Автор Тема: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!  (Прочетена 22363 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« -: Ноември 11, 2007, 17:02:11 pm »
 Здравейте, наскоро попаднах на един сайт - www.I-Doser.com . От този сайт може да си свалите програма чрез която може да отваряте различните дози които се продават на сайта. Една доза се състои в 30-60минутно слушане на слушалки на някакви вълни които според създателите могат да програмират различни емоции в слушащият. Аз лично не съм го пробвал защото ме е страх да не ми промие мозъка нещо. Въпроса ми всъщност е дали някои е изпробвал програма от този тип ?
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 01:38:04 am от H. »
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Brainwave гемератори и програмата I-Doser ?!
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2007, 19:05:08 pm »
Имаше тема по въпроса но нещо немога да я намеря  ;) Brainwave generator е програма от този тип. Хубавото при нея е че можеш да си правиш собствени присети с честоти и да не зависиш изцяло от  тези които са в пакета на програмата. Има форуми в които се обменят различни присети правени от любители. Всеки действа индивидуално. Има обаче определни честоти, които са универсални и шанса да ти подействат е голям - например в делта шанса да заспиш е огромен  ;) Аз лично на тези които ги продават нямам доверие.
« Последна редакция: Ноември 11, 2007, 19:07:11 pm от Alien »

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re: Brainwave гемератори и програмата I-Doser ?!
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2007, 19:46:59 pm »
 Ти използвал ли си програма от този тип и до колко действа ? Някои ако иска мога да му прата другите дози безплатно.
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re: Brainwave гемератори и програмата I-Doser ?!
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2007, 10:52:55 am »
Пробвах я тази програма, пълна тъпня е. Освен да ти бръмне главата от пиукаия друго няма да стане.  ;D ;D ;D
« Последна редакция: Ноември 13, 2007, 01:31:10 am от H. »
It' oil stupid.

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re: Brainwave генератори и програмата I-Doser ?!
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2007, 20:29:49 pm »
Благодаря за отговорите и корекциите, но така и не разбрах някои пробвал ли е точно тази програма ?
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

stiver

  • Гост
Re: Brainwave генератори и програмата I-Doser ?!
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2007, 22:34:38 pm »
Благодаря за отговорите и корекциите, но така и не разбрах някои пробвал ли е точно тази програма ?

Никога не съм ползвала точно тази програма, но съм пробвала други, на института за осъзнато сънуване на ЛаБерж. За съжаление тези програми никога не ми действат, но предполагам, че е до лична нагласа. При мен не се получава , защото никога не успявам напълно да се оставя на течението, но част от мен винаги продължава да се самонаблюдава и анализира... или просто заспивам. При теб може и да има ефект.

Дали ще ти промият мозъка? Не, няма. Тези вълни са съвсем естествени за мозъка и няма причини да се опасяваш. Сайта ми изглежда ОК. Но по-добре да се внимава със свалянето на други подобни записи от p2p програми, които са от неизвестен произход. Някои от тези записи може да съдържат subliminal messages които изобщо да не се чуват с просто ухо или да са направени некадърно и да предизвикат само едно сериозно главоболие.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #6 -: Април 14, 2008, 14:56:08 pm »
Аз съм пробвал и двете.IDoser има по-голям ефект!Определено ще изпиташ нещо.
До сега не съм заспивал.
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #7 -: Юли 08, 2008, 20:00:50 pm »
Сега ми казаха че по Нова телевизия са давали нещо за тази програма и са цитирали мнения от форума и то във връзка с нейното използване като наркотик. Програми от този тип се правят с цел медитация и релаксация както и за по-добро запаметяване. Понеже специално тази I- doser не съм я виждал (аз говорех за Brainwave generator)  - явно те са наблегнали на "по-различни" възможни приложения  ;)

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #8 -: Юли 08, 2008, 20:30:54 pm »
Вискоките честоти можете и да успеете да ги възпроизведете, но за ниските до 30 Hz трябва по-скъпа техника.
Но нали знаете - силата на внушението е ГОЛЯМА :)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #9 -: Юли 08, 2008, 20:51:18 pm »
Вискоките честоти можете и да успеете да ги възпроизведете, но за ниските до 30 Hz трябва по-скъпа техника.
Но нали знаете - силата на внушението е ГОЛЯМА :)

