Автор Тема: Възходът на ТИМ  (Прочетена 37831 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Psyla

  • Гост
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #30 -: Март 16, 2008, 01:02:21 am »
интересно ми е какво става с някой който се отдели от тях но им трябва?
и аз съм на мнението, че старото им минало няма да се заличи и те винаги ще го помнят и най вероятно ще се обърнат към него( имам предвид старите методи на убедиш някой в правотата си ), нищо че имат легален бизнес. и как ли е станал легален, сигурен съм че е по не легален начин.
бил съм свидетел как когато от бара до мястото кадето работех се чува малко по силна музика от нормалното, което не е много силно, те изпращат своите костюмарчета и се разпореждат както си изкат защото на тераската си имали празнество. и да добавя, че дават доста кинти на някой да започне бизнес но разбира се този който ги вземе им остава длъжен доста време.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #31 -: Март 16, 2008, 19:27:59 pm »
?
 а и какво разбираш под крадец?
съгласен съм не са краци, но престъпници сто процента.Повечето са служители, но не ти трябва да знаеш що за изверги са персоналната охрана, макар, че за тях има много забрани наложени от ръководния апарат. Иначе на мога да си представя какви неща щяха да стават из града!
  :-\. Не, че някой от тях така или иначе не си правят каквото си искат!

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #32 -: Март 16, 2008, 20:45:27 pm »
http://news.ibox.bg/news/id_946586539

Варненската ТИМ взе морските летища във Варна и Бургас


Варненската групировка ТИМ стъпи окончателно в родния авиоотрасъл, след като стана ясно, че ще участва в концесията на морските летища Варна и Бургас, предаде burgasinfo.

В края на изминалата седмица стана ясно, че „Химимпорт" АД, собственост на ТИМ, закупи всички акции от капитала на „Молет" АД.

„Молет" АД е едноличен собственик на „БМ Стар" ЕООД, които притежават миноритарен пакет акции от "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" - немско-българското дружество, което преди година и половина взе на концесия за 30 години двете морски летища във Варна и Бургас.

Наблюдатели в авио-бранша оценят инвестициите на ТИМ като доста сериозни. Групировката е собственик още на националния превозвач „България ЕР", „Хемус ЕР" и „Виаджо ЕР", които неотдавна се обединиха.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #33 -: Март 16, 2008, 21:10:10 pm »
М/у другото навремето една позната ми беше пратила едни снимки, на брат си, който тогава е бил някакъв от ТИМ, със Бойко.
А още преди години, един мой братовчед се занимаваше с бизнес, внасяха добитък от чужбина със самолети:))) Звучи нелепо някак си, ама е истина, и той още тогава, още Бойко не беше много известен разправяше, че е мафиот и е свързан с ТИМ, едва ли не на най-високо ниво.

Psyla

  • Гост
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #34 -: Март 17, 2008, 13:17:46 pm »
целата на шроекта е монопол според мен. или поне завзимане на ключовите местенца в държавата.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #35 -: Март 19, 2008, 01:10:08 am »
Е че той Бойко без подкрепата на ТИМ, СИК и т.н., дали щеше да е това, което е?

Psyla

  • Гост
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #36 -: Март 19, 2008, 23:12:15 pm »
е най вероятно щеше да е на два метра под земята. пък и той очисти доста от хората които им пречеха.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #37 -: Май 08, 2008, 13:17:40 pm »
ТИМ-аджиите - най-богати в държавата :o ;) ::)

www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=775&Itemid=1

 

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #38 -: Юни 02, 2008, 21:58:26 pm »
Григор Лилов:Никола Дамянов,боса на ТИМ,го убиха с инфаркт
www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=1099&Itemid=1

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #39 -: Юли 19, 2008, 16:24:36 pm »
ТИМ - корупция, подправени конкурси и рекет
14.07.2008 00:35

Корупцията и подправените конкурси все още са на дневен ред в България, дори 18 месеца след влизането й в Европейския съюз. Някои фирми предпочитат да избягат, а други се уреждат изненадващо добре.

