Автор Тема: Януари - 2008: Разкритията на един Посветен  (Прочетена 206258 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #180 -: Февруари 19, 2010, 21:32:58 pm »
Виж,знам това,което пишеш за Мас-медиите и прочие.И не съм казала,че посветената овца избива комплекси.Ако една "овца" е наистина посветена-виж какво съм написала,а другите "посветени"-еми те са си псевдо посветени и понаучили оттук,оттам разни нещица,мислещи се за нещо повече от другите,"обикновени" хора.А според мен ВСИЧКИ хора са еднакви по същност,но различни като степен на развитие.Но пак твърдя,че НИЕ сами се лишаваме от нашата свобода.И сорри,но аз смятам,че ВСЕКИ един човек е притежател на можен,силен,чист Дух.Другото е его и избиване на комплекси,и някъде там връзката с духа или спира,или човека отказва да се вслушва е него(забележи,че не казвам здрав разум,а дух).Знам статистиките,включително,че и 80,дори 88% от хората отказват да носят отговорност за действията си.Е,съжалявам,но свободата е свързана с отговорността.Няма как хем и агнето цяло,и вълка сит.Тъй че-да,НИЕ сме си виновни за всичко.Колкото по-бързо го осъзнае един човек,толкова по-лесно може да го приеме и промени.Замисли се върху това.  ;)
П.С.:Искам да те попитам нещо-какво всъщност е Умът?
« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 21:35:39 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #181 -: Февруари 20, 2010, 00:11:14 am »
... Ти казваш че ние сме си виновни за това че се поддаваме  на влияние, братко това не е така, ние не сме виновни, това е неизбежно, нещо което не можеш да контролираш, само един мощен, чист и непорочен ум би могъл да направи нещо такова да се измъкне, а повечето хора не разполагат с такава силна машина. ...
Само в такива условия слабият човешки дух може да придобие сила. Хората няма да са по-свободни ако отсъстват управленческите, медийни и всякакви други манипулации. Самите хора са ограничени, съзнанията им са ограничени и ако липсва вътрешен стремеж за разширение и за преодоляване на съществуващите в нас самите ограничения, то никакви външни условия не могат да компенсират това. Да, в своята същност, в своя дух човек е безкраен и неограничен, но в своето проявление – в своите мисли, чувства, желания, стремежи и постъпки – човек е с ограничени способности. Когато в едно учение се говори, че трябва да променим себе си, това не означава да променим духовната си същност, защото това е невъзможно – тя е съвършена, безпределна и неизменна, а да променим начина по който я проявяваме. Там следва да постигнем и свободата си – в проявлението. Иначе свободата на духа е факт, който никой никога не може да промени.
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 00:39:33 am от Iris »

