Автор Тема: По-странно и от фентъзи: паралелни вселени изкушават учени  (Прочетена 22473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
 :D :D :D макар темата да е в технологии, не трябва да се забравя, че съзнанието е това, което твори пространството и заради което има "външен свят", схващан като измерения и нива. а едно от качествата на космическото съзнание е абсолютната доброжелателност, която нито напада, нито се защитава, така че смехът е един от начините да се разбере това необвързано с нищо отношение. което означава, че има нещо, което си разбрал :)ако те смущава втората част на предишния пост, прочети само първата и се опитай да си го представиш нагледно.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
     За да намаля донякъде спора, тъй като нещата с Паралелността и Многоизмерността са фатални за съществуването на човечеството, привеждам по-долу теорията на един Разградски физик, който живее в Пловдив. Прочетете и я разберете. Много ще ви хареса!!!!! :D :D :D
     WhiteRider, не мисля, че мнението ти за хоризонталата и вертикалата е обосновано, тъй като тези неща са просто насока в пространството. Многоизмерността или Паралелността са понятия, които нямат нищо общо по между си и посочените от теб понятия са само изражения за посока и нямат нищо общо. Същностите на Многоизмерността и Паралелността са съвсем други.
     Прав си донякъде за следния ти цитат, в смисъл, че съзнанието е фактор, но човешкото съзнание още не твори, твори само божественото:
     
:D :D :D ... не трябва да се забравя, че съзнанието е това, което твори пространството и заради което има "външен свят...
     но не и за онова, което го следва.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
всъщност сега отчитам разликата в системите на убеждения, защото друг тип хора разбират идеята зад същите думи по смисъла, който влагам :) а това с вертикала и хоризонтала (които би трябвало да се погледнат не като посоки (все пак не сме в 8ми клас, развили сме малко по малко абстрактно мислене), а като движения в една и съща йерархия/система/многопластовост. която идея не е мое творение, а почти цитат от стивън хокинг :) той обяснява многоизмерността с балони от пространство в центъра, на които стои излъчващото ги съзнание (бог/логос/космическо същество), което определя законите в това пространство.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
WhiteRider, много се извинявам, ако с нещо те засягам! Но То или Той, или Бог не се намира в центъра. То е навсякъде и във всичко! И честно казано не те разбирам. Просто не вдявам какво искаш да кажеш, плюс това отдавна съм се отказал да чета бай Стивън Хоукинг.
:) той обяснява многоизмерността с балони от пространство в центъра, на които стои излъчващото ги съзнание (бог/логос/космическо същество), което определя законите в това пространство.
Не е ясно "на които"  значи върху тях ли или значи наз които, което пак не е в тях, а според теб встрани от балоните.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 19:19:40 pm от SMSI-H »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
сори, опитах се да вметна една проста за мен идея, че всяко проявление си има център, който го еманира и задава законите вътре в него. по-горното го разбирай, че духовният принцип в центъра на вселената задава законите в нея и че съществуват множество такива обособени пространства (вселена май е по-лесна дума?) с различни качества.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
макар да се отклонихме мноого от темата, ще пусна един цитат на английски по определени причини, който косвено отговаря на "въпроса" ти (защото този въпрос предизвиква парадокс в мисленето ми, при положение, че достатъчно години медитация са ме убедили, че има и неща без начало и край)
The spirals of time-space must be consciously known to one before he can move in them. When space and time are known one has developed the power to move backward and forward in space and time. Life and Death exist only as comparative terms, everything has its opposite, remove one pole and the other ceases to exist. IN the plane of consciousness in which the higher cosmic consciousness of nine manifests, death is not known, therefore, life also is not known. There is only existence, immortal and eternal without change of focal point of manifestation or loss of conscious consciousness.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
[Тва добре, ама тва съзнание от де се е пръкнало и кво аджеба представлява то... материя, енергия, ако е енергия - ква? и т.н.
     Еон, ти какво, да не би да не си чел езотеризъм? Без провокации на колегата, моля!

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Начи все пак може да имам друго аз ... някъде там :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
...но човешкото съзнание още не твори, твори само божественото...
Ще си позволя да изразя несъгласие с това. Ние хората сме проявление на съзнание. Някои казват, че сме подобие ;)

Нашата същност в определена степен е съзнанието. Като такова ние друго и не правим на Земята. Творим неспирно със своите избори или липсата на такива. Според тях градим света наоколо.

За да разберем и осъзнаем мнoгoмерноста и паралелноста е нужно да опознаем себе си изцяло или поне в по-голяма степен. Иначе много животи ще отидат за да опознаем света, вселените и структурите им.

Така мисля аз.

