Автор Тема: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!  (Прочетена 22468 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #15 -: Юли 08, 2008, 21:55:35 pm »
Ако е вярно че са успели да го измислят ниските честоти да се вграждат в  нормални песни и да се възприемат от мозъка - тогава наистина може  да стане страшно защото отначало ще почнат да ги пускат в различни дискотеки за да си манипулират по различни начини клиентите без те да подозират за какаво иде реч а за варианти с радио и телевизия не ми се мисли.
Това съм го намислил още преди доста време, но вече не смятам да го прилагам - смятах ако имам дискотека да пускам такава честота, дето да кара хората да се чувстват добре (да, има си точна честота :)) и т.н., но не си струва - имам си съвест :)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #16 -: Юли 08, 2008, 22:07:10 pm »
Като знам какви "съвестни печелбари" има в скоро време и в нормални заведения в които пускат музика може да се пробват. А между другото в почти всички супермаркети и молове така или иначе пускат музика защото са установили че така хората купуват повече - сега остана само да намерят и точната честота на "купувай" и гледай ко става  ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #17 -: Юли 08, 2008, 23:46:58 pm »
Сега гледах материала по Нова - ей големи манипулатори са  ;) Извадили от контекста мнения от форума в писмен вид и ги дадаха за около 2 секунди (но само извадки) и ги слагат във връзка че все едно се коментира точно за наркотици  - даже си видях  част от поста в който пише на всеки действа индивидуално  :P Ами да ама кой ви е казал че за наркотици се говори,  още повече че аз говоря за съвсем различна от спомената програма. Изобщо пълен цирк. Написали ключова дума в google и форума излизаше на  трето място днес. Перфектен пример как работят телевизиите  ;)

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #18 -: Юли 08, 2008, 23:49:12 pm »
В доста книги има информация за някоя от тези честоти - щом аз дето почти не чета книги(почти е доста близо до не) съм го забелязал - имше даже и филм за разрушителната сила на звука (мисля, че беше на руски) - може и там да има нещо. Иначе са правения и се правят такива изслевдяния от доста време - има си честота за всичко...
Сега ми дойде на ум, макар че не изглежда много умно, но може да е нещо като онова... дето като се усмихнеш и мозака ти мисли, че си щастлив и ти пуска малко от хормона на щастието, при което може и да има и звук с някаква определена честота и... може би действа и в двете посоки (както с усмивката и хормона на щастието)

П.С. След първата половина на поста осъзнах, че използвам много тирета, а след втората, че съставям объркани изречения... sorry :)
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Breath

  • Гост
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #19 -: Септември 01, 2008, 18:18:55 pm »
Музикалната дрога I-Doser, около която се зашумя в Гърция, е позната и на българските интернет потребители, показа проверка на "24 часа".

В няколко форума се обсъжда доколко слушането на файлове с удължение.drg (съкращение от дрога) предизвиква наркотично опиянение. Според част от потребителите ефектът им е доказан, а други ги смятат за шарлатания. След зарибяване с два безплатни файла с" вградена" дрога следващите се продават, като цената достига до 5 евро на парче.

Експерти по наркотични зависимости са категорични, че файлове, в които има записани звукови вълни между 3 и 30 херца, могат да действат на мозъка по аналогичен начин като химическите наркотици.

Експеримент на "24 часа" опита въздействието чрез I-Doser на файл, който според едноименния сайт предизвиква въздействие, аналогично на алкохолно опиянение. След изслушването на 30-те минути трябваше да се почустваме като след 5 джина, пише в описанието.

В сайта youtube, където всеки може да качва видео, има клип с тийнейджър, който е опиянен след изслушване на такъв файл, залита, пада многократно и накрая се вкопчва за дръжката на вратата.

При нас подобен ефект не се получи, но е факт, че репортерът, който се подложи на експертимента, получи силно обезводняване, главоболие и заглъхване на ушите, а на няколко пъти едва не заспа, докато слушаше файла. Според проверката ни музикалната дрога има ефект, различен при индивидуалните потребители.