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #182 -: Февруари 20, 2010, 03:29:50 am »
Вашите твърдения на теб Ирис и на теб Синя Звезда доказват точно това което изложих в темата си за новата световна религия ХУМАНИЗМА, че повечето хора  ще тръгнат по наклонената пързалка на доброто намерение. Това се и очаква да направите нищо друго, то ще стане, така че не виждам защо се безпокоите за идеите поставени от вас, те така или иначе ще се реализират. Чисто теоритически приемам напълно това което изкате да кажете, особено Ирис се изказа блестящо и кратко. Но практически то не върши никаква работа. Тривиалната позиция която Ирис засегна че това което не те убива те прави по силен в днешно време е просто фраза, защото ние умираме без дори да можем да кажем а. Няма време този принцип да завърши своето проявление и да останови краината си цел. Останолото е дълбоко и добре  оформено философско съждение, но тука има много психологически фактори на всички нива на нашето "общество" които пречат на ПРОЯВЛЕНИЯТА НА ДУХА. Ирис обаче представя нещата и по малко друг начин, не явно той твърди че клчовата дума е СВОБОДАТА постигната в движенията и проявленията на ДУХА, и пак не явно той ги отъждествява,  което е една брилянтно изложена мисъл. Благодаря ти за това изречение защото ми спести много писане. Това което обаче искам да допълня и смятам за хипотеза само е че СВОБОДАТА не би трябвало да е нещо крайно в тези проявления а само началото на една нова реалност съвсем непозната и друга, а и поради това в днешно време тя се нарича само ключ.Това твое изречение доказва че ти всъщност не би приел една добронамерна пързалка , незнам така просто си мисля. Синя Звезда  можеш ли да ми поясниш кого визираш със следното изречение:
а другите "посветени"-еми те са си псевдо посветени и понаучили оттук,оттам разни нещица,мислещи се за нещо повече от другите,"обикновени" хора, наистина не разбирам каво точно твърдиш.
На въпроса ти каво е Ум е толкова сложно да се отговори че само глупак би се втурнал да направи определение на нещо толкова неопределено. Изкам да ти отговоря на въпроса ти прагматически обаче. Умът е инструмент за възпроизвеждане на идеи и осъщестяване им в една реалност наречена "нашата". Ние считаме Умът за съвършен едва ли не, но той е част от една психологическа и физиологическа система която го прави в много случаи негоден. Нашите постъпки, чувства и реакций почти винаги се основават на не логически ирационални имулси дължащи се на хиляди фактори. Може би най близката дума с която може да се отъждестви ума е съзнанието, те  чисто технически са еквивалентни. Това което искаме всички е да остановим контрол върху умът или съзнанието. Много хора включително и ти Синя Звезда и АЗ смятат че имат контрол върху съзнанието си но това е дълбоко погрешно. Аз бих те попитала нужен ли е всъщност контрол, или тои вече е изграден като механизъм от природата в лицето на ДУХА както каза вече Ирис. Някои пък теоритици направо дават следната схема УМ=СЪЗНАНИЕ=ДУХ. И така аз мисля че се отклоняваме от тематиката с ненужни философии, аз изложих репликация по случая с посветената овца, че тя прокарва доктрината на ХУМАНИЗМА и новата световна религия, моля коментари и анализи по това.
   

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #183 -: Февруари 20, 2010, 11:21:04 am »
Virgin Mariq,започвам отзад напред-само с това,че не можа да ми дадеш конкретно определение какво е Ум-би трябвало да те накара да се замислиш.Най-вече ЗАЩО не можеш да дадеш конкретно определение или да опишеш какво е Ума!?Но на теб,дори не ти хрумват такива мисли,нали?Споко,всеки е бил на този етап.Но определено за някои неща-причината не е я другите,нито манипулациите им.Пак твърдя,че всичко е в самия човек-както отговорите,така и проблемите.  ;)