Причините за отстраняването на някои фирми от конкурсите за концесии са изключително оригинални. Така например офертата на опериращата в пристанищната сфера фирма "Hamburg Port Consulting" (HPC) е била отхвърлена в началото на годината от конкурса за пристанището на Лом, само заради липсващ превод на свидетелство за съдимост.

"Бюрократичното шикалкавене попари намерението на хамбургските предприемачи" - така поне се говори в кръга от немски фирми в София. Още от 1999 г. "Hamburg Port Consulting" иска заедно с български партньор да поеме второто по големина дунавско пристанище в северозападна България. Официално от хамбургската фирма не дават изявление за куриозното отхвърляне, но това, което следва, казва достатъчно: фаворит в конкурса за стратегически разположеното пристанище става известният местен бизнесмен Васил Божков, собственик на българския смесен концерн "Нове Холдинг". По-рано негова собственост беше футболният клуб ЦСКА - София, а в класацията на най-богатите българи той заема второ място. Това, че г-н Божков предлага цели 18 милиона евро по-малко от хамбургския консорциум "Hamburg Port Consulting", изобщо не смущава комисията, а още по-малко от значение е и пристанищната експертиза, която единствено хамбургската фирма представя.

Немските предприемачи знаят, че който иска да прави бизнес в България, трябва да е готов да се сблъска със задкулисните игри в обществени поръчки, опитите за изнудване и мощните конкуренти с връзки. "Българското правителство е икономически добронамерено", казва един немски мениджър в София, "но към едни за съжаление повече, от колкото към други". Липсата на правна сигурност подкопава основите на икономиката, всъщност в страната изобщо няма действаща пазарна икономика, казва ръководителят на "Центъра за икономическо развитие" в София. Това очевидно не възпира чуждестранните фирми. В българската икономика се наблюдава бум. Заплатите, които са най-ниски в Европа, най-ниските данъчни ставки от 10% и постоянно растящия български пазар са достатъчни за фирмите да превъзмогнат с лекота съмненията си.

С всяка изминала година чуждестранните предприятия, които наливат пари в страната , се увеличават. Преди влизането на България в Европейската общност през 2006 г. директните инвестиции от чужбина се удвоиха на 6 милиарда евро, а през 2007 г. са се влели 6.1 милиарда евро.

Онзи обаче, който иска да си спести ядовете, трябва да внимава като лисица: "Ако в който и да е кадастър има и най-малката неяснота, го оставяме настрани", казва Хенрие Кьотер, директор на немската фирма за недвижими имоти "ЕСЕ" в България, която изгражда търговски центрове и офис паркове. За да се пази от черните овце, Кьотер е изработила специален тест за подбора на сътрудници по места. Всеки бива максимално осветен. Ако някой кандидат е работил дори веднъж за фирма с лоша слава, няма никакъв шанс. Най-голямата опасност дебне обаче в администрациите. Чуждестранните мениджъри по принцип работят по-внимателно с корумпираните служители, обаче не и в България. "Но и на международната сцена има поръчки, които се получават само срещу услуга", казва германецът Нико-Александер Яан, мениджър във френската рекламна агенция "Publicis" в София.

Случаите обаче, когато немските фирми са достатъчно ядосани, за да избягат от България, не са никак редки. Дюселдорфският гигант "Henkel", казва познавач на българската действителност, се е сблъскал толкова много с гадостта на корупцията в България, че е избягал с перспективния си проект в хранително-вкусовата промишленост в съседна Румъния. "Дойде им до гуша от исканите подкупи", казва един експерт. "Henkel" управлява рафинерия за слънчогледово олио в Добрич, но търговията в аграрния сектор се контролира само от няколко големи фирми, които определят цените. Така в рамките само на няколко месеца цената на слънчогледа се утроява и въпреки глобите от страна на службата за защита на конкуренцията, картелът остава почти незасегнат.

Към един от най-големите аграрни търговци се числи и групата ТИМ, със седалище Варна. ТИМ е основана от Тихомир Митев, Иво Каменов и Марин Митев. Те се определят като едни от победителите във войната за надмощие между другите кланове СИК и ВИС-2. Ако Митев, Каменов и Митев искат да притежават някое предприятие, те винаги го имат. Един от техните методи е да изкупуват задълженията на конкурентните фирми към банките и после да съсипват бизнеса им.

