Автор Тема: XNETBG!!!  (Прочетена 29544 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: XNETBG!!!
« Отговор #15 -: Ноември 13, 2007, 22:52:30 pm »
Много правилно решение!  :D
Ще се оттърва от темите за канабиса.Най -после. Алиене имаш ми пощата, предлагам да продължим. :D :D :D :D
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 22:56:08 pm от Trandev »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: XNETBG!!!
« Отговор #16 -: Ноември 14, 2007, 02:42:00 am »
Напоследък имах такова усещане, че ще стане нещо такова, някак си по - малко привързан се усещах. Може да се погледне и от тази страна - един егрегор по - малко.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: XNETBG!!!
« Отговор #17 -: Ноември 14, 2007, 03:06:24 am »
   Може и да съм пропуснал, но имаше ли някъде призив за помощ и съдействие към съфорумците и само четящите?
   Не претендирам да съм изчел всико написано. Ако е имало призив, не прави чест на прочелите го. :(
   Имам питане към админите:
   Всичкия този колосален труд, месеци стоене пред мониторите прекарани в четене, преводи, редактиране на мнения и материали, защо го правите?
   Приели сте го като призвание и самоналожен дълг?
   Аз си мислех, че е призвание и стремеж да се помогне на хората.
   Призива, който отправихте сега е приемлив но малко закъснял (извинявайте ако съм пропуснал предишните).
   Обаче последните мнения ме накараха да се замисля. Разбирам, че в момент на слабост и невъзможност за справяне човек си изпуска нервите. Но да нападате така свои съмишленици и последователи, трябва да сте имали железни доводи?

   Админи, моля ви, призовавам Ви, не прихващайте от онези "любимци".... 

  Не ако, а когато успея да се сдобия пак с личен комп, ще се постарая отново да Ви помагам с каквото мога.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 03:38:35 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: XNETBG!!!
« Отговор #18 -: Ноември 14, 2007, 08:38:27 am »
Не може 500 човека да са виновни за това, че очакванията на 5 не се оправдават, не е ли така? Колкото потребителите трябва да благодарят на администраторите, точно толкова и админите дължат на народа си. Админи, вие нямаше да сте това, което сте, ако нямахте публика, която да чете, да оспорва, да критикува, да движи и да обира пешкира от време на време. Никой на никого нищо не дължи в случая. Докато има кой да предлага, ще има и кой да консумира. Освободете се от очакванията и няма да има проблеми. Ако всеки един си сложи ръка на сърцето и си признае, че ВСИЧКО прави за себе си, за да угоди на себе си – без значение дали с даване или с получаване – няма да има проблем. Даването също е его. Не упреквам никого, просто погледнете и от тази страна. Като се съставя план се прави и предварителна оценка доколко е изпълним. Как смятате да привлечете професионалисти в една малко или много любителска кауза като тази да правиш форум и сайт? “Професионалист” не означава ли човек, който си вади хляба с професията си? Това значи ли, че търсите да назначите професионалисти срещу заплащане, от което те да живеят прилично? Или се подразбира професионално подготвен човек, който да работи доброволно или срещу символично възнаграждение? Защото ако пуснете обява за набиране на професионалисти срещу съответното прилично възнаграждение, ще имате, струва ми се, твърде голям избор от кандидати за отсяване по ваша преценка.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: XNETBG!!!
« Отговор #19 -: Ноември 14, 2007, 09:22:34 am »
Аз предпочитам да не коментирам част от нещата, но искам да взема участие по отношение на приноса, и най-вече този към форума. Моите виждания са, че на практика 90% от постващите потребители имат принос - дори само с дискусиите, които повдигат по една или друга тема (А да не говорим, че често не само повдигат дискусии, но и в крайна сметка дават някаква информация). В крайна сметка това е целта на форума - чрез дискусии да се дават някакви конкретни идеи и визии по една или друга тема, и от там нататък всеки сам да си преценява кое е вярно за него, сравнявайки ги и разсъждавайки над тях. Форумът не е някаква панацея и не виждам какво толкова повече може да се очаква.
Честно казано, не виждам проблем в това отношение - за мен нещата във форума си вървят напълно нормално. Всъщност, дори и вече никой нищо да не прави за него, толкова много информация се е натрупала, че и така ще бъде повече от полезна за новопопадналите тук.
Да, вярно, че сайтът не е само форумът, но в крайна сметка останалата част от него също е достатъчно напреднала и е достатъчно информационно наситена. Достатъчно принос по един или друг начин имат и 90% от потребителите, и администраторите, отговорни за останалата част от сайта. И все пак, ОК, има и такива, които само консумират. Но това лошо ли е? Не им ли помага тази консумация да се откъснат от стадото и да започнат да осъзнават едни или други неща, и не е ли именно това една от основните цели на всичката тази дейност, която се извършва в рамките на този сайт? Четенето на книги също е само консумация. Някой ще отрече ли, че е полезно и не е напразно нито за консумиращите, нито за пишещите? Да, разбира се, че е по-добре не само да се консумира. Но да се замислим, дали най-правилното нещо е да се правим на обидени от прекалената консумация, и дали ако решим, че трябва да накажем някого за това, тази стъпка ще бъде полезна с нещо за някого (Освен за егото ни, което пък отново не е полезно за самите нас)? Както каза и Joro, това е призвание да помогнем на хората. Ако решим, че просто не го заслужават и плюем на всичко, направено досега, тогава значи ще излезе, че истинската цел е била не това, а задоволяването на егото, и би означавало, че с нищо не сме по-напреднали от който и да било сред тези, на които думи като езотерика или конспирации са им далечни, непознати и безинтересни.
Изобщо, защо трябва да си създаваме изкуствени проблеми, пропускайки да видим положителното в цялата тази работа? За мен е факт, че всяка една част от сайта е полезна, а от там нататък останалото не е толкова важно, освен когато е свързано с истински затруднения от технически или финансов характер, свързани с поддържането на сайта, но както се видя, може да се намери решение и за това. Само че такова решение няма как да се намери, ако никой не знае за проблема и директно се пристъпи към затваряне на сайта, като гръм от ясно небе.
Надявам се да има преоценка на нещата и в крайна сметка всяка част от сайта да продължи да съществува (И то не с по-рестриктивно отношение към потребителите, както се казва в написаното - не мисля, че това е, от което има нужда подобно място). Няма място за емоции, сърдене и егота. Не сме тук за това, има достатъчно други форуми или дейности извън интернет за подобни цели.
« Последна редакция: Ноември 14, 2007, 09:25:00 am от Martin »