В друг клип от youtube момче се кикоти до припадък, докато слуша файл, който имитира действието на дрога с азотни съставки.

Сходна програма на I-Doser e Brainwave generator. При нея всеки може да смесва музиката със собствени честоти и не зависи изцяло от тези, които са в пакета на програмата. Има форуми, в които се обменят различни присети (файлове с наркотично действие), правени от любители. Всеки действа индивидуално. Има определени честоти, които са универсални, и шансът да ви подействат е голям - например в делта честотата шансът да заспите е огромен

"Пробвах я тази програма I-Doser, пълна тъпня е. Освен да ти бръмне главата, друго няма да стане", пише форумец. "Никога не съм ползвала точно тази програма, но съм опитвала други, на института за осъзнато сънуване на ЛаБерж", добавя колежка.

Трети успокоява най-паникьосаните във форума: "Дали ще ти промият мозъка? Не, няма. Тези вълни са съвсем естествени за мозъка и няма причини да се опасяваш. Сайта на I-Doser ми изглежда окей. Но по-добре да се внимава със свалянето на други подобни записи от р2р програми, които са от неизвестен произход. Някои може да съдържат subliminal messages, които изобщо не се чуват с просто ухо, или да са направени некадърно и да предизвикат само едно сериозно главоболие."

Повечето от пишещите по тези теми обаче са обладани от манията за световна конспирация

Според форумец с псевдоним karutzar между 1 и 20Hz се намира т.нар, дяволска честота, която е била използвана от Гестапо по Хитлерово време.

"Въздействието й е ужасно не само за човешката психика, но и физика. Унищожителна е. Това се знае не само от "службите ", но и от военните. И не от вчера. За добро или лошо, точната цифра в херцове зная и аз. Мога да внедря всякакъв звук, правейки го "безшумен, във всякакво аудио", пише karutzar.

Негов колега твърди, че пловдивско радио излъчва постоянно нискочестотен звук, който според него е бинауларен (действащ на подсъзнателно ниво), а радиото се слуша от много, предимно млади хора.

Отдавна е известно, че музиката може да бъде използвана за духовно извисяване на човека, но също и за деградацията и оглупяването му. С помощта на определен ритъм, в който значение имат баскитарата и барабаните, публиката, най-често от тийнейджъри и младежи, редовно е довеждана до транс и изстъпления, особено на концерти.

В полухипнотичното състояние, в което се изпада при подобни ситуации, посланията, които са често многократно повтаряни фрази, лесно влизат направо в подсъзнанието и от там действат, подтиквайки индивида към определен вид поведение и постъпки.

Известно е също така, че чрез определен вид музика могат да се активизират вътрешните ресурси на организма, да се стабилизират вегетативните функции и да се намали психичната зависимост от алкохол и наркотици.

Желяз Андреев: И тя води до пристрастяване

Със сигурност съществува такова нещо като музикална дрога. Интернет е зона, в която би могло това да се случи най-вече заради масовия достъп на хора до мрежата.

Не знам до момента да е правено изследване доколко вреди слушането на файлове чрез I-Doser и други подобни програми, но със сигурност те предизвикват ефект.

Известно е, че определени звукови вълни не могат да бъдат чути от хората, но им действат на подсъзнателно ниво. Те могат да бъдат примесени с трансмузиката, с монотонни звуци от типа на техното. Това би могло да бъде опасно, защото принципът за създаване на зависимост е един същ, и когато тя е химическа субстанция, и когато има психотронно действие.

По аналогичен начин човек може да стане зависим и от интернет. Тоест зависимостта винаги е резултат от дълбока психо-химическа или емоционална причина и води човек до повтаряне на едни и същи действия, които в крайна сметка заплашват здравето и дори живота му.

