на връзката на стария, само Skype - НЕ ????
И малка корекция на примера ти за сейфа - може 10 човека да знаят паролата за него, но ако решат да го отворят неминуемо ще се видят, нали?


ПП. Извинявам се, преди малко видях с кой разговарям. Собственика на Феноменибг.ком. В такъв случай се извинявам за съмненията в познанията ти, вече не се съмнявам, и само ще добавя - Ха ха ха  ;D ;D ;D ;D ;D
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 22:16:25 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Geo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
    • Fenomenibg.com
Относно: Skype
« Отговор #27 -: Януари 24, 2009, 22:23:34 pm »
Ми хубаво, представи си знанията на някоя секюрити конференция, публикувай начин да се вземат паролите на хората като си супер нод, да чета, да се образовам. Щот досега няма не съм видял нито сериозни концептуални разработки в тази сфера, камо ли proof of concept. Очаквам с интерес!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Skype
« Отговор #28 -: Януари 24, 2009, 22:25:43 pm »
МВР се готви да лови престъпниците в чата

24 януари 2009 / News.dir.bg
От няколко години престъпниците пренасочиха комуникациите си в скайпа, държавата е безпомощна, сега ние не следим скайп, защото нямаме тази възможност.
Важно е МВР да може да го следи и това е въпрос на голяма дискусия, заяви по Дарик радио вътрешният министър Михаил Миков.
Според него идеята е в закона да се добави текст и режимът за подслушване в скайпа да е като този за специалните разузнавателни средства. Нека тази дискусия започне сега и аз съм готов да я водя, декларира вътрешният министър.
Той допълни, че ведомството му не възнамерявало да следи коментарите във форумите, освен ако не става въпрос за тежки престъпления.

http://dnes.dir.bg/2009/01/24/news3900625.html
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 22:26:47 pm от Alien »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Skype
« Отговор #29 -: Януари 24, 2009, 22:29:16 pm »
Ми хубаво, представи си знанията на някоя секюрити конференция,

Какви знания желаете да Ви представя? Нещо което го знае всеки интелигентен човек?
Сам признаваш, че 100 души могат да седят с твойто име в Скайп и да четат какво си пишеш,без ти да подозираш,  и въпреки това ми твърдиш "Skype е една от най-сигурните програми, създавана изобщо"
Може би бъркаш понятията - "Защитена, за да не разберат какво правят" и "Защита на потребителя и личната кореспонденция".
Щото ако една програма мисли повече за това, да не разбера аз че ме подслушва, мисля че точно затова е създадена - ДА ПОДСЛУШВА.
И да продава сведенията на който си плати.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Конспирацията Skype

Започната от xthing FUN

11 Отговора
8056 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2009, 23:59:00 pm
от xthing

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27