Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 206399 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #195 -: Февруари 21, 2010, 17:07:37 pm »
Virgin Mariq,ПРЕСТАНИ да наричаш НИЕ-всички хора,включително и мен да ме причисляваш към твоя милост и твърденията ти.Нямам желания да имаме конфликт с теб!!!Но това,че отказвам да давам енергия или да се поддавам на твойте манипулации-ако това ме прави хищник-ок,твое мнение.СПРИ ДА ПРИЧИСЛЯВАШ ВСИЧКИ КЪМ ТЕБ!!!Ако търсиш съчувствие и съучастие в ТВОИТЕ грехове и неразбирания,сорри-удряш на камък!!!И СПРИ С ЕПИТЕТИТЕ ПО МОЙ АДРЕС И ДРУГИТЕ УЧАСТНИЦИ В ТЕМАТА!!!Не съм те обидила по никакъв начин,нито нарекла с някоя обидна дума,затова те моля и ти да не го правиш.Най-малкото от добро възпитание.
Това,че не можеш да отговориш какво е Умът е ясно,затова спри с шикалкавенето,става банално.Ако си беше направила труда да се запознаеш с някои учения(включително и такива от Тибет,дето уж харесваш Тибет)-щеше да знаеш отговорът на въпросът "Що е Умът"!?И защо ти го зададох.Затова СПРИ с налагането на мнение и водене на монолог.Наистина странен метод имаш да се бориш с "контролирането и манипулирането" на хората и съзнанието им.А може би ти пречат тези,които го правят и влизате в конфликт.Ваша работа,но те предупреждавам,че няма да позволя на теб,скъпа Virgin Mariq,да си позволяваш такова отношение.Обиждането е липса на елементарно възпитание.
П.С.:По темата за "Разкритията на един Посветен"-мен ми харесаха въпросите и отговорите,имаше доста истина в тях.
Аз "Овцата".Намасте!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #196 -: Февруари 21, 2010, 20:06:53 pm »
Явно темата тръгва в посока "лични отношения" и затова ви моля най учтиво (преди някой друг да ви заличи постовете без да гледа че в тях е писано и по темата именно заради тези лични нападки) да пишете само по същество и да не коментирате личността на другия а само конкретната му теза.

Иначе понеже беше споменато за "новата религия хуманизъм" аз също съм на подобно мнение защото всяка една идея независимо колко благородна и перфектна да е на теория може да бъде използвана с обратна насоченост! И това е правено и продължава да се прави. Даже може би първо ще навлезе споменатият от мен в други теми "еко фашизъм" (облечен със светла мантия на защита на природната среда)при "хуманизма" ще има "грижи" за човека - грижливо мозъчно промиване.Та много по-важна е не самата система а баланса в нея и дали някой може да я контролира за сметка на останалите.Историята (поне официалната) до момента ни показва че независимо каква е системата тя досега винаги е била в полза на 10% за сметка на останалите 90% като има може би 10-20% процента от тези 90%, които бидейки преки изпълнители на директивите на елита се чувстват част от него защото на свой ред имат хора под тях в "пирамидата".
Ако човек не се страхува да опознае себе си, може да опознае ума и други измерения отвъд него. За това грамотност не се иска, само малко знание и практика, много практика.
Но умът сам себе си изцяло не може да познае.
Сухата, непроверена теория зацикля и обърква ума. Това е целта на манипулаторите, като въпросния посветен - да обърка умовете на хората, да зациклят в периферията на същността...


Благодаря на Alien и на  г-н Умник за хубавите допълнения. Особено  Alien продължава това което изках да кажа доста добре. Много е важно това което каза  Alien, че това ГРИЖЛИВО МОЗЪЧНО ПРОМИВАНЕ  ще продължи, на всякъде, под всякаква форма и по всяко време. Това е начинът по който трябва да бъде анализирана тая тема. Няма какво да допълна към това което казахте.
 Сладуранке (Синя Звезда)кажи ми каво е Ум, въпреки че не е по темата.   




Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #197 -: Февруари 21, 2010, 20:24:08 pm »
Аз обещах на РЕАСЕ че ще направя разбор на речите на посветената ОВЦА, но сега ще го направя заради Синя Звезда, защото изкам да и покажа нещо.Моля те Синя Звезда не го приемай като вмешателство или нещо подобно, просто анализираме нищо повече.