Коя религия изповядвам определено е моя лична работа,но аз смятам,че всяка една религия може да е отправна точка за търсещия човек.Хуманизмът като религия и там Нова Епоха и тем подобни са ми малко чужди,въпреки че ги приемам и тях.
Защо се засегна Virgin Mariq като споменах псевдо "посветелите"(не посветителите)?Аз нямах никой конкретно,просто споменах,че тези "посветени" търсят начин да избият комплекси,а и поучават другите.А честно казано,ако един човек се прави на много праведен и всички човешки неща са му чужди-еми да кажем,че от опит съм се убедила,че 80-90% от тези хора търсят начин да се чувстват значими чрез другите.
Virgin Mariq,къде съм казала,че имам контрол над съзнанието?!За умът е друго нещо.Но ти,дори не успя да ми кажеш какво е Умът?!Айде да не задълбаваме с други неща като това дали човек всъщност мисли?Виж,всичко си е написано много отдавна и казано от многоооо по-умни хора от нас.Тъй че този Посветеният просто казва наново някои неща-включително това,че яде месо и не му пречи да се развива духовно.В Библията Исус казва,че е по-важно какво излиза от нечия уста,а не какво влиза.Поздрави!
П.С.:Умът и Съзнанието не са еквивалентни,както и контрол,и воля!!!Спри да вярваш само на външните източници и просто потърси отговорите(ако наистина ги търсиш)вътре в теб,освен само отвън.
« Последна редакция: Февруари 20, 2010, 11:36:24 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #184 -: Февруари 20, 2010, 15:13:10 pm »
Здравей отново Синя Звезда, благодаря ти за психоанализата, въпреки че беше доста непохватна. Най-сетне да се разгърнеш малко в повече изречения, за да мога да разбера коя си и как разсъждаваш.Това е което изках да чуя от теб: презрение, тъга ,страх, отчаяност, арогантност и високомерие, забъркани в религиозни догми. Повечето хора   обсебени от религиозен фанатизам са точно такива като теб, в името на нещо добро са готови да извършат и най голямото престъпление и са готови да нарушат всичките си принципи за секунди за да защитят нещо което никога не са виждали, докосвали или осещали. Може би ти ще отидеш в РАЯ, сигурна съм за теб, стискам ти палци. Също така присъщо на такива хора е да пледират че са на няккаво високо ниво за разлика от останалите въпреки че са напълно боси в матерята, това е разбираемо като се има предвид хипнозата под която се намират. Тяхното неразбиране към която и да е тематика (говоря и за теб)
която не е свързана или се свежда до Исус Христосчета и подобни е толкова забележителна и грандиозна че заслужава адмирации. Твоето ниво е очевидно и аз не бих го коментирала защото е некорктно, не ти се сърдя, нито съм засегната от твоите писания а съм благодарна че сподели все пак какво мислиш, казвам това защото пак ше побързаш да правиш някви там твои психо заключения. Ако изкаш да проповядваш религиозен фанатизъм ти препоръчвам(наистина) да направиш такава тематика във форума, там вече бих разширила  "ниските си познания по въпроса". От тук натаък отново и за последен път казвам: приветствам всяка позиця относно посветената овца, на която ти явно симаптизираш (нещо което аз само предположих още в началото но сега ти го каза в явен вид). Знам какво ще кажеш във слвдващите си коментари така че не си прави труда да хабиш време, наистина. Но пък занеш ли че темата за това как религията може да руши или гради е доста актуална защо наистина не откриеш такава тема във форума. В този ред на мисли изкам да те питам разбира се най-очтиво нямам нищо напредвид просто ми е интересно, какво почувства докато четеше писанията на ОВЦАТА, само чувствата не анализ и разъждение, през каква реалност премина твоето АЗ докато четеше. Всичко-най.         

