Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 205414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Нещо изключително се случи в един форум, в продължение на няколко дни и предизвика голямо оживление на определени места в интернет. Човек с прякора „Посветен” заяви, че е от доминираща кръвна линия и позволи на хората от форума да го попитат всичко, което поискат. Първоначално изглеждаше като поредната интернет-измама, някои неангажиращи въпроси бяха последвани от неангажиращи отговори. След това обаче, нещата започнаха да се променят драстично. Всеки, който мислеше логично, осъзна че отговорите, които Посветения даде бяха така конструирани, че да провокират задаването на въпроси, които да достигнат самото ядро на материята. Първите няколко въпроса от страна на Посветения бяха като: „Сигурен ли си, че живееш на планетата, на която си мислиш, че живееш?”, което накара хората да реагират по различен начин от този преди това. Отговорите, които този човек започна да дава, показаха дълбоки познания по философия, история, метафизика, религия, магия, политика; изразени по изключително иновативен начин и провокиращи питащия сам да даде някои от отговорите. Поразяващото е, че Посветения отговаряше на тези въпроси за отрицателно време, като имате предвид, че темите са от различно естество, а някои задълбочени и епични отговори бяха давани за минути. На човек му е странно как ставаше това.. Copy/Paste от друг форум? Проверих щателно, но изречениета, които той използваше, не можеха да се намерят никъде в интернет. Както един човек отбеляза, това беше нещо повече от случаите на обичайните заподозрени, правещи си шеги. Някои хора започнаха да се изнервят, други пък бяха заинтригувани и всичко това доведе до диалог, в който толкова много беше казано, в това число от задаващите въпросите членове на форума, че може да бъде изследвано с години. Звучи трудно за вярване? Прочетете целият текст тук!
« Последна редакция: Февруари 29, 2016, 18:12:20 pm от Black Adder »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Разкритията на един посветен
« Отговор #1 -: Януари 11, 2008, 16:09:14 pm »
Първото нещо което ми направи впечатление, е че не е "просветен", а "посветен"...хммм :-\
На второ място, мисля че текста е много манипулативен !!! Внимавайте !
Целият "диалог", който се е образувал в този форум, като цяло е отговори и въпроси които не са нещо "ново", дори съм сигурен че потребители в този форум (тук) знаят както и въпросите, така и отговорите. Няма да споменавам имена (да не ви се вдигат акциите много :P ).
Четеейки останах с впечатлението, че през цялото време "чувам" това което искам да чуя, а това не е добър знак.
При вас нямаше ли го това чувство? Ако не за цялата информация, то за голяма част от нея ?

Тук искам да помоля за нещо което не разбирам. Следният въпрос и отговор се отпечатаха в съзнанието ми най-силно, но не това ме притеснява. Ето един копи-пейст:
Цитат
В:
Трябва да кажа, че вашият Вселенски закон разказа играта на тази планета и на хората доста успешно!
О:
Селяните като вас не разбират, че вие направихте това и никой друг. Между другото, с това изказване удължихте престоя си ан Земята с още един живот... моите съболезнования.

Как така с едно изречение, въпросният индивид получава такова "наказание" ?
Възможно ли е това ? Ако да, това не означава ли, че за период от 60 години аз мога само словестно да си осигуря 1-2 МИЛЕНИУМА още тук ???
Немога да разтълкувам това, някой ако може и ако иска да помага...

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #2 -: Януари 11, 2008, 16:16:15 pm »
Мен ако питаш това са пълни глупости с годините. Освено това доста се съмнявам в менталното състояние на въпросният Посветен... Този човек с половината си изявление се опитва да всее страх у хората и да потъпка всякакво желание за духовно развитие.

Четох изданието няколко пъти и намирам доста спорни моменти. Възможността човек от фамилиите да пише във форум не го намирам за нещо невъзможно, както и факта, че някои от тях имат правото да споделят някои неща. Но просто не вярвам на половината неща, които този човек е написал. Вярно другата половина са общоизвестни за повечето хора и нищо ново под слънцето...
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 16:21:31 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #3 -: Януари 11, 2008, 16:21:32 pm »
Първото нещо което ми направи впечатление, е че не е "просветен", а "посветен"...хммм :-\
На второ място, мисля че текста е много манипулативен !!! Внимавайте !
Целият "диалог", който се е образувал в този форум, като цяло е отговори и въпроси които не са нещо "ново", дори съм сигурен че потребители в този форум (тук) знаят както и въпросите, така и отговорите. Няма да споменавам имена (да не ви се вдигат акциите много :P ).
Четеейки останах с впечатлението, че през цялото време "чувам" това което искам да чуя, а това не е добър знак.
При вас нямаше ли го това чувство? Ако не за цялата информация, то за голяма част от нея ?