Eon

  • Гост
Re: XNETBG!!!
« Отговор #20 -: Ноември 14, 2007, 09:28:12 am »
   Може и да съм пропуснал, но имаше ли някъде призив за помощ и съдействие към съфорумците и само четящите?
   Не претендирам да съм изчел всико написано. Ако е имало призив, не прави чест на прочелите го. :(
   Имам питане към админите:
   Всичкия този колосален труд, месеци стоене пред мониторите прекарани в четене, преводи, редактиране на мнения и материали, защо го правите?
   Приели сте го като призвание и самоналожен дълг?
   Аз си мислех, че е призвание и стремеж да се помогне на хората.
   Призива, който отправихте сега е приемлив но малко закъснял (извинявайте ако съм пропуснал предишните).
   Обаче последните мнения ме накараха да се замисля. Разбирам, че в момент на слабост и невъзможност за справяне човек си изпуска нервите. Но да нападате така свои съмишленици и последователи, трябва да сте имали железни доводи?

   Админи, моля ви, призовавам Ви, не прихващайте от онези "любимци".... 

  Не ако, а когато успея да се сдобия пак с личен комп, ще се постарая отново да Ви помагам с каквото мога.
1.Имаше десетки призиви. И всички ги видяхте и все още можете да ги видите. Но е по интересно да се философства и да се разтягат локуми в езотерика нали? Да си мерим астралните пишки. И да се правим на много умни и големи философи и езотерици. От това кво следва? Не прави чест на всички ви.
2. Правим го заради вас, ама като виждаме, че няма смисъл и спираме.
"Призвание и самоналожен дълг" ??? - това пък откъде го измисли Жоро? Не се чувствам призван, и стига с тези високопарни думи. Горе писах защо ... Не не е закъснял от 2 години призоваваме... Не е наш проблема, че не ни чувате. И сега като ви махнахме хранилката да си мерите пишките (за жените други работи) и еготата и да дрънкате глупости само и само да се намирате на лаф, вие ревнахте. За кво ви е форум? Разменете си контактите и си контактувайте по чатове. Вие не сте съмишленици и последователи. Защо последователи? Аз не се чувствам водач?? А съмишленици са тези 3-мата които помогнаха на нас (споменал съм ги горе). НЕ вие!