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #185 -: Февруари 20, 2010, 16:01:06 pm »
Цитат
Ти твърдиш че притежаваме собствената си свобода и тя е неприкосновенна, дотогава кагато ние сами не пожелаем да я подарим на някои.

Цитат
Това не е така защото от край време ние не правим нашият избор сами а правим избора си под въздействието на обществените предрасъдаци и догми, избираме това на което сме научени да избираме, особено в днешно време това явление е още по силно, защото сме буквално бомбандирани от мощна мултимедиина информация която ни казва каква е реалноста и ние правим всеки момент избор основаващ се на тази фалшива реалност.
До колкото забелязах, вашият спор стана/тръгна главно от това като че ли... Аз виждам еднакви мнения с различни думи.

Колкото до хуманизма, като концепция ми харесва, дори съм на мнение, че напоследък сме по-малко хора. Не съм чел философии на тази тема, така че толкова :)

virgin maria много високомерно говориш, познанията на другите били плитки и т.н. Това не е конструктивен диалог, след като си противник на хуманистката "доктрина" означава ли това, че трябва да се държиш антихуманно?
Цитат
Първо, световните  религии са в процес на изчерпване с изключение на исляма
Световните религии дори са в процес на преоткриване, точно затова се намесва "ню ейдж" движенията, за да има още по-голям смут и неразбиране и все пак и в новите писания има много полезни информации и ФАКТИ, зависи кой и как чете.
Цитат
такива нови понятия наистина звучат приемливо и най вече модерно: Космическо съзнание, хуманизъм, душа, изкупления, инкарнация, и други трикови думи които съблазняват неукото съзнание.
Тези понятия които наричаш "нови" аз пък съм на мнение, че са Пра-стари!
Цитат
Второ, проблемът с изхода от нещата, тук се предлага тактиката ние да станем по добри като се обърнем към себе си и по този начин сме щяли да спасим човечеството. Със сигурност много хора ще се вържат на тази глупст поради много причини които не изкам да задълбавам в момента.
Доста интересна позиция.  :hi:
Защо това пък да е глупост?
Да разбирам ли, че човеците на планетата са всичките добри, умни, разбиращи, абе изобщо носители само на добродетели и нямат нужда да работят върху себе си?
Още повече, имам чувстовото че в твоя ред на мисли слагаш "Второ" към класацията на "новото двуижение хуманизъм"... Пълен смях е това, монасите какво правят от време оно още? Свети Иван Рилски какво е направил?
Да отичаш обръщането към себе си, към вътрешното Азъ, означава че отричаш и Езотериката. Така ли е?
Следните сентенции (поговорки) и те ли са "нови"?
Опознай себе си, за да опознаеш Бог.
Бъди промяната която искаш да видиш в света.
Цитат
Трето, човекът или поне повечето от нас имат вродено чувство за съществуването на бог нещо което търсим през целият си живот, ХУМАНИЗМА ни дава отново тази невероятна възможност, но този път ще го търсим не на небето а в далечната галктика, и той няма да е под формата на човек а на някакво си абстркатно мега съзнание.
Това вродено чувство е грешно така ли?
Цитат
Четвърто хората имат нужда от това да принадлежът към нещо, това ги прави контролируеми а нашите скъпи ЕВРЕИ този път ни предлагат нещо глобално и неизбежно Нов Световен Ред с НОВА СВЕТВНА РЕЛИГИЯ.
Тук съм абсолютно съгласен, с малката поправка, че световния ред май май си е доста старичък  :hi:
Цитат
И пето, много е привлекателен новият сюжет с високоорганизирана иерархична структура на космичното съзнание кото добре пасва на модерните ни разбирания са света.Тове е то което  изка тази посветена овца, да изпием с трепет и наслада, поредната сготвена помия. За съжаление ние ще го направим.
Ми да ти кажа аз вече почти съм го изпил това, за добро или за лошо. Повечето от писаниците на този "посветен" доста ми харесаха.
Ако можеш дай конкретни цитати от него, от които си вадиш изводите. Така написаното е много общо според мен  :hi:

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #186 -: Февруари 20, 2010, 18:42:12 pm »
Здравей PEACE, ще отговоря на въпросите ти един по един и там където е нужно ще коментирам.

1.Аз също виждам еднакви мнения с различни думи, но това е само привидно. Ако двама души изкачват един връх по различни пътища ясно е че ще използват еднакви инструменти и методи или поне от части.

2.Съжалявам че харесваш нещо което не разбираш, не си виждал, докосвал и осещал, това само ще те направи в поредният екземпляр.

3.Благодаря ти за критиката че съм ВИСОКОМЕРНА ще си взема белешка ако го докажеш, обаче не даде точен цитат от къде идва това мое високомерие.

4.Не мисля че Хуманизмът е Хуманизъм това го показах толкова ясно и отчетливо. С този отговор следващият ти въпрос отпада (става безмислен).

5.Световните религи наистина са в инфлация особенно Християнството което се е превърнало в нихилизъм. Колкото до преоткриването на религията тук по скоро става  въпрос за осъзнаване от нас на скритите  и потулени тайни на старите цивилизации, които тайни всъщност ще бъдат прииначени както се прави при всяка смяна на религията. Аз съм подръжничка от части на теорията на ЕЛЕНА БЛАВАТСКА  за свещенните писания написани повече от преди 200 000 години и че всички теори философии и религи произлизат или копират безпощадно от тези скрити писания(свещенните писания на Тибет). Всичко в новите религии е изопаченао и напрактика поставя ДУХЪТ на колене.

6.Тези понятия са НОВИ защото звучат модерно и хората лесно могат да ги възприемат. Това че само някои  са стари аз вече го споменах:

Интересното е че се използват елементи от свещенните писания на Тибет, но това е нормално то беше направено при всички световни религиикакто и при самото християнство.


7.Всичко което казваш във слвдващият ти абзац са просто голи сентенции, които не могат да функционират просто ако ги знаеш или повтаряш непрекъснато по 100 000 пъти на ден. И отговорът ми е ДА, ВСИЧКИ СМЕ ДОСАТЪЧНО ДОБРИ И НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ПРОМЕНЯМЕ, НИЕ НЕ ВЪРШИМ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ И НЕ СМЕ КРИМИНАЛНО ПРОЯВЕНИ, ВЪРШЕМЕ СИ РАБОТАТА ДИСЦИПЛИНИРАНО И СТРИКТНО, а както казах ПСИХИЧНАТА ПРОФИЛАКТИКА  е нужна и полезна.Както Ирис каза: машината е създадена, трябва да се научим да я управляваме(т.е. по мои думи да сме склонни на психическа профилактика). Не мисля че изречението ти за обръщането към азът има нещо общо с езотериката или поне аз не те разбирам в този момент. Може би ще поясниш.

