Автор Тема: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!  (Прочетена 465113 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #450 -: Септември 02, 2007, 12:27:44 pm »
Всичко може да е илюзия,ама има достатъчно неща,за които да се хванеш и д аползваш като твърди доказателства.А винаги валидна е и другата теза-че всичко е истина,просто са ти ограничени сетивата.Без доказателства,особено такива почиващи на най-обикновената логика,няма да стигнем доникъде.
  Айде аз отивам да търся начин да видя ръба на света
Стига бе, преди Аристотел понятието логика въобще не е съществувало... Тук говоря въобще за цялостно възприемане на реалността в пълната й гама от сигнали честоти, преди Аристотел да сложи ограничение на човешкото мислене и съзнание /логиката е ограниченото днес понятие на човека да разглежда реалността в границите , които поставят сетивата му до постъпването в общата памет, и възприемане след това, на нова информация за обкръжаващото пространство, която допълва или противоречи и отменя старите представи/. Преди него хората са имали по-пълна представа за Мирозданието. Говоря за свърхсъзнание. И в тази връзка пак предлагам да се върнем на темата за Луната, тя по интересна. Както казах в спора се ражда само позиция, така е устроена днешната човешка същност, никой не ВЕРВА на другия. Това е защото не сме телепати.
Общо взето по темата за Луната не беше казано нищо съществено, освен някои констатации. Предлагам да разгледаме Луната като огромна бъдеща база за първоначалната земна експанзия в Космоса.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #451 -: Септември 02, 2007, 15:12:18 pm »
      Аристотел далеч не е сложил ограничения...той просто е систематизирал известно от преди това знание. И логиката не ограничава съзнанието а напротив помага за развитието му, за подредба и анлизиране на знанието и за откриване на ново такова. Логиката не налага граници а просто задава въпроса "защо е така?"

Предлагам да разгледаме Луната като огромна бъдеща база за първоначалната земна експанзия в Космоса

Е тва обяснява и интереса към нея
« Последна редакция: Септември 02, 2007, 17:18:50 pm от Eon »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #452 -: Септември 03, 2007, 10:27:53 am »
Средна плътност на Луната – 3,344 г/см3
Средна плътност на Земята – 5,551г/см3, като на горния слой е близо 3 г/см3 - от това следва че вътрешността е богата на тежки елементи.
Нормална е плътността на Луната.
За Фобос - Шкловски и Сейгън първи повдигат въпроса, че може би е кух, това навярно се е харесало на доста хора и те са го приписали на земния спътник.
В-к "Строго секретно" не е достоверен източник, списван от бивши представители на службите го прави малко или много с лош мирис.

dog star

  • Гост
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #453 -: Септември 03, 2007, 15:25:08 pm »


привет на всикчи.. благодарности към сайта,съдържанието му
 и да не ставам банален...
така според мен стремежите на всички тези нации
да стъпят първи на луната(поне според мен)
се дължи на чисто земни потребности
както бъдещите ПРО на САЩ в Чехия и както
немога да се сдържа ПРО на Русия което е представено
като отбрана срещу космически тела - не ме питаите за инфо плс чух го със сигурност
въпросът с луната ще е чисто психологически на този етап
защото за пълно усвояване на потенциала на луната на този етап
неможе да се говори
вижте аз все още не вярвам че сме осъществили контакт
с други цивилизации в чисто физическата сфера
така че според мен всички работи за формирането на бази  луната
за срещи с "друг разум" ми звучат неприемливи
това беше моето некомпетентно мнение
съжалявам ако съм сгрешил нещо но още съм мн зелен в тази сфера
поздрави 
« Последна редакция: Септември 03, 2007, 15:32:50 pm от dog star »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #454 -: Септември 03, 2007, 19:16:31 pm »
В-к "Строго секретно" не е достоверен източник, списван от бивши представители на службите го прави малко или много с лош мирис.
Да ама ние в дълбоката провинция доскоро нямахме интернет като  хората, че даже и копмютри, та затова ползвахме този източник на информация, щото новините бяха доста пресни, като включвам и снимки.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #455 -: Септември 03, 2007, 20:48:08 pm »
Зад "Строго секретно" стои Любомир Шопов, син на ген. Григор Шопов, шефа на ДС по времето на Живков. Това обаче не му пречи да публикува информация, която иначе никой не смее да публикува. Тенденциозен е, разбира се, но за хора, които умеят да отсяват пропагандата от фактите и фактите от пропагандата, мисля, че е полезен.
Преди един-два броя в тоя вестник писаха за някакъв клип, на който се виждал извънземен космически кораб на Луната. Имаше и снимка, макар и лоша. Някой да знае нещо повече по въпроса? Да си признаем, че за "нашата" Луна, за най-близкото до нас космическо тяло ние знаем по-малко, отколкото за други, не толкова близки планети. И това е само една от многобройните лунни загадки.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #456 -: Септември 03, 2007, 21:02:05 pm »
Спомням си публикацията преди известно време, но става дума за част от статията, когато говориш за космическия кораб. За клип съм сигурен, че не е ставало дума. По-интересни са теориите као цялостност.