Христо: Аз като админ дължа нещо единствено на ония хора дето съм ги споменал. Защото те са направили нещо смислено за сайта. Елементарно е, като не ми се оправдават очакванията и развалям работата. Не виждам къде е проблема. Пука ми че нямаше да съм това ако нямах публика. Не ми трябва публика за да се интересувам от тези работи и да се занимавам. Като никой на никого не дължи нищо, защо пускате тези мнения и ревете за форума. Казах, имате си чатове и си говорете. Наша работа си е дали ще правим нещо след като го закрием и какви хора ще привлечем, това остави на нас.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: XNETBG!!!
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2007, 09:36:03 am »
Еоне, позволих си да отговоря горе не за да се правя на интересен, а защото ти критикуваш всички. Иначе си прав за себе си. Нямаше да си го позволявам ако лично не бях го минавал. Ако никой не се изкаже всички ще са виновни, че не взимат отношение, а ако някой вземе такова ще е обвинен, че не го взима както трябва. Аз млъквам.

Eon

  • Гост
Re: XNETBG!!!
« Отговор #22 -: Ноември 14, 2007, 09:55:55 am »
Цитат
Едно нещо съм разбрал. ЩОМ НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ПАРИ, ИЗХОД ВИНАГИ ИМА. И до края на седмицата такъв ще се намери.
Става въпрос И за пари, защото Админа плаща от джоба си за да ви купува място и да поддържа сайта. И не разбрах, откъде си толкова сигурен, че изход ще се намери? Ти да не си Админа?


Сайта се закрива в края на седмицата.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re: XNETBG!!!
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2007, 10:04:47 am »
БЛАГОДАРЯ  АДМИНИСТРАТОРИ! AЗ ВИ ПОДКРЕПЯМ!

lexas

  • Гост
Re: XNETBG!!!
« Отговор #24 -: Ноември 14, 2007, 11:45:04 am »
 Искам да благодаря на хората, създали всичко това. Те ме накараха да си задавам въпроси. Заради вас сега имам шанс да се събудя.  :) Това е процес, който трае цял живот. Аз продължавам своята работа, а вие продължете вашата, където и каквато и да е тя. Всъщност ние работим заедно, а един ден може да го направим и "на живо".  Успех и искрени благодарности, приятели!   :)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re: XNETBG!!!
« Отговор #25 -: Ноември 14, 2007, 11:46:41 am »

Аз наистина съм нов "в екипа", но до момента на това "голямо разделение" НЕ ВИДЯХ НИКОЙ ОТ СЪФРУМЦИТЕ ДА КАЖЕ ЕДНО БЛАГОДАРЯ НА АДМИНИСТРАТОРИТЕ за техния труд, който е за всички нас! Засрамете се бе, кви хора сте вие! НИЕ НАИСТИНА НЕ ЗНАЕМ, НЕ СЕ УЧИМ, НЕ МОЖЕМ, МЪРЗИ НИ И РАЗТЕГЛЯМЕ ЛОКУМИ, ЩОТО НЕ ЗНАЕМ КАКВО ДА ПРАВИМ, НО ОТ НАША СТРАНА ЩЕ Е ДОСТАТЪЧНО ЕДНО "БЛАГОДАРЯ  АДМИНИСТРАТОРИ!"
     За днес от мен БАСТА...  И все пак съфорумци бъдете преди всичко цивилизовани човеци, а не необразовани умници отпреди сто години в поведението и обръщението си към създателите на сайта, щото утре наистина може да го няма..., което ще е най лошото...
Напълно съм съгласен с твоето мнение!

Благодарен съм много на екипа на този сайт за това, че ни дари с ИДЕИ, материали, надежда за по-добър живот чрез публично излагане на реалните опасности, които ни грозят, и най-вече - те ни дадоха надежда, а "надеждата умира последна"!!!

До екипа - знайте, че ние винаги сме с вас и ще ви подкрепяме както можем!
Шоуто трябва да продължи!!!

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: XNETBG!!!
« Отговор #26 -: Ноември 14, 2007, 11:55:50 am »

да се философства и да се разтягат локуми в езотерика

Да си мерим астралните пишки

да се правим на много умни и големи философи и езотерици

Правим го заради вас, ама като виждаме, че няма смисъл и спираме

Не се чувствам призван, и стига с тези високопарни думи

Не е наш проблема, че не ни чувате

сега като ви махнахме хранилката да си мерите пишките (за жените други работи)

да дрънкате глупости само и само да се намирате на лаф, вие ревнахте. За кво ви е форум?

Разменете си контактите и си контактувайте по чатове

не сте съмишленици и последователи

съмишленици са тези 3-мата които помогнаха на нас (споменал съм ги горе). НЕ вие!