8.Не това чувство не е погрешно, но е стратегическо от гледна точка на контрола.

9.Да, да световният порядък  от одавна е налице но никога не е бил в тази си БЪДЕЩА ФОРМА на ОБСОЛЮТНА ВЛАСТ и КОНТРОЛ.

10.Горчиво съжалявам за това че си изпил ОТРОВАТА на новото хилядолетие, ти само доказваш за пореден път съмненията ми. БОГ да те пази.

11.Може би в следващите дни или седмица ще направя на ПДФ опит за разбор на писанията на ОВЦАТА, ред по ред, но не обещавам.


 




Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #187 -: Февруари 20, 2010, 19:12:00 pm »
Ми ти се препокриваш с него, така нареченият посветен:
Цитат
Въпрос: Какви са религиозните ви възгледи?
Отговор: Религията е създадена от "нас".
Властващите в момента религии са едно от нещата под тотален контрол.
Има зрънце истина но то се дави в море от извращения
Общо взето, ако това е така като ни сменят едната лъжа с друга, най-много да ни помогнат, защото тогава който не спи, ще успее още по-лесно да отсее лъжата от истината.

Според мен промяна трябва да има, той и го намеква това "посветения", поне с такова чувство останах след текста. То даже и това може да му е била целта...
И все пак не виждам как ние обикновенните хора ще нарпавим промяната, пък даже като НЕ ИСКАМЕ ДА СЕ ПРОМЕНЯМЕ...
За тази част според мен грешиш.
Ти като си прочела тази тази и онази книга, не си ли си променила възгледите? Не си ли си разширила съзнанието?
Най-общо казано за мен - движението е живот  :hi:
Движение на мисли, информация, атоми и бла бла бла. За мен "създадената машина", матрицата неможе да ни обясни света или да ни даде отговори.
Била там значи трябвало да се научим да я управляваме. Аз имам дуга воля, за мен тя е там, поставена от някой друг и трябва да се отделим от нея.
Начинът най-вероятно е именно да погледнем навътре към Азъ, към истенското в нас, а не това което системата ни казва че сме. Или пък някоя религия, всеки (надявам се) е наясно че там инфото се кнторлира...