Тук искам да помоля за нещо което не разбирам. Следният въпрос и отговор се отпечатаха в съзнанието ми най-силно, но не това ме притеснява. Ето един копи-пейст:
Цитат
В:
Трябва да кажа, че вашият Вселенски закон разказа играта на тази планета и на хората доста успешно!
О:
Селяните като вас не разбират, че вие направихте това и никой друг. Между другото, с това изказване удължихте престоя си ан Земята с още един живот... моите съболезнования.

Как така с едно изречение, въпросният индивид получава такова "наказание" ?
Възможно ли е това ? Ако да, това не означава ли, че за период от 60 години аз мога само словестно да си осигуря 1-2 МИЛЕНИУМА още тук ???
Немога да разтълкувам това, някой ако може и ако иска да помага...

Да, посветен е по-правилното, тъй като е превод от 'insider' и съответно става дума за член на тайно общество. Другата дума, която може да се използва, естествено е 'вътрешен'.
Разбира се, че манипулации има и текстът (Както и всичко останало по темата) трябва да се чете с повишено внимание - по-добре е четейки човек не да го приема непременно за истина, а по-скоро да се замисля над повдигнатите въпроси и теории; и в някаква степен сам за себе си да дава отговорите на базата на събраното до момента.
За увеличаването на престоя моето тълкувание е, че по-скоро има предвид не самото изказване, а мисловния модел, който човекът е демонстрирал чрез него (И който съответно може да удължи престоя му).
« Последна редакция: Януари 11, 2008, 16:23:57 pm от Martin »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #4 -: Януари 11, 2008, 16:21:45 pm »
Да, това е една от глупостите в текста, по никакъв начин не се връзвайте на това ;)

Да дам и моето мнение. Текста за мен е 50%-ов. Който е чел повечко, ще разбере, че човекът стоящ зад тези думи съвсем не е случаен. Няма излишна сричка в написаното от него. Лъха улегналост, мъдрост, стегнатост на мисълта, познания. Дори да не е този, за когото се представя (а според мен е точно така), този текст е доста интересна находка като изразител на определен тип мислене. Този човек няма съзнание на жертва (за разлика от всички нас) и по този начин, той наистина е по-напред с материала от обикновения "гой", дори като морал. Казва и някои неща, които не може да ги каже, някой, който си прави обикновена шега, или просто някой, който е по-надолу в пирамидата.

Така или иначе не трябва да забравяме, че самият той казва, че е пратен да каже тези неща, което веднага трябва да ни пусне алармите, че цялото това появяване е с манипулативна цел. Както с всичко - ситото на пълни обороти :D Иначе нямаше да е интересно на тази планета, нали 8)