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #198 -: Февруари 21, 2010, 20:46:13 pm »
Също така забравих да поптам нещо РЕАСЕ. Ти в началото след като излезе темата си бил склонен да я отхвърлиш, но сега си я приел или поне така твърдиш.Защо?Защо си я приел след като си имал съмнения по нея?

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #199 -: Февруари 21, 2010, 21:17:08 pm »
Аз обещах на РЕАСЕ че ще направя разбор на речите на посветената ОВЦА, но сега ще го направя заради Синя Звезда, защото изкам да и покажа нещо.Моля те Синя Звезда не го приемай като вмешателство или нещо подобно, просто анализираме нищо повече.
Айде,покажи ми.Много съм любопитна.А инак за Умът-ти ни просвещаваш-ти ми кажи.Аз съм тотално пас.  ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #200 -: Февруари 21, 2010, 21:35:00 pm »
Отхвърлянето е доста първична реакция, но това не е лошо - щом го има вградено едва ли не, значи е така с цел.
Като цяло въпросния посветен казва общи неща, пише с интересен тон и се съгласявам с доста солидна част от текста.
Противник съм на позицията за йерархия в която някой е над някой друг насила, поради простата причина, че ако аз съм даречем някакъв едва ли не бог спрямо друг, няма да имам нужда от него, или пък да го наставлявам и покровителствам. Видиш ли те били изпратени/избрани ала бала, много мътно беше или аз така съм го разбрал.

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #201 -: Февруари 21, 2010, 22:35:42 pm »
Ок значи наистина трябва да седна да попиша. Тази седмица бавно-бавно ще се опитам да скалъпя нещо и ще го публикувам по някое време. Синя Звезда не очаквай че ще ти покажа нещо грандиозно, просто ще ти покажа една проста схема която се изплзва в политиката и разработването на политически речи и иманипулации.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #202 -: Февруари 22, 2010, 14:12:25 pm »
Цитат на: P.A.E.C.
Противник съм на позицията за йерархия в която някой е над някой друг насила, поради простата причина, че ако аз съм даречем някакъв едва ли не бог спрямо друг, няма да имам нужда от него, или пък да го наставлявам и покровителствам.

Напротив!  Ще имаш нужда от цяла армия йерархични структури от работници и служители, които  ще трябва да изградят твоя божествен свят, който си планирал.
В противен случай какъв Бог си, след като не твориш, създаваш и подобряваш светът, който те заобикаля?

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #203 -: Февруари 22, 2010, 14:24:36 pm »
Z-931 първо съм човек. :)
И второ това че ти неможеш да си представиш това което аз мога, не означава че на моето ВЪОБРАЖЕНИЕ му трябват пирамидални структури. Това че ти го виждаш така показва единствено как мислиш ти  :hi:

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #204 -: Февруари 22, 2010, 17:27:40 pm »

Z-931 първо съм човек. :)
И второ това че ти неможеш да си представиш това което аз мога, не означава че на моето ВЪОБРАЖЕНИЕ му трябват пирамидални структури. Това че ти го виждаш така показва единствено как мислиш ти  :hi:

Не става въпрос за пирамидални структури, представи  и въображения.
Всеки човек има своя изградена структура на мислене, както и развихрена фантазия и му се иска светът в който живее да изгражда и попълва именно тази негова структура, което .. "уви."..е на практика невъзможно.
И всички тези "посветени" - " непосветени"....за които пишете са именно част от този план - независимо какво те мислят и желаят и кой извинземен..."ченълинг"...им е подал тази информация.....

П.П. ...Никой, който е в пряка зависимост от техния план и им служи, няма да седне и издава книги, да учавствува в телевизионни предавания и медии, и да просвещава във форуми по непросветени от самия него....
 


Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #205 -: Февруари 22, 2010, 19:39:32 pm »
Z-931, искам да направя някои корекции по отношение на това което каза. Тезата ти е лесно оборима и не блести с нещо ценно. Никъде РЕАСЕ не е намекнал, казал , твърдил и дори загатнал че творенето е нещо вредно или непонятно за него. Това че ти Z-931 си човек на изкуството , креативноста и мениджмънът е нещо прекрасно но то може би по някакъв начин субективизира твоите позиции и това е очевидно. Организираният труд е едно а пирамидалнта структура с елементи на робство е друго. Твойте нужди за креативност и творение могат да се обслужват по друг по свободен и правноконтрлиран начин вместо да се стига до създаването на фашистка организация в независимо какъв мащаб: фирма, група, корпорация, държава, свят.  Другото което е, точно за пирамиди става въпрос и масова кампания на масоните на всички нива на нашето общество. РАЗБИРАМ те защо не виждаш повечето неща и неизкаш да ги видиш, Наистина, мога да напиша зял роман за това защо креативните хора не вярват в  конспирации. Плюс това тук анализираме някои неща, директното отричане на всичко което правиш с лекота и набързо е нецелесъобразно. Моля те да поставиш факти с които да докажеш че пирамидата е толкова нужна на човешкият род, че всички да се втурнем като падпъдъци към нея. И внимавай защото дакажеш ли по някакъв начин твърдението си, напрактика твърдиш че си почитател на абсолютното ЗЛО и цялата природа е крайна и ЗЛА.

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #206 -: Февруари 22, 2010, 19:46:04 pm »
Само малко допълнение, както каза Н. случаят "посветения" не е важен с това дали е истински или не тои е важен и ценен сам по себе си в своето съдържание.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #207 -: Февруари 22, 2010, 20:58:21 pm »

Цитат на: virgin maria
Моля те да поставиш факти с които да докажеш че пирамидата е толкова нужна на човешкият род, че всички да се втурнем като падпъдъци към нея.

Най-елементарен пример ще ти дам и няма да споря с теб тъй като са доста плоски разсъжденията ти.
Защо едно 6 годишно дете трябва да бъде записано в начално училище, а не директно в университета?

П.П. Оправи си малко граматиката!
     Пише се искам, а не изкам.




Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #208 -: Февруари 23, 2010, 00:49:20 am »
Здравей, острумнии Зет, граматиката е последното нещо което ме вълнува, даже правя много по груби грешки от тази която спомена. Разбира се когато човек е безпомощен в изказа и други неща се грабва и за най малкото, с което в повечето случаи си мисли че ще изпъкне или прочие или ще се спаси. Отново си кратък и бърз с което не ми помагаш особенно, да разсъжденият са ми плоски защото ми подаваш плоска тема, и да не ти се спори защото не можеш и не искаш. "Гениалният" въпрос които зададе и може би ще разреши всичките ти проблеми и тези на човечеството (философски имам предевид) не доказва нуждата от пирамида, не доказвеа нищо. Ти изкаж с този въпрос да ме убедиш че за израстването на човечеството  е нужно време и СИСТЕМА която да го направлява, проконтролирва, обучава и насочва и за това от малки стъпки в своето израстване да постигне някво крайно развитие. Само че когато се обучава и отглежда и проконтролирва едно дете, се полагат определени, фиксирани, специфични грижи и техники, в случая на трудни деца има брилянтни техники с 90% ефективност и успаваемост, контрол с фиксирано наказание и поощрение е най общ метод които се прилага брилянтно. Когато едно дете се третира лошо с некачествени и пошли методи на наказание то ства най често психически УРУД като ...Нееее нямам предвид теб, а като повечето деца които израстват в момента. Ти може би нямаш деца или поне не си запознат с  тяхната действителност (не гледам от гледна точка на Жената), защото ако беше запознат с децата щеше да разбереш че те са като пластелин, можеш да ги моделираш каткто поискаш и да насочиш психичната им енергия в добра и целесъобразна посока . Това е факт които не можеш да обориш, колкото и да ти се изка(подяволите спазих зъто, или с беше). Твоят въпрос като ти самият каза наистина е елементарен, , ти всъщност брилянтно доказваш и затвърдяваш твърденията ми с него.  Обикновено човек попада в собственият си капан  но това не е нещо ново и нещо лошо.
Зет по на там ще говорим за твоето съвършенство и за това защо то не ти помага да видиш прости неща.
   
     

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #209 -: Февруари 23, 2010, 09:26:12 am »
Какъв пич, има си собствена оранжерия 8)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
9034 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11160 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
12018 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9887 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15267 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27