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #188 -: Февруари 20, 2010, 20:25:04 pm »
Аз не се покривам с него, аз просто знам за техните и неговото намерения отдавна, никои с нищо не се покрива, всичко тече по точно определен начин, ако го схванеш този начин не означва че се покриваш с нещо или някой. Вече разбрах позициите ти PEACE , не е нужно да ми ги припомняш. Нали това е точно цялата идея да мислиш по този точно определен начин да бъдеш измамен за пореден път, ти сам каза че си готов на това, ок няма проблем. Да така е може би съм чела, и може би се промених драстично, и може би не мога да позная себе си сега, но нещото което със сигурност знам е че под краката ми има пръст. Колкото до машината ти не ме разбра, извинявай аз съм виновна защото не поясних, под машината имах предвид духа, че той както каза ИРИС вече е създаден, неизменен и съваршен (не се стряскаите от идеализма на Ирис), но неговото проявление зависи от нас, няма какво да променяме а да се научим да го използваме, а за да се научим да го изплзваме трябва да сме склонни на една психолгическа профилактика. За какво ти е промяна РЕАСЕ, каво толкова си сторил?Кажи ми какъв е твоят ГРЯХ? И още един въпрос не си ли противоречиш като казваш че искаш да се обърнеш към себе си а в същото време слушаш глупостите на един безумец.
Всичко-най!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #189 -: Февруари 21, 2010, 02:42:19 am »
Здравей отново Синя Звезда, благодаря ти за психоанализата, въпреки че беше доста непохватна. Най-сетне да се разгърнеш малко в повече изречения, за да мога да разбера коя си и как разсъждаваш.Това е което изках да чуя от теб: презрение, тъга ,страх, отчаяност, арогантност и високомерие, забъркани в религиозни догми. Повечето хора   обсебени от религиозен фанатизам са точно такива като теб, в името на нещо добро са готови да извършат и най голямото престъпление и са готови да нарушат всичките си принципи за секунди за да защитят нещо което никога не са виждали, докосвали или осещали. Може би ти ще отидеш в РАЯ, сигурна съм за теб, стискам ти палци. Също така присъщо на такива хора е да пледират че са на няккаво високо ниво за разлика от останалите въпреки че са напълно боси в матерята, това е разбираемо като се има предвид хипнозата под която се намират. Тяхното неразбиране към която и да е тематика (говоря и за теб)
която не е свързана или се свежда до Исус Христосчета и подобни е толкова забележителна и грандиозна че заслужава адмирации. Твоето ниво е очевидно и аз не бих го коментирала защото е некорктно, не ти се сърдя, нито съм засегната от твоите писания а съм благодарна че сподели все пак какво мислиш, казвам това защото пак ше побързаш да правиш някви там твои психо заключения. Ако изкаш да проповядваш религиозен фанатизъм ти препоръчвам(наистина) да направиш такава тематика във форума, там вече бих разширила  "ниските си познания по въпроса". От тук натаък отново и за последен път казвам: приветствам всяка позиця относно посветената овца, на която ти явно симаптизираш (нещо което аз само предположих още в началото но сега ти го каза в явен вид). Знам какво ще кажеш във слвдващите си коментари така че не си прави труда да хабиш време, наистина. Но пък занеш ли че темата за това как религията може да руши или гради е доста актуална защо наистина не откриеш такава тема във форума. В този ред на мисли изкам да те питам разбира се най-очтиво нямам нищо напредвид просто ми е интересно, какво почувства докато четеше писанията на ОВЦАТА, само чувствата не анализ и разъждение, през каква реалност премина твоето АЗ докато четеше. Всичко-най.          
Virgin Mariq,КЪДЕ видя психоанализа?Къде видя тъга и самосъжаление?Или говориш за себе си като даваш характеристики на другите?Толкова ли ти е трудно да погледнеш в огледалото и да приемеш теб самата-външно и вътрешно?Знаеш ли-ти не търсиш Истината,а някой,който да ти подвърди твойто мнение/мнения.Аз съм дотук.Ти дори не ми отговори на въпроса какво е Умът?Много пишеш и то все с високопарни думички,но НИЩО КОНКРЕТНО не казваш.Сорри,не ми действа този начин.Някога може би-сега НЕ!!!(I'm not impressed much!).

Аз виждам еднакви мнения с различни думи.
Ако виждаше наистина еднакво,а не дуализъм-нямаше да имаш нужда от някои твои лични манипулации.
Скъпа Virgin Mariq,отказвам да давам повече енергия на хора като теб!Отказвам да влизам в спор или какъвто,и да е "диалог",който в твоя случай е твой си монолог.Сърдиш се на тези,които "зомбират" хората,а хвани и си пропрочети твойте мнения.Сорри,но доста хора имат глави на раменете си и отказват да са на твойто мнение.И това,че ти не приемаш друго мнение освен своето доста говори.Нека всички да сме плитки,а ти дълбоко,дълбоко под въздействието на твоето Его!Намасте.
Аз "Овцата",нека другите са по-умните.Аз съм глупава!!!Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 03:04:41 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #190 -: Февруари 21, 2010, 02:52:20 am »
И щом знаеш кой какво ще каже,кой как ще реагира или какво ще се случи-ЗАЩО въобще живееш като човек?Явно си някакво супер извисено същество и нямаш нужда от човешка инкарнация?Или си дошла да просветлиш нас глупавите? :unknown:
Е,аз имам нужда сама са се просвещавам или сама да избирам кой да ме просвещава или не.
А в началото точно ти се оплакваше,че някой ни "контролира"!?Каква ирония... 8)
П.С.:Темата е за "Разкриятията на един Посветен",а не за религите.Моля да не се приемат коментарите като нападка,ако има нужда да ги изтрие Мода,просто ми е интересно как все някой е "виновен" на някой,а накрая друго излиза. ;)
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 02:53:56 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #191 -: Февруари 21, 2010, 06:11:58 am »
Ако двама души изкачват един връх по различни пътища ясно е че ще използват еднакви инструменти и методи или поне от части.
Защо смяташ, че ако целта е еднаква, то средствата за постигането и също ще са еднакви.
В случая инструментариумът е разбирането с което всеки тръгнал по пътя разполага. А то е различно за всеки един и се определя от неговото знание и опит, най-вече опит.