Споменатите балони някои ги виждат и определят като шестоъгълници, триизмерно не се сещам как се нарича фигурата. Определения като център излъчвател е само еманация, проявление на извънсистемно съзнание (май не е точно съзнание но...). В "Ти си това" Румен Чорбаджийски описва добре структурите през който се е предвижвал.... Може да не е известен авторитет но споделя личен опит.
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 13:07:40 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
     Joro Velev, що говориш с шифри бе човек? Я дай разшифровка на понятието ти "извънсистемно съзнание"?
     
Нашата същност в определена степен е съзнанието. Като такова ние друго и не правим на Земята. Творим неспирно със своите избори или липсата на такива. Според тях градим света наоколо.
     Когато казах нещата в предния си пост имах предвид други основания и съжалявам за неяснотата /ама може ли да се мисли за всичко едновременно/. Имаме си съзнание /и камъкът го има, и даже атома.../, но нашето съзнание не е достигнало равнището да се нарича духовно и не твори в духовния план. Когато се появи новата раса, едва тогава ще се появят наченките на духовно съзнание. В момента творим съзнателно единствено в материалния план, а в духовния НАПЪЛНО НЕСЪЗНАТЕЛНО. За да напреднем, трябва да започнем творчество в духовните планове, да навлезем в измеренията с по-голям номер, от три и четири нагоре /да започнем да се осъзнаваме в тях/. Едва тогава /когато започнем съзнателно да творим в духовната сфера това, което искаме и то за добро/, тогава ще започнем да творим в сферата, в която ОСНОВНО ТВОРИ "ТО". В момента ние творим във Вселената съзнателно в материалния план и несъзнателно в духовния план, в сравнение с То, което твори само съзнателно в духовното /материалният план на творчеството Му е само отражение на това, което става в действителност, и където То твори непряко с участието на архонтите си-или както там се наричаха/. Ето това мисля, че е голямата разлика, ако разглеждаме нещата глобално.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Няколко уточнение:)
Камъкът няма съзнание, а заложена информация в структирата си. Това са две различни неща.
Не знам някъде да се казва, че Шестата раса ще е по-добра от настоящата.
Казва се единствено, че Петото Слънце ще загине в глобален катаклизъм, и от прахта му ще се роди Шестото Слънце. Точка. Всичко останало са блянове:))))
На всички ни се иска Шестата раса да е по-добра, ама никой не може да бъде сигурен 100%.
Всичко, дето съм изчел, ми подсказва само едно: ние вървим към регрес.
Какво е онова нещо, тази тънка червена линия, която ще направи Шестата раса толоз духовна???
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Хендъл, чел ли си поне баба Блаватска. Питам, въпреки че виждам колко много знаеш? Ако не си, те съветвам да я асимилираш! И по-специално "Тайната Доктрина".  ;) ;)
Съфорумци, така както я караме, скоро ще преместят темата в Езотерика! Дайде отново да бистрим Паралелните светове не от езотеричната страна.
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 18:41:15 pm от SMSI-H »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
така де, малко самоконтрол  ;D ние си минахме с няколко човека на лични бележки да не правим оффтопици тука. само за последно да вметна, няма смисъл да се обсъжда нещо от към механичната му страна, защото тогава то няма отношение към човек и няма за какво да се използва. затова малко по малко е добре да почват темите да се пречупват и през вътрешния център. все пак човек е многоизмерно същество и духът му е отражение на всички планове във вселената. V peace V

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Не съм чел баба ти Блаватска:) Но в общи линии, знам за какво пише.
Камъкът няма съзнание, той има информация. Като робот на Тошиба:)
Да не би баба Блаватска надълго и нашироко да обеснява за Шестата раса?
Ако е така, пропуска е мой, веднага питам Гугъл:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
"Бъдещата Шеста раса ще се нарича светеща, т. е. слънчева. Хората от Шестата раса и слънчевите жители ще си ходят едни други новости. Хората от Шестата раса ще се движат с бързината на светлината (300 000 км/сек) и за осем минути ще отиват до Слънцето. "

От тук : http://www.beinsadouno.com/board/lofiversion/index.php?t818.html

 :D :D :D :D :D

Чудно, къде ги четат тези неща.

Аз ще влезна там, и ще им пусна една тема за Шестата раса. Ще отворя де що имам фентъзи книжка, а те са много, и такава статия мога да прасна, направо и за Седмата раса, ся като се замисля...

Регнах се във форума, за да прочета и други неща. Самата статия е уникална:) Там ще научите, че на Слънцето живеят синовете на Христос, и че самото Слънце свети, защото те имат чисти помисли към нас...
Ох..
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 19:20:05 pm от Handle »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27