В битката за един хотел през 2000 г. по този начин те поставят на колене своя най-голям конкурент, собственик на български телевизионен канал, който изведнъж намира задълженията си в ТИМ. После идват и лицензните проблеми с българските служби. “Химимпорт”, основният холдинг, който обединява над 100 фирми и няколко хиляди служители на империята ТИМ, днес развива бизнес в почти всички сектори на икономиката.

Удоволствие да бъде конкурент на ТИМ е имала и датската "Copenhagen Airports", която първоначално спечели конкурсите за летищата във Варна и Бургас. ТИМ сигурно се е погрижила радостта на датчаните да не трае дълго, защото заради формална грешка в офертата на "Copenhagen Airports", процедурата на конкурса е задействана наново и този път печели немската "Fraport". В консорциума партньор на "Fraport" е българската фирма "BM Star", за която в България всеки знае, че заема място в групата ТИМ. "Без помощта на ТИМ "Fraport" нямаше да получи концесията за Варна и Бургас", казва запознат с немския бизнес в Бълагрия.

Населението и фирмите се оплакват, че няма кой да защитава техните интереси и се надяват, че ЕС ще упражни натиск върху политиците. Ако и това не помогне може, би друго ще ги накара да се замислят: след рекордната 2007-ма, тази година чуждестранните директни инвестиции за първи път се сриват.(продължение в следващия брой)

В-к "ТОП новини"/Превод от немския седмичник "Виртшафтсвохе"

« Последна редакция: Септември 25, 2008, 17:09:59 pm от RedGuy »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Възходът на ТИМ
« Отговор #40 -: Септември 25, 2008, 16:31:35 pm »
Чорни продаде “Левски” на ТИМ
http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=2823&Itemid=1

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Възходът на ТИМ
« Отговор #41 -: Септември 17, 2009, 14:37:15 pm »
Юрген Рот е наивник, ако мисли, че Б.Б. ще спомогне разработка "Отбора" до очаквания... от него край.
"Отбора"/ТИМ/ ще влезе на "топло" на "кукуво лято"!
ТИМ контролира сегашното мафиозко образувание наречено "Република България" от най-високо, до най-ниско управленско ниво!
-----------
"Когато ви казах, че ТИМ е "Mafia Borghese", не ме опровергахте"
Юрген Рот призовава Борисов да разследва ТИМ

http://www.mafialand.de/Members/roth/offener-brief-an-den-bulgarischen-ministerpraesidenten-boyko-borisov
Премиерът: Има разработка за "Отбора"
15 Септември 2009

Германският разследващ журналист Юрген Рот се обръща с писмо до премиера Бойко Борисов да предприеме разследване срещу мощната бизнес групировка ТИМ и изразява очакване, че той ще изпълни обещанията си да се бори безкомпромисно с организираната престъпност и сенчестия бизнес, когато дойде на власт.

Повод за писмото, публикувано в блога на Юрген Рот, са сигналите, които той е получил от граждански сдружения във Варна, които се противопоставят на сделката за продажба на 118 дка от Морската градина в града. Граждани твърдят, че са заплашвани и смятат, че зад натиска срещу тях стоят структури, близки до групировката ТИМ, която е изкупила земята.

Юрген Рот припомня в писмото си своя миналогодишна среща с бившия шеф на ГДБОП Ваньо Танов, който в момента е шеф на Агенция "Митници".

"Спомням си какво каза пред мен Ваньо Танов – че в миналото е било политически нежелателно да се разследва дейността на ТИМ. Затова на него му се е пречело с всички средства да провежда следствени действия срещу групировката".

Юрген Рот припомня и срещата си с Бойко Борисов след представянето на книгата "Новите български демони":

"В нашия разговор аз споделих с Вас, че според мен групировката ТИМ олицетворява най-модерната форма на организирана престъпност, че тя е пример за онова, което се обозначава с термина "Mafia Borghese" - структура, проникнала във висшите сфери на едно общество. Тогава Вие не ме опровергахте".