Съжалявам че харесваш нещо което не разбираш, не си виждал, докосвал и осещал, това само ще те направи в поредният екземпляр.
Какви са тези екземпляри за които постоянно говориш? А какво е твоето разбиране за ума, аз така и не разбрах...

Всичко което казваш във слвдващият ти абзац са просто голи сентенции, които не могат да функционират просто ако ги знаеш или повтаряш непрекъснато по 100 000 пъти на ден. И отговорът ми е ДА, ВСИЧКИ СМЕ ДОСАТЪЧНО ДОБРИ И НЕ Е НУЖНО ДА СЕ ПРОМЕНЯМЕ, НИЕ НЕ ВЪРШИМ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ И НЕ СМЕ КРИМИНАЛНО ПРОЯВЕНИ, ВЪРШЕМЕ СИ РАБОТАТА ДИСЦИПЛИНИРАНО И СТРИКТНО, а както казах ПСИХИЧНАТА ПРОФИЛАКТИКА  е нужна и полезна.
В едно отношение имаш нужда от промяна и това е грамотността.
В повечето случаи говориш в множествено число, та кои сте вие, някаква друга група посветени ли...
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 06:14:21 am от xnet_user »

Неактивен virgin maria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #192 -: Февруари 21, 2010, 15:47:47 pm »
Здравей скъпа Синя Звезда и ти г-н Умник(xnet_user). Отново приветствам с радост вашите позиции, защото ми помагат да анализирам нещата по задълбочено, въпреки че те(вашите позиции) отново не са по темата. Как е възможно обаче човек който говори за добро, като теб Синя Звезда да е толкова агресивен и хищен, и как е възможно човек да дговори за грамотност, като теб г-н Умник, след като търси Умът. Изкам да кажа че обвиненията ви са глупави, празни и най-вече инфантилни. Ако икате да си говорим празни приказки и да се въртим в омагьосан кръг, бедете сигурни че мога да ви дам много хляб за това. Затова не изкам да отговарям на параноичните ви въпроси, аз си мисля че вие вече сте си отговорили. Другото което е, нормално е да се говори общо защото то съдържа конкретното, ти би трябвало да си свикнала с такива неща като се има предвид че си чела библията няколко милиона пъти, а както всички знаем в нея нищо конкретно не пише. Нека сега да поговорим за така наречената от вас моя ВИСОКОПАРНОСТ, която виждам че слага ненужна бариера в комуникацията и отношенията ни.Това което наблюдавате в мен като високопарност е РЕАЛНОСТА която може би никога няма да поиската да приемете и да възприемете, и тук изкам да кажа че тези ТЕ не сте ВИЕ а сме НИЕ. Каква е тази РЕАЛНОСТ която е толкова очевидна но никои не я изка.Ето сега ще се опитам в общи щриха да я загатна, като кажа неща които трябва да елиминираме за видим тази реалност:

1.СТРАХЪТ. Страхът да бъдем критични към всичко и всеки, страхът да бъдем силни и ексцентрични, стрхът да казваме истината и вместо това да пием топла вода, страхът да вземем решение веднага без да се замисламе, страхът да бъдем истински а не маските които си слагаме непрекъснато, страхът да бъдем лоши защото това се налага в критични ситуации, страхът от това да освободим всички пориви на духа, страхът от това да освободим силата, страхът от това да бъдем истинските себе си, срахът от това да чувставаме,страхът от това да не вярваме, страхът от това да откажем, страхът от това да бъдем отрицателни, старът от това да покажем тъмната си половина,и още много много страхове.

2.ИЛЮЗИЯТА. Илюзията че сме силни, илюзията че знаем, илюзията че сме щастливи, илюзията че можем, илюзията че сме добре и добри, илюзията че правим добри дела, илюзията че ще се справим, илюзията че има някаква крайна добронамерена цел в което и да е било, илюзията че сме хора, човеци, илюзията за мъжът и жената,( те са само форми и нищо повече), илюзията че сме влюбени и обичаме и още много много илюзии.

