Автор Тема: Холографската вселена  (Прочетена 14875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Отг: Холографската вселена
« Отговор #15 -: Май 30, 2006, 10:42:37 am »
ИМенно това се опитах да обясня за елементарните частици но повечето не искат и да чуят. :o
It' oil stupid.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Холографската вселена
« Отговор #16 -: Юни 04, 2006, 01:17:49 am »
Дай им само пиене, секс и хаус. :(
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: Холографската вселена
« Отговор #17 -: Август 21, 2006, 14:33:55 pm »
Дай им само пиене, секс и хаус. :(
Положението е плачебно. Пробвах се да просветя няколко човека - пратих им част от статията за холестерола и че скоро може да има 3-та световна война и т.н., но единия ми отговори, че всеки си правил какво иска и, че хората не трябвало да обръщат внимание какво става по света, защото ТЕ си правили каквото си искали. После критиките ми ги изкара заяждане, като и той отправи няколко. Накрая като го попитах какво образование има ми каза, че е завършил 7-ми клас и не му се учело повече, въпреки че основното образование е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !
Повечето от хората който познавам искат само пиене, забавления и най-вече пари.  >:(
Крепи ме надеждата, че все още има достатъчно разумни хора с които ще еволюираме! И всеки ми се смее като му кажа, че филма "Матрицата" е правен по действителен случай и не се замислят въобще, а камо ли да осъзнаят, че те самите са в Матрицата !
Важното е, че истината рано или късно излиза наяве  :D
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Холографската вселена
« Отговор #18 -: Август 21, 2006, 21:58:00 pm »
Защото като кажеш "действителен случай", те го възприемат буквално. Затова аз вече внимавам, на кого говоря и за какво. Внимателно преценям човека, преди да реша дали да му наговоря такива неща, защото ми писна да ме наричат сектант и психопат наляво - надясно. И е важно да не го вкарваш веднага във "филма", а да започнеш по - отдалеч с по - лесно възприемчиви неща и такива, които са му и на него познати. Ако не желаеш да чуваш много подигравки е желателно да не ги разправяш тези неща пред групи хора, които не познаваш. Има нещо като "ефект на тълпата", от който човек дори да го заинтересува нещо, на фона на общия смях се включва и той. Понякога, се пробвам, но понякога предпочитам да си замълча, понеже си личи ясното неразбиране и нежелание за разбиране отсреща. -
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Холографската вселена
« Отговор #19 -: Август 21, 2006, 22:09:02 pm »
Имам тази книга откакто се появи у нас, четох я отдавна. Препоръчвам я на всеки, който иска да научи повече за квантовата страна на действителността в която живеем.  :)

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: Холографската вселена
« Отговор #20 -: Август 22, 2006, 11:36:46 am »
Който иска да направи нещо - намира начин, а който не иска - си намира оправдание. Който иска да достигне до истинското познание, че усее - не съм някакъв духовен водач, че да казвам на хората какво да правят и защо  :D
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Холографската вселена
« Отговор #21 -: Август 23, 2006, 01:29:54 am »
Но можеш поне да ги насочиш, един вид да им дадеш начална скорост.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: Холографската вселена
« Отговор #22 -: Август 23, 2006, 12:06:35 pm »
Трудно се променя светогледа на човек, който цял живот е гледал в една посока - пари, власт и изтъкване на собствената му значимост пред останалите и т.н. Овцете се водят много отдавна, но пастирите ги водят на заколение...

П.С. Ние оставаме да сме черните овце, различни от другите и движещи се в пражилната посока  :P
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: Холографската вселена
« Отговор #23 -: Септември 11, 2006, 21:54:23 pm »
Овцете се водят много отдавна, но пастирите ги водят на заколение...
Това го бях чул от някъде и сметнах, че е подходящо - тоест според мен натъртвам казаното - специално за Eon  ;D
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Холографската вселена
« Отговор #24 -: Септември 21, 2006, 17:44:25 pm »
Един съществен извод от идеята, че светът действа като холограма е, че в него всичките неща би трябвало да бъдат неразривно свързани; поради простата причина, че в тях има нещо непреодолимо единно. Това разбиране трябва да може да хвърли светлина върху такива явления, каквито са телепатията или интуицията - психически способности, които няма как да съществуват, ако не допуснем определена не-локалност и извън-времепространствено протичане на информация между нещата.
Когато достигнем до това да допускаме подобни извън-времепространствени явления, можем да направим и още един съществен извод. Тъй като нещата са неразривно свързани поради някакво тяхно същностно, обединяващо ги свойство, всяко едно проявено би трябвало да може да окаже своето влияние върху всички останали и на свой ред да получи влияния от тях. От тук и отговорът на въпроса как да оцелява едно възвишено намерение в свят, в който открито и целенасочено се толерира притворството.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27