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #5 -: Януари 11, 2008, 16:24:04 pm »
Много добре казано!
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #6 -: Януари 11, 2008, 17:23:42 pm »
Цитат
Четеейки останах с впечатлението, че през цялото време "чувам" това което искам да чуя, а това не е добър знак.
При вас нямаше ли го това чувство? Ако не за цялата информация, то за голяма част от нея ?
Защо да не е добър знак? Това може да означава, че ти си готов именно за тези отговори, в смисъл готов си да прецениш истина ли е това или не. Ако този текст го беше прочел преди 1-2 год.(примерно) предполагам, че нямаше по този начин да "усетиш" нещата.
Манипулацията...ех, че къде я няма  ;D И все пак една добре поднесена манипулация може да бъде и полезна, а това интервю е точно такова, струва ми се.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #7 -: Януари 11, 2008, 17:45:01 pm »
Дори и да е фалшиво си личи, че човекът е интелигентен. Пък и в крайна сметка не можем да сме сигурни дали това не е поредната дезинформация. Другото го каза H.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #8 -: Януари 11, 2008, 18:11:48 pm »
Цитат
Четеейки останах с впечатлението, че през цялото време "чувам" това което искам да чуя, а това не е добър знак.
При вас нямаше ли го това чувство? Ако не за цялата информация, то за голяма част от нея ?
Защо да не е добър знак? Това може да означава, че ти си готов именно за тези отговори, в смисъл готов си да прецениш истина ли е това или не. Ако този текст го беше прочел преди 1-2 год.(примерно) предполагам, че нямаше по този начин да "усетиш" нещата.
Манипулацията...ех, че къде я няма  ;D И все пак една добре поднесена манипулация може да бъде и полезна, а това интервю е точно такова, струва ми се.
Едновременно и да и не :)
Преди 2 години и половина щях да се заливам от смях на това !
От друга страна, най-опасното за когото и да било е самият той.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #9 -: Януари 11, 2008, 20:26:18 pm »
Верно, че не можем да знаем дали това е поредната дезинформация... или не...
Но пък ако трябва да съм честен аз не усетих толкова манипулацията като такава и като главна цел на написаното(това не означава, че няма манипулация в него, но е нормално и да има). Написаното го приемам повече като една насока към нещо и той даваше вид, че вярва в това. Добра насока или пък точно обратното - това вече си остава за нас... Но определено не усетих негативно послание. А и самият господин/госпожа (знае ли човек ;) ) не беше кой знае колко конкретен - в отговори, в "указания" от типа "Как да станем посветени" итн... И това ми направи впечатление - всъщност щях да съм доста по-подозрителен и скептичен ако тези ги имаше.
А и не вярвам самият той да е фейк(тоест някой, на който му е хрумнало да се прави на интересен)... определено знаеше много неща.
Обърка ме нещо само... той говореше, че не трябвало да съществува "Ние" а "Аз"... а същевременно ставаше дума и за Доброто, за Любовта... дори ако не се лъжа някъде говореше и за "единно съзнание".  Някак голяма мешаница стана - да съществува само "Аз" не е ли прекалено егоистично? И кво прави думата "единно" там тогава? Доброта и Его... що за комбинация?
... незнам... може и аз да не съм прочел правилно?  ???

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #10 -: Януари 11, 2008, 21:07:32 pm »
аз бях изумен от интелигентноста на съществото което е написало тези неща в интерес на истината много вярни неща имаше , дори мисля че не срещнах грешни но точно това може и да е манипулацията. определено не съм чувал за човек с такова мислене и с такава лекота да дава такива отговори ,не съм и виждал такъв човек (ако е човек) :-\ и на мен ми мина през ума дали не може да е бот но не ми се струва така

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #11 -: Януари 11, 2008, 21:14:54 pm »
Не ми прилича на бот и на мен. На места си противоречеше съзнателно (когато отговаряше на въпроса дали ще има по-мащабни събития, които да променят масово мисленето итн итн)Друг пример е това, което аз споменах за "Аз" и "Ние" (но не съм убеден тук, понеже пак казвам леко се пообърках там)   ;)
Силата, за последната програма и аз съм чувал и знам, че е на КГБ... ако не се лъжа май се използваше и звук и картина.   :-\

Неактивен Rammon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #12 -: Януари 11, 2008, 23:30:57 pm »
„Сигурен ли си, че живееш на планетата, на която си мислиш, че живееш?”
Това е добро !

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Разкритията на един Посветен
« Отговор #13 -: Януари 12, 2008, 00:16:00 am »
а не ви ли хрумва, че и въпросите и отговорите са писани не точно от един човек, а от група хора, които са ги мислили съзнателно. случайно пиша в същия форум и никога не е имало подобен разговор там (хермеслайбрари). това се появи като съобщение в още три други форума - индигочилдрен, трайбс и форумите на тот. според мен е някакъв вид скам.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Разкритията на един Посветен
« Отговор #14 -: Януари 12, 2008, 02:44:01 am »
Обърка ме нещо само... той говореше, че не трябвало да съществува "Ние" а "Аз"... а същевременно ставаше дума и за Доброто, за Любовта... дори ако не се лъжа някъде говореше и за "единно съзнание".  Някак голяма мешаница стана - да съществува само "Аз" не е ли прекалено егоистично? И кво прави думата "единно" там тогава? Доброта и Его... що за комбинация?
... незнам... може и аз да не съм прочел правилно?  ???

Няма противоречие. Когато започнеш да разбираш идеята за Балансът между Добро и Зло, ще разбереш, че единственият, на който можеш да помогнеш на този свят, това си ти,самият. Това не е егоистично, това е реалността. Не можем да поправим самите себе си, а сме тръгнали да прокламираме и да спасяваме другите.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
8978 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11104 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
11985 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9854 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15174 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27