Борисов потвърди, че има разработка за "Отбора"

Преди ден Ваньо Танов пак повтори в телевизионно интервю, че през последните 20 години митниците се "управляват от групировки със съответната подкрепа на властимащите", но не пожела да назове имена. Без да назовава името ТИМ, бившият шеф на митниците Емил Димитров-Ревизоро говори от своя страна, че най-мощната българска групировка е "Отборът" от Варна, която притежава авиокомпания и банка.

В отговор на въпрос дали знае за "Отбора" премиерът Бойко Борисов заяви пред репортери във вторник, че "има разработка по този случай и тя предстои да излезе". Премиерът добави, че информация по темата ще бъде дадена, едва когато "има арестуван". "Политически чадър няма над никого. Мерките, които предприемаме, са изключителен удар по контрабандата", увери той.

Във Варна, пише Юрген Рот в блога си, членове на новата българска партия на "Зелените" и други граждани се противопоставят на произвола, с който действа ТИМ, една от най-големите български бизнес групировки . Германският журналист си спомня показанията на бизнесмен, който днес живее в Швейцария. В офиса на ТИМ в София, той е бил убеден, буквално с насочен в слепоочието пистолет, да прехвърли своята фирма на групировката. До днес, пише, Юрген Рот, този бизнесмен се страхува за живота си.

Ето пълният текст на писмото на Юрген Рот, преведено от нашия колега Милен Радев:

"Драги Бойко Борисов,

Спомням си нашия подробен разговор в София през ноември 2008 след представянето на моята книга "Новите български демони". Тогава Вие все още бяхте кмет на София.

Междувременно българските граждани Ви избраха за министър-председател. Изказвам своите благопожелания на Вас и на българския народ, който възлага на Вас големи надежди.

Пиша Ви днес, защото по време на срещата ни Вие много убедително изложихте пред мен своето намерение да разбиете криминалните структури във Вашата страна, така че гражданите да не изпитват повече страх от престъпността.

Както научавам от Варна сега, активни и смели граждани там са подложени на масирани заплахи, тъй като са се изправили срещу интересите на една мощна организация – групировката ТИМ.

На Вас и на Вашия нов шеф на митническата администрация Ваньо Танов тази влиятелна структура е добре позната. Спомням си какво каза пред мен Ваньо Танов – че в миналото е било политически нежелателно да се разследва дейността на ТИМ. Затова на него му се е пречело с всички средства да провежда следствени действия срещу групировката.

В нашия разговор аз споделих с Вас, че според мен групировката ТИМ олицетворява най-модерната форма на организирана престъпност, че тя е пример за онова, което се обозначава с термина "Mafia Borghese" - структура, проникнала във висшите сфери на едно общество. Тогава Вие не ме опровергахте.

Актуалният скандал, в който, както изглежда, конците дърпат задкулисни фигури или подставени лица на групировката ТИМ, е предизвикан от продажбата на 118 000 кв. м. брегова площ във Варна. Земята е продадена без предвидения по закона публичен търг на холдинг "Варна", зад който стои групировката ТИМ.

Срещу този акт протестират неправителствени организации и партията "Зелените". И Вие самият сте информиран от варненските граждани. Скандалното е, че тези протестиращи граждани са подложени сега на масирани заплахи. Същото се случва и с техни близки. Уважаваната независима архитекта Калина Павлова е една потърпевшите. На всички тези хора е било предадено, че никой в България не може да им помогне. Те се страхуват за живота на близките си и за своя собствен живот.

Ето защо Ви моля най-настоятелно да се разпоредите за разследването на описания скандален случай. Убеден съм, че ще сторите всичко необходимо за да бъде наложено най-после във Варна правото на закона и гражданите да могат да изразяват своите основателни протести без страх за живота си.

