Автор Тема: Орден "Стара планина" за емира на Катар за спасяването на българскит  (Прочетена 11118 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Орден "Стара планина" за емира на Катар за спасяването на българските медици в Либия


Президентът Първанов е на официално посещение в Катар - първа визита на най-високо ниво в историята на двустранните отношения

07.11.2007


Президентът Георги Първанов награди с орден "Стара планина" с лента емира на Катар шейх Хамад бин Халифа Ал Тани за изключително големите му заслуги за решаването на случая с българските медици в Либия и за връщането им в България.
Първанов благодари на емира за неговото лично и на страната му съдействие за решаването на случая. Българският президент и шейх Ал Тани са подчертали, че остават дългосрочните ангажименти за развитието на Международния фонд "Бенгази".
Българският държавен глава е на официално посещение в Катар - първа визита на най-високо ниво в историята на двустранните отношения, установени през 1990 г.
Двамата държавни глави се срещнаха в двореца на емира и си размениха най-високите държавни отличия. Георги Първанов получи орден "Огърлица на Независимостта".
Сред основните цели на визитата е установяването на политически диалог между двете страни на най-високо равнище, активизиране на икономическото сътрудничество и задълбочаване на двустранните отношения във всички области от взаимен интерес, включително в социалната и културната сфера.
България и Катар се ангажираха в близките месеци да намерят решение на въпроса за откриване на свои посолства в София и в Доха. Въпросът бе обсъден на срещата на президента с емира на Катар.
В момента посланикът на България в Кувейт е акредитиран и в Катар, а посланикът на емирството в Букурещ отговаря и за България.
Потенциалът за сътрудничество в икономиката е бил основен акцент в разговорите на двамата държавни глави. Представени са били възможностите за инвестиции в България и за съвместна дейност в различни области като енергетика, туризъм, спорт.
По време на разговорите между двете официални делегации домакините са проявили интерес към предложението за изграждане на терминал за природен газ на българското черноморско крайбрежие и са отбелязали, че ще проучат възможностите за подобна инвестиция.
Обсъдени са били и евентуални катарски инвестиции в туризма и по-специално в историческия туризъм, балнеолечението и ловния туризъм.
Катар е един от политическите и икономически оазиси в района на Персийския залив. Емирството, в което живеят 907 229 души, е една от най-богатите страни в света с годишен доход на глава от населението от 63 хил. долара за 2006 г.
Емирството има най-висок БВП сред страните от Залива - 52,7 млрд. долара през 2006 г. Приходите са главно от търговия с петролни продукти и туризъм.
Катар, която е с територия от 11 437 кв. км е третата държава в света по залежи на природен газ след Русия и Иран, а запасите й на нефт са 15 млрд. Барела.
Преди откриването на петрола приходите идват от риболов и добив на перли.
Катар има гъвкаво законодателство, стимулиращо развитието на частния сектор и привличането на чуждестранни инвестиции. Отделят се големи средства за развитието на икономика на знанието, за младежта и за спорта, за модернизирането на армията.
Шейх Хамад бин Халифа ал Тани управлява Катар от 1995 г. Роденият през 1952 г. в Доха шейх е завършил военната академия Санхърст в Англия. Той идва на власт след като сваля при безкръвен преврат баща си Халифа бин Хамад ал Тани.
Амбициран е да превърне Катар във водещ модел за икономическа и социална трансформация в региона.
Година след като шейх ал Тани поема ръководството на страната стартира телевизионния канал "Ал Джазира". Най-популярната в момента арабска телевизия започва с петгодишен заем от 150 млн. долара, предоставен от емира на Катар.
Решението му е в отговор на опита на Министерството на информацията да цензурира медиите.
През 1997 г. Катар става втората в Персийския залив страна, даваща правото на жените да гласуват, а също и да шофират.





Добре, аз не мога да разбера за какво му дават на този емир орден? Така и не се разбра с какво точно и как е помогнал на сестрите, само недомлъвки. И забележете и двамата си разменили ордени, като не е известно, защо нашият човек получава и той. Въобще тези ордени продължават да ги връчват на разни чужденци за щяло и нещяло, като така се обезсмисля смисъла му. Все едно си разменят повтарящи се картинки:
"- Искаш ли да менкаме един български "Стара планина? От него имам три и не знам какво да ги правя.
 - Ауу, не благодаря, този много лесно се пада и никой не го иска!"
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 15:07:14 pm от H. »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Дават му орден щото е платил камара пари на Либия за медиците ни.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Дават му орден щото е платил камара пари на Либия за медиците ни.
Да, така чух и аз! Човека е решил да плати и да не се шуми около него.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Не знам, официално нищо не се казва може и да е дал парите, но това не означава, че не подхъврлят този орден на всеки срещнат.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ами Доган има ако не се лъжа. Оттук нататък - какво говорим...

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Тези медали ги раздават като топъл хляб ;D
Ордена няма никаква стойност вече...

Eon

  • Гост
Па човека се е изръсил толкова милиони да спаси българи, дето българин не би го направил. Аз ако съм 2 медала ше му дам.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Тези медали ги раздават като топъл хляб ;D
Ордена няма никаква стойност вече...

Напротив - плащат се, и цената им е доста дебела...   :P
musica universalis

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Па човека се е изръсил толкова милиони да спаси българи, дето българин не би го направил. Аз ако съм 2 медала ше му дам.
Нали не вярваш наистина, че някой си, ей така от добра воля ще изсипе 2 чувала пари от добра воля? Щото после некой си доцент по история ще му връчи медал.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Eon

  • Гост
Няма значение, че не го е направил от добра воля. Важното е, че го е направил. Или предпочиташ обратното? Да не беше дал парите и ние да ги дадем например.

Неактивен 1989

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
то пък ние за тия години щото малко пари дадохме

Eon

  • Гост
Кви пари си дал?

Неактивен 1989

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
ми кой ги даваше за адвокати и т.н.- всички
какво ми задаваш така въпроса ,аз какво съм дал

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Кви пари си дал?
Светият дух ги е дал. Или Сергей Станишев от собствения джоб.
Ааа, да бе,, забравих че България има милиарди в Швейцарски банки и само от лихвите може да плаща за адвокатите на всеки Български престъпник, задържан поради собствената си алчност зад граница.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Eon

  • Гост
Не мога да разбера, като даваме пари ония да си пълнят гушите не ревем, ама като тръгнем да спасяваме сънародници всеки се стиска. Шейха на Катар си е имал интереси и дал пари за тях, ама можеше и да не даде, нали?
« Последна редакция: Ноември 11, 2007, 20:58:07 pm от Eon »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
11406 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex
0 Отговора
6622 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37733 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13544 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
1 Отговора
5420 Прегледи
Последна публикация Януари 08, 2008, 15:53:03 pm
от Alien

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27