Автор Тема: Колко Stargate SG-1 е близък до действителността?  (Прочетена 22974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
ФИЛМ:Случващото се във филма е секретно, никой не знае за портала, никой не знае, че тия там пазят Земята от извънземните, никой не знае, че ползват плазмени оръжия(в Ирак още се стрелят с AK-47 и M-16...), никой не знае, че имат секретни космически кораби, които пазят слънчевата система.

РЕАЛНОСТ:Има гравитационни летателни апарати(летящи дискове), които се задвижват по полеви начин и могат да кръстосват Слънчевата система, но за съжаление се ползват от секретните военни среди на "Великите сили". Имат високоефективни лъчеви оръжия(като на филмите).
Повечето от хората в страните по света са с конвенционален начин на възприемане на действителността. Тези хора нямат достъп до висшите технологии и последните разработки във фундаменталните и приложните науки. Образованието, което са получили някои от тях в университетите по фундаменталните области, с малки изключения е на равнището на науката отпреди 50 години. Що се отнася до приложните науки, там изоставането е средно с около 20 години!


Въпроса е - къде са по-напред военните - в Stargate или в действителността :)

П.П. Отнасяйте се сериозно към темата :)


Едит: Ако съм изпуснал нещо - добавете :)
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 21:29:45 pm от Guderian »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Определено в действителността. Това, което се показва в SG-1 е плюнка ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Определено в действителността. Това, което се показва в SG-1 е плюнка ;)
Тогава до кой филм или до коя смесица от филми е най-близка реалността по отношение на cutting edge военни технологии и изобщо целия арсенал, и постижения, които имат?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Stargate + Star trek  :P

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Stargate + Star trek  :P
Мислех, че ще кажеш "Мъже в черно" ;D

Неактивен oknele

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
в stargate  само технологиата е едно кам едно има заблуда огромна в историйките съм си сигурен аз де, а и актрисите са слаби но ...айде  alien vs predator ili na makedonski navlekut sre6tu hi6tnikut e по- близо до реалността ни а мonster inc e edno kam edno :D
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Колко Stargate SG-1 е близък до действителността?
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2008, 23:26:39 pm »
Серията Stargate SG-1 - 7x18 - Heroes Part 2 е едно голямо послание към военната администрация на "Великите сили", отнасящо се до публичното разкриване на черните проекти ;)

Неактивен defyl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Технологично колко е близък не е ясно, напоследък изгледах Старгейт Атлантис,
Сега съм подкарал и СГ-1.
Странно колко неща са преплетени в този сериал.
Този, който го е създавал или е имал прекалено голямо въображение, или някой му е подсказвал какво да прави  :D. Възможно е и просто да е насъбрал на куп теории и да ги е облякъл в малко плява заради "широката публика".
Не съм си правил труда да проучвам създателите на сериала :), от чист мързел разбира се :)
Но определено сериала е готин  ;D
I Came Out From The Deep To Help And Understand But Not To Kill.

Неактивен nettle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Достатъчно ми е само да събера в един сериал темите от този форум и с подходящо финансиране ще избацам е@ати блокбастъра! Лукас, Спилбърг и останалите от тяхната категория само ще гледат с провиснали ченета  ;D
In a Mirror, Darkly!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Достатъчно ми е само да събера в един сериал темите от този форум и с подходящо финансиране ще избацам е@ати блокбастъра! Лукас, Спилбърг и останалите от тяхната категория само ще гледат с провиснали ченета  ;D

Да и аз съм го казвал много пъти :P Просто онези ще се видят в чудо :P

Неактивен Wh1teDeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Колко Stargate SG-1 е близък до действителността?
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2009, 21:54:27 pm »
Аз сам изгледал всички сезони на Stargate и в момента чакам новиа сезон старгате вселена ,които се очаква към есента.Много яко филмче с на места доста интересни и замислящи за човека факти.Даже има една серия как праят филм за програмата старгате.Така че може да се замислим дали и в нашия случеи не е така дали неправят филма с някаква определена цел , която на мен лично не ми е известна.Ама иначе сериалчето е на ниво страшно е  ;)

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Re:Колко Stargate SG-1 е близък до действителността?
« Отговор #11 -: Март 12, 2009, 17:04:58 pm »
Значи 1 сезон на Старгейт Вселена готов през есента? Първият епизод ще се казва Air :P
А дали се знае колко сезона ще бъде новия сериал или не? Просто любопитство :P
SG-1 и Атлантис + The Ark of Truth & Continuum ги изгледах и искам още :P Сега съм на Фарскейп.

http://www.gateworld.net/

Ето един сайт свързан с всякакви неща относно сериала.
« Последна редакция: Март 12, 2009, 17:05:41 pm от cccpkgb »
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен cccpkgb

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 269
Re:Колко Stargate SG-1 е близък до действителността?
« Отговор #12 -: Март 23, 2009, 16:40:06 pm »
В сайта на Старгейт (този в подписа ми) може да гледате кратък трейлър на Stargate Universе. Има и анкета отдолу. :)
Этот шоу-бизнес мама, папа Он будет с тобой или без Если ты послушаешь Камен

Неактивен Wh1teDeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Колко Stargate SG-1 е близък до действителността?
« Отговор #13 -: Септември 30, 2009, 13:26:01 pm »
Скоро време ще се гледа SGU  :flag_of_truce: яката работа.Аиде останаха няколко дена още :)

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re:Колко Stargate SG-1 е близък до действителността?
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2009, 03:58:04 am »
Извинявам се за отклонението, но някой може ли да ми каже под какъв ред трябва да ги гледам?

Stargate SG-1
Stargate: Atlantis
Battlestar Galactica - има ли нещо общо със Stargate тях?

« Последна редакция: Октомври 01, 2009, 04:02:22 am от pph »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27