*Желяз Андреев е ръководител на Центъра за рехабилитация на зависимости "Ново начало".

Доц. Борислав Герасимов: Това е средство за манипулация

Дрогата чрез звук е част от психотронните средства за въздействие, които се използват отдавна - например в хипнозата, от терористи, от секти. Става дума за манипулация, която може да бъде и опасна - зависи от кого се прилага.

Това каза доц. Борислав Герасимов, шеф на неврологията в университетската болница "Св. Анна" в София.

Звуковете до 30 херца са нечуваеми, но се приемат от мозъка на подсъзнателно ниво, обясни неврологът. Същото е и с 25-ия кадър при въздействията чрез образи - не се вижда, но остава в паметта. Използва се неспецифичната психическа реактивност на мозъка. Вградената информация може да "се извади" в определен момент с някаква цел.

Обичайно човек използва съзнателно до 4% от капацитета на мозъка си през живота. Той приема цялата информация от околния свят, но като шум. Нормално възпроизвеждаме само това, което сме възприели с активното си внимание, и то избирателно -любимия човек, приятна музика, картина, случка и т.н. Останалата информация остава за известно време в подсъзнателната памет и може да бъде изтеглена оттам. Неспецифичната психическа реактивност може да се обучава, но може да се използва и без желанието ни, обясни доц. Герасимов.

На това се основава и популярният преди години метод за учене на чужд език по време на сън, разработен от невролога д-р Лозанов. За 2 седмици се постигаше 90% усвояване на езика чрез вграждане на нужната информация, докато човекслуша приятна музика по време на сън, обясни д-р Герасимов. Методът не се разпространил много масово у нас, но бип заявен интерес от руски учени.

Според доц. Герасимов новият вид дрога чрез звукове е просто начин да се използват тези възможности срещу заплащане, защото става дума за продажби по интернет. В случая се въздейства на мозъка така, че човек да изпадне в състояние на еуфория като при прием на кока например.

Прекаленото удоволствие обаче също може да убива, както и прекаленото страдание и тъга, напомни доц. Герасимов. Това доказали опити с мишки, чиито мозъци били обработени така, че да търсят все по-високи дози удоволствие. При този процес обаче пулсът се ускорява и в един момент животното умира, уточни неврологът. Психотронното средство за въздействие се използва и при обучението на терористи камикадзе според невролога. "По този начин млад човек може да бъде накаран да умре - умира щастлив, защото така му е вградено в подсъзнанието, но не знае за какво умира", обясни доц. Герасимов.

В някои секти пък по подобен начин обработвали цели семейства. Започва се с изучаване на език, като канят цялата фамилия. По време на обучението на пръв поглед се пеят песни, слуша се музика, повтарят се някакви думи, но паралелно с това в подсъзнателната памет се кодира определена информация. След време същите хора могат да изведат информацията и да постигнат определени цели, уточни доц. Герасимов.

                                                       
"24 часа"

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #20 -: Септември 02, 2008, 08:15:23 am »
Ако някой иска да ползва програмки, по-добре да пробва ето тази, например:
http://www.myweb.bg/index.php?p=get_file&id=85bb9d9ebbf03663a9132ba58e843d5e
Има и brainwave секция, но не е задължително да се ползва, иначе има различни природни звуци и т.н. - наистина безопасен начин за релаксация. ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #21 -: Януари 29, 2009, 19:16:28 pm »
1984 отвсякъде :-X

Неактивен :)

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
  • Ако има нещо, няма нищо! :) Не се предавай никога!
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #22 -: Май 14, 2009, 02:28:50 am »
Опитах я, мен ми действа обратно. ;D
Разрушавайте системата по всеки един възможен начин!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #23 -: Май 14, 2009, 11:04:59 am »
Опитах я, мен ми действа обратно. ;D

Защото си я опитал с предразсъдък ;) Предполагайки какво ще прави, какъв ефект ще има и тн, ти индиректно програмираш съзнанието си за определена реакция."Опонирай на ефекта" в случая :)

ПРИМЕРНО де :) Принципът е такъв.