То принципа е съвсем друг - наистина няма как да се постигнат нормално ниските честоти и затова на едната слушалка се пуска една честота а на другата друга и разликата между двете се приема  че е честотата което мозъка възприема. И примерно ако разликата е 1 херц - тоест делта честота - при нея веднага ти се доспива. Бета честоти се използват за различни медитации, релаксации и т.н
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 20:52:04 pm от Alien »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #10 -: Юли 08, 2008, 21:15:50 pm »
А то явно всичко е тръгнало от статия в 24 часа

Дрога със звук

24 часа"   8 юли 2008  , 1 стр.
Бойка Атанасова, Гърция

За наркотичен звук, който се пласира по интернет, сигнализират гръцките медии. Doser прави бум в целия свят, без да се взема с хапчета, инжекции или вдишвания. Това са цифрови файлове, които потребителите свалят от интернет. "Дозата" се състои от звукови вълни, вградени след обработка в обикновени музикални файлове МРЗ. Те се продават като файлове .drg.

Потребителите ги намират в стотиците уебстраници корабчета, свалят ги на своя компютър и с помощта на програма, която се предоставя безплатно, ги разкомпресират, за да ги слушат. До дрогиране се стига, тъй като тези звукови вълни с честота от 3 до 30 херца действат на мозъка както наркотиците и предизвикват свръхвъзбуда и еуфория.

Различните инстанции и власти в Гърция са установили вече безброй уебстраници. Освен това съществуват и такива с указания за използване на новия наркотик за начинаещи.

Продават се и дискове с песни, като първите "ниски дози" се дават безплатно с цел привличане на клиенти.

Най-силните "дози" се предлагат на цени от 5 евро на песен и могат да се използват безброй пъти. В същия момент в You Tube човек може да намери много малки видеоклипове по въпроса и да види младежи да изпадат в делириум от еуфория в момента, в който опитат този нов наркотик на цифровата епоха.

Използването на инфразвуковите вълни не е нещо ново за полицейските институции, които в чужбина ги използват като репресивно средство например в дискотеките така, че да се успокоява младежта.

Използването на инфразвуци в миналото е ставало и при военните. Въпреки всичко опасностите и рисковете за здравето,  които са свързани с използването на кибернаркотиците, все още не са установени. Специалистите са започнали работа във връзка с размера и последствията на привикването.
   



Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #11 -: Юли 08, 2008, 21:22:52 pm »
наистина няма как да се постигнат нормално ниските честоти и затова на едната слушалка се пуска една честота а на другата друга и разликата между двете се приема  че е честотата което мозъка възприема.
За пръв път чувам за такова нещо - ако се пусне 60 Hz и 65 Hz в отделните слушалки може и да се възприеме като 62.5 (не съм сигурен, ама пак ме съмнява), но 7-8 Hz не могат да се възпроизведат.
Ако някой знае как става - нека да сподели...
Също така има една честота, мисля че се наричаше "кафява честота" и със сила минус няколко dB - тя май водеше до разстройствто... (не знам как е правилно да се каже) :)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #12 -: Юли 08, 2008, 21:32:55 pm »
Ами аз доколкото знам принципа е този на разликата между двете слушалки. Колкото до това дали подобни честоти могат да са опасни - бях чел за някакви опити на немци по време на войната да ги използват като оръжие - от статията в 24 часа излиза че вече и ги прилагат като репресивно средство така че явно определени честоти могат да действат зле на здравето.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #13 -: Юли 08, 2008, 21:40:28 pm »
Ако е вярно че са успели да го измислят ниските честоти да се вграждат в  нормални песни и да се възприемат от мозъка - тогава наистина може  да стане страшно защото отначало ще почнат да ги пускат в различни дискотеки за да си манипулират по различни начини клиентите без те да подозират за какаво иде реч а за варианти с радио и телевизия не ми се мисли.

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #14 -: Юли 08, 2008, 21:44:44 pm »
Цитат
Също така има една честота, мисля че се наричаше "кафява честота" и със сила минус няколко dB - тя май водеше до разстройствто... (не знам как е правилно да се каже)
;D Това и аз съм го гледал по митоборците,според мен тази програма може да е прелюдие към нещо друго - кибернаркотиците/доста опасно нещо по принцип/,но от друга страна можеш да си спретнеш домашен майнд контрол.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27