Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 465114 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
има ли субтритри някъде ???
И аз това се питам :-\

     Не съм търсил, щото с руския се справям чудесно. Потърсете. Не знам дали филма го няма в Колибката, но сигурно го няма.
     Абе вие кои набори сте. В училище не сте ли учили руски? Пък и да не знаете езика, не е толкова трудно да разберете доста от нещата, за които се говори във филма.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Аз го гледах. И аз нямам проблем с руския, щото съм живял там 4 години, а и съм добър набор:)

Филма е наистина много добър. Показват се доста снимки, няколко видео материала, както и снимки от телескопи. Има уникално видео на японски астроном с телекамера на обект, който с голяма скорост преминава през диска на Луната. Има описани случаи, в които диска се появява около северния полюс на Луната, за около 4-5 секунди ( !!! ) преминава почти цялата дъга, и изчезва някъде по повътхността. Сметнали са, че размера на диска е около 20 км!!!
Накрая Владимир Ажажа заключава, че НАСА спира полетите до Луната, защото някой вече е там, и Луната е заета:)))

Гледах едно друго филмче, в което анонимен източник от НАСА направо си казва, че американците са се договорили с някого си от Луната, и в момента имали 2 бази и нещо копали. Малко ме съмнява, защото щяха да се локализират тези полети по някакъв начин. Ама може и да е вярно, ако ползват НЛО технология, да мъкнат камънака към Земята...
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131

     Абе вие кои набори сте. В училище не сте ли учили руски? Пък и да не знаете езика, не е толкова трудно да разберете доста от нещата, за които се говори във филма.
Който и да е, да не сме длъжни да знаем руски?!
 Досега интервю, филм или което и да е съм слушал/гледал на английски,  го разбирам, бих казал, повече от добре :)
« Последна редакция: Март 02, 2008, 19:11:33 pm от Peacekeeper »

Неактивен Rammon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
http://video.google.com/videoplay?docid=8287873083926860811

     Този филм търсачката не го намира във форума.Голямо поле за размисъл. Ама най-накрая, направо си го казват, че преди двайсетина години сме ИЗГОНЕНИ ОТ ЛУНАТА. Нужен е коментара на Алиен за този филм...
Някой не може ли да го рип-не ?

Неактивен 1989

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
има го в колибката http://kolibka.com/2.html

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Аз го гледах. И аз нямам проблем с руския, щото съм живял там 4 години, а и съм добър набор:)

Филма е наистина много добър. Показват се доста снимки, няколко видео материала, както и снимки от телескопи. Има уникално видео на японски астроном с телекамера на обект, който с голяма скорост преминава през диска на Луната. Има описани случаи, в които диска се появява около северния полюс на Луната, за около 4-5 секунди ( !!! ) преминава почти цялата дъга, и изчезва някъде по повътхността. Сметнали са, че размера на диска е около 20 км!!!
Накрая Владимир Ажажа заключава, че НАСА спира полетите до Луната, защото някой вече е там, и Луната е заета:)))

Гледах едно друго филмче, в което анонимен източник от НАСА направо си казва, че американците са се договорили с някого си от Луната, и в момента имали 2 бази и нещо копали. Малко ме съмнява, защото щяха да се локализират тези полети по някакъв начин. Ама може и да е вярно, ако ползват НЛО технология, да мъкнат камънака към Земята...
     Хендъл, мерси за доуточняването! Даваш съществени подробности. Но на мен ми се струва, че огромните дискове, които преминават от единия полюс на Луната до другия, не са кораби, а полева енергийна форма. Мисля така, защото се появяват и възникват в пространството от нищото, един вид телепортация, в началото на движението на северния полюс, и при приключването му на южния полюс. Появата и изчезването не са мигновенни, а се забелязва в началото тъмно пространство и избистряне на обекта при появата, при изчезването също избледняване до пълно изчезване. Може и да е кораб, ако е ефект на телепортация. Но според мен с това ЧУДО намира потвърждение старата хипотеза, че Луната е огромно космическо съоръжение, което проявява технологичната си дейност с тези огромни обекти от единия си полюс до другия, а в следващия видеоматериал от северния полюс до западната екваториална област на Луната.
     Дай линк за другия филм.
« Последна редакция: Ноември 16, 2007, 19:05:54 pm от SMSI-H »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
има го в колибката http://kolibka.com/2.html

Кажи коя секция и точно име   ;)

Неактивен 1989

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
има го в колибката http://kolibka.com/2.html

Кажи коя секция и точно име   ;)
Космос ---> "ЛУНА - Иная реальность"  :)

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Цитат
Аз го гледах. И аз нямам проблем с руския, щото съм живял там 4 години, а и съм добър набор:)