"Бой се води с изненада", както е казал Лао Дзъ :P важи с пълна сила особено при психо-войните.Тъкмо това е козът - да не знаеш, че има генератор, и да не знаеш къде е.
Ако си психически подготвен, психотроника, непсихотроника, шансът за успешно влияние е много малък.

А ако си психически подготвен, за да не съм краен, ще кажа, че е "почти невъзможно" да ти влияят чрез хипноза или други ментални способи.Психически подготвен разбирай "предизвестен" или "надъхан с предразсъдъци" относно процеса.

Надъхването с предразсъдъци както пречи, така и спомага обаче ;) Внимавай какви са и ги ползвай по предназначение.
« Последна редакция: Май 14, 2009, 11:07:37 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен :)

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
  • Ако има нещо, няма нищо! :) Не се предавай никога!
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #24 -: Май 14, 2009, 11:47:00 am »
Аз те разбрах, ама ти чу ли се какво каза??? ;D ;D ;D
Разрушавайте системата по всеки един възможен начин!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #25 -: Май 14, 2009, 12:31:47 pm »
Точно това казах, ако за предразсъдъците говориш  :-\
Нещо като task manager на уиндоуса.Създаваш устойчива система предразсъдъци твоя марка, която да действа защитно да кажем.Като се появи ситуация, която е трудна за преценяване, а иска бърза реакция - пускаш програмката да бачка.
Като видиш, че ситуацията е преминала и не е актуална, ctrl alt del и я затваряш...или set priority low :)

Ако разполагаш с контролирани предразсъдъци, можеш да ги използваш в твоя полза в различни случаи.Когато не ти достига акъл, или воля, или нещо подобно - превключваш на личността(предразсъдъците), която ги има.Нещо като себепрограмиране.

Неактивен :)

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
  • Ако има нещо, няма нищо! :) Не се предавай никога!
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #26 -: Май 14, 2009, 15:10:39 pm »
Не бе брат, не говорих за това! ;D ;D ;D Ти каза "Ако си психически подготвен, психотр...", след това каза "А ако си психически подготвен, за да не съм краен, ще ка".  ;D ;D ;D Ако съм психически подготвен еди си какво, а ако съм психически подготвен-друго Мился че ме разбра! ;D ;D ;D
Разрушавайте системата по всеки един възможен начин!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #27 -: Май 14, 2009, 16:21:25 pm »
Естествено - първи случай психотроника, втори случай - ментални способи.

Неактивен itsalv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • Брашното което скача за да порастне.
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #28 -: Юни 04, 2009, 01:20:06 am »
Я!, сега намерих тази тема която съм почнал преди 1 година. Ами да ви кажа, че я пробвах (I Doser) вече не си спомням коя доза точно, но наистина ми стана "нещо" - почуствах се много забозил, напълно незаинтересован от каквото и да било и ми беше едно такова - хем ми се спи, хем не ми се спи... абе гадна работа! Иначе за ентусиастите - има много дози по торент тракерите.. но като цяло това е нещо тотално безмислено, поне за мен. Опитал съм всичката реална дрога - еми пичове и дами и тя няма смисъл.. но кучетата лаят кервана си върви :) Много ми е интересно тези изменкяри от 24 часа от къде на къде ще ни цитират кои какво правил и защо го е правил - според мен нямат правото на това, без изрично да са попитали собственика на уебстраницата/форума. Лека вечер!
Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи!

Неактивен N.U.K.E

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Brainwave генератори и програмата I-Doser?!
« Отговор #29 -: Юни 06, 2009, 22:35:29 pm »
Пробвал съм една от безплатните дози на сайта - стана ми тъпо и го изключих  ;D
Абсолютно никакъв ефект

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27