С голямо уважение

Юрген Рот"
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=156400

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Възходът на ТИМ
« Отговор #42 -: Септември 18, 2009, 11:55:24 am »
Юрген Рот, не е наивник, а е достатъчно смел да прави неща, които страхливите българи не са направили отдавна.
В случая една шепа хора които живеят във Варна, казаха на ТИМ баста, няма да правите каквото си поискате. Естествено тези хора и близките им роднини ги заплашват с инсценирани катастрофи и съсипване на бизнеса.Те са подложени на денонощен тормоз.
Тези хора, никой в собствената им страна не ги подкрепи в тази война за живот.
Юрген с този акт, цели да вдигне световен шум, за да бъде възможно от Европа да окажат натиск върху ББ и ТИМ, да не си развяват коня както до сега.
Ако е бяхме страхливо племе, ТИМ щеще да бъде МИТ отдавна или просто нямаше да съществува.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Възходът на ТИМ
« Отговор #43 -: Септември 22, 2009, 15:30:13 pm »
Здравей hung.
Отговарям ти с цитат от филма "Интернешънъл", който гледах днес. Цитата пасва иделно като отговор на това, което казваш. Доалога е между задкулисният играч в банковите и оръжейни сфери - Вилхелм и служителят на Интерпол - агент Селинджър, който е хванал на тясно... Вилхелм и иска да го вербува за пред правосъдието с бъдещо дело срещу банка "ИББК". Тази банка участва в незаконни оръжейни машинации на пазара. Представи си, че в нашият случай/темата на разговор/ ТИМ са банката от филма, а аз, ти и Юрген Рот сме агент Селинджър желаещи правосъдие. Има една малка разлика между мен и вас с гоподин Рот, и тя е, че аз не вярвам в сегашната КРИВОсъдната система подчинена на Кукловодите направляващи Злото, а вие да.
Дано разбереш какво искам да ти кажа с този цитат:


"- Скарсен и банката му "ИББК" трябва да отговарят пред правосъдието и вие ще ми помогнете.
- Правосъдие? Това е невъзможно.
- Защо?
- Защото агент Селинджър, вашата идея за правосъдие е само една ИЛЮЗИЯ. Не разбирате ли, че системата, на която служите, никога няма да позволи банката на Скарсен да пострада. Точно обратното! Системата гарантира безопасността на "ИББК", защото всички са замесени.
- Как така "всички"?
- Хизбула, ЦРУ... Колумбийските наркокартели, Руската организирана престъпност, правителствата на Иран, Германия, Китай, вашето... Всяка многонационална корпорация. Всички! Всички те имат нужда от банки като "ИББК", защото чрез тях могат да действат в черната и сивата сфера. Затова и вашите разследвания биват игнорирани и спирани. Затова ние двамата ще изчезнем тихо и безславно, преди делото срещу банката да стигне до залата на съда.
- И какво трябва да направим? Да се предадем и да приемем, че светът е такъв? Аз няма да го направя. Все още вярвам... Знам, че има начин да унищожим тази банка и вие ще ми помогнете.
- Нали разбирате, че ако наистина искате да спрете "ИББК", няма да можете да го направите в рамките на правосъдието. Ще трябва да излезете от тях......"

Най-добре намери и гледай целият филм за да ти се избистри съвсем картинката... ТЕ... са способни на всичко за да постигнат целите си...
ТИМ са малка брънчица от световната сатанистка-юдо-хазарска паяжина в, която е оплетена бивша България!
ИСТИНСКАТА БЪЛГАРИЯ КАТО ДЪРЖАВА Я НЯМА ОТ СТОТИЦИ ГОДИНИ!

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Възходът на ТИМ
« Отговор #44 -: Септември 22, 2009, 22:30:19 pm »
Здрасти Гален,
Много добре разбирам какво казваш и вярвам че е така. Но у някой Европейски политици и организации, има разум и непримиримост към групировките. Знам също че имат и специален отряд за ликвидиране на самозабравилите се престъпници.
Справка Косьо самоковеца, беше отстранен от специалния отдел, но всъщност не знам поради каква причина. Така че, ако бях изявен престъпник във България, щях да знам че този итдел ще ме премахне, ако не го стори родният :negative:
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27