3.СТРАСТТА. Страста към живота, страстта към щастието, старстта към порока, страстта към мръсното, страстта към оцеляването, страстта към егоизма, страста към това да ни е добре и удобно, страста за мъст, кръв, омраза, страстта към любовта и обичта и още много много други страсти.

***ЗАБЕЛЕЖКА
Понеже тука веднага ще почнете с пребързани анализи изкам да поясня че няма вътешно противоречие в изложените от мен сурогати(подобни) на чувства. Гледаите контекста на всеки сурогат на чувство и вижте на кое от понятията съм го подчинила СТРАХ, ИЛЮЗИЯ или СТРАСТ. Пример: аз казах че трябва да бъде елеминирано "страста за мъст, кръв, омраза, страстта към любовта и обичта" въпреки че омразата и обичта са противопложни,тук те са подчинени на СТРАСТА, така те стават еднакви,защото СТРАСТА еднакво ги осквернява или псевдоеднакви щото пак ще почнете да търсите под вола теле. Аналогично е с останалите.

ПОСВЕТЕНАТ ОВЦА напрактика помпа тези <подобни на чуства> , а не ги елиминира. Така че той възпроизвежда тази реалност с която вие сте свикнали(НИЕ). Изтинската реалност или поне пътят към нея е със сигурност СНЕМАНЕТО НА ПРЕДРАСЪДЪЦИТЕ .

Вие(НИЕ) сте готови да съдите всеки който нарушава тази "ваша-наша" реалност и да го наречете какво ли не (в случая мен), въпреки че според моето скромно и нескромно АЗ експресирах нещо друго а не ВИСОКОПАРНОСТ, това мисля че трябваше да се сетите.

Престанете да мистифицирате нещата, аз съм обкновен човек като  и вас и не се имам за нещо различно от вас , мисля че го показах кротко и елегантно, това което виждате пак повтарям е нещо което се оптвам да репрезентирам като НЕНАШАРЕАЛНОСТ, тази която е истинската.

НЯМА ПО ВИСША РЕЛИГИЯ ОТ ИСТИНАТА -DHARMAH   


 

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #193 -: Февруари 21, 2010, 16:09:56 pm »
Явно темата тръгва в посока "лични отношения" и затова ви моля най учтиво (преди някой друг да ви заличи постовете без да гледа че в тях е писано и по темата именно заради тези лични нападки) да пишете само по същество и да не коментирате личността на другия а само конкретната му теза.

Иначе понеже беше споменато за "новата религия хуманизъм" аз също съм на подобно мнение защото всяка една идея независимо колко благородна и перфектна да е на теория може да бъде използвана с обратна насоченост! И това е правено и продължава да се прави. Даже може би първо ще навлезе споменатият от мен в други теми "еко фашизъм" (облечен със светла мантия на защита на природната среда)при "хуманизма" ще има "грижи" за човека - грижливо мозъчно промиване.Та много по-важна е не самата система а баланса в нея и дали някой може да я контролира за сметка на останалите.Историята (поне официалната) до момента ни показва че независимо каква е системата тя досега винаги е била в полза на 10% за сметка на останалите 90% като има може би 10-20% процента от тези 90%, които бидейки преки изпълнители на директивите на елита се чувстват част от него защото на свой ред имат хора под тях в "пирамидата".

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Януари - 2008: Разкритията на един Посветен
« Отговор #194 -: Февруари 21, 2010, 17:01:21 pm »
Ако човек не се страхува да опознае себе си, може да опознае ума и други измерения отвъд него. За това грамотност не се иска, само малко знание и практика, много практика.
Но умът сам себе си изцяло не може да познае.
Сухата, непроверена теория зацикля и обърква ума. Това е целта на манипулаторите, като въпросния посветен - да обърка умовете на хората, да зациклят в периферията на същността...
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 17:14:21 pm от xnet_user »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
11 Отговора
9023 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2006, 21:40:00 pm
от prestor
16 Отговора
11150 Прегледи
Последна публикация Юни 10, 2006, 23:25:56 pm
от prestor
0 Отговора
12008 Прегледи
Последна публикация Януари 11, 2008, 14:57:47 pm
от Admin
0 Отговора
9879 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2008, 12:59:53 pm
от Eon
18 Отговора
15261 Прегледи
Последна публикация Юни 08, 2008, 22:15:05 pm
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27