като админ дължа нещо единствено на ония хора дето съм ги споменал

Като никой на никого не дължи нищо, защо пускате тези мнения и ревете за форума

Казах,


 :o :o :o :o :o :( ???

musica universalis

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: XNETBG!!!
« Отговор #27 -: Ноември 14, 2007, 12:07:00 pm »
Първо, искам да благодаря на всички, които имат принос за съществуването на този сайт и форум!
Много бих искала да съм полезна, но уви...Едно е да искаш, друго да можеш, трето да го направиш.Затова се замислям за по-нататъшното си влизане във форума. Не владея език, не разбирам от хардуер и софтуер,изобщо май съм от тези, на които мястото не им е тук. Поне това разбрах и ми стана тъжно, защото това ми е първия, а вероятно и последния форум.
Второ, Еоне не си прав за това...с меренето на астралните пишки ;D Аз мярата на моята си е знаех отпреди ;D
Трето, оплаквайки се и критикувайки доникъде не се стига! Вземете главното решение и го обявете. Имате това право.
Четвърто- то е като първо :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: XNETBG!!!
« Отговор #28 -: Ноември 14, 2007, 13:24:36 pm »
Значи някои от редовните хора пре-реагират на ситуацията, както обикновено. Много обичам да влезе и да пише някой многознайко, който казва как стоят нещата "принципно" и изконно-философски... "Ти беше ли там и изживя ли това?" - "Ами не, ама то така е по принцип". Айде стига моля...

За тези, които дори не могат и да четат правилно - в никакъв случай не съм нарекал всички тук пасивни консуматори. НАРЕКОХ ЕДИНСТВЕНО ТЕЗИ, КОИТО ИМАТ НЯКАКВИ УМЕНИЯ, ВИЖДАТ ЧЕ ИМАМЕ ПРОБЛЕМИ, МОГАТ ДА ПОМОГНАТ, НО НЕ ГО ПРАВЯТ!!! Не извъртайте нещата моля и не използвайте ситуацията да се правите на жертви!!! Написаното бе пределно ясно! Естествено, че нямаше да сме това, което сме без ВАС - потребителите! Написах това, към онези, които могат да допринесат, но единственото, което ги спира е М-Ъ-Р-З-Е-Л-Ъ-Т! Никой няма никакви претенции (ако можем да имаме претенции към когото и да е било...) към потребители като neven и т.н. Те допринасят по свой си начин със своето присъствие, ведрина и всичко останало.
Моля отново ситуацията да не се изкривява от някои хора, за да се правят на жертви! Жертви тук няма. Такава ще бъде сайта и форума евентуално, заради мързела на някой.

Eon, Admin ми каза, че засега всичко е ок, уж се е намерил човек, стига навива и ти всички, че сайта се затваря. Освен ако имаш информация, която аз нямам?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: XNETBG!!!
« Отговор #29 -: Ноември 15, 2007, 02:56:22 am »
Извинявам се, че и аз нямам изброените умения, но не искам този сайт да се затваря в никакъв случай!

Не разбрах обаче защо са тези нападения от хакерите? Нещо не ми е ясно защо ще затварят сайт, който се занимава със ВСИЧКО интересно. Ако настъпваме толкова много хора по мазолите - значи сме на прав път и не трябва да им се даваме. Например (една идея) - беше модерно всяка групичка да си има сайт и да си пази ключето на "къщичката", но ако наистина сме в опастност можем да си направим БЛОГ към някой лицензиран сайт за блогове, които да са ни гардове на сайта - тоест да държат ключето. Гледам, че след последната криза в Бурма даже и реномираните вестници разчитаха само на блогове да публикуват снимките на дисидентите в Бурма. Сега се случва същото и със стачките във Франция.

Така ще излезе хем без пари, хем ще имаме защита от лицензирани сървъри някъде по света. Аз нямам абсолютно никаква идея от блогове, но започнах да ги чета като по-интересни от стандартните вестници.

Вярвам, че трябва и ще се намери решение, защото 592 члена (според последния брояч) са по-голям електорат от доста политически партии в България и ще ми се скъса сърцето, ако не можем да си пишем повече!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
38 Отговора
25590 Прегледи
Последна публикация Януари 20, 2009, 13:55:24 pm
от Eon
29 Отговора
15188 Прегледи
Последна публикация Август 17, 2008, 09:32:11 am
от Eon
32 Отговора
18029 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2009, 11:19:28 am
от METAL
20 Отговора
11017 Прегледи
Последна публикация Септември 11, 2009, 08:55:15 am
от Eon
9 Отговора
7288 Прегледи
Последна публикация Ноември 18, 2009, 18:49:52 pm
от Roswell

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27