Филма е наистина много добър. Показват се доста снимки, няколко видео материала, както и снимки от телескопи. Има уникално видео на японски астроном с телекамера на обект, който с голяма скорост преминава през диска на Луната. Има описани случаи, в които диска се появява около северния полюс на Луната, за около 4-5 секунди ( !!! ) преминава почти цялата дъга, и изчезва някъде по повътхността. Сметнали са, че размера на диска е около 20 км!!!
Накрая Владимир Ажажа заключава, че НАСА спира полетите до Луната, защото някой вече е там, и Луната е заета:)))

Гледах едно друго филмче, в което анонимен източник от НАСА направо си казва, че американците са се договорили с някого си от Луната, и в момента имали 2 бази и нещо копали. Малко ме съмнява, защото щяха да се локализират тези полети по някакъв начин. Ама може и да е вярно, ако ползват НЛО технология, да мъкнат камънака към Земята...
А ние си купуваме парцели там. ;D ;D ;D
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 13:22:04 pm от Alien »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен DReaMeR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Луната вероятно е „родена“ 62 млн. години преди началото на зараждането на Слънчевата система, сочи проучване, публикувано в британското списание "Нейчър", съобщава АФП.

Екип от учени от техническия университет в Цюрих, Швейцария, и от института по минералогия в Кьолн, Германия, извърши измервания на изотопи на волфрам.

Това позволило да определят, че отделянето на Земята и нейният сателит е станало преди 52 млн. години и 152 млн. години след сформирането на Слънчевата система, с максимална вероятност от 62 млн. години.

Учените установиха също, че пропорцията на двата изотопа на волфрама е същата като тази в земната и лунната кора.

Според най-разпространената теория за сформирането на Луната, тя се е отделила при сблъсък на Земята с небесно тяло с размери на Марс.
In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Луната вероятно е „родена“ 62 млн. години преди началото на зараждането на Слънчевата система, сочи проучване, публикувано в британското списание "Нейчър", съобщава АФП.
...
Това позволило да определят, че отделянето на Земята и нейният сателит е станало преди 52 млн. години и 152 млн. години след сформирането на Слънчевата система, с максимална вероятност от 62 млн. години.
     Тук има някаква грешка! "Отделянето на Земята и нейния сатели е станало преди 52 млн. години и 152 млн. години след сформирането на Слънчевата система..." Доколкото знам Земята е сформирана преди 3,5 милиарда /не милиона години/, а Слънчевата система преди около 4 милиарда години. Плюс това животът се е зародил на Земята преди около 500 млн. години, излязъл е на сушата преди около 300 млн. години, а динозаврите ги има отреди около 200 млн. години.
     До достигнат датировките в Библията им остава съвсем малко...
« Последна редакция: Януари 12, 2008, 16:26:09 pm от SMSI-H »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
NASA ни казва, че е НЕВЪЗМОЖНО да се видят звезди на снимките от повърхността на луната, и в частност снимките от мисиите Аполо.
Това са панорамни снимки от руския Луна 13, приземил се успешно на 25 Декември 1966 година. Снимките са правени в разстояние от няколко дена. На тях ясно се виждат звезди (поне според мен)








Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Луната има богата на кислород пръст

дата : 20 ноември 2007 г. 15:15 ч.

Кислородът може да се използва за захранване на ракетите и като въздух за дишане на бъдеща лунна база.
Снимки на телескопа "Хъбъл" показват, че лунната повърхност е покрита с пръст, която е богата на кислород, съобщи Сайънс дейли.

Снимките са направени с помощта на ултравиолетова светлина, отразена от лунната повърхност. На тях има призанци за пръст, богата на кислород, твърдят специалисти от космическия център "Годард".

Този кислород може да се използва за захранване на ракетите и като въздух за дишане на бъдеща лунна база.

Телескопът "Хъбъл" е предназначен за изследавне на отдалечени обекти в космоса. За специалистите фокусирането на Луната с него е било по-трудно от очакваното. БТА


Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Откритие чрез Хъбъл.
А от изследванията на лунните проби мълчат. Явно кислорода в почвата е тук-там.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Само си помислете, какво би се случило с планетата ни, ако я блъсне небесно тяло с размерите на Марс. Аз не искам да си го помислям. Според мен е пълен блъф, че Луната е издънка на Земята. От друга страна, доста древни легенди говорят за дните, когато Луната я е нямало....
Ако говорим за снимките, съвсем различно е снимка ОТ повърхността на Луната, и снимка НАД повърхността на Луната. При първия случай, експозицията е много къса, ако не искаш астронавта да е едно хубаво бяло петно:) При втория случай, ако искаш въобще Луната да се види на снимката, трябва с доста по-дълга експозиция, при която вече и някои звезди осветяват филма.
Това с датировките го забравете, всеки си смята по негова си система:)
Само ще вметна някои много съществени факти, ФАКТИ:
1. По времето на динозаврите е имало хора.
2. Намерени са човешки стъпки на около 200 милиона години в гранитна скала. Размер на стъпките - дължина 150см, ширина 70 см, дълбочина в ГРАНИТА - 15 см.
Някога е нямало Луна на небето:))))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27