Автор Тема: Зa флуорирането на водата в България и минералните води  (Прочетена 111066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Ами да. Да ти кажа чувала съм, че всъщност най-хубавата вода не е минералната, а изворната - чистата изворна вода...

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Зa флуорирането на водата в Българ&#
« Отговор #151 -: Декември 12, 2008, 16:49:58 pm »
Мила Уна, за изворната вода от чуване че е най-добрата до действителността разликата е голяма. Семейството ми имаме горчив опит от изворна вода, никога в живота си повече няма да посмеем да пием такова нещо като изворна, не дай си боже и трапезна, под каквато и да е форма, и бутилирана и направо от планинско изворче, колкото и да се казва, че даденият извор е с прекрасна вода. След един случай с мен от пиене на такава изворна вода в Рила, трябваше без време да се прибираме от почивка, с висока температура и куп други проблеми и едва не ме приеха в болница. И то само заради едно-две пийвания на такава вода. Друг случай беше с половинката ми, въпреки че имахме мин. вода с нас, ей, така да се пробва с планинска вода (над с. Долна Бешовица, в Балкана, при Кресненското дефиле), пак проблеми и то с дни, докато се оправи.

Оттогава никакво ползване вече на планинска изворна вода, под каквато и да е форма. Вече само мин. вода, готвиме с нея, правиме си билковите чайове с нея. Даже когато се наложи купуваме мин. вода, когато сме на път и ни свърши тази, която си носиме с нас. И нямаме вече проблемни случки с вода.
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 14:42:41 pm от хадзапи »

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Хадзапи, съжалявам за горчивия ви опит.
Всъщност това за водата са ми го казвали хора, които се занимават точно с такива изследвания.
Досега слава богу не съм имала такива случки, но все пак съм ползвала проверени и изпитани извори.
Надявам се все пак от една такава случка да не се отречете изобщо от изворната вода.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Зa флуорирането на водата в Българ&#
« Отговор #153 -: Декември 12, 2008, 18:42:39 pm »
Случката не е една и оттогава за себе си в къщи изцяло сме отрекли изворната вода.

Само минерална, защото тя е от дълбоки подземни водоизточници, термална е и е най-чистата възможна вода, останала все още на планетата ни.

Иначе в къщи две-трети от чешмяната вода ни е от Боянския водопровод, витошка вода, и само една-трета - от яз. "Искър", но и от нея не ползваме, само за миене, къпане, чистене. Готвене, пиене, чайове - само минерална, която си наливаме от различните водоизточници, с които София е така благословена. Само трябва водата да се редува, да не се пие постоянно само от един извор.
« Последна редакция: Декември 12, 2008, 18:43:25 pm от хадзапи »

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Относно: Зa флуорирането на водата &
« Отговор #154 -: Декември 15, 2008, 09:31:36 am »
Явно сте по-чувствителни или "късметлии".
И с минералната е така - трябва да се сменя.
По принцип тук в БГ сме благословени с много извори - минерални и всякакви.
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 13:18:56 pm от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Зa флуорирането на водата в Българ&#
« Отговор #155 -: Декември 15, 2008, 13:41:35 pm »
Хадзапи, не разбрах какъв е проблемът на изворната. Може би ти си прекалено чувствителен. Аз предпочитам такава, но не винаги мога да си осигуря. Поне няма хлор и изкуствено добавени флуориди примерно, което си е достатъчно силен аргумент. На твое място не бих се отрекла толкова бързо. Можеш да си налееш изворна и да я пречистиш и структурираш.
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 13:43:45 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Нямам намерение за никакви пресктуктурирания или пречиствания на изворна вода да правя. Първо филтрирането на вода не е добро и качествено, а пък да се ползват разни апарати за мен също не е ефикасно, защото едно е естествено възникналата вода, друго е преработената по какъвто и да е начин. С минералните води имам опит от детството си, имам разговори и със специалисти, занимаващи се цял живот с водата, а има и добра литература по въпроса, е, поне имаше.

Изворна вода може да се пие в днешно време единствено ако е изследвана дали има или няма бактерии. А колко извора се изследват днес? А колко са замърсени, обаче на пръв поглед уж нищо им няма?

Ще дам  само един пример с известен извор в София - в "Бояна", в полите на Витоша има извор, за който казват, че бил със сребърна вода, защото минавал през минерали имащи сребро в себе си, обаче да не ви казвам каква кал и мръсотия е около него. И нали на нас в последно време тази мръсотия не ни прави впечатление има хора, които пълнят от него, но доста се и отказаха и са спрели да ходят за вода оттам и са се върнали към добрата стара минерална вода, която извира от най-дълбокото, даже и самите специалисти не могат да посочат точно от къде водят началото си минералните води, някои смятат че е почти от ядрото на планетата ни. Има хипотези и хипотези...

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Хадзапи е имал някакъв проблем с водата и аз го разбирам.
Само искам да кажа, че хора занимаващи се с изследвания на водата са ми казвали, че мин.вода не е полезна за пиене, а най-хубава за пиене е точно изворната.