Неактивен Eltimir

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #457 -: Септември 03, 2007, 21:12:54 pm »
Ясно е, че някой или нещо ни блокира достъпа до Луната. А там има разни неща, които ние, простосмъртните неупълномощени не бива да виждаме. Затова и снимките се крият, и за съдбата на разните апаратчета, изпращани на Луната се знае малко. И май нещо сме предупредени да не си пъхаме много носа там, защото това небесно тяло не е наше. Впрочем луната е по-стара от Земята с около два милиарда години. Някои правителства знаят откъде и как е дошла, но са на мнение, че ние сме твърде тъпи, и че истината ще се окаже прекалено шокираща за нас. Доскоро руснаците пускаха малко повече информация, но напоследък и те нещо замлъкнаха. И даже изтриха от Мрежата голяма част от публикациите.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #458 -: Септември 04, 2007, 00:59:31 am »
Не вярвам това. Нещото, което ни блокира достъпа до Луната е просто скъпата поддръжка на товарни ракети. Смятам, че съм запознат с доста от провалите на лунните мисии и знам защо са се случвали. Ето възможните причини.

1. Провал на ракетата на стартовата площадка
2. Провал на сондата в околоземна орбита ( най-често горната степен не се запалва )
3. Провал на спирачните ракетни двигатели и вместо спускаемия апарт да се приземи меко той се разбива... Забележете - СССР след Луна 2 имат няколко опити за безпилотно меко кацане - голяма част се разбиват именно при този етап. Чак Луна 9 каца за да се види, че на Луната няма ... НИЩО. Американски Сървеъри също са се проваляли на този етап.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #459 -: Септември 04, 2007, 17:21:27 pm »
space-bg.org аз и преди ти писах че това за парите е несериозно най-вече щото това да има или няма пари е политическо решение тъй като бюджета на НАСА се формира от американския парламент. Тоест ако сме малко по далновидни ситуацийката може да бъде преведена като Американските политици НЕ ИСКАТ да се занимават с Луната щото в момента не им изнася! И най-лесния начин е да се намалят парите (разбира се за официалните изследвания само) Това не е въпрос на пари а на политическа воля. Недавайки пари те казват че нямат воля а защо нямат воля мисля всеки средноинтелигентен може да се досети  ;)

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #460 -: Септември 04, 2007, 17:44:36 pm »
Не е точно така. НАСА винаги могат да извъртят нещата така, че да намерят финансоова подкрепа за своите мисии. Давам пример с Марс. През 76 година кацнаха Викинг за да търсят живот. Еми не намериха живот или по-точно инструментите даваха противоречиви данни. Оттогава 15 години НАСА не изпрати нищо на Червената планета. Но новата стратегия ... стъпка по стъпка работи... НАСА хвърли в очите на хората историята с водата на Марс и в продължение на няколко години изпраща мисии, които винаги откриват това, което НАСА иска. Марс Глобъл Сървеър и Одисей откриха вода на полюсите, марсоходите откриха следи от древни океани... И така НАСА си поддържа идеята за Марс като подходяща за живот планета и намира начини да финансира мисиите си. Разбира се за лунна ракета се искат пари, за които правителството няма възможност... но гледай какво става... още този месец. Просто чакам Китай да пратят сонда до Луната. После гледай и Япония... Просто за мен това ще е символ на новата лунна надпревара. Китай през 2003 година за пръв път изпратиха човек в космоса и вмомнта строят нова пилотирана лунна ракета. Няма да се намерят пари за НАСА ли? Почакай и ще видиш..

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #461 -: Септември 04, 2007, 22:21:59 pm »
Аз наистина немога да проумея как можеш да "вярваш" щото това е по- сляпа вяра от тази и в мюсюлманството сигурно че
Цитат
правителството няма възможност
.Какъв е процента на НАСА от общия за държавата ? Да не би ако някой сенатор заяви пред избирателите си че  ще гласува повече пари за покоряване на космоса вместо за тъпи войни неговите избиратели ще го линчуват ? Даже напротив - тези пари винаги могат да се оправдаят - дори ще си направят нови американски герои. И пак ще натъртя че изобщо нестава въпрос за липса на финанси а за липса на воля. Щото ако ти беше на мястото на сенатора който гласува бюджета какво щеше да гласуваш ? Защото изследването на космоса би довело до най-голям напредък и във всички останали области. При това положение тези дето гласуват дали са тъпи или май така им е наредено ? Или, а да ми нямат възможност хората....  ;D
Да не говорим че дори от чисто военна гледна точка ( а за военни цели американците пръскат луди пари) космическия контрол осигурява пълно превъзходтсво над противника. Само от тази гледна точка това с нямането на пари изглежда супер нелогично на фона на всички тези военни разходи...

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #462 -: Септември 04, 2007, 22:59:25 pm »
тук си прав, признавам. следващия път просто ще твърдя, че НАСА няма пари.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #463 -: Септември 04, 2007, 23:11:20 pm »
Подкрепям напълно Алиен. Тук не може и дума да става за пари. Още повече, че хамериканците водят война с чужди пари от Китай, Япония, Европейските държави. Те купуват държавни облигации на САЩ, а САЩ имат огромен външен дълг. Става дума за намерението да се наблюдава и изследва Луната. Спейс, всяко явление на тази Вселена си има причинна връзка. За мен е напълно естествено всяка авария да е обмислена предварително в главите на хората. За това си има Тайно правителство, което пипа с пипалата си там, където най-малко очакваш и по начин, който не можеш да си представиш.  Парите са една фикция, прах в очите на обществото. Те са нищо, но са и метод и функция на властта, на ГОЛЯМАТА ВЛАСТ. За осъществяването или провалянето на едно начинание винаги има мисъл, стремеж, намерение, добро намерение или лошо такова. Парите даже ги има защото хората в масов мащаб са приели, че така трябва да бъде. Погледни в природата някой дали си плаща. Абсолютно нищо в околния свят, освен в човешкия свят,  не се плаща с пари. Там се плаща с намерения, начинания и действия, след което има последствия. Така че ако на някой не му е изгодно да ходим на Луната той ще измисли хиляди причини да не стъпим там даже, независимо от цената която ще плати, защото онова което е скрито на Луната има ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ за ИСТИНСКАТА ЧОВЕШКА ИСТОРИЯ, а който знае историята си е невъзможно да бъде контролиран. И не забелязваш ли тенденцията астрономите да не се занимават вече със спътника на Земята.Колко такива изучават Луната в момента?  Нали ще разкрият тайните, които Великите Конспиратори пазят за себе си, и от конспирацията им ще остане само история. Прочети диалозите на Платон - още той пише за Луната и първите стъпки на човечеството в Слънчевата система. А да разглеждаме космогонията на Слънчевата система без участието и присъствието на човека е немислимо - АНТРОПНИЯТ ПРИНЦИП. Баба Блаватска го е разработила този въпрос много подробно.

Неактивен space-bg.org

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 149
    • КОСМОС БГ
Re: Всичко за ЛУНАТА - снимки, мисии, хипотези, конспирации!
« Отговор #464 -: Септември 05, 2007, 01:02:25 am »
Явно няма да свърша днес със статията, много обширна стана.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27