А за сребърната вода - смешно ми стана - явно не си запознат - виждал ли си водите на река Ганг? - реката с най-високо съдържание на сребро. Тя е мътна, много мътна, изглежда точно като кална... Да, това е съвсем нормално и е заради високото съдържание на сребърни йони - водата изглежда кафява. Лично аз съм правила такава вода и знам, че е така... Сребърните йони унищожават над 300 вида бактерии и вируси във водата (повече от антибиотиците), и никой от тях не става резистентен...
Нещо си чел, но не си допрочел...
----
А и в крайна сметка нищо в природата не е "чисто" и тогава идва имунната ни система. Може би нея трябва да изследвате...

« Последна редакция: Декември 15, 2008, 14:39:55 pm от Una »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Колоидната сребърна вода е с червеникаво-кафяв цвят. Ползваме във всекидневието си такава вода.

За изворната вода продължавам да твърдя, че трябва да бъде изследвана, иначе стават големи проблеми с неизследвани извори. Мина ни времето, когато спокойно можеше да се пие от планинските реки чиста вода. Сега, при тези замърсявания, не е ли изследван извора, пиеш на свой риск и не се знае какви последствия може да има това. Само вода от проверени и изследвани извори може да се пие. Но в района на София не знам за такива изследвани и проверени извори.

А минералната трябва да се сменя от различни извори, например един месец или 3 месеца без прекъсване от един, но после да се смени с друг, после с трети. Ако ни беше чиста и водата от водопровода, е добре по 1 месец да се пие и от него.

Просто ние в къщи повече не пиеме нищо друго освен минерална и досега не ни е станало нищо, освен, че се чувстваме по-добре здравословно от нея.

А от прехвалена изворна вода сега се сещам и за един доста стар случай преди години, пак така ни свъши минералната вода, която беше с нас, а ние бяхме на почивка в село Ахелой. Хазяите ни препоръчаха местен извор с вода, която била прекрасна, но явно за тях, местните си беше добра, но ние нали сме от друг регион на страната и не ни подейства добре и пак си имахме проблеми. Явно си има значение и това къде живееш, в кой регион, за да може да се пие изворна вода спокойно.

Неактивен georgeta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • !изперкала!
Какво стана с тази флуоризация на водата - приеха ли е?  ???

Иначе ето цялата истина за флуора на едно място - http://judassicpark.narod.ru/fluor.htm
А иначе всички знаят, че "Кариесът не е флуорнедоимъчно заболяване, а се развива в резултат на хранене с рафинирана въглехидратна храна. Допълнителен фактор е недостатъчната хигиена на устната кухина. Приема на флуориди при ниско количеството на калций в храната, доказано води до повече кариеси, а не до тяхното намаляване."
Ето и Уикипедията - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BB%D1%83%D0%BE%D1%80 ....

Аз предлагам да вземат да ни гръмнат направо, като толкова много пречим, кво ни мъчат с тея химии писна ми вече!!!!!!!!!!!!!

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Само да кажа, че не е рафинираната захар или въглехидрати виновни сами по себе си, не и толкова липса на калции. По-скоро на протеини. Това съм го изпитала лично на гърба си поне. Никакъв калций не помага. Само чист протеин..
Виж на предната страница съм постнала три клипчета...

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Какво ви е мнението за тази паста за зъби: http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/products3_natural_products.html?p175

Ето и съдържанието:




"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Какво ви е мнението за тази паста за зъби: http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/products3_natural_products.html?p175

Ето и съдържанието:






Няма флуорид ама има други "химии"  ;)

Наскоро видях на един сайт  с възможност за доставки от чужбина на пасти за зъби не само без флуорид но направени изцяло от билки и почти без никаква химия.Имаше избор от 3 пасти като се цъкне на конкретната паста препраща на сайта в който може да се видядят съставките й.

Скролнете надолу за да стигнете раздел паста за зъби

http://bebe.to/Kozmetika/kozmetika.html


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
То и тук има такава. Черна паста, само от билки. Sidhaleppa. 2 лв. Преди беше 1. Или индийска или тайландска ще излъжа, но ако има заинтригувани ще проверя.

Неактивен pph

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Какво ви е мнението за тази паста за зъби: http://www.krasnaya-bg.com/bilka/bg/products3_natural_products.html?p175

Ето и съдържанието:






Няма флуорид ама има други "химии"  ;)
http://bebe.to/Kozmetika/kozmetika.html

Добре, а коя от съставките е вредна и на какво вреди? За флуорид-а е ясно, ами при "другите химии" какъв е проблема?

То в крайна сметка излиза, че във всичко има химия.
Дайте направо да се изнесем на село и сами да си произвеждаме храната? Може и цяло село да основем и да го кръстим XNET   ;)

То и тук има такава. Черна паста, само от билки. Sidhaleppa. 2 лв. Преди беше 1. Или индийска или тайландска ще излъжа, но ако има заинтригувани ще проверя.
Откъде може да си закупим тази паста?
« Последна редакция: Януари 18, 2009, 23:01:47 pm от panev »
"There is no such thing as death. Life is only a dream, and we are